Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Meksički grip - "trač ili istina"?  (Pročitano 17414 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #20 poslato: 28-11-2009, 14:21:03 »

To je opste poznato,da Pharmaceutske kompanije daju proviziju naruciocima medikamenata.
Cak i male lekarske prakse su delom obuhvacene time,i kad nije vakcina gripa u pitanju. :xq010:
« Poslednja izmena: 28-11-2009, 14:21:39 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #21 poslato: 06-01-2010, 21:42:50 »

Istraga o "lažiranim" pandemijama gripa
|||| Tanjug - 06.01.2010. - 12:11

 :aq16:
Evropski savet će pokrenuti istragu o uticaju farmaceutskih kompanija na globalnu kampanju povodom novog gripa, javio je radio "Slobodna Evropa", pozivajuću se na centar za istraživanje globalizacije "Global Research".
Rezoluciju kojom zahteva takvu istragu jednoglasno je donela Zdravstvena komisija Parlamenta Evropske unije, a "Slobodna Evropa" navodi da se njome u stvari traži transparentnost u istrazi korupcije između Svetske zdravstvene organizacije, farmaceutske industrije i akademskih naučnika, koja ugrožava milione života.

LAŽIRANJE Čitavu priču pokrenuo je dr Volfgang Vodarg, sadašnji predsedavajući Odbora Parlamenta EU za zdravstvo, lekar i epidemiolog, koji je ocenio sadašnju "pandemiju" novog gripa kao "jedan od najgorih medicinskih skandala stoleća".
"Da bi 'progurala' svoje patentirane medikamente i vakcine, farmaceutska preduzeća vrše uticaj na naučnike i na zvanične organe za standarde u zdravstvu, alarmiraju vlade širom sveta i navode na trošenje tesnih zdravstvenih resursa za neefikasne strategije vakcinisanja i nepotrebno izlaganje miliona zdravih ljudi riziku velikog broja nepoznatih posledica od nedovoljno ispitane vakcine", ocenio je on.
"Kampanja 'ptičjeg gripa' 2005/06. godine, kombinovana sa kampanjom 'svinjskog gripa', nije samo uzrokovala ogromnu štetu delu vakcinisanih i zdravstvenom budžetu, već je poljuljala poverenje u značajne svetske zdravstvene institucije i njihovu odgovornost", naveo je Vodarg.
Komisija Evropskog parlamenta imaće zadatak da istraži da li je zaista bilo "lažirane pandemije" proglašene u junu 2009. i da li je grupa akademskih eksperata, koja je savetovala njeno proglašenje, imala "intenzivne finansijske veze" sa farmaceutskim gigantima poput "Glakso Smit Klajna", "Roša" i "Novartisa", koji su profitirali na lekovima i vakcinama, navodi "Slobodna Evropa".
Parlament EU će istražiti i uticaj farmaceutske industrije na vođenje kampanje širom sveta protiv takozvanih pandemija virusa H5N1 "ptičjeg gripa" i H1N1 "svinjskog gripa", dok posebnu pažnju, prema izveštaju radija, mora obratiti na ulogu Svetske zdravstvene organizacije i njeno hitno proglašenje pandemije, koje je naglo promenilo kriterijume.
« Poslednja izmena: 06-01-2010, 21:43:28 od strane posmatrac »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #22 poslato: 06-01-2010, 21:59:57 »

Ogromne su to sume i prekrupne ribe da bi se nesto "otkrilo"! :aq18:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #23 poslato: 07-01-2010, 02:50:52 »

Ma ja mislim da im je posao lose krenuo oko te pandemije svinjskog gripa.
Svuda u svetu vakcina se prodaje i cena se krece po mom saznanju oko 5 do 10 evra. To je trebalo da se uradi i kod nas, ali SLAB je i traljav odziv nasih ljudi. Na kraju je daju besplatno (cuj besplatno) a da li danas ima nesto besplatno na ovom svetu. Pa naplacuju nam i vazduh sto disemo, samo sto to ne zovu tako, pa ne znamo kako i da ga placamo.
Pa su i djake poslali ranije na raspust - da se ne bi toboze sirio grip, a sad ce i raspust da povecaju od 3 na 4 nedelje, samo da bi opravdali vakcinisanje. I sta mislite, ko ipak placa vakcinu. Pa opet mi, ali kroz zdravstvene fondove ili/i budzet.
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #24 poslato: 12-01-2010, 09:17:32 »

Ja sam se vakcinisala protiv H1N1 pre skoro mesec dana, ne mogu vise da raymisljam dal cu da ga dobijem ili ne
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #25 poslato: 12-01-2010, 15:43:58 »

E sad ces garanovano da dobijes grip. Onako, mozda i ne bi.
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #26 poslato: 14-01-2010, 09:54:14 »

hahaha, ajd ce da vidimo
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #27 poslato: 14-01-2010, 11:17:15 »

Ja sam se vakcinisala protiv H1N1 pre skoro mesec dana, ne mogu vise da raymisljam dal cu da ga dobijem ili ne
@jagodica
ne zelim ti,daleko bilo,ali postoji mogucnost uvek da ga dobijes!
Moja prijateljica je medju prvima pozurila da se vakcinise,eno je od Nove Godine ne ustaje iz kreveta!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #28 poslato: 14-01-2010, 14:29:06 »

Ej, ljudi ili se meni cini ili sam negde cuo vest da se na svetskom nivou otkrila afera oko ovog novog gripa i za sve optuzila farmaceutska industrija, ali i korumpirani politicari. Kao opasnost nije toliko velika i bla, bla ...
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Meksički grip - "trač ili istina"?
« Odgovor #29 poslato: 21-01-2010, 20:52:55 »

Ma sve to stoji , svi ( skoro ) virusi su veštački nastali , lekari su u sprezi sa farmaceutima...Velika je tu kinta u igri...a ja ovako kontam: iako je ( možda a možda i ne) prenapumpana opasnost , iako će farmaceuti i lekari podeliti ogromnu lovu , ja sam miran...vakcinisao sam se , makar i vitaminčićima ali tu je stari , dobri placebo-efekat....Nije poenta priče ko uzima lovu , poenta je da narod ne umire od tog virusa.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 21 upita.