Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Preventiva u lečenju kancera  (Pročitano 44250 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #20 poslato: 02-10-2009, 11:41:01 »

Boba ima u Cupriji (mamograf, pr. Boba) moja drugarica je isla

Tačno je bev, proverila sam. Prvo predlažu ultrazvučni pregled, pa ako ima potrebe i mamografski. Moram da priznam da su u Domu zdravlja danas baš svi bili fini i ljubazni.

Posmatrač, kad si već tu da ti kažem... :aq29:
Moje zamerke se nisu odnosile samo na, da tako kažem, tehničko-tehnološka pitanja, u vezi preventive. Više na odnos lekara i osoblja prema pacijntima. Kada su u pitanju ginekološki pregledi, koji su većini žena stresni, potrebno je i da lekar ima malo humaniji pristup. To se naravno odnosi i na sve druge specijalizacije, ali ženama je ovo posebno traumatičan momenat, pa dodatna pažnja i predusretljivost nikad nije na odmet, a često izostane. Mada, kao što kažem danas sam u potpunosti demantovana, na njihovu sreću  :xq005:
Sačuvana

fitoterapeut

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #21 poslato: 03-10-2009, 22:05:31 »

 Nema preventive za rak nejga svako može u životu da dobije bar 200 puta ,
stvar je imuniteta da li hoće ili neće
« Poslednja izmena: 03-10-2009, 22:10:56 od strane fitoterapeut »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #22 poslato: 03-10-2009, 22:25:51 »

Covece jel ti to ozbiljno???? Dali je moguce???  :aq16:
Procitah ovo i to su ciste nebuloze!!!

Sto se tice Carcinoma meni nemoj molim te da nista pricas.
Ako ti kazem da sa Cacinomom  vise nego dobro upoznata,treba da shvatis da sam bolje informisana,ne samo teoretski nego i prakticno od tebe.
Isto kao i o Hemoopatiji.Tako da su mi sve biljke i nacini lecenja dooosta poznati.
O tome sta i kako ga izaziva isto nije tacno sto si napisao,jer je prvenstveno stvar genetike dali cemo ga dobiti,zatim nacina zivota i ishrane,uslova rada....imunitet je takodje tu ali nije taj koji prvrnstveno utice na to dali cemo ga dobiti ili necemo.
On je bitan u procesu lecenja.
Preventiva takodje postoji !

MAMOGRAFIJA NE IZAZIVA CARCINOM I NE UBIJA!!!
ZENE KONTROLISITE SE BLAGOVREMENO!!!
« Poslednja izmena: 04-10-2009, 09:27:01 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #23 poslato: 03-10-2009, 22:26:48 »

Gde je sad onaj naopaki Link???

Aha,evo ga da ne ispadne da ja lupam ovde u prazno:

http://www.ivonazivkovic.net/MAMOGRAFIJA.html
« Poslednja izmena: 03-10-2009, 22:31:14 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #24 poslato: 04-10-2009, 00:14:13 »

Nema preventive za rak nejga svako može u životu da dobije bar 200 puta ,
stvar je imuniteta da li hoće ili neće

Malo, malo...pa se sapletem na izjave "ovog" tipa na forumu? Čemu?
Izjava da nema preventive protiv bilo koje bolesti, a ne samo protiv kancera, ne zaslužuje nikakav komentar! Međutim, kako je data u pisanoj formi, ne mogu da je prećutim.

Reći ću samo: "Apsolutna i potpuna glupost!"

Jedna je stvar da li će neko oboleti ili neće. Da li za to postoje genetske ili kakve god predispozicije. Ali ako ja sad treba nekome, ko se na određeni način i bavi zdravljem, da objašnjavam značaj preventive onda je neko ovde zalutao.
U tom slučaju, ti nisi fitoterapeut, već profiter.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #25 poslato: 04-10-2009, 00:51:03 »

Dobro ajde, koji preparat da narucimo za jacanje imuniteta ???  :xq009:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #26 poslato: 04-10-2009, 00:58:24 »

'ej, gde su nestale ostale poruke "fitoterapetua"?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #27 poslato: 04-10-2009, 01:01:15 »

Na koje mislis?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #28 poslato: 04-10-2009, 01:04:28 »

Gde je sad onaj naopaki Link???

Aha,evo ga da ne ispadne da ja lupam ovde u prazno:

http://www.ivonazivkovic.net/MAMOGRAFIJA.html




Ivona Zivkovic je osvedocena toilet-novinarka koja svojim trash-elaboratima dodaje politicku konotaciju u cilju ocrnjavanja odredjene politicko-drustvene grupacije.

Ne bih se zamarao doticnom pa bih presao odmah na stvar. Kao prvo,jacina aparata za radiografisanje/radioskopiranje zavisi od napona u RTG cevi. Ukoliko zelimo da postignemo emitovanje  X-zraka velike prodornosti,koristimo RTG aparate sa visokim naponom. To su RTG aparati kojima snimamo promene u kostanim strukturama. Tu su poterbni RTG aparati koji emituju X-zrake velike snage.
Medjutim,dojke su mekotkivne strukture te za njihovo snimanje nisu potrebni X-zraci velike prodornosti pa se koriste RTG aparati sa manjim naponom u RTG cevi(oko 20 kV). Tako da je i kolicina i snaga X-zraka dobijena iz ovih aparata mala i nije opasna. Poredjenja radi,za snimanje zuba u vilici se koriste RTG aparati sa RTG cevima od 70 i vise kV(ovo je neophodno jer X-zraci moraju da savladaju kostanu strukturu vilica). Dakle,mamograf poseduje RTG cev koja je vise nego tri puta slabija od RTG cevi kod dental aparata. A samim tim i manja je doza zracenja.

Treba,medjutim,imati u vidu da mamografija nije 100% sigurna metoda u dijagnostikovanju tumora dojke. Tako da,ako nekom mamograf pokaze pozitivan nalaz,ne mora da znaci je to de facto TU. Treba sacekati rezultate biopsije koja je JEDINA sigurna metoda dijagnoze. Sto se tice neinvazivnih metoda dijagnoze(u koje spada i mamograf) suverena je metoda MAGNETNE REZONANCE(MR) i mnogo je preciznija i bolja od mamografa(ali i nedostupnija...nazalost).

I ne teba zanemariti vaznost samopregleda za koji svaka zena treba da se obuci i da svaku promenu proveri na MR-u ili bar na mamografu. I to ne samo cvotice na dojci vec i promenu na povrsini koze,uvucenost bradavica,sekret iz bradavica(pogotovo ako je krvav) i uvecanje pazusnih limfnih cvorova.

Toliko od mene  :aq28:
« Poslednja izmena: 04-10-2009, 01:05:26 od strane groucho »
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #29 poslato: 04-10-2009, 01:18:34 »

Na koje mislis?
Pa imao je preko 20 poruka cini mi se, sada ima samo 3. Ostale su pobrisane.
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #30 poslato: 04-10-2009, 01:25:28 »

Neznam, verovatno su to bile i poruke sa one "isceliteljske" reklame...a ni ona je nema,sto li samo?  :aq21:
Fito naisao na minu!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #31 poslato: 27-10-2009, 16:55:39 »

Dakle....Pre tri nedelje su mi zakazali ultrazvučni pregled, u okviru sistematskog. Da ne pričam kako su mi prošle te tri nedelje. Kao sve razmišljam pozitivno, ali! Kako se bližio dan pregleda, postajala sam svesna da može da se desi da kod lekara uđem kao jedna, a izađem kao druga osoba. Strašno!
I nađem se ja danas konačno, u dogovoreno vreme na dogovorenom mestu, unervozim se kao nikad! Pošto sam bila poslednja zamalo da počnem da pevam u čekaonici, pa da me odmah prebace na psihijatriju. Da ne dužim...rezultat pregleda je apsolutno odličan, nikakvih patoloških promena nema, sve čisto ko suza! Kada sam izašla iz kabineta noge su mi klecale kao nenormalne, da sam morala da sednem!

Znači...nemojte da izbegavate kontrolne preglede! Neverovatan je osećaj kada saznaš da je sve u redu, a ako nešto nije kako treba bolje je to saznati na vreme.
« Poslednja izmena: 27-10-2009, 19:43:27 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #32 poslato: 27-10-2009, 17:04:29 »

Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #33 poslato: 27-10-2009, 17:21:01 »

Uh devojke, ne mogu da vam opišem kako sam srećna. Ne da mi je pao kamen sa srca, nego mi je pao KAMEN  :xq011:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #34 poslato: 27-10-2009, 19:53:06 »

Poznat mi je taj osećaj neopisive sreće.  :xq011:
Pre nekoliko godina sam imala prilike da doživim i onu drugu situaciju u kojoj te surova i bolna istina udara u glavu jače nego čekić i ne znaš na koja vrata treba da izađeš!
I toliko godina posle, danima ne mogu da sakupim hrabrost i odem na kontrolu, taj strah zna da parališe vrlo gadno -
onda, znaš da MORAŠ, prebrineš to, provedeš posle nekoliko besanih noći dok ne stignu rezultati i kad je sve u redu - možeš da poletiš od sreće.





 
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #35 poslato: 27-10-2009, 20:00:33 »

Linkovala sam u prvom odgovoru danas, spot koji nisam imala hrabrosti da pogledam!
Ja u porodici ima tetku i očevu majku koje su obolele od kancera. Strašno je kad razmišljaš o svim mogućim scenarijima. Zaista ne znam kako bih reagovala u kobnoj situaciji. Ne znam koliko bih hrabrosti imala, a znam da bih morala. Zato je petnaest minuta ništa, naspram svih neprospavanih noći i sati kad se psiha poigrava sa tobom.
Sledeće što moram da uradim je da sa sestrom prođem sve te kontrole, jer i ona ima iste strahove kao ja.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #36 poslato: 27-10-2009, 20:10:08 »

Jeziv Bev, mnogoooo jeziv!
Ali te natera da staviš prst na čelo. Znaš koliko je meni trebalo. Pa jedno...šest meseci najmanje! Da prihvatim da moram da odem i proverim svoje zdravlje. Posebno zbog istorije bolesti u porodici. Ne pitaj me ništa! Kažem, htela sam da se srušim kad se sve završilo. Kao glumiš ludilo, nije ti ništa, sve super, a u dubini duše znaš da ti od tih petnaest minuta zavisi CEO život!
Ali...svima preporučujem da odu na preventivni pregled! Svima!!!!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #37 poslato: 27-10-2009, 20:13:54 »

Hmmm,ja sam imala i imam toliko tih strasnih trenutaka da sam se navikla na njih.
Odprilike ovako izgleda to kod mene:
 ....pozitivno, sta cu, to sam i ocekivala, dosta sam i izdrzana od prvog otkrica bolesti....tada mi je dete imalo 7 godina,sada ima toliko vise,moze vec bez mene.....gorko odpizdim malo,zakazem termin i idem na OP...i tako u krug.
Sada odlazem termin za OP,volela bih da mi makar jedna godina prodje bez toga,prosle godine sam ih imala dve.

Samo,bez redovne kontrole,davno bih vec bla u perfektu.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #38 poslato: 27-10-2009, 20:17:00 »

Luna, šta je OP?
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Preventiva u lečenju kancera
« Odgovor #39 poslato: 27-10-2009, 20:23:32 »

Zaje**no  :aq25:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 21 upita.