Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Odakle ste i sta se radi?  (Pročitano 104246 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #40 poslato: 30-12-2008, 13:39:21 »

  ne zelim da vredjam no postoji jedna izreka koja kaze- seljak ode iz sela ali selo iz seljaka ne!
   Vecina primedbi je tacna.Dok nisam otisla iz zemlje nisam znala da ima takvih primitivaca:
-rad od jutra do sutra,
-garderoba sa gomila samo pred odmor(sto drecavija,gde li je nadju),
-kod frizera samo u srbiji(po pravilu pregorela kosa od jakog mini-wala,da bi drzao do sledeceg odmora),
-krediti do grla,
-stan: soba za celu familiju...izlasci su nemoralni...
A u Srbiji ,KULE I GRADOVI!!! Sve je to njihovo!
Novac se baca i broji naglas da svi cuju.Najgore da su i deca to prihvatila od roditelja(s kolena na koleno).
 Prave ispracaje i sahrane da prica selo! U novcaniku slika od kuce a ne od dece!
Sa decom glasno pricaju na vise nego losem stranom jeziku,jer deca neznaju Srpski(a i kako bi ako ni roditelji neznaju),da se cudi selo!

Ej pa ja ludim od takvih.

Svaka cast,ima izuzetaka:
 to su oni koji ce  pri dolasku u Srbiju u neupadljivoj ali skupoj garderobi izaci iz elegantnog auta bez da ih ko cuje i primeti.Nece se razbacivati i placati pice celoj kafani.Onda ce otici skromnoj kuci.
...e takvi zive i u dijaspori lepo,rade lep i dobro placen posao i to drze za sebe,imaju lepe stanove,svi u kuci voze aute(bez lizinga i kredita),vole izlaske,putuju na odmore i van Srbije...

   Vani sam provela pola zivota i srecna sam sto ne spadam u onu prvu grupu sa velikim kucama i izgorelom kosem.

Svoju frizuru sredim pre polaska, na odmoru ujutru uzivam pijuci sama kafu na terasi moje kuce bez spratova,i niko nece primetiti da sam boravila kuci 6 nedelja i bila na more,da i ja i muz vozimo svako svoj auto i u Nemackoj i u Srbiji.Sve je neupadljivo i usmereno da se pomogne svakom ko treba pomoc.Novcanik mi je pun slika dece, ne kuca i stala.
   Deca mi govore lepo srpski.
Ovde izlazim,citam i stalno usavrsavam svoje znanje.Bez hvaljenja i isticanja,a imala bih stvarno cime da se pohvalim.I sada mi je neprijatno,dok ovo pisem,ne zelim da svuci kao hvaljenje.Ovo je samo jedno poredjenje NAS Gastarbajtera.
Mozda je to tako zato sto sam odrasla u staroj gradskoj familiji i zavrsila neku skolu pre odlaska.

Da je drugacija nebih ni ostala vani.

 Cemu razbacivanje-na nama se vidi ko smo i sta smo,ne na autu,kuci,garderobi....ili je mozda drugacije.

PONEKAD JE MANJE PUNO VISE!
  

Postovana,
ja bi rekla otvorite novu temu ,ono kao jao sto sam ja fina,zapad me je profionio,naucila sam da se ponasam.
Mozda nije lose da citamo ponovo Nusica?
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #41 poslato: 30-12-2008, 14:06:56 »

Ne želim ja nikog da štitim   mina  je dovoljna za to sama sebi, možda se malo lošije ponela prema nekom, ali ja to vidim kao frustraciju u vreme praznika. Poznata je stvar da nostalgija drma u to vreme najviše. Isto joj poručujem da je glupo osuđivati neke na osnovu par poruka i da hrana bar za mene i nije neka tema.

Recimo bila bi dobra tema šta je to što ti se sviđa preko, a nema ga ovde. :aq22:
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #42 poslato: 30-12-2008, 16:46:35 »

oprostite
ali to je nerazumljivo,mislim da je vas par dovoljno samo sebi,vama niko vise nije potreban!
vidim davas par zelite da same komunicirate,pa izvolite,Forum je vas!

neznam sta je lose u predlogu za temu o hrani?
palo mi je to na pamet jer upravo mucim muku sta cu za N.godinu,Bozic,Sv.Stefana...i redom?

 zelim vam puno zabave i srece,mozda ce se pojaviti opet neko nov da ga pljujete.ostanite u vasim vidicima.

SRECNU NOVU GODINU!

Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #43 poslato: 30-12-2008, 17:19:38 »

Ajde bre  mina  ne predaj se tako lako. Ispipavaju ti puls, a i falila im je neka da ih malo razdrma.


Ženama je sujeta omiljeni greh. O.Č.P.Č. wq13 wq182 :xq041:
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #44 poslato: 30-12-2008, 17:24:15 »

mmmmmmm ti si neki vrsni poznavalac zena?
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #45 poslato: 30-12-2008, 17:37:08 »

Ma šta vam je bre, pa vidite da stišavam strasti.



A vas dve jeste po malo teritorijalne, što ne mora da bude loše. :xq011:



Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #46 poslato: 30-12-2008, 18:30:18 »

mmmmmmm ti si neki vrsni poznavalac zena?

Svako ko to kaže za sebe, nema pojma. Žena je u suštini nauka za sebe i ja prihvatam sa njima da izvodim eksperimente. Sujeta vam je zajednički predmet na svakoj godini.

Sa tobom mi je lako, ono šta želiš da impresioniraš, ili čime si impresionirana piše ti ispod avatara i to je po meni ok.

nismo bre......ti nas uopste ne razumes.........samo ne volim da se pljuje po ljudima ako za to nema potrebe

Uvek na 4umu svakom, ali svakom, postoje oni koji su teritorijalni. Gledaj to kao komunu, gde svako ima svoj posao.
Kada dođe neko nov, takvi mu prvo negativno iskuskustvo prirede. To je tako svuda. Mali paktovi kojih nismo možda ni svesni u početku prorade. Novajlija to može da provali ako je imao prethodno iskustvo, ili piše na više 4uma. Meni lično ne smeta, naročito ako provalim da stariji ima uticaja na mlađeg i to je ok.

Kada se novajliji traži greška u pisanju u prvih deset poruka, zna da je privukao pažnju, ali većina nažalost pobegne, jer im se ne daje šansa za adaptaciju.
Sačuvana

gremlin

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3213
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #47 poslato: 30-12-2008, 18:46:32 »

Ma napisao sam da je i ona pogrešila, ali vas dve baš na krv i na nož i oteraste je.

Ti me nisi dirala bilo je onih koji su odma hteli da me odgone.

Verujem u 4ume gde je dobra diskusija i gde većina poruka premašuje barem jedan red.

Nekima treba vremena da se malo otvore.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #48 poslato: 30-12-2008, 21:53:52 »

nismo bre......ti nas uopste ne razumes.........samo ne volim da se pljuje po ljudima ako za to nema potrebe
ma, naravno da nismo. da je mina malo prosvrljala po ovom forumu videla bi da odavno ne zivim u srbiji, da imam pojma o cemu pricam i da nisam promasila temu. sve sto je napisala  moze da se prevede u jednu recenicu "seljancuro jedna, zivis u jagodini, nisi otisla dalje od pijace, ispijas kafe sa komsinicama, nemas pojma sta se desava izvan od tvoje ulice a pasos ti je misaona imenica". mene nije uvredila, imam prijatelje u jagodini koji stvarno tesko zive, mozda bas tako kako je mina napisala, ali to nije razlog da ih ismevam ili se ja nesto ku..im. jbg, ja sam imala svoju sansu i iskoristila sam je, neki je nisu dobili ili se jednostavno nisu snasli....
Sačuvana

Sasa-Kockar

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #49 poslato: 05-01-2009, 14:47:08 »

Citam vas sve i veoma je zalosno,zalosne su sudbine i dogadjaji su veoma smesni.
    U nemackoj zivim 24god,normalno da sam kao i svi posao u inostranstvo nezadovoljan situacijom,politickom vremenu,platom,nestasice....(krajem 80-tih)sve je to uticalo na moju odluku da jednostavno odem.U Jagodini sam zavrsio nizu elektrotehnicku skolu i nisam imao niti vremena,niti uslova da se dalje iskolujem......Stizem u Nemackoj kod nekih "prijatelja"koji veoma dugo zive ovde i kao sve znaju i koji grade kuce i peru sudove i imaju neplacene kredite i koji takoreci zive od danas do sutra.Nasao sam stan i trazim posao i ako znam samo engleski i pomalo nemacki......
        Oko mene sve neki krimosi,koji rade sve i svasta pa cak i nesto za DB-nekadasnje YU,.......citajuci novine saznao sam da traze u nekoj firmi elektro inzinjera(a ja to nisam)javim se na oglas i dobijem termin i sreca .....dobijem posao,,,,falsifikujem diplomu ,,,,,,i radim kao el.inzinjer i ako pojma nemam,ali sam imao jednog starog svabu koji radi u firmi veoma dugo i sve zna,covek voli da popije i ja svakog dana flasu neke nemacke rakije za njega pa tako i naucim posao i cak postanem i smenovodja.........(u to vreme sam zaradjivao negde oko 5.700DM....................................
      Pisacu vam i opisati moj zivot u detalje mozda drugi put ali moram vam reci nije inostranstvo za svakoga.
Postovanje
     
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #50 poslato: 05-01-2009, 14:58:45 »

sto jes, jes, nije  za svakog...a, secas li se ti da  tito nije dozvoljavao da glasaju oni koji  duze od 10 god. zive  u inostranstvu? smatrao je da vise nisu normalni. a u to vreme kada si ti zaradjivao 5700 dm u nemackoj ja sam zaradjivala 3000 dm u srbiji. bilo pa proslo, sada su plate daleko manje u eurima
Sačuvana

Sasa-Kockar

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #51 poslato: 05-01-2009, 15:04:47 »

Svaka cast gospodjo Jagodinka,Ja ne pomisljam da bilo koga vredjam ili cak da se falim kako sam zaradjivao te pare ali tvrdim da nije inostranstvo za svakoga,recimo Ja sam danas duzan Nemackoj drzavi...porez u iznosu od 785.000 evrica sto znaci da negde imam tri puta toliko da boh mogao da platim porez,posto sam imao firmu ----ali para nema-----pojela maca............heheheheheeeeeeeeee,ovde je sve moguce,mozete li zamisliti sta bi mi se desilo u Srbiji za taj porez,ja ne smem ni da pomislim..........heheheheheeeeeeeee
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #52 poslato: 05-01-2009, 22:18:06 »

....sasvim sam nova na forumu pa bih vas prvo sve pozdravila.

inace dugo pratim sve teme,htela sam prvo da se malo upoznam sa clanovima.I mislim da jesam,dobrim delom.

....pa Sasa,da ti malo ne pretera,ta tvoja pricica,osim dugova mi dodje malo nestvarna,bar sto se te diplome tice!
Nije li mozda trebalo da uz nju prilozis i neko znanje???
Znas,za nekog ko je 30 godina u Nemackoj i nije sedeo u mraku,deluje malo ...neka to zakljuce oni koji procitaju.

ne ljuti se,iskrenost ne skodi nikome,pa cak ni u forumu gde te niko licno ne poznaje.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Sasa-Kockar

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #53 poslato: 06-01-2009, 13:08:39 »

gospodjo-ice Luna
nemamm zasto i kako nekoga da lazem ili pisem neke gluposti,niti se cak cime falim ili ne daj Boze nekoga spustam ili vredjam,ja vam samo opisujem moj zivot ...ne bas tako lep i skroman........mada bih zeleo da,kako se kaze spustim loptu ali lose drustvo,okolina,alko´hol,droga,kocka,i sta znam sta jos......toliko je uticalo na moj zivot i zdravlje da sam na kraju oboleo od raka,osteoporoze...etc,i ne znam jos koliko vremena imam ispred sebe.
    80-tih godina u nemackoj je bilo sve moguce,nemci su bili tako dobar i fin narod,sve veruju,svi su radosni i svi su bili da ne kazem na izvestan nacin -glupi-,za nas yugovice,a sada nije vise tako,nema vise toga...sve su naucili.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #54 poslato: 06-01-2009, 21:13:57 »

...kad bolje razmislim....moze i tako ko sto si napisao.
To nije nikad bio moj krug zato mi u prvom trenutku izgleda nestvarno.posla sam od nacina zivota koji ja zivim i moje okoline.
  o.k.,vremena su se drasticno promenila,osamdesete su i za mene bile naj-,mada u nekom drugom miljeu.

za Nemce....sta da kazem,zavisi iz kog ugla gledas.Nisam ih smatrala glupim,vec neiskvarenom,sto je vrlina a ne mana.fini su mi ostsli i  dalje,mozda zato sto sam radila i zivela sa njima a ne cekala kada cu da ih predjem.A ne samo njih,skoro svakog mozes preci samo jednom.
   prema nama su onakvi kakvi smo mi prema njima,bar po meni.

    a sto se para tice,kod nas kazu: brzo-kuso(kratko)!

tebi puno srece dalje,izvini na nesporazumu jer sam gledala to sve iz drugog ugla.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #55 poslato: 07-01-2009, 08:41:59 »

HRISTOS SE RODI !

MIR BOZJI!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #56 poslato: 07-01-2009, 09:36:08 »

Vaistinu se radi

Asatan

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #57 poslato: 07-01-2009, 11:00:45 »

SVIM PRAVOSLAVNIM VERNICIMA ZELIM MIRNE I SRECNE BOZICNE PRAZNIKE!!!!
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #58 poslato: 22-01-2009, 13:25:28 »

i gde se zaustavila tema?
 :aq15:

vidim da nisu bas mnogi korisnici dali svoje izjave u vezi teme
vec je bilo dobacivanja, cak i uvreda
 :xq008:
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Odakle ste i sta se radi?
« Odgovor #59 poslato: 22-01-2009, 15:28:37 »

Uuuuuuuuuuuuu,cekaj samo,tek si stigao :xq050:
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".
 

Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 25 upita.