Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji  (Pročitano 14228 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

ketrin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« poslato: 09-07-2010, 15:31:42 »

Pozdrav svima!
Otvaram ovu temu,jer smatram da nas takvih ima mnogo,dece,koja vise nisu deca,ciji su roditelji radili po inostranstvu,a nas odgajale babe ili neko drugi od rodbine!Pisite o svom odnosu sa roditeljima,da li ste im zahvalni sto su vas ostavili u Srbiji,da li zalite sto i vi niste ziveli sa njima tamo gde i oni!?
Ja sam rodjena u Nemackoj,zivela tamo do polaska u skolu kada su me vratili u Srbiju i odrasla sam kod strica!Oduvek sam patila za Nemackom,ali roditelji nisu zeleli da mi pomognu da odem tamo!Iako sam odavno odrasla i imam svoju porodicu,svojim roditeljima ne mogu oprostiti!U vise navrata sam molila roditelje,koji su se u medjuvremenu razveli,da me vrate,ali majka me je uvek zamajavala,te zavrsi osnovnu,te srednju,sve u nadi da cu odustati!Po zavrsetku srednje mi je saopstila da sad ne mogu otici jer sam presla 16 godina!Zavrsi ja i visu,pa sam se udala,e tad je bilo jos komplikovanije,jer vise nisam sama!Cak i za vreme bombardovanja,sobzirom da tadasnji muz nije mogao iz zemlje,nije ni tad htela da se sklonim sa detetom,pod izgovorom da se porodica ne treba razdvajati!Ali,ubrzo sam se razvela,pa se porodica ipak razdvojila,e tad je bio uslov da decu ostavim bivsem muzu,jer je znala da pristati necu!
Poznavala sam jednu devojku koja je imala tetku u Svajcarskoj,i punoletnu ju je usvojila,te je ova tako otisla i sredila svoj zivot!
Mnogi ce reci,nije tako idealno ni u Nemackoj-sto je istina,ali ja se tamo osecam kao da sam kuci!Predpostavljam da nisam jedina sa ovim problemom,pa eto pisite,kako ste vi resili vas problem! :aq28:
Sačuvana

ignja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1068
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #1 poslato: 09-07-2010, 19:53:57 »

Ja nemam taj problem, rođen sam u Srbiji, živim u Srbiji i..............verovatno...............ali tvoj problem me je dirnuo, morao sam da reagujem. Nisam osoba koja je kompetentna da piše na tu temu, ali osećao sam potrebu da se oglasim.
Sačuvana
kakve su ti misli, takav ti je i život

SunđerBoba

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #2 poslato: 09-07-2010, 21:39:30 »

O - o! Evo još jednog slučaja "nevinosti bez zaštite". Imali smo toga ali na "psihologiji"... Potpuno isti "rukopis".
Dozvolite mi mogućnost da sam totalno promašila, ali ne razumem ove tužne ispovesti a još manje one koji ih pišu po forumima. Grow up  :xq010:
« Poslednja izmena: 09-07-2010, 22:29:52 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #3 poslato: 09-07-2010, 22:37:58 »

buahahaha, neumoljiva Boba!

sto potvrdjuje:
Poznajem forum kao sopstveni džep  :xq009:

a. opovrgava sa jedne slicne teme:
Prave ste oštrokonđe  :aq01:

gde nam je groucho tepao  :aq29:

moj odgovor na zadatu temu



Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #4 poslato: 09-07-2010, 22:53:57 »

Volim da sam oštrokonđa, volim!


Ovo je tako tipično. Prvi post, pa zarozan!
 :xq010:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #5 poslato: 09-07-2010, 23:12:58 »

mozda gresimo, mozda ketrin stvarno ima problem, ali ... ne zvuci mi ubedljivo 
ne mogu protiv toga  :aq14:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #6 poslato: 09-07-2010, 23:19:32 »

Da, i ja mislim da Ketrin stvarno ima problem  :xq008:
Sačuvana

ketrin

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #7 poslato: 10-07-2010, 05:58:48 »

U cemu je VAS problem,pa ste me docekali na noz!?Ni na jednom forumu ovako nesto nisam dozivela!Kada se postavi tema,onda se o njoj diskutuje!Nailazila sam i ja na glupave teme,ali,ako ja za mene glupa,nisam vredjala onog ko je postavio!Zao mi je sto sam se uopste i registrovala na ovom forumu,pa molim moderatore da izbrisu zapocetu temu!A vi pametni zapocinjite pametne teme u kojima nema problema!
U naslovu se jasno vidi o cemu je tema,a vas dve ako ste iz radoznalosti i procitale,pa videle da vas ne zanima ili nemate licno iskustvo,zasto gubite svoje vreme na takve teme!?Pazi,Boga ti.nosam joj uverljiva!!!Sta imam ja tebi biti uverljiva!!!Sigurna sam da moj slucaj nije usamljen,pa sam iz tog razloga i otvorila temu!Uglavnom,ponovo molim moderatore da izbrisu temu,jer nisam je otvorila da bi pojedinci lecili svoje komplekse time sto imaju hrabrosti na forumu da budu ostrokondje,a sigurna sam da u direktnom dijalogu su takvi uglavnom smuseni!Mada mi je potpuno svejedno,jer na ovom forumu nisam dobrodosla,pa necu gubiti vreme ovde vise!Pozdrav svima i zbogom!
« Poslednja izmena: 10-07-2010, 07:27:07 od strane ketrin »
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #8 poslato: 10-07-2010, 06:43:29 »

 :aq06: oprosti im Ketrin...
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #9 poslato: 10-07-2010, 08:46:58 »

oprosti nam ketrin sto nam nisi bila ubedljiva  :xq066:


dobrodosla  :aq28:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #10 poslato: 10-07-2010, 09:16:41 »

Nije ni čudu što joj se dešava, to što joj se dešava ... :aq06:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #11 poslato: 10-07-2010, 11:33:58 »

Znaš šta Ketrin, uvek ostavljam mogućnost da sam se prevarila u proceni, pa kad "stvar prenoći" proverim samu sebe ...
i gle čuda, jutros sam se proverila i analizirala ponovo tvoj post, prevarila sam se - nije neubedljivo, naprotiv, vrlo je ubedljivo.
Svaka rečenica zahteva dublju analizu, ali ako već obilazis forume i tako rešavas probleme, sigurno će naići "stručnjak" koji će ti pomoći.
Želim ti da nađes svu sreću ovoga sveta ma gde bila.
 
 
Sačuvana

Lepa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 32
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #12 poslato: 12-07-2010, 15:22:54 »

OMG
...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #13 poslato: 12-07-2010, 22:11:36 »

?Ni na jednom forumu ovako nesto nisam dozivela!

Nemoj da si na kraj srca...zato je i ovaj forum jedinstven. Eto to sto su te ove zene propustile "kroz sake" ti je svojevrsna inicijacija  :aq01:

P.S. zar se rodjenjem ne dobija drzavljanstvo?  :aq15:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #14 poslato: 12-07-2010, 22:51:11 »



@ groucho


Mislim da ne.  Možeš biti rođen.. gde god tvoji roditelji zamisle, samo to ti ne daje pravo na državljanstvo.

Moraš da ispuniš još neke uslove, zavisi od države do države koje.
Inače, bi mi majke srpske, dovitljive, rađale decu i u avionu, samo da se dokopaju.. nečijeg državljanstva.

Oprosti mi katrin, ne mogah da odolim.







Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #15 poslato: 12-07-2010, 23:01:55 »

Pa ja sam malo vrsljao po internetu poodavno u vezi ovoga. I cini mi se da je taj zakon bio dosta liberalniji do relativno skoro.
Sto se Nemacke tice,mislim da su deca roditelja koji zive tamo i imaju resen status u vezi drzavljanstva,dobijala drzavljanstvo rodjenjem. A i ovo se razlikuje od zemlje do zemlje. U AmeriKi npr. dobijas drzavljanstvo rodjenjem...uz jos par pravnih zahebavancija.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #16 poslato: 12-07-2010, 23:04:26 »



Pa, kažem ti, zavisi od države do države, bez obzira što sam htela malo da se našalim.

Znam, pouzdano znam, veruj mi.


Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #17 poslato: 12-07-2010, 23:10:55 »

Ma verujem. To za avion i zene koje bi hrlile da se poradjaju u istom zbog drzavljanstva je bio i argument mog caleta kada smo se raspravljali oko ovog  :aq01:  A u tom slucaju,cije bi drzavljanstvo dobilo dete? Zemlje ciji je avion ili zemlje iznad cijeg vazdusnog prostora prelece avion u trenutku porodjaja  :aq21:
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #18 poslato: 12-07-2010, 23:13:45 »



Pa, da.

Birale bi najbolje destinacije, šta ti je?! 

Ali, ne može, džaba

E, ljudi, jes' naporan ovaj beli svet...


Sačuvana

denny

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 35
Одг: deca gastarbajtera koja su odrasla u srbiji
« Odgovor #19 poslato: 21-07-2010, 00:27:10 »

@ketrin
Ima na hiljade dece\sada vec odraslih osoba tvoje ili slicne sudbine.Roditelji su na zalost, iz nekih njima samo opravdanih razoga ostavljali decu rodjacima na cuvanje  obicno ne misleci na njihova osecanja i potrebe za roditeljem vec su mislili da ce im to nadoknaditi kupovanjem stvari "koje ovde niko nema".
Ta deca nose zbog toga traume celog zivota,sto se najcesce odrazavakad i sami dobiju decu..tada postaju posesivni a cestoi guse svojoju decu ljubavlju jer je prevelika zelja u njima da svojoj deci pruze sve ono sto sami nisu imali-RODITELJSKU LJUBAV!

Sto se reagovanja na tvoju temu tice nek te ne iznenadi,da si pisala o Cupriji, koju cini mi se , ovde neko stalno "gura" u prve redove ovog Foruma, i da si digla tenziju, sve jedno dali u pogresnom smeru,bila biverovatno interesantna.
A u ostalom, nisu svi imali tu srecu da rastu na kolenima roditelja pa je ova reakcija i normalna, ali na srecu ne kod svih .Ima i onih koji mogu da se makar na tren otrgnu od maminih skuta i probaju da razumeju tvoj put kroz zivot.

Deca u Nemackoj sticu rodjenjem pravo na drzavljanstvo tek pocev od 2000\2001-e godine.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.325 sekundi sa 24 upita.