Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 258570 puta)

0 Članovi i 24 gostiju pregledaju ovu temu.

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #340 poslato: 10-09-2007, 12:46:55 »

Kako je pokrenuta ova tema polemike su tako vodjene od profitabilnosti ZOO vrta ( sto je Jagodincima mozda i najbitnije ),preko budzeta Jagodine,pa do "mucenja" zivotinjskih vrsta.........da se ja pitam-a ne pitam se,redosled bi bio drugaciji..........
Svugde u svetu,ZVERI,bilo retke vrste,bilo atrakcije radi pojedine,bilo obicne,po ZOO vrtovima su u kavezu (kafezu).
U ovom vrtu tigrovi imaju "najvise prostora",nisam primetila da su srecniji od medveda recimo,koji imaju manji kavez.
Zivim u blizini,postoje odredjeni jutarnji-vecernji sati,kada se pojedine zivotinje poprilicno CUJU - nemam pojma koje su.
Sve to traje kratko.
Da je vrt lep,jeste (ne mogu da kazem da je ruzan kad nije),da je mali,mali je,ali primeren prostoru i lokaciji,da li smrdi - ne smrdi,da je uredjen - uredjen je,da neko muci zivotinje - ne muci ih (osim sto su u kavezu ).......da je profitabilan - nije..........da nam svima povremenim obilaskom cini zadovoljstvo,opustanje,razonodu - cini nam.........da je NAJAKTUELNIJA VEST NA LOKALNIM MEDIJIMA - jeste (pored Akve,kojoj prolazi sezona).........
Ja nemam pojma sta mi vise ovde pisemo.
Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #341 poslato: 10-09-2007, 12:52:39 »

radi se o tome da se trazi dlaka u jajetu,a to ne volim...ja obozavam zivotinje,bukvalno bih svaku lutalicu dovela juci,ali nazalost nemam smestajnog prostora,i sva ki vid mucenja bilo kog zivog stvora na planeti prezirem,...ali se stvarno se  ne  slazem da se u zoovrtu ziivotinje muce...takve stvari su mi malo maliciozne...
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #342 poslato: 10-09-2007, 13:10:53 »

radi se o tome da se trazi dlaka u jajetu,a to ne volim...ja obozavam zivotinje,bukvalno bih svaku lutalicu dovela juci,ali nazalost nemam smestajnog prostora,i sva ki vid mucenja bilo kog zivog stvora na planeti prezirem,...ali se stvarno se  ne  slazem da se u zoovrtu ziivotinje muce...takve stvari su mi malo maliciozne...
:aq11:Muka je za jednog tigra da bude u kavezu! Nije mu tu mesto!! Razmisli malo...volis ih :aq15:

Meso jedem vrlo malo i samo humano cuvano. Naginjem vegetarijanskoj ishrani ali ne iz ljubavi prema zivotinjama. Ne mislim da je zdravo.

p.s. ko "nema pojma sta se ovde vise pise" nemoj ni da pise i neka ide na teme gde ima pojma


Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #343 poslato: 10-09-2007, 13:18:18 »

postujem tvoje misljenje,ali se ne slazem sa tobom...nisam toliko radikalna da ne jedem meso i pored ljubavi prema zivotinjama,mislim da je super imati zoo u svom gradu,uostalom,te zivotinje su rodjenje u njima,tako naviknute,i mislim da je njima jednako lepo kao meni u svom malom stanu,...
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #344 poslato: 10-09-2007, 13:20:04 »

Ma jasno ko dan Loremo.
p.s. tigrovi nisu u kavezu sa resetkama.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #345 poslato: 10-09-2007, 14:30:02 »

postujem tvoje misljenje,ali se ne slazem sa tobom...nisam toliko radikalna da ne jedem meso i pored ljubavi prema zivotinjama,mislim da je super imati zoo u svom gradu,uostalom,te zivotinje su rodjenje u njima,tako naviknute,i mislim da je njima jednako lepo kao meni u svom malom stanu,...

nebitno je da li jedes ili ne zivotinjsko meso. u krajnjem slucaju retko ko da i jede meso zivotinjskih vrsta koje se cuvaju u zoo vrtovima.

apsolutno si u pravu da su rodjene u zarobljenistvu i da je za sada to jedino normalno okruzenje za njih.

u filmu "u setnji sa lavovima" imate priliku da vidite sa cime se susrecu ljudi koji uce zivotinje ponovnom zivotu u divljini i koliko to traje. ukoliko bi se zivotinje iz zoo vrtova vratile u divljinu tesko da bi pozivele nekoliko nedelja
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #346 poslato: 10-09-2007, 16:28:34 »

Ko je rekao da ne jedem meso iz ljubavi prema zivotinjama?
A nisam rekla ni da treba pustiti zivotinje iz zoo.

Gledala sam i o majmunima i slonovima.
Fascinantni su ti projekti, kao i sta covek moze da uradi, kako u negativnom tako i u pozitivnom smislu.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #347 poslato: 10-09-2007, 16:34:23 »

Ko je rekao da ne jedem meso iz ljubavi prema zivotinjama?
A nisam rekla ni da treba pustiti zivotinje iz zoo.

Gledala sam i o majmunima i slonovima.
Fascinantni su ti projekti, kao i sta covek moze da uradi, kako u negativnom tako i u pozitivnom smislu.

ljudi su cudo, oni su u stvari jedini destruktivci na planeti zemlji
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #348 poslato: 10-09-2007, 19:12:15 »

Moje mišljenje nije maliciozno. Pogledaj malo zoo vrtove po evropi pa ćeš da vidiš da svuda gledaju da zivotinjama daju više prostora. Bavim se konjima već 20 godina i znam o čemu govorim kad kažem da se poni muči. Kako znaš da su životinje srećne u jagodinskom zoo? Možda jer ni jedna nije napravila samoubistvo ili  ti je čika Palma tako rekao.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #349 poslato: 10-09-2007, 20:30:06 »

Moje mišljenje nije maliciozno. Pogledaj malo zoo vrtove po evropi pa ćeš da vidiš da svuda gledaju da zivotinjama daju više prostora. Bavim se konjima već 20 godina i znam o čemu govorim kad kažem da se poni muči. Kako znaš da su životinje srećne u jagodinskom zoo? Možda jer ni jedna nije napravila samoubistvo ili  ti je čika Palma tako rekao.
Ako ne znaju sa konjima sta reci za ostale zivotinje :aq16: :aq16:
Posalji tim NEZNALICAMA jedan mail Ivanka! Ne jedan...opsedaj ih dok ne cujes da su nesto promenili.
A ja idem licno da ih pitam sta to rade sa tim jadnim ponijima! :aq20: :aq25:
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #350 poslato: 10-09-2007, 20:57:40 »

Inače the best kažeš da si srećna u svom malom stanu. Koliko bi tek bila srećna kad bi bila non stop zatvorena u njemu. Samo četiri zida i ništa više i to tako danima.
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #351 poslato: 10-09-2007, 20:58:02 »

Kako je pokrenuta ova tema polemike su tako vodjene od profitabilnosti ZOO vrta ( sto je Jagodincima mozda i najbitnije ),preko budzeta Jagodine,pa do "mucenja" zivotinjskih vrsta.........da se ja pitam-a ne pitam se,redosled bi bio drugaciji..........
Svugde u svetu,ZVERI,bilo retke vrste,bilo atrakcije radi pojedine,bilo obicne,po ZOO vrtovima su u kavezu (kafezu).
U ovom vrtu tigrovi imaju "najvise prostora",nisam primetila da su srecniji od medveda recimo,koji imaju manji kavez.
Zivim u blizini,postoje odredjeni jutarnji-vecernji sati,kada se pojedine zivotinje poprilicno CUJU - nemam pojma koje su.
Sve to traje kratko.
Da je vrt lep,jeste (ne mogu da kazem da je ruzan kad nije),da je mali,mali je,ali primeren prostoru i lokaciji,da li smrdi - ne smrdi,da je uredjen - uredjen je,da neko muci zivotinje - ne muci ih (osim sto su u kavezu ).......da je profitabilan - nije..........da nam svima povremenim obilaskom cini zadovoljstvo,opustanje,razonodu - cini nam.........da je NAJAKTUELNIJA VEST NA LOKALNIM MEDIJIMA - jeste (pored Akve,kojoj prolazi sezona).........
Ja nemam pojma sta mi vise ovde pisemo.
          Slazem se sa tobom,u potpunosti! :aq08:
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #352 poslato: 10-09-2007, 21:18:44 »

Inače the best kažeš da si srećna u svom malom stanu. Koliko bi tek bila srećna kad bi bila non stop zatvorena u njemu. Samo četiri zida i ništa više i to tako danima.
DOZIVOTNO!!!!!!!!!!!!
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #353 poslato: 10-09-2007, 22:13:08 »

Inače the best kažeš da si srećna u svom malom stanu. Koliko bi tek bila srećna kad bi bila non stop zatvorena u njemu. Samo četiri zida i ništa više i to tako danima.
DOZIVOTNO!!!!!!!!!!!!
I JOS da ti dolaze radoznala deca i matorci da te posmatraju kroz resetke tako celog dana kako jedes, ides u WC, spavas, paris se sa svojim muzjakom...gadjaju te kamencicima, galame ti pred kucom konstantno, na +39 cistacica te zvekne kofom vode i to ti je kao tus, jedes pokvareno meso iz jagodinskih kasapnica i tako iz dana u dan...
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #354 poslato: 11-09-2007, 02:07:43 »

ok, svi to znamo, a sta uraditi sa tim zivotinjama? da se puste u divljinu?
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #355 poslato: 11-09-2007, 05:54:42 »

Kako napraviti Zoo, da bude dobar za zivotinje,dovoljno prostran,tj.da im ne fali bas nista,a da i nasoj deci bude zanimljivo kad dodju? Hocu da kazem,da su i svetski Zoo,dovoljno veliki za nas,ali nedovoljno za lavove,zebre,antilope,slonove i ostale mnogobrojne zivotinje koje su navikle da imaju celo prostranstvo pred njima. :aq12:
Sačuvana

the best

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #356 poslato: 11-09-2007, 08:03:48 »

dajte ljudi,...mislim da prica ide u pogresnom smeru...zasta sluze konji?koliko znam za jahanje...to nisam izmislila ja,a ni cika palma...i meni je zao kad vidim ponije,ali ZA TO SLUZE...zoo vrtje prelepo mesto,i stopostotno znam da im se kavezi ciste redovno,da se super hrane,da imaju paznju hranioca i hostesa...i sigurna sam da nijedna nije tuyna,osim onih koje nemaju partnera...hi hi hi...a opet,ni taj zoo nisam izmislila ja a ni cika pakma...protivnik sam cirkusa,korida,,...ali zoo vrta nikako...ulazi se duboko u pricu,i ponavljam,trazi se dlaka u jajetu...i to samo zbog cika palme,kao npr
Moje mišljenje nije maliciozno. Pogledaj malo zoo vrtove po evropi pa ćeš da vidiš da svuda gledaju da zivotinjama daju više prostora. Bavim se konjima već 20 godina i znam o čemu govorim kad kažem da se poni muči. Kako znaš da su životinje srećne u jagodinskom zoo? Možda jer ni jedna nije napravila samoubistvo ili  ti je čika Palma tako rekao.
?????
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #357 poslato: 11-09-2007, 08:59:37 »

tačno, konji služe za jahanje. I neman ništa protiv tome. Ali kad su nabavili ponija za jahanje, zašto nisu napravili odgovarajuću stazu. Zašto čika Palma nije pitao nekoga koji ima jahaće konje, koji teren odgovara konju. I to nije dlaka u jajetu već briga za tako divnu životinju.
Sačuvana

windsurfer

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 182
    • Brojanice Milojević
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #358 poslato: 11-09-2007, 20:54:28 »

Mislim da ova tema nema više  smisla.
Sačuvana
izrada brojanica od poludragog kamena i srebra 925 - Brojanice Milojević.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #359 poslato: 12-09-2007, 08:34:13 »

Pa nista to se ovako radi

podvuce se crta  pa  idemo iz pocetka

ps. a a ako nema veze sa temom postovi se bespovratno brisu  -  i resen problem
----------------------------------------------

Mene interesuje da li ce oni ubaciti jos zivotinja ili nece ?



 

Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 25 upita.