Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Civilna Vojska  (Pročitano 81735 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #20 poslato: 27-01-2009, 17:40:34 »

Ti lupaš i onome što znaš i o onome što ne znaš. Stavi prst na čelo i zapitaj se da li si kompetentna prvo za temu.

casa je puna!!!

prvo,vec 10 godina intezivno pratim zbivanja u vojsci!
interesuje me svaka oblast u zivotu.

drugo.
--samo si ti kompotentan za svaku temu!
-ko si ti da odredjujes ko ce gde i sta pisati,i zasto je kompetentan?
-rec "lupas" ovde osim u sali nikom nebih kazala,svaka cast na kompetenciji za kulturu!
-stavi ti prst na celo i razmisli jeli u redu da zbog svoje frustriranosti i ogorcenosti zbog tebi znanih razloga, provociras i vredjas neke clanove foruma.

-ako mi neko ne pase,ignorisem ga i "ne kacim se za njega", STO OCEKUJEM I OD ISTOG !

osim ako taj "isti" nauci da postuje i akceptira i tudje stavove i misljenja, a svoje neslaganje izrazi na jedan civilizovan nacin.

macho je aut!


Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #21 poslato: 27-01-2009, 17:53:14 »

Lično smatram da bi vojska morala da bude profesionalana. Takođe smatram da bi ostatak muške populacije  morao da prođe neku vrstu vojne obuke , sa puškom u ruci , i uniformom na sebi. Civilno služenje vojnog roka je za seka-perse , cica-mace i ostale junake. Vojska je škola života , jer se tada mladić u 99% slučajeva prvi put odvoji na duže vreme od kuće i tamo prvo upozna samog sebe a potom sagleda svoje stvarne mogućnosti. Mene lično bi bilo sramota od samog sebe , a posebno od svojih predaka , da služim vojni rok brišući babama i dadama usrane guzice.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #22 poslato: 27-01-2009, 18:04:15 »

U sunce ti Black, pa ono ispade da oko 99% muskaraca ne studira  :aq01:
Ajd ono sa uniformom mozda i prihvatio ali pusku neka hvala.
Sačuvana
Dark Eagle

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #23 poslato: 27-01-2009, 18:11:44 »

Pa našao bi se neki način da se svi vojnosposobni mušarci obuče za nošenje puške , pa i u ostalim zemljama Evrope gde je vojska profesionalna postoji način da se svi obveznici obuče , bez obzira da li studiraju ili ne. 10-dnevna obuka godišnje ili slično je sasvim dovoljna za osnovnu obuku.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #24 poslato: 27-01-2009, 19:09:23 »

ja sam iz vojske izasao sa saznanjem: Jbte kakvih sve debila ima u ovoj zemlji!
Koji ce nam djavo vojska , Svi su nas pobedili s kim smo ratovali, jel smo videli da ne umemo,probali  i nista, pa dosta brate.Daj nesto drugo.
cemu i tih 10 dana?

@blak
u savremenim zemljama,ako vec potenciras, ko ne voli puku ne uzima je u ruke,ide u civilnu i ne zovu ga seka-persa.
i to nije brisanje g....e,vec humani rad. zar je sramota biti human?
sortiraj se blak, vremena se menjaju a i shvatanja i potrebe.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #25 poslato: 27-01-2009, 19:59:46 »

Da se vremena menjaju , to je svakako fakat , ali da ću ja uvek ostati uz ovo svoje mišljenje o civilnoj vojsci , i to je fakat...svaka čast na humanom radu , ali to je uvek bio ženski posao....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #26 poslato: 27-01-2009, 20:29:41 »

 ziveli turci !!!
napred u evropu !!!

zenski posao,zenske teme...zene u kuhunju.....u bre blek pa sa tobomda kampujem...ma udavila bih de u najveci plicak.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #27 poslato: 27-01-2009, 20:48:57 »

Luna , dušo , razumem ja tebe , živiš u progresu pa tako i razmišljaš. Ovo ovde je Balkan i uvek će biti i uvek će se znati ko nosi pantalone a ko ne. Možda je to nazadno ali baš me briga , granica mora postojati . Svaka čast naprednoj Evropi , ali ja želim da živim sa ovim nazadnim shvatanjima.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #28 poslato: 27-01-2009, 21:09:31 »

Lično smatram da bi vojska morala da bude profesionalana. Takođe smatram da bi ostatak muške populacije  morao da prođe neku vrstu vojne obuke , sa puškom u ruci , i uniformom na sebi. Civilno služenje vojnog roka je za seka-perse , cica-mace i ostale junake. Vojska je škola života , jer se tada mladić u 99% slučajeva prvi put odvoji na duže vreme od kuće i tamo prvo upozna samog sebe a potom sagleda svoje stvarne mogućnosti. Mene lično bi bilo sramota od samog sebe , a posebno od svojih predaka , da služim vojni rok brišući babama i dadama usrane guzice.

To je i moje misljenje.Ali sam definitivno protiv vojske od godinu dana,jer je STVARNO veliko gubljenje vremena!Umesto puske,vise sam drzao metlu,sto je nenormalno,a iz puske sam ispalio 22 metka za godinu dana!
Mnogo kraci vojni rok i obavezna obuka od bar par meseci!

Neko ovde rece da smo sve ratove izgubili.Mozda i jesmo,ali da li je to razlog da sutradan ne znam bar nekako da odbranim sebe i svoju porodicu,zar samo da je prepustim nekome?!

A humani rad Luna nije sramota-ali nema veze sa odbranom zivota i neceg do cega ti je stalo,a mozes ga izgubiti.Ali te humanost nece spasti ako neko krene na tebe i tvoje.

U vojsku sam otisao kao oformljena licnost,nisam se mnogo promenio kada sam se vratio.Ali znam ljude koji su se mnogo izmenili na bolje posle nje.Ja sam licno u vojsci nasao snage i nacina kako da se izborim sa ljudima na poslu kad se vratim-ne znam kako,ali mi je bilo mnogo bolje po povratku.
Stekao sam druga koji mi je vise brat nego drug.Iz braka je muslimana i srpkinje,a pomogao mi je i nasao se pored mene kad god je trebalo-vise od mojih cenjenih drigova kod kuce.I posle pet godina,kontakt nam je samo jos jaci nego sto je bio!

"U vojsci sam stekao druga do groba..."
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #29 poslato: 27-01-2009, 21:57:53 »

Luna , dušo , razumem ja tebe , živiš u progresu pa tako i razmišljaš. Ovo ovde je Balkan i uvek će biti i uvek će se znati ko nosi pantalone a ko ne. Možda je to nazadno ali baš me briga , granica mora postojati . Svaka čast naprednoj Evropi , ali ja želim da živim sa ovim nazadnim shvatanjima.

hahahahha....ja sam vise za ovo napredno....kad mozemo da biramo i ti i ja
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #30 poslato: 27-01-2009, 22:22:02 »

@dak
sa uzivanjem sam citala tvoj post i sve si objasnio na jedan vrlo lep i prijatan nacin.

sto se obuke tice,to je korisno i za muskarce i za zene,ja se jos secam casova gadjanja na gilju,ostalo mi je jos toliko toga.mala posecanja-trening,i to je dovoljno.
ja sam zbog prirode posla mog muza najvecim delom sama,cak i kuci na odmoru,i rukovanje oruzjem mi uliva sigurnost,mada ne verujem da bih mogla da ga upotrebim.
znaci,za ono sto nam je licno potrebno,ne treba godina.
za drugo,treba naci resenje.

smeta mi kad se neko podsmeva ljudima koji ne mogu da pucaju i idu u civilnu. (to je jedan koristan rad.)
zasto,ako nije uzeo pusku ne znaci da je losiji covek.

jedina sam zena u ovoj temi,ali me pogadja i pratim je intenzivno ocekujuci da se nesto promeni jer imam sinove.

Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #31 poslato: 27-01-2009, 22:27:58 »

Sori , Luna , ja se nisam podsmevao ljudima na civilnom odsluženju vojnog roka , ja sam samo izneo svoje mišljenje. Ako ih ja smatram seka.persama , ja tako i kažem. Ne želim polemiku, samo sam izneo svoje mišljenje. Ja sam i dalje tvoj dužnik !  :)
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #32 poslato: 27-01-2009, 22:39:55 »

Ja shvatam ljude koji ne vole oruzje. Ni ja ga ne volim, pa mi je tih 427 dana u "JNA" bilo samo gubljenje vremena! Sve sto treba, moze da se nauci za 2 meseca Da je tad bilo mogucnosti, mozda bih i ja isao na civilno sluzenje, ali kad sam odmah prvog dana rekao da ne volim oruzje, rekli su "Evo ga jos jedan od onih!", pritom gestikulirajuci nesto slicno  :aq19:!
Svako ima pravo da odluci kako ce da sluzi taj "vojni" rok!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #33 poslato: 27-01-2009, 22:41:46 »

ma koji bre duznik,rado je bilo.

neko je seka - a neko cika-persa...hahhahhaa
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #34 poslato: 27-01-2009, 22:42:54 »

Ja shvatam ljude koji ne vole oruzje. Ni ja ga ne volim, pa mi je tih 427 dana u "JNA" bilo samo gubljenje vremena! Sve sto treba, moze da se nauci za 2 meseca Da je tad bilo mogucnosti, mozda bih i ja isao na civilno sluzenje, ali kad sam odmah prvog dana rekao da ne volim oruzje, rekli su "Evo ga jos jedan od onih!", pritom gestikulirajuci nesto slicno  :aq19:!
Svako ima pravo da odluci kako ce da sluzi taj "vojn
bravo!
« Poslednja izmena: 27-01-2009, 22:44:45 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #35 poslato: 27-01-2009, 22:45:11 »

mada ne verujem da bih mogla da ga upotrebim.
smeta mi kad se neko podsmeva ljudima koji ne mogu da pucaju i idu u civilnu. (to je jedan koristan rad.)
zasto,ako nije uzeo pusku ne znaci da je losiji covek.

jedina sam zena u ovoj temi,ali me pogadja i pratim je intenzivno ocekujuci da se nesto promeni jer imam sinove.

I ja ne bih mogao da upotrebim oruzje protiv nekog.Ali...nasi prirodni instikti govore drugacije-sacuvacemo svoj zivot po svaku cenu!
Ako neko pocne da te davi golim rukama-sigurno ga neces pustiti da nastavi i ubije te!Tako je i sa vatrenim oruzjem,samo opasnije jer ne znas
odakle da ga ocekujes.A koliko se psiha coveka promeni u,ne daj Boze,ratu-nadam se da nikad niko od nas to nece saznati.

A sad zamisli da neko ugrozava nekog do koga ti je stalo.Posebna prica zar ne?!

Inace,mali je broj ljudi koji ne moze da puca i to su uglavnom subotari koji ne uzimaju pusku u ruke.Zato im je ranije sluzenje vojnog roka trajalo malo duze,sto opet nije resenje.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #36 poslato: 27-01-2009, 22:48:16 »

Bio sam poslednja klasa koja je "sluzila" rok od 15 meseci, sa skracenjem "SSNO" od 30 dana!
Sta cu kad sam mator!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #37 poslato: 27-01-2009, 22:55:20 »

nisi ima i matorijih
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #38 poslato: 27-01-2009, 22:58:29 »

Luna , dušo , razumem ja tebe , živiš u progresu pa tako i razmišljaš. Ovo ovde je Balkan i uvek će biti i uvek će se znati ko nosi pantalone a ko ne. Možda je to nazadno ali baš me briga , granica mora postojati . Svaka čast naprednoj Evropi , ali ja želim da živim sa ovim nazadnim shvatanjima.

hahahahha....ja sam vise za ovo napredno....kad mozemo da biramo i ti i ja
pa , ako se vidimo na plaži na Borskom jezeru , hehe , videćemo i napredno i nazadno ,šta ko ima i čime raspolaže...xexexexe
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Civilna Vojska
« Odgovor #39 poslato: 28-01-2009, 07:36:16 »

U bre Luise pa sto nisi upiso neki fakultet bez prijemnog da ni ides 15 mes?
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 25 upita.