Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 256371 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #580 poslato: 26-09-2010, 13:51:21 »

Toliko o "velikom" Palmi

Palma je velik samo gabaritno  wq59

A sto se tice zirafe,ja ne bih bas bio toliko siguran da je to istina. Cini mi se da je to ipak previse da bi se sakrilo....cak i za njega. A jedino je zuti "ALO" pisao o tome(ako se ne varam). U ZOO vrtu nisam bio ali sam cuo da uslovi nisu losi.
Sačuvana

misirac

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #581 poslato: 26-09-2010, 15:07:31 »


PALMA: ŽIV JE JOVANČA, UGINUO NIJE!


Dragan Marković Palma poručio onima koji su „sahranili“ njegovu žirafu da dođu i zvezdi zoo-vrta vide pege i „izmere ono što mu je poraslo“

BEOGRAD - Kakav dvojnik, Jovanča je živ!
Lider Jedinstvene Srbije i gradonačelnik Jagodine Dragan Marković Palma za Kurir tvrdi da nije tačno da je žirafa Jovanča, zvezda jagodinskog zoološkog vrta, uginula!

- Ma, to su obične gluposti i budalaštine! Oni koji o tome pišu i koji to tvrde, neka slobodno dođu u Jagodinu i neka vide Jovanču. Neka mu pregledaju pege, neka ga izmere, neka mu izmere i noge i ono što mu je poraslo. Pa, neka onda vide da li je to Jovanča ili ne. Stvarno, veću glupost nisam čuo - poručuje Palma.

Prema pisanju pojedinih beogradskih medija, Jovanča je uginuo i u jagodinskom zoo-vrtu zamenjen je drugom žirafom iz Palićkog zoološkog vrta. Navodno, dvojnika su „izdale“ drugačije pege, odnosno njihova kontura na telu, dok se sumnja da je Jovanča uginuo od „parazitske infekcije stomaka“.

Osim Markovića, i iz palićkog zoo-vrta takođe su demantovali da su gradonačelniku Jagodine ustupili žirafu, koja je navodno zamenila pokojnog Jovanču.

KOME VEROVATI
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #582 poslato: 26-09-2010, 15:35:29 »

.
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 20:45:06 od strane Svilena »
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #583 poslato: 26-09-2010, 19:54:51 »

ja bih pre verovala direktoru Palickog zoo vrta  :aq21:
Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #584 poslato: 26-09-2010, 19:57:08 »

MA JA BIH PITAO JOVANCU DIREKTNO
MA NI PO BABU, NI PO STRICEVIMA :)
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #585 poslato: 26-09-2010, 20:16:46 »

MA JA BIH PITAO JOVANCU DIREKTNO
MA NI PO BABU, NI PO STRICEVIMA :)

diplomata ko Palma  :aq23:
Sačuvana

lms0605

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #586 poslato: 26-09-2010, 22:25:22 »

Toliko o "velikom" Palmi i njegovoj dobrodusnosti i saosecanju za zivotinje,a i za ljude.Pa covek seljak ponasa se ko da mu uginula tovna svinja u toru,mada bi se za to vise zabrinuo jer kad ugine krme,onda nema koristi ,masti,cvaraka i mesa,a ovako jebo zirafu,od nje se ne pravi sunka ni slanina. Meni je inace uvek mrsko da odem u nas zoo vrt jer mi sve zivotinje deluju tuzno jer nijedna nema adekvatan prostor za zivot i adekvatnu okolinu.Trave ima samo van kaveza gde sede ljudi,a zivotinje su na betonu.Ne znam zasto se ne oglasi neko kompetentan i nadlezan za te stvari i prekine agoniju jadnih zivotinja.Mozda je tako uginula i jos neka sitnija zivotinja koja je bila manje medijski propracena,tako da nismo ni primetili.Sve u svemu ZALOSNO.. :xq010:

Kengur je odavno uginuo, tj. izvrsio samoubistvo udaranjem glavom o ogradu.
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #587 poslato: 27-09-2010, 07:12:49 »

To se u narodu zove ušoravanje. Uvođenje stvari, a i životinja u red. Kengur je možda metafora za naše državne i državničke prilike.
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #588 poslato: 27-09-2010, 07:34:22 »

Toliko o "velikom" Palmi

Palma je velik samo gabaritno  wq59

A sto se tice zirafe,ja ne bih bas bio toliko siguran da je to istina. Cini mi se da je to ipak previse da bi se sakrilo....cak i za njega. A jedino je zuti "ALO" pisao o tome(ako se ne varam). U ZOO vrtu nisam bio ali sam cuo da uslovi nisu losi.


pa nije samo zuti ALO...mislim da smo i ovde pricali o to0me kada se "desilo"...mnogo pre ALO
Sačuvana

lms0605

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #589 poslato: 27-09-2010, 22:35:47 »

Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #590 poslato: 07-10-2010, 08:41:01 »

Osam zelenih primata sutra kreće put zoo-vrta u Jagodini

Palmi stižu majmuni!!!

Četvrtak - 07.10.2010
Put jagodinskog zoološkog vrta sutra će iz Instituta za virusologiju „Torlak“ krenuti osam zelenih majmuna, saznaje „Alo!“. Tri mužjaka i pet ženki potpuno su zdravi i spremni da uveseljavaju posetioce životinjskog carstva Dragana Markovića Palme.


Pre četiri godine u Institutu za virusologiju u Beogradu rodilo se osam takozvanih zelenih majmuna, koji vode poreklo iz Tanzanije. Kako na njima nije izvršen nijedan eksperiment i kako nemaju nikakav značaj za ovu instituciju, upravni odbor „Torlaka“ je jednoglasno izglasao da se poklone zoološkom vrtu u Jagodini.
- Nigde u EU na majmunima se više ne vrše nikakva ispitivanja. Na životinjama koje poklanjamo nije rađeno nikakvo ispitivanje, oni su potpuno zdravi i spremni da uveseljavaju decu u zoološkom vrtu u Jagodini, gde postoje odlični uslovi za njihov dalji život - objašnjava za „Alo!“ dr Branislav Lazić, direktor „Torlaka“.
Pošto su ispunjeni svi uslovi za njihov premeštaj, on će se obaviti u petak ujutru pod budnim okom veterinarskog inspektora.


Dok se meštani Jagodine raduju i jedva čekaju svoje nove „prijatelje“, u Institutu za virusologiju među zaposlenima vlada tuga.
Navikli su se veterinari i hranioci da im „dobro jutro“ požele majušni ljubimci sa velikim repovima, a zatim, da ih malo kasnije
nasmeju i ulepšaju im ostatak dan.
- „Zeleni“ majmuni su jako osetljivi i njima su potrebni posebni uslovi koje ispunjava zoološki vrt u Jagodini. Da bi se pravilno razvijali i razmnožavali, temperatura prostorije u kojoj borave mora da bude između 20 i 24 stepeni. Zahtevaju veliku higijenu i poseban način ishrane briketiranom hranom i voćem. Jako su plašljivi, ali u isti mah pravi ljubimci koji su svima nama prirasli uz srce - priča dr specijalista veterine Borjanka Momčilović, dok su joj oči pune suza jer se rastaje od dugogodišnjih malih prijatelja.
Kako „Alo!“ saznaje, nekoliko dana u poseti „Torlaku“, gde se nalazi osam majmuna, bio je i predstavnik zoološkog vrta iz Jagodine. On se upoznao sa životinjama i na iznenađenje svih zaposlenih brzo je zadobio njihovo poverenje.
Želja zaposlenih iz Instituta za virusologiju jeste da transport „zelenih“ ljubimaca prođe bez ikakvih problema, da se njihovi mali prijatelji brzo priviknu na novu sredinu, a oni će im ubrzo doći u posetu.

 

Obožavaju lubenice!
Osam „zelenih“ majmuna vode poreklo iz Tanzanije, ali su svi rođeni Beograđani. Na njihovim precima su se vršila razna ispitivanja, ali su oni sve to izbegli.
- Nekad se našalimo i kažemo da su to srpski majmuni. Navikli su se na naše voće i na naš jezik. Najviše vole lubenice, a posebno kada smo mi blizu njih jer nas gađaju semenkama - priča nam dr specijalista veterine Borjanka Momčilović.



phahahahahahah stizu nam zeleni majmuni...hahahah jos nam je to falilo...radioaktivni :))))

Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #591 poslato: 07-10-2010, 09:48:04 »

mi i sa ovim jednim majmunom ne znamo šta ćemo  :xq003:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #592 poslato: 07-10-2010, 14:30:39 »

.
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 20:07:32 od strane Svilena »
Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #593 poslato: 08-10-2010, 23:03:11 »

 :xq005:
ZIVELI MAJMUNI: NASI PRIJATELJI!!!  :aq21:
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #594 poslato: 18-10-2010, 13:07:12 »

.
« Poslednja izmena: 03-02-2013, 19:54:51 od strane Svilena »
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #595 poslato: 18-10-2010, 13:40:06 »

pingvine vec ima. kakvo je grejanje u jagodini, polovina  zivi ko pingvini. njih ce verovatno da cuva po kucama...
Sačuvana

nesa_skazi_acelera

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 209
  • domovine sin
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #596 poslato: 18-10-2010, 17:48:08 »

da li je neko,nekada cuo, da se u nekom zooloskom vrtu u svetu cuvaju pingvini?Za takav slucaj ja licno do sada nisam cuo,a za vas ne znam...
Sačuvana
Depresija u Srbiji - Kad se vise ne radujete ni tudjoj nesreci.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #597 poslato: 18-10-2010, 18:46:52 »

Cuvaju se... videla ih u zoo vrtu u Baselu

i slikala

« Poslednja izmena: 18-10-2010, 18:52:28 od strane Fanta »
Sačuvana

FLOYD

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2774
  • NEDOSTATAK DOKAZA NIJE DOKAZ NEDOSTATKA
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #598 poslato: 18-10-2010, 19:09:52 »

PINGVINI I FOKE
KAKVU ZIMU PREDVIDJAJU, VREME JE BILO DA SE DOVEDU KOD NAS
AJ KAD BUDU STIGLE NEK NEKO IZBACI SLICICU
Sačuvana

nesa_skazi_acelera

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 209
  • domovine sin
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #599 poslato: 18-10-2010, 21:36:22 »

Cuvaju se... videla ih u zoo vrtu u Baselu

i slikala




nikad cuo u zivotu ni video!
ko zna odakle doveli te pingvine.to je nesto sacinjeno u laboratoriji:)nisu oni pravi:)
zanimljivo je to da su se prilagodili ovom nasem podnevlju i temperaturi?
Sačuvana
Depresija u Srbiji - Kad se vise ne radujete ni tudjoj nesreci.
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 20 upita.