Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Vranje - Kultura - Sport - Turizam  (Pročitano 8429 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Vranje - Kultura - Sport - Turizam
« poslato: 12-06-2009, 13:57:46 »

na jugu srbije, na tri sata vožnje od Beograda ka Skoplju, nalazi se Vranje. Vranje je ekonomski, administrativni, politički, zdravstveni, obrazovni i kulturni centar Pčinjskog okruga. Grad se nalazi na pravcu koridora E - 10. Na 3 km od grada prolaze autoput i železnička pruga Budimpešta - Beograd - Skoplje - Atina, koji povezuju Srbiju sa susednom Makedonijom, kao i srednju Evropu sa Balkanom.
   Nema pouzdanih podataka kada i gde je formirano naselje i na čijim temeljima je iznikao grad Vranje. Predpostavlja se da se to dogodilo u vreme Trakolira (Rimljana), Vizantije, Grka ili Slovena, koji su ove prostore naseljavali u VI i VII veku.
   Vranje je takođe nadaleko poznato po noćnom životu, dobrom provodu i specifičnom zvuku. Postoji puno pesama, najčešće sa ljubavnim i melanholičnim sadržajem, po kojima je Vranje prepoznatljivo.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Vranje - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #1 poslato: 26-09-2009, 20:32:08 »

Ako neko zeli da vidi sta je gostoljubivost neka ode do Vranja i Vranjske Banje,naravno.!
Imam prijatelja tamo i svaka poseta njima je dozivljaj.
Posebno su interesantne posete pijaci gde se mogu naci posude od zemlje i mnogo toga cega u nasem Pomoravlju nama.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Vranje - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #2 poslato: 28-10-2009, 23:13:15 »

Ако сте у Врању, препручујем пицерију АБЦ, ресторан Јеж, посластичарнице Цвећара и Коштана, и наравно Софку, малу кафницу на градској пијаци, не далеко од аутобуске станице и доње касарне. Наравно, прпоручујем спомен кућу Боре Станковића. Не треба заборавити пробати чувену пљескавицу ,,Врањанку". Најбоље ,,Врањанке се спремају ,,Код Жабу".
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Vranje - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #3 poslato: 30-10-2009, 16:23:34 »

Radio sam 14 godina na jednom predajniku kraj Vranja tako da mogu da kažem da dosta dobro poznajem taj grad. Osnovna zamerka i onda i sada mi je da je taj grad zaboravio na svoje korene. Dok je Bakija Bakić bio živ , svakog ponedeljka je svirao sa svojim orkestrom u sali hotela Vranje. Od kada je on umro , u Vranju nema kafane sa trubačima. ( ograđujem se ipak , nisam bio tamo par godina). Vranje i truba su jedno , tako da je Vranje bez trube - truba. O Vranjancima sve najlepše.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Kengurinjo

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 762
  • Само ЧИСТ ОБРАЗ и МЕРАК немају цену.
Одг: Vranje - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #4 poslato: 30-10-2009, 17:42:48 »

Radio sam 14 godina na jednom predajniku kraj Vranja tako da mogu da kažem da dosta dobro poznajem taj grad. Osnovna zamerka i onda i sada mi je da je taj grad zaboravio na svoje korene. Dok je Bakija Bakić bio živ , svakog ponedeljka je svirao sa svojim orkestrom u sali hotela Vranje. Od kada je on umro , u Vranju nema kafane sa trubačima. ( ograđujem se ipak , nisam bio tamo par godina). Vranje i truba su jedno , tako da je Vranje bez trube - truba. O Vranjancima sve najlepše.
Стварно нема ни једне кафане са трубом. Био сам тамо по кафанама и на питање зашто нема трубача, конобар ми је рекао, цитирам : ,,Иди у Хан или у Сурдулицу, тамо ги има колико 'оћеш". И ми отишли прво у Хан, па из Хана у Сурдулуцу... И било је баш екстра!!!
Sačuvana
Србија је вечна док су јој деца верна. Амин!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Vranje - Kultura - Sport - Turizam
« Odgovor #5 poslato: 30-10-2009, 22:26:46 »

Sinko , trubeo mi je i Bakija i Fejat....u uvce...al od Vranja nema više ni gol kur...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 24 upita.