Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Lečenje narkomanije!  (Pročitano 146410 puta)

0 Članovi i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #80 poslato: 25-05-2009, 14:51:31 »

I dalje smatram da je jedini način lečenja OVAJ , naravno kombinovan sa još ponekim...npr kopanje kukuruza ceo dan na + 40 stepeni , čišćenje septičkih jama itd...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #81 poslato: 25-05-2009, 14:53:53 »

reksys e prava si mirodjija
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #82 poslato: 25-05-2009, 15:12:36 »

Ma narkomanija ne može da se izleči nikad na silu

jedini način je da tom licu dođe iz dupeta u glavu i da sam prestane sa tim

nema druge...  tj. ima da ga pošalješ na pusto ostrvo, ali ceo život ima da ostane zavistan i umreće tako...

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #83 poslato: 25-05-2009, 15:40:41 »

I dalje smatram da je jedini način lečenja OVAJ , naravno kombinovan sa još ponekim...npr kopanje kukuruza ceo dan na + 40 stepeni , čišćenje septičkih jama itd...
Black,postujem tvoje misljenje,ali da probas da mi iskreno odgovoris:
dali bi mogao da gledas da neko ovako muci voje dete,bez obzira kakvu je gresku napravilo i u kakav porok se uplelo?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

bebironac

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #84 poslato: 25-05-2009, 16:05:31 »

Ma narkomanija ne može da se izleči nikad na silu

jedini način je da tom licu dođe iz dupeta u glavu i da sam prestane sa tim

nema druge...  tj. ima da ga pošalješ na pusto ostrvo, ali ceo život ima da ostane zavistan i umreće tako...

u potpunosti se slazem,ni jedna bolest na ovom belom svetu ne moze da se leci bez volje pacijenta a najvise se ovo odnosi na bolesti zavisnosti
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #85 poslato: 25-05-2009, 16:19:10 »

I dalje smatram da je jedini način lečenja OVAJ , naravno kombinovan sa još ponekim...npr kopanje kukuruza ceo dan na + 40 stepeni , čišćenje septičkih jama itd...
Black,postujem tvoje misljenje,ali da probas da mi iskreno odgovoris:
dali bi mogao da gledas da neko ovako muci voje dete,bez obzira kakvu je gresku napravilo i u kakav porok se uplelo?
Verovatno bi mi veoma teško to palo . Ali , ako bi znao da je to jedini lek...Lično ,  mislim da je uzrok narkomanije duboko u porodici i odnosu dete - roditelji pa se svim silama trudim da uzvedem moju decu na pravi put
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #86 poslato: 25-05-2009, 16:21:30 »

U smislu , ako ja nisam imao mu*da da podviknem onda kada je trebalo , neka to učini neko drugi
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Amigo

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 211
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #87 poslato: 25-05-2009, 16:47:42 »

Imam ortaka zalecenog narkomana koji je pre par godina bio u tom centru...
Pobegao je treceg dana upravo zbog torture koje je tamo video...
Jedan novajlija je bio pisao pismo svojima napisao za to maltretiranje, oni su to javno ispred svih procitali, posle je popio dobre batine...

Kazem zaleceni zato sto je do novembra 2008 boravio u Banja Luci na lecenje koje je trajalo 18 meseci...
Tamo se lecenje svodi na posao koji retko ko voli, tipa ciscenje stala...
sada je potpuno drugi lik, nadam se da ce takav ostati...

Bojim se da batinjanje narkomana pravi kontra efekat, pre svega jer se radja inat...
Mislim da je tezak fizicki posao(primer je dao Black, kopanje kukuruza na 40+ je sjajna ideja) daje mnogo bolje rezultate...
Razvija se i telo i duh, razmislis malo pa kazes sebi ako vec moram OVAJ POSAO da radim ZA DZABE,
sto nebih neki laksi radio za kintu?
Mada, svi smo razliciti, ne postoji neki sablon koji je 100% uspesan...
pozZ
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #88 poslato: 25-05-2009, 18:48:10 »

Amigo,slazem se u potpunosti sa tobom.

moj rodjak je bio teski zavisnik,lecio se 12 meseci u Banja Luci,na nacin koji si opisao,i za sada je,vec 3 godine, bez droge.
nasao je hobi,koji ga ispunjava.
najveci peroblem je sto ti zavisnici po povratku sa lecenja nemaju posao ,nemaju nikakav cilj,pa se obicno opet vracaju drogi.
ne samo na porodici,vec na sredini uopste je da im pomogne da se vrate u normalan zivot.
u razvijenim zemljama im socijalne sluzbe posle lecenja traze posao,tj drustvo cini sve da im pomogne da se ne vrate drogi.
ostalo je samo njihova volja.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #89 poslato: 26-05-2009, 10:28:41 »

             Niko od Vas ne postavlja pitanje zasto je taj narkoman bio bijen lopatom ?
                A bio je bijen jer je brutalno  pretukao drugog narkomana.

                     Ljudi mislite maklo glavama a ne televizorima!


            Ova prica je aktivirana zato sto je vladika Artemije zabranio Bajdenu da poseti manastir Decane.Ovaj snimak je star 3(tri)godine i niko se nije setio da zastiti  jadne narkomane cele tri godine nego bas sada .
           Da sam vlast uveo bi zakon za drogiranje da se odsece desna ruka a za dilovanje smrtna kazna, pa izvolte drogiraj se.

         Izvinjavam  se ako sam nekog uvredio .
 
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #90 poslato: 26-05-2009, 12:28:12 »

Sve i da je tako Milane kao što ti kažeš, ne mogu se složiti sa time da su lopata i pesnice rešenje.

Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #91 poslato: 26-05-2009, 13:04:55 »

alo ako je narkoman nije terorista siledzija pedofil....
dakle covek je narkoman za sebe aman...nije opasan po okolinu pa ga kao treba tuci..mislim kakvi su ovo komentari jbt...to je njegov zivot s anjim moze da radi sta hoce...ako ce da se drogira nek se drogira - valjda je svestan posledica kao i efekata drogiranja...

jbt roditelji u srbiji se ponasaju kao vlasnici svoje dece...ne razumem
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #92 poslato: 26-05-2009, 13:08:06 »

aaaaa, ne slažem se sa time da je narkoman svestan svojih posledica.
Da je svestan, nikad nebi krenuo tim putem.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #93 poslato: 26-05-2009, 13:25:04 »

ti milan zaboravljas da se zlo zlim ne leci!
da seces ruku...znas li ti da su to isto ljudi,isto necija deca,od krvi i mesa.
pogresili su iz bilo kog razloga,trenutka slabosti mozda i poceli da se dogiraju a onda znamo sta ide dalje.

nedao bog da se mom tako nesto desi,ovo nikad nebih dozvolila.
fizicki rad da.
ja ga jesam donela na svet ali nemam prava ni srca da mu jos vise zagorcavam ono sto je vec i vise nego gorko.
njegov zivot je njegovo vlasnistvo.
i bilo odkad da je snimak,dobro je da je jednom obelodanjen.
da sada nije mozda bolje?

sreca mila ne da ti nisi merodavan za tako nesto.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #94 poslato: 26-05-2009, 13:43:05 »

             Niko od Vas ne postavlja pitanje zasto je taj narkoman bio bijen lopatom ?
                A bio je bijen jer je brutalno  pretukao drugog narkomana.

                     Ljudi mislite maklo glavama a ne televizorima!


            Ova prica je aktivirana zato sto je vladika Artemije zabranio Bajdenu da poseti manastir Decane.Ovaj snimak je star 3(tri)godine i niko se nije setio da zastiti  jadne narkomane cele tri godine nego bas sada .
           Da sam vlast uveo bi zakon za drogiranje da se odsece desna ruka a za dilovanje smrtna kazna, pa izvolte drogiraj se.

         Izvinjavam  se ako sam nekog uvredio .
 

Prvo, moje je mišljenje da je ovde reč o čistom nasilju. Uopšte ne postavljam sebi pitanje zašto je taj narkoman dobio batine? Odakle ideja da se batine mogu "legitimno" koristiti u medicinske svrhe? Odakle ideja da se batine uopšte mogu "legitimno" koristiti? Kada su to batine dozvoljene. U ovoj zemlji postoje zakoni koji to zabranjuju. Znači, ne može se pravdati nasilje ni u jednom svom obliku. To znači da bi bilo ok premlatiti ženu ukoliko joj zagori ručak ( znam da nije adekvatno poređenje, više sam hiperbolična). Zna se ko, kada i zašto može da primeni silu.
Da se razumemo, ni ja ne želim nikoga da uvredim. Smatram da je narkomanija izuzetno težak problem i da ga treba radikalno lečiti, ali ne nasiljem. Ali, niko ne može da bude izložen fizičkom nasilju zato što je narkoman, posebno ne da se nasilje uvodi kao metoda lečenja.
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #95 poslato: 26-05-2009, 14:04:02 »

                     O narkomanima mislim sve naj gore  na ovom svetu i mogu o njima danima da govorim negativno .Svoju decu vaspitavam da beze daleko od droge. Za sve je bitna preventiva ili dobar zakon.Ovo sto sam napisao za secenje ruke ko se drogira  i ko diluje drogu smrtna kazna je zakon u Koreji pa neka diluje ili  uzme iglu ako ima petlju.
                   U Drajzerovoj je procenat zalecenja narkomana 1(jedan)% a u Crnoj Reci kod O.Branislava 35(tridesetpet)%. E pa sad vi vidite koja je metoda bolja.
                   Da se nedao Bog tvoje dete brate ili sestro drogira da li bi ste birali metode kojima biste ga izlecili ,ili bi bili tako blagi  i pustili Vase dete da umre u 22-23 godine? Ljudi dozovite se pameti nemojte misliti to se meni nemoze dogoditi ,komsiji moze ali meni ne.
                   Nezelim nikom da nametnem svoje  misljenje verovatno ce ovde biti onih koji ce se naci prozvanima ali stavite prst na celo i rasmislite dobro pre nego sto bilo sta napisete negativno o ovom dogadjaju u Crnoj Reci.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #96 poslato: 26-05-2009, 15:15:06 »

                   Da se nedao Bog tvoje dete brate ili sestro drogira da li bi ste birali metode kojima biste ga izlecili ,ili bi bili tako blagi  i pustili Vase dete da umre u 22-23 godine? Ljudi dozovite se pameti nemojte misliti to se meni nemoze dogoditi ,komsiji moze ali meni ne.
                   Nezelim nikom da nametnem svoje  misljenje verovatno ce ovde biti onih koji ce se naci prozvanima ali stavite prst na celo i rasmislite dobro pre nego sto bilo sta napisete negativno o ovom dogadjaju u Crnoj Reci.

Da se ne daj bože neko moj drogira, naravno da bih birala metode. Ovo što ti pišeš je ili lopata ili smrt u mladim godinama. Stvari nisu crno- bele.
Ovo je mnogo veći problem od izbora metoda za lečenje narkomanije.
Naravno da se ne radio o nametanju stavova, samo diskutujemo  :aq29:
Događaji u Crnoj Reci su skandal za ovu državu i društvo. Za crkvu i laičku javnost.
« Poslednja izmena: 26-05-2009, 15:54:58 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #97 poslato: 26-05-2009, 16:39:55 »

 @Pop milan    
     O narkomanima mislim sve naj gore  na ovom svetu i mogu o njima danima da govorim negativno .
Svoju decu vaspitavam da beze daleko od droge.


pa mislis li da je neki roditelj ove mladice vaspitavao da uzimaju drogu?
svi mi ucimo tako decu ali dodje do spleta okolnosti kad je neko uzme.
ne zelim nikom ali svakog moze zadesiti,i mene,i tebe.
i sta onda ,da lecim dete lomeci mu kosti?
izvini,ali ali to je nacin koji ne opravdava nikakve uzroke i povode.

odgovori mi molim te,dali bi dao da tvoje dete neko prebija do iznemoglosti da bi ga "izlecio"?

kod ovakvih batina stradace i bez droge.
ja licno o narkomanima ne mislim sve najgore ,vec ih sazaljevam.
                  
« Poslednja izmena: 26-05-2009, 16:43:06 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #98 poslato: 26-05-2009, 17:08:14 »

      Cilj opravdava sredstvo . Sve je bolje nego da neko umre u cvetu mladosti a sve je vise takvih nazalost.
            Ako bi moje dete nedaj Boze bilo jedno od njih ja bi mu lomio koske a ne neko  drugi  ,splet okolnosti ga doveo u tu situaciju kakav splet okolnosti moze da te dovede da  se drogiras moze samo obest da te dovede kad vise neznas sta ces sam sa sobom od obesti.
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Svilena

  • Gost
Одг: Lečenje narkomanije!
« Odgovor #99 poslato: 26-05-2009, 17:10:05 »

Niko od Vas ne postavlja pitanje zasto je taj narkoman bio bijen lopatom ? A bio je bijen jer je brutalno  pretukao drugog narkomana.
                    Ljudi mislite maklo glavama a ne televizorima!
 
 Uopste ne mislimo televizorima, nego komentarisemo ono sto smo videli i svako od nas se, sa grcem u zelucu, zamislio nad tim prizorima.

Vecina od nas ima svoju decu i nada se najboljem, da se njemu to nece desti. Svako od nas vec ima po nekog u svojoj okolini ko je u tim vodama, svesni smo toga da je droga sve bliza i pristupacnija nasoj deci. Slazemo se da su potrebne radikalnije metode od kljukanja medikametima po nasim bolnicama, radna terapija i izolovanost  - da, ali PREBIJANJE NA MRTVO!!! POBOGU!!!

           Ova prica je aktivirana zato sto je vladika Artemije zabranio Bajdenu da poseti manastir Decane.Ovaj snimak je star 3(tri)godine i niko se nije setio da zastiti  jadne narkomane cele tri godine nego bas sada .              

                              Ma, kakve veze ima Bajden i zastita narkomana i politicka situacija!
Pa i da je snimak star 3 godine,  ko zataska pricu od pre 2 godine, kad je i roditelj dobio batine od oca Baneta?

Da nije bilo ovih snimaka, sto su procureli u javnost, ovo sto smo videli ovde: http://www.sretenje.org/index.php?option=com_content&view=article&id=56&Itemid=69&lang=en bilo bi idilicno!


 
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 24 upita.