Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Cene stanova  (Pročitano 9080 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Cene stanova
« poslato: 25-10-2008, 09:09:24 »

Za najskuplje naselje u Jagodini važi Đurđevo brdo. Iako je pre nekoliko godina interesovanje za kupovinu stanova u tom delu grada bilo minimalno, danas je situacija mnogo drugačija. Nakon izgradnje akvaparka i turističkog kompleksa „Đurđevo brdo“, cena stanova u izgradnji je oko 750 evra po kvadratu. Kada zgrada bude završena, cena kvadrata biće oko 850 evra.
 Za taj novac na ovoj lokaciji moguće je kupiti stan od 150 kvadrata do kog direktno iz garaže vodi lift, stan koji ima kamin, šank i slične.
 Kada je pre dve godine napravljena zgrada na samom uglu kod akvaparka, cena kvadrata je bila 600 evra, ali razvojem ovog dela grada koji se nalazi na tri kilometra od centra i cene stanova su porasle. Jagodinski trgovci nekretninama navode da je cena stanova u ovom delu grada skočila naročito posle izgradnje akvaparka, teniskih terena, zoološkog vrta.


http://www.blic.co.yu/srbija.php?id=62371
« Poslednja izmena: 25-10-2008, 09:20:06 od strane Gogy »
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Cene stanova
« Odgovor #1 poslato: 25-10-2008, 13:12:12 »

Spasce cene uskoro...
Sačuvana
Dark Eagle

Gogy

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 50
Одг: Cene stanova
« Odgovor #2 poslato: 25-10-2008, 14:02:00 »

Zbog cega ce spasti cene?

Cudno je da nisu iste cene u centru kao i tamo u Potoku.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Cene stanova
« Odgovor #3 poslato: 25-10-2008, 15:28:01 »

Zbog finansijske krize mozda? Ima i drugih razloga naravno, ali iskreno me mrzi sad da pisem ovde o tome.
Sačuvana
Dark Eagle

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Cene stanova
« Odgovor #4 poslato: 16-11-2008, 12:04:57 »

Cene nekretnina kod nas jos uvek "drze".
Kako li samo uspevaju pored ovakve krize u citavom svetu ? :aq15:

Mada kao sto neko rece ovo je Srbija sve je moguce.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Cene stanova
« Odgovor #5 poslato: 16-11-2008, 12:10:42 »

Polako polako, treba vreme da prodje da bi se stanje promenilo, to tek tamo na prolece ako bude nesto.
Sačuvana
Dark Eagle

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Cene stanova
« Odgovor #6 poslato: 16-11-2008, 12:38:30 »

Da se jos uvek gradi i investira pored ovakve ekonomske  krize, pada cena nekretnina ne samo na zapadu....
Drugi smanjuju gradnju,zatvaraju firme obaraju cene nekretnina a kod nas obrnuto.. :xq015:
Cudan smo mi neki narod...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Cene stanova
« Odgovor #7 poslato: 16-11-2008, 12:46:17 »

Kao sto svi znaju u svetu, srbi teraju uvek naopako  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Cene stanova
« Odgovor #8 poslato: 16-11-2008, 12:55:03 »

Kao sto svi znaju u svetu, srbi teraju uvek naopako  :aq01:
Znam Mak i ja ali dokle tako ???
Zar treba da udarimo glavom od zid  :aq16:da bi poceli pravovremeno da razmisljamo.
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Cene stanova
« Odgovor #9 poslato: 16-11-2008, 19:28:49 »

Udarli smo glavom o zid vise puta i udaracemo dok zid ne popusti... Jer pametniji popusta.
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

bebironac

  • Gost
Одг: Cene stanova
« Odgovor #10 poslato: 16-11-2008, 19:59:16 »

dobila sam informaciju od jedne agencije za nekretnine da ce od nove godine pasti cene,sad koliko je to tacno videcemo....
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Cene stanova
« Odgovor #11 poslato: 17-11-2008, 06:53:53 »

Ja sam isto nesto nacula,mozda nekih 30%,daj Boze,pa da i ja imam krov nad glavom u Ja.
Sačuvana

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Cene stanova
« Odgovor #12 poslato: 17-11-2008, 09:11:54 »

30 posto mozda padnu cene u bgu ali u jagodini nema sanse jer beograd ima nerealno visoke cene ali dok je ovaca bice i novaca dokle god bude bilo bolida koji ce cstan u nbg da plate 150000 evra na 6 spratu od 40 kvadrata umesto da kupe jedan novi auto kucu od 150 kvadrata u resniku ili tako negde i ostace im para za gorivo naredne 10 god!!
cena stana izmedju 600-700 evra je potpuno realna kao sta je recimo u bg izmedju 1000-1200 evra potpuno realna cena sve preko toga sem ako nije visoki standing ili neka elitna naselja itd je preterano!
ali ta kriza mak se ne odnosi na istocnu evropu iz te krize ce rusija ispasti jos bogatija i sve te bivse urss republike dokle zapada pada u recesiju e sad to neznaci da u istocnim drzavama svi lepo zive ali oni sto imaju iz ove krize ce izadji sa jos vecim parama jer vecina istocno evropskih biznismena ima kes koji je zaradjen vec kako je zaradjen a sada zapad da bi se iscupao iz govana ne pita odakle su pare vec pomagaj t braco da ne pocrkamo a braca ce da pomognu i sem srto ce prljav kes da operu ima jos od 1 milion da naprave 3!!
mnogo je drugacija klijentela citave istocne evrope nekretnina sto se tice nego zapadne i amerike tako da ta kriza nece da se oseti!!
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Cene stanova
« Odgovor #13 poslato: 17-11-2008, 09:32:20 »

Pa ja bas i ne vidim da je rusiji nesto sjajno, silne milijarde potrosi u zadnjih nekoliko meseci na stabilizaciju trzista. U svetu svako zavisi od svakog, neko manje neko vise, a rusi zavise manje ali ipak zavise. U jagodini racunam da ce da padnu cene stanova za nekih 10 posto posto se trenutno krecu oo 700-800 evra. A u BG bi trebalo dosta da padne.
Sačuvana
Dark Eagle

neko

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 265
Одг: Cene stanova
« Odgovor #14 poslato: 17-11-2008, 11:24:58 »

pa mozda gotovih stanova ali na planu mac sada mozes da kupis stan u jag za 600 evra sto je i vise nego realna cena svi bi hteli nesto dzabe a hoce zakon da se postuje pa ako firme budu pocele da fdovode radnike iz tajlanda da ih placaju 200 evra mesecno i da rade 16 sati dnevno 7 dana od 7 kao sto se radi u dubaiu i da svi radnici budu na crno i da se nikom ne placsa porez nizasta e onda ce mozda doticna dama da bude zadovoljna i kvadrat ce moci da kosta 450 evra i investitoru ce da se isplati ali trenutno sve ispod 600 evra je ne isplativo dok za beograd se slazemo!!
pa recimo u gradu gde ima 4000 diskoteka gde separe kosta 7000 evra u nekoj malo boljoj diskoteci gde hotel sa 3 zvezdica se placa po 600 evra noc a o luksuznim da negovorim gde je trenutno u proseku vozni park najskkuplji pored svih krseva koji se voze u rusiju i kad sve automobile saberes i na kraju podelis svaki auto vredi 20000 dolara nikako nemoze a da ne ide dobro a o izgradnji stanovima itd necu da pricam ali to neznaci da svaki gradjanin rusije zivi lepo daleko od toga gde je veliko bogatstvo sa jedne strane tu je teska beda sa druge tako je bilo i tako ce da bude ali ta svetska ekonomska kriza kao sto ce nekoga da unisti neko drugi ce da se usreci a nekoga ce jos vise da digne da bi jedan zapevao drugi mora da zakuka jbg!!
Sačuvana

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Cene stanova
« Odgovor #15 poslato: 17-11-2008, 15:24:52 »

@neko
Po prvi put da se i ja slozim sa Tobom! Jedino za Jagodinu,gde bi realna cena stambenog prostora trebala da bude oko 500 E (pa mozda i nesto manje), tu se ne slazemo. Ali, kao sto kazes, ovce se muzu dok ih ima!
Sačuvana

svajcarac

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 367
Одг: Cene stanova
« Odgovor #16 poslato: 17-11-2008, 16:00:04 »

Slazem se da su u BG prenapunpane,dok za Jag.bi neka realna bila oko 500e i to novogradnja.
Bas cu malo prelistat stranice da uporedim.
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: Cene stanova
« Odgovor #17 poslato: 18-11-2008, 19:22:31 »

Ako niste znali u Svilajncu su stanovi za 20% skuplji nego u Jagodini. Mada sve vise njihovih gastarbajtera kupuje stanove ovde. Imamo hiperprodukciju zgrada,. Misliteli da neko pere pare pa nece pasti cene stanova?!!
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

Louis

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1440
Одг: Cene stanova
« Odgovor #18 poslato: 18-11-2008, 20:21:56 »

Kad si vec pomenuo pranje para, nije iskljuceno da se i to radi!
Prikazes troskove gradnje a samo ti znas koliko te je stvarno kostalo!
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 25 upita.