Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Brak na papiru  (Pročitano 30522 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

nikkola88

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 12
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #20 poslato: 21-04-2008, 06:25:58 »

Eto, juce sam rekla da je Svica mozda najbolja...na vestima videh da su na izborima pobedili DESNI, neka Narodna partija!

Vrlo gadni po pitanju stranaca, u kampanji su imali poster na kome dve bele ovce sutiraju jadnu crnu iz zemlje!

Povlacim ono sto sam rekla. A ostaje da su Kanada i da dodam N.Zeland zemlje koje jos uvek primaju.


Prijatelju, to sto oni rade (sutiranje stranaca napolje) je normalan potez. I mi to hocemo sa siptarima, balijama ...
Nikola
Sačuvana

kety

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 41
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #21 poslato: 06-05-2008, 07:20:57 »

pa ko voli nek izvoli ,nije preporucljivo,ali nije ni stetno,nije ni zabranjeno.sva misljenja podrzavam koja mogu da se nose sa mogucim posledicama
Sačuvana

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #22 poslato: 08-05-2008, 17:02:00 »

Da li biste to ikad uradili ?     :aq19:
Da je to neko ne daj boze jedino spasonosno resenje,mozda i bih... :aq09:
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #23 poslato: 08-05-2008, 21:24:03 »

Zeleo sam da odem iz zemlje-i otisao sam.Ali to nikad ne bih uradio posvaku cenu,a tu spada i brak radi papira.Sta mi vrede pare,inostrasntvo i sve sto ide uz to,ako imam pored sebe nesto sto ne mogu da pogledam?!Kajao bih se celog zivota,a onda dzaba ti sve.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #24 poslato: 21-06-2008, 13:15:38 »

Nikada. Udala sam se iz velike ljubavi i za mene je brak svetinja.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

zokiitalia

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 33
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #25 poslato: 27-09-2008, 13:31:06 »

Da li biste to ikad uradili ? 
   :aq19: ma slazem se ja da oni nece strance, to sto daju njima socijalno , ekonomsku pomoc to je nesto civizacijski  normalne stvari ,to bi bilo i kod nas za najugrozenuje slojeve.vi ne kapirate da uvek nAdrljaju najsiromasniji , mesate obicne ljude isto kao i oni sa opasnim kriminalcima koji okrecu 200000 evra za noc, e to je apsurd danasnjice i muke postenih ljudi.  JA SAD KADA DODJEM U SRBIJU NIKO ME NE SLJIVI 2 POSTO  GLEDAJU ME NA ULICI KAO DA SAM IM POLA FAMILIJE POBIO, NEMA TE POJMA STA SU LJUDI ,, svako se snalazi da prezivi a tako isto razmisljaju i svajcarci , nemci i drugi o nama, i drugim narodima u sustini prezire  te postene ljude koji se muce , mesate nas sa najgorim olosem i kriminalcima 
« Poslednja izmena: 27-09-2008, 13:34:24 od strane autentik »
Sačuvana

STRANACH

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1097
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #26 poslato: 22-10-2008, 14:42:11 »

Naravno da nebih jer gde je tu ljubav?
Ili danas brak iz ljubavi uopste i ne postoji.
Sto se tice stranaca u svajcarskoj i njihove foliraze za penziju i socialu,slazem se da su mnogi u tome uspeli ali znam i ljude kiji nisu bili ni dan na bolovanju niti placenom"neradu" pa im opet niko nije rekao ni hvala za to.Zato se zalazem da treba iskoristiti socijalu ali sam apsolutno protiv tih dilera droge,oruzja.... .
Sačuvana

Paracinka1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #27 poslato: 26-10-2008, 12:43:01 »

odg: brak na papiru
LJudi, srela sam nekog posle mnogo godina, on se kao zaljubio, hteo da dodje kod mene u inostranstvo, rastao se NE ZBOG vec ZA mene, al postp-poto hoce da se vencamo, pa da mu nadjem radno mesto tamo gde zivim, pa ne moze da on ima a da mu deca nemaju (odrasle konjine i lencuge!), covek, koji bi da zivi na moj racun, a decu odraslu, ZENU od koje se kao rastao i oronulu kucu da izdrzava...BOZE BOZE kako je taj covek GLUP kad je mislio da jedna lepa, pametna i situirana osoba trci za takvim necim...DO DANASNJEG DANA NE MOGU DA SE NACUDIM!!!!
P.S.
Oprosti, ako si se prepoznao! BRAK JE SVETINJA! BRAK JE JEDAN! Ja sam samo za KVALITET!!!!!
Sačuvana

laura

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 11
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #28 poslato: 17-12-2008, 17:35:32 »

Ne to sigurno ne bih uradila nikada.Strasno kako se ljudi zalete za lovu.Pa posle bude haos ako saznaju u Policiji cula sam tu pricu od prijateljice.
Sačuvana

mina

  • Gost
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #29 poslato: 26-12-2008, 18:20:43 »

      ...ne zelim da vredjam,ali gospodja Paracinka nema nimalo kompleksa kad je sama sebe svrstala u LEPU,PAMETNU...MA IDEALNU!
Cudi me samo kako da jedna tako lepa,pametna i inteligentna osoba( na nivou) moze da dodje u kontakt sa tako pokvarenim ljudima!?
    SAMA ne smatram sebe tako idealnom (to ce reci drugi) i sa tog istog zapada dolazim dva puta u godini u Paracin ali jos nisam nikad dobila takvponudu!

Ili je nisam ni trazila?!  Mozda nisam tako lepa i pametna? ili mozda nisam SITUIRANA?
Jedno je sigurno,ovako je bolje,makar i bez ponuda,bracnih ili vanbracnih.
Kompleksi,kompleksi....Ovo mi dodje kao oglas za udaju,zadnji pokusaji.
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #30 poslato: 22-01-2009, 20:56:56 »

      ...ne zelim da vredjam,ali gospodja Paracinka nema nimalo kompleksa kad je sama sebe svrstala u LEPU,PAMETNU...MA IDEALNU!
Cudi me samo kako da jedna tako lepa,pametna i inteligentna osoba( na nivou) moze da dodje u kontakt sa tako pokvarenim ljudima!?
    SAMA ne smatram sebe tako idealnom (to ce reci drugi) i sa tog istog zapada dolazim dva puta u godini u Paracin ali jos nisam nikad dobila takvponudu!

Ili je nisam ni trazila?!  Mozda nisam tako lepa i pametna? ili mozda nisam SITUIRANA?
Jedno je sigurno,ovako je bolje,makar i bez ponuda,bracnih ili vanbracnih.
Kompleksi,kompleksi....Ovo mi dodje kao oglas za udaju,zadnji pokusaji.


ako tvrdis da ne zelis da vredjas, onda i nemoj
jer to upravo cinis
 :aq29:

i nemoj biti tuzna sto jos uvek nisi dobila takvu ponudu kao paracinka
bice sigurno jos prilika
 :aq18:
Sačuvana

MIK

  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 13121
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #31 poslato: 23-02-2010, 17:39:54 »

 :aq12:  :aq12: nisam do sad', a ni od sad'
Sačuvana

jagodica bobica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 184
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #32 poslato: 24-02-2010, 07:54:38 »

Znam jednog sto se ozenio zbog papira i inostranstva, pa napravio i dete, i sad muku muci. Razvod, svadje, i katastrofalno ne sredjen zivot. Moj odgovor je ne.
Sačuvana

Stojke101

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 43
  • ----
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #33 poslato: 26-02-2010, 22:14:40 »

Nista lepse od braka na ,,papiru,,.
Sačuvana
Sreca je, ziveti kao sav normalan svet a ipak biti kao niko drugi.

fotograf

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 62
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #34 poslato: 17-05-2010, 19:13:59 »

Do pre neku godinu nudio sam preko Serbian kafea, pola plate za: papire, stan i radno mesto i to svakog meseca počev od prve plate, do dobijanja stalne vize i proteka potrebnih godina u formalnom braku. Bilo je to nekoliko puta više od 40 000 CH franaka, koliko je onda kostala švajcarska viza. To isto nudio sam i u ime svoje supruge, ali niko nije pristajao na to. Živeo sam nekih pet godina u nadi, viseći na netu i zapostavljajući svoj privatni posao, sve dok nisam ostao i bez njega...
Sad sam već star i nemam više takvih ambicija. :xq008:
Sačuvana

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #35 poslato: 17-05-2010, 19:33:43 »

 :xq003:
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #36 poslato: 17-05-2010, 19:37:30 »

Eto, juce sam rekla da je Svica mozda najbolja...na vestima videh da su na izborima pobedili DESNI, neka Narodna partija!

Vrlo gadni po pitanju stranaca, u kampanji su imali poster na kome dve bele ovce sutiraju jadnu crnu iz zemlje!

Povlacim ono sto sam rekla. A ostaje da su Kanada i da dodam N.Zeland zemlje koje jos uvek primaju.


Prijatelju, to sto oni rade (sutiranje stranaca napolje) je normalan potez. I mi to hocemo sa siptarima, balijama ...
Nikola

dadada, moje brise, a govor mrznje tolerise.
tako vam je to.

Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

100le

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 23
  • Gens una sumus
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #37 poslato: 22-05-2010, 12:11:22 »

Citat
Nista lepse od braka na ,,papiru,,.
Ne bih savetovao nikom! :aq12:
Sačuvana
Isti smo rod!

Stojke101

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 43
  • ----
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #38 poslato: 08-11-2010, 15:45:49 »

Moze i ovako : brak koji se potvrdjuje vencanim listom je brak na papiru ;
Sačuvana
Sreca je, ziveti kao sav normalan svet a ipak biti kao niko drugi.

ToM

  • Gost
Одг: Brak na papiru
« Odgovor #39 poslato: 23-11-2010, 10:31:19 »

Vrlo jednostavna stvar, postoje posrednici koji to rade i uzimaju ne bas tako velike pare. Papire su redovnim putem dobivali samo visokoskolovani kadrovi i neka deficitarna zanimanja. No velika vecina "nasih" od skole imali su samo veliki odmor. Poznam stotine takvih ljudi i zena koji su se u Austriji, Nemackoj i Svajcarskoj pocetkon devedesetih vencavali sa lokalnom sirotinjom, beskucnicima i alkosima. Ovima je ta crkavica dobro dolazila za neko kratko vreme. Ovi nasi i nase bi se sa vencanim listom za nekoliko nedelja zaposljavali,  a za nekoliko meseci dizali kes-kredite i financirali vencavanje svog pravog (formalno rastavljenog) bracnog druga. Kontakata sa "stranim" supruznikom nije bilo, ali desavalo se mnogima da su oni nakon godinu ili dve ucenjivali i trazili jos jer su im zbog tih brakova bila uskracena socijalna primanja. Nasi bi davali i e da bi ovi cutali. Raskid braka bio je moguc tek nakom pet godina e da bi vize ostale. Vecina nasih kada bi se vencavali(le) izimali su i strana prezimena, a i deca rodjena u medjuvremenu formalno su pripisana "starnom" suprugu iako taj sa tim nije ni bio upoznat.
Cene su bile razlicite, od  2-3 hiljade maraka za zene do 20-30-40 hiljada franaka za muskarce. Napominjem, te su pare uzimali posrednici, a koliki je njihov die bio, to su samo oni znali. Medjutim sve se to financijiski isplatilo za pola do godine dana.   
Danas su svi ti koji su to radili devedesetih, situirani gradjani i u inostranstvu i u Srbiji. Iako su uglavnom radili kao pomocna radna snaga, materijalno su vrlo uspesni, vidi se to po leti na nasim autoputevima - sve sami audi, mercedesi, roveri ... , a vide se i sagradjene vile po zabacenim selima. Sve to narod srpski  u Srbiji ne sme ni da sanja vec ljubomorno i zavidno gleda i psuje u sebi i njih i drzavu.

Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 25 upita.