Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li verujete u reinkarnaciju?  (Pročitano 31328 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Da li verujete u reinkarnaciju?
« poslato: 31-03-2006, 16:53:44 »

Da li verujete u reinkarnaciju?
Ako verujete šta mislite da ste mogli biti u prošlom Životu?

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #1 poslato: 05-12-2007, 11:42:48 »

Kratko i jasno - NE. A da verujem, onda bih rekla da sam u prošlom životu bila neka krotka životinjka, koju je gazda maltretirao i tukao. Time bih mogla da objasnim moju bezgraničnu ljubav prema životinjama.
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #2 poslato: 11-04-2008, 22:56:21 »

Da. Vanzemljanin.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #3 poslato: 12-04-2008, 00:35:27 »

Apsolutno. Pretpostavljam da sam u nekom ranijem zivotu poginuo ili bio ubijen od noza ili maca ili neceg slicnog jer se plasim seciva
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #4 poslato: 13-04-2008, 00:21:21 »

Po nasoj veri,reinkarnacija ne postoji.Svaki je covek jedinstven zajedno sa svojom dusom.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #5 poslato: 13-04-2008, 07:04:40 »

A da li treba usko da se držimo naše vere ili da malo razmislimo svojom glavom?
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #6 poslato: 13-04-2008, 11:03:01 »

Ima mnogo razloga ZA i PROTIV.S jedne strane imas kulturu koja se razvijala mnogo pre hriscanstva i koja sa sobom nosi mnoge mudrosti.Sa druge imamo Isusa Hrista-Bogocoveka,o tome se,u principu,najvise zna.Svi imamo pravo da odlucujemo svojom glavom.Istok mi je dalek i stran,s druge strane,osetio sam Prisustvo onoga sto su nas ucili,mada sam otvoren da cujem i druga ucenja i shvatanja i da nalazim vezu medju njima.
"Sve je samo jedno".
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

anny

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #7 poslato: 14-04-2008, 16:03:14 »

A da li treba usko da se držimo naše vere ili da malo razmislimo svojom glavom?

U potpunosti se slazem sa tobom...
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #8 poslato: 23-04-2008, 20:23:58 »

Ima mnogo razloga ZA i PROTIV.S jedne strane imas kulturu koja se razvijala mnogo pre hriscanstva i koja sa sobom nosi mnoge mudrosti.Sa druge imamo Isusa Hrista-Bogocoveka,o tome se,u principu,najvise zna.Svi imamo pravo da odlucujemo svojom glavom.Istok mi je dalek i stran,s druge strane,osetio sam Prisustvo onoga sto su nas ucili,mada sam otvoren da cujem i druga ucenja i shvatanja i da nalazim vezu medju njima.
"Sve je samo jedno".
Kako piše u Bibliji, tačno je da smo je da je svako jedinstven zajedno sa svojom dušom ali Biblija kakvu mi znamo nije autentična. Originalna se čuva kako sam čula na Tibetu. Za pravo Hristovo učenje znaju najviše budisti a od kojih je Isus preuzeo znanja, jer se predpostavlja da je nekoliko godina boravio među njima, na Tibetu.
 Pojaviće se "Belo bratstvo" koje će nam dati originalno učenje po kome se Isus vladao.
Duša je neuništiva, kao svaki vid energije. Telo je kao staro odelo koje baciš kad se pocepa, dok duša nastavlja svoje bivstvovanje u druge sfere daljeg postojanja.
Zato kažem da sam ja "vanzemaljac" - doduše ta reč može se tumačiti iskarikirano za nečija shvatanja ali zaista može biti da sam u pravu. Nismo mi jedini u Svemiru, samo nas u toj spoznaji koče mnogi faktori. :aq29:
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

anny

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #9 poslato: 24-04-2008, 11:48:53 »

Svakao da nismo jedini u Svemiru.
Na svim drugim planetama postoji drugačiji vid života... Dakle, ne mora na svim planetama biti vode,vazduha idr.,da bi život postojao.
Takođe, naše čulo vida je skoncentrisano na materijalističan vid, tako da smo u nemogućnosti da shvatimo više od toga.
 :aq16:
Sačuvana

black_medena

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 14
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #10 poslato: 27-05-2008, 15:38:37 »

...ne verujem u reinkarnaciju...ali kako kaze Lazarica - da verujem - verovatno bih rekla da sam bila MUSKARAC, jer ih odlicno razumem... :aq21:
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #11 poslato: 26-07-2008, 11:02:32 »

Verovali ili ne reinkarniracija je nužna jer bi sve što je Bog stvorio bilo apsurd.
« Poslednja izmena: 26-07-2008, 11:03:49 od strane Schnuffel »
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

bebironac

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #12 poslato: 26-07-2008, 11:53:54 »

Vrlo moguce je da je reinkarnacija cinjenica,ali mi smo suvise mali da je shvatimo....zapadnjacka civilizacija je jako zatupljena,treba ipak otici na istok da bi usao u sustinu svega toga...
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #13 poslato: 26-07-2008, 16:10:31 »

Vrlo moguce je da je reinkarnacija cinjenica,ali mi smo suvise mali da je shvatimo....zapadnjacka civilizacija je jako zatupljena,treba ipak otici na istok da bi usao u sustinu svega toga...
Pridobijamo te... :aq18:
Sačuvana

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #14 poslato: 26-07-2008, 17:14:49 »

Vrlo moguce je da je reinkarnacija cinjenica,ali mi smo suvise mali da je shvatimo....zapadnjacka civilizacija je jako zatupljena,treba ipak otici na istok da bi usao u sustinu svega toga...
Ko prelazi kilometre,da bi pronasao sustinu ili srecu,nikada je nece pronaci...mozda i hoce ali se mora vratiti na startnu tacku da bi postao svestan svoje sustine.
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #15 poslato: 26-07-2008, 17:43:44 »

Vrlo moguce je da je reinkarnacija cinjenica,ali mi smo suvise mali da je shvatimo....zapadnjacka civilizacija je jako zatupljena,treba ipak otici na istok da bi usao u sustinu svega toga...
Pridobijamo te... :aq18:

to ti mislis,nego prosto se ne mesam u nesto sto ne razumem a tvrdim i da je i vas mozak mali da razume tako nesto....teorija je jedno....tj citati je jedno.....

Sačuvana

celestina

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 211
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #16 poslato: 26-07-2008, 18:21:43 »

Ok,sto se mozga tice,svi imamo manje vise od-do grama slicno :aq29:
naravno da si u pravu da je jedno citati a sasvim nesto drugo u praksi.Nisam te htela uvrediti,odmah da se izvinem,svako ima pravo na svoje misljenje i to treba da se postuje.Samo sam htela reci da ne moramo ici na istok,jer to nije garancija da cemo shvatiti sustinu njihovog ucenja.Izvini ako sam se mozda pogresno izrazila :aq09:
Sačuvana
Poznato je da na svetu ima mnogo lica sa kojima se priroda nije mnogo mucila, niti upotrebljavala fine alate, nego je prosto tesala... Udarila jednom sekirom i ispao nos, drugi put - usne, velikom burgijom svrdnula oci, i tako neuglacano pustila u svet govoreći: neka zivi.

bebironac

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #17 poslato: 26-07-2008, 18:47:08 »

ej,nisam mislila da mi se izvinjavas,nisi me uvredila,stvarno,htela sam samo da odgovorim anny na njen post.....
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #18 poslato: 26-07-2008, 18:54:59 »

Vrlo moguce je da je reinkarnacija cinjenica,ali mi smo suvise mali da je shvatimo....zapadnjacka civilizacija je jako zatupljena,treba ipak otici na istok da bi usao u sustinu svega toga...
Pridobijamo te... :aq18:

to ti mislis,nego prosto se ne mesam u nesto sto ne razumem a tvrdim i da je i vas mozak mali da razume tako nesto....teorija je jedno....tj citati je jedno.....
Bebironac, šalila sam se... Zar je to zabranjeno? Poštujem tvoja razmišljanja, zaista.
U pravu si, Celestina, sreću i odgovore na svoja pitanja tražimo upravo ovde gde smo...
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Da li verujete u reinkarnaciju?
« Odgovor #19 poslato: 26-07-2008, 20:03:53 »

pa shvatila sam salu anny, "to ti mislis" je bila sala na salu....pamtim ja ranije postove i znam da si se setila toga i sad se samo namestilo da se nasalis na kontu ranijih dana...pozdravljam svaku salu...

a sto se tice toga " sreću i odgovore na svoja pitanja tražimo upravo ovde gde smo..." bas se i ne odnosi na ovu temu,tesko je da ce neko razumeti reinkarnaciju na nasim prostorima i u nasoj religiji,ipak je to srz istocnjacke kulture i religije....
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 24 upita.