Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!  (Pročitano 43528 puta)

0 Članovi i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

ancica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #80 poslato: 11-06-2009, 15:06:57 »

To uopste nije tacno, sve sto smo pisali u Novom Putu sada vec smo pisali i za Blic, Vecernje novosti, Politiku, svi radimo i za lokalne i za druge medije i ako ste citali Novi Put mogli ste da vidite da smo pisali i o hapsenju ove trece lige narko dilera, i o pedofilu, i o svemu sto se desava. Takodje, licno sam radila i tekst koji je objavljen u Blicu o prevari jedne grupe koja se predstavljala kao organizacija koja lobira kod evrospkih fondova za dodelu sredstava a za vajdu od 200.000 do 400.000 evra, tako da uopste nije tacno da se ne bavimo tom vrstom istrazivanja. Novi Put je objavio sve sto se desavalo i pratio sve dogadjaje u okrugu, ubistva u Paracinu, siolovanje u Strizi, pedofiliju, ali ako neko ocekuje da ce Novi Put da istrazuje kanale vlasti, onda je taj neko naivan jer televizija, radio, novine su medijska kuca ciji je osnivac opstina, sada Skupstina grada i  ne mozes da gadjas onog ko te placa. Drugo, postoje kolege koji su u proslosti pisale nesto zbog cega su zavrsili na sudu i sada placaju po 150.000 ili 200.000 dinara za navodne stresove koje su optuzeni preziveli a da novinare niko nije zastitio niti stao iza njih. Mi nismo istrazne sudije i nismo placeni za taj posao, nasi navodi moraju da se baziraju na cinjenicama ili izjavama svedoka, a po zakonu novinar moze da odgovara i samo za prenosenje neke izjave iako se ogradio i napisao da je nesto nezvanicno saznao. Da bi neko bio insajder mora prvo da ima potporu u vlasti ili drzavi, nekog ko ga placa za taj posao, mora da ima mnogo ljudii koji ce mu dozvoliti pristup dokumentaciji, na kraju mora da zna da iza njega stoji sistem policije i pravosudja koji ce ga odbraniti a to je u Srbiji jedina stvar koja se ne moze dogoditi. Ima mnogo losih novinara ali ima i onih koji su dobri, vredni i hoce da rade ali kada preuzmu rizik na sebe onda se sve stolice oko njega izmaknu. I to nije samo u lokalnim medijima, tako je i u velikim medijskim kucama. Najlakse je optuziti novinare, s jedne strane oni cije si ime ili sliku objavio, a s druge strane narod koji ocekuje da novinari umesto policije i pravosudja rade posao.


Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #81 poslato: 11-06-2009, 15:19:11 »

Nikako nisam htela da omalovažim rad lokalnih novinara!!!! Da se odmah razumemo. Niti mi je bila ideja da nekome nešto prebacujem.  :xq007:
Htela sam da kažem da je istraživačko novinarstvo nedovoljno "istraženo", i da novinari mogu mnogo više i mnogo značajnije da utiči na dnevne događaje.
Upoznata sam sa mnogim detaljima ove profesije, i mogu samo da kažem : Respect!!!
Treba iskoristiti tu poziciju, koju novinari imaju, i uticati da događaje u pozitivnom smislu!



Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #82 poslato: 11-06-2009, 15:26:04 »

Novi Put je objavio sve sto se desavalo i pratio sve dogadjaje u okrugu, ubistva u Paracinu, siolovanje u Strizi, pedofiliju, ali ako neko ocekuje da ce Novi Put da istrazuje kanale vlasti, onda je taj neko naivan jer televizija, radio, novine su medijska kuca ciji je osnivac opstina, sada Skupstina grada i  ne mozes da gadjas onog ko te placa.

Bez uvrede, ali jedino to ima smisla!
Ukoliko novine pišu pod senkom toga da ih opština plaća, onda nema mnogo od novinarstva, zar ne?!
To je začarani krug, ali to što opština "plaća" novine, ne znači da te novine ne treba da izveštavaju objektivno i da istražuju događaje.
U svakom slučaju, nadam se da smo se razumele  :aq29:
Sačuvana

ancica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #83 poslato: 11-06-2009, 15:56:07 »

Na zalost, sve ,,to,, sto treba da se istrazuje i sto je ispred nosa svima obicno ima veze sa onim ko te placa...iz svog iskustva mogu da kazem da svuda ima svega i da su svi u necemo povezani i nikada nisam zazmurila u svojim tekstovima na ocigledne necije propuste, ili preskocila priliku da ukazem na nepravilnost ili zloupotrebu, koliko su mi urednici dozvolili, bilo u lokalu ili u drugim medijima za koje radim.
Sačuvana

ancica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #84 poslato: 11-06-2009, 16:03:17 »

Novi Put je objavio sve sto se desavalo i pratio sve dogadjaje u okrugu, ubistva u Paracinu, siolovanje u Strizi, pedofiliju, ali ako neko ocekuje da ce Novi Put da istrazuje kanale vlasti, onda je taj neko naivan jer televizija, radio, novine su medijska kuca ciji je osnivac opstina, sada Skupstina grada i  ne mozes da gadjas onog ko te placa.

Bez uvrede, ali jedino to ima smisla!
Ukoliko novine pišu pod senkom toga da ih opština plaća, onda nema mnogo od novinarstva, zar ne?!
To je začarani krug, ali to što opština "plaća" novine, ne znači da te novine ne treba da izveštavaju objektivno i da istražuju događaje.
U svakom slučaju, nadam se da smo se razumele  :aq29:


Nisam se uvredila, a to sto kazes da ovo jedino ima smisla takodje nije tacno, nego to svima bode oci pa se samo o tome i prica. Imaj u vidu da Skupstina grada ne placa kako ovde pises, novine nego NOVINARE a to je velika razlika.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #85 poslato: 11-06-2009, 16:07:46 »

hahaha e to ce mi dati obavezno i auto i pare. Pa ima svasta radi se, sranja koliko hoces, bilo je ubistava, pedofilije, silovanja, pronevere novca, u ovoj zemlji toga svakodnevno, bas nam je super, vozimo se. Nisam dolazila sto godina pa reko aj da vidim sta ,,stari prijatelj,, radi... :aq18:
Hm prijatelje neprijatelje blizu, bliže...
Ja sam već mislio da su te poslali na neko usavršavanje u vidu puta oko sveta za 800 dana ili  tako nešto.
Šta će ti ćerko pedofilija i silovanje , što ne nađeš neki modni časopis Bog da te vidi, samo pišeš o dijetama i mišljenjima na razne teme  Duške Jakić , Isidore Bjelice i Vesne Radusinović!
Lake pare, nema krvi  i tako niko neće da ti kaže hvala ako te zabetoniraju  u neku zgradu.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #86 poslato: 11-06-2009, 16:15:16 »

Duška Jakić - NE NIKAKO!
Ruška Jakić - "Dobro jutro lepotice" 
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #87 poslato: 11-06-2009, 16:17:17 »

Jeste  Ruška je  , zamenio takvu veličinu izvinte!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #88 poslato: 11-06-2009, 16:23:10 »

Imaj u vidu da Skupstina grada ne placa kako ovde pises, novine nego NOVINARE a to je velika razlika.

Pa suštinski i nije.
Skupština plaća novinare, a novinari zbog toga što su plaćeni od Skupštine pišu tako kako pišu.
Ali, to je tako kako je.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #89 poslato: 11-06-2009, 16:30:17 »

Lake pare, nema krvi  i tako niko neće da ti kaže hvala ako te zabetoniraju  u neku zgradu.

Tja, da li je potreban komentar dalje o istraživačkom novinarstvu ili mogu samo da upotrebim copy/paste umesto komentara i da se nadovežem, a razumeće svi:

Pronađite ubice Milana Pantića

JAGODINA - Novinari iz Jagodine sa kolegama iz novinarskih udruženja danas su na deset minuta blokirali saobraćaj u centru grada u znak protesta što ni osam godina posle ubistva novinara Milana Pantića nisu pronađene njegove ubice i nalogodavci tog zločina.
"Pronađite ubice novinara", pisalo je na transparentu koji su novinari istakli tokom blokade u ulici kneginje Milice.
Pre toga na jagodinskom Novom groblju držan je pomen Pantiću, a u Narodnoj biblioteci je novinaru RTS-a Draganu Stankoviću, autoru emisije "Kvadratura kruga" uručena ovogodišnja nagrada "Milan Pantić".
Sinu pokojnog kolege Nemanji Pantiću, koji je juče diplomirao novinarstvo na FPN, Večernje novosti su takođe uručile prigodnu nagradu.
Predsednica Udruženja novinara Srbije (UNS) Ljiljana Smajlović kazala je na mestu gde je Pantić ubijen da za njega nema pravde ni danas.
"Činjenica da su Pantić i Churuvija nedužni ubijeni, znači da su novinarski drustveni uticaji mali i da je naša moć mala", rekla je Smajlović.
Perimajući nagradu dodeljenu "zbog posebnog novinarskog senzibiliteta" Stanković je kazao da je izuzetno počastvovan.
"Hrabrost je obući ljudsko odelo, a mi novinari moramo da se borimo za pravdu i istinu, za čoveka i da na tom putu tkamo niti dobra i ljubavi, a ne zla i mržnje", kazao je Stanković.
Dopisnik Večernjih novosti Milan Pantić ubijen je sa više udaraca tupim predmetom u glavu 11. juna 2001. godine u ulazu zgrade u kojoj je stanovao.
Pre ubistva, Pantić je u Večernjim novostima objavio više tekstova o privrednom kriminalu u pomoravskom okrugu, najviše o korupciji u jagodinskoj pivari i popovačkoj cementari.
Predmet Pantić je i dalje u jagodinskoj policiji.

http://www.novosti.rs/
Sačuvana

ancica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #90 poslato: 12-06-2009, 10:40:25 »

Lake pare, nema krvi  i tako niko neće da ti kaže hvala ako te zabetoniraju  u neku zgradu.

Tja, da li je potreban komentar dalje o istraživačkom novinarstvu ili mogu samo da upotrebim copy/paste umesto komentara i da se nadovežem, a razumeće svi:

Pronađite ubice Milana Pantića

JAGODINA - Novinari iz Jagodine sa kolegama iz novinarskih udruženja danas su na deset minuta blokirali saobraćaj u centru grada u znak protesta što ni osam godina posle ubistva novinara Milana Pantića nisu pronađene njegove ubice i nalogodavci tog zločina.
"Pronađite ubice novinara", pisalo je na transparentu koji su novinari istakli tokom blokade u ulici kneginje Milice.
Pre toga na jagodinskom Novom groblju držan je pomen Pantiću, a u Narodnoj biblioteci je novinaru RTS-a Draganu Stankoviću, autoru emisije "Kvadratura kruga" uručena ovogodišnja nagrada "Milan Pantić".
Sinu pokojnog kolege Nemanji Pantiću, koji je juče diplomirao novinarstvo na FPN, Večernje novosti su takođe uručile prigodnu nagradu.
Predsednica Udruženja novinara Srbije (UNS) Ljiljana Smajlović kazala je na mestu gde je Pantić ubijen da za njega nema pravde ni danas.
"Činjenica da su Pantić i Churuvija nedužni ubijeni, znači da su novinarski drustveni uticaji mali i da je naša moć mala", rekla je Smajlović.
Perimajući nagradu dodeljenu "zbog posebnog novinarskog senzibiliteta" Stanković je kazao da je izuzetno počastvovan.
"Hrabrost je obući ljudsko odelo, a mi novinari moramo da se borimo za pravdu i istinu, za čoveka i da na tom putu tkamo niti dobra i ljubavi, a ne zla i mržnje", kazao je Stanković.
Dopisnik Večernjih novosti Milan Pantić ubijen je sa više udaraca tupim predmetom u glavu 11. juna 2001. godine u ulazu zgrade u kojoj je stanovao.
Pre ubistva, Pantić je u Večernjim novostima objavio više tekstova o privrednom kriminalu u pomoravskom okrugu, najviše o korupciji u jagodinskoj pivari i popovačkoj cementari.
Predmet Pantić je i dalje u jagodinskoj policiji.

http://www.novosti.rs/

:)
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #91 poslato: 12-06-2009, 16:06:18 »

kako ce ljudi raditi korektno i po svom nahodjenju kad osim gole pate nemaju niciju podrsku?
kad moraju da se izrazavaju tudjim,a ne svojim recima?!
daleko je nasa "demokratska" drzava od slobodnog novinarstva.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #92 poslato: 17-06-2009, 10:40:22 »

pa ovo jeste za razmisljanje. postavlja se pitanje kako mogu lokalni novinari koji su na budzetu vlasti da realno i objektivno informisu ali i da pomognu stanovnistu? to je gotovo nemoguca misija.
ali eto ima nade,sam ovaj poziv je znak da ima ljudi i novinara koji su spremni i da malo dzarnu u to osinje gnezdo. pozdravljam to.
ja licno necu pisati o problemima koje imam jer su oni pre svega kao i kod svih nas finansijski,a mislim da ostale stvari,rupe u ulici i losa kanalizacija,nisu prioritet za nas koje se borimo za egizstenciju pre svega
Sačuvana

ancica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 34
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #93 poslato: 19-06-2009, 09:43:49 »

pa ovo jeste za razmisljanje. postavlja se pitanje kako mogu lokalni novinari koji su na budzetu vlasti da realno i objektivno informisu ali i da pomognu stanovnistu? to je gotovo nemoguca misija.
ali eto ima nade,sam ovaj poziv je znak da ima ljudi i novinara koji su spremni i da malo dzarnu u to osinje gnezdo. pozdravljam to.
ja licno necu pisati o problemima koje imam jer su oni pre svega kao i kod svih nas finansijski,a mislim da ostale stvari,rupe u ulici i losa kanalizacija,nisu prioritet za nas koje se borimo za egizstenciju pre svega

pozdravljam ovaj komentar
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #94 poslato: 28-06-2009, 12:11:24 »

                          Jel znate bre, vi uopšte, šta je to „nezavisni“ novinar? To je nezaposleni novinar!
Sačuvana

vavrinka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 11
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #95 poslato: 19-09-2009, 11:18:50 »

Ovo nervira mog dedu.
Zasto vesti na RTJagodina nisu lokane ili iz okoline nego samo iz Srbije? Deda misli na ono sto ide na svaki sat ne na dnevnik.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #96 poslato: 19-09-2009, 12:19:57 »

pa jeste bezbeze

TV Jagodina treba da pusta samo informacije iz Jagodine...

a ne Predsednik Tadic posetio Italijanskog Ambasadora

gluposti...


Ako zelim takve vesti gledacu RTS ili PINK

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #97 poslato: 19-09-2009, 15:10:49 »

a b92?  :aq01:
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #98 poslato: 19-09-2009, 15:53:07 »

a b92?  :aq01:

nemam taj kanal memorisan ni na jedan TV u kuci

to su prevaranti...

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Novinari Rešavaju Vaš Problem !!!
« Odgovor #99 poslato: 19-09-2009, 15:55:33 »

dobices od mene za rodjendan kanal b92,a poklonu se u zube ne gleda hahahaha
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric
 

Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 25 upita.