Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Fontana u cetru grada  (Pročitano 67962 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #100 poslato: 19-06-2007, 22:26:42 »

Koja? Cesto sam u Paracinu, gde si to bio?
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #101 poslato: 19-06-2007, 22:29:25 »

Ja iskreno nemam pojma ni jedno selo tamo kako se zove, nego non stop idem tamo jer moja devojka cesto po tim selima ima neke obaveze pa me tera da je vozim pa odatle su mi ti utisci
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #102 poslato: 19-06-2007, 22:31:54 »

Ja iskreno nemam pojma ni jedno selo tamo kako se zove, nego non stop idem tamo jer moja devojka cesto po tim selima ima neke obaveze pa me tera da je vozim pa odatle su mi ti utisci

Ok
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #103 poslato: 19-06-2007, 22:38:48 »

Prvo i prvo (ovo zbog opajdare) u jagodinskoj opstini ima 52 sela, da zaista pratite sta se desava u Jagodini, znali bi ste i za udruzenje gradjana "Jagodina i 52 sela", pa ne bi ste ni morali da projite koliko sela ima ili da dajete proizvoljne cifre.


U sto si fini.Poceo si i da persiras.
A u tom udruzenju kao odbornik sedi i uvazeni Zivotije Zota Jovanovic.
Stara postenjacina.

kakve veze ima postnje zote sa brojem sela? de, procitaj prvo lepo, ako treba i nekoliko puta, pa komenarisi
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #104 poslato: 19-06-2007, 22:42:01 »

Da li sam proverio?

Sto se tice igralista moze da se dobiju i fotografije, posto u Paracinu se ona grade jos pre "prosvetljenja" Jagodine 2004.g., npr. samo ove godine 5 novih i rekonstrukcija 3 stara, tako da sva sela imaju igralista (sem valjda jednog koje se opredelilo za izgradnju fudbalskog terena prvo).

Moze i spisak sa godinama izgradnje ako treba.

Sto se tice vodovoda, ove godine grade sistem za 9 sela, a u zadnjih par godina vodu je dobilo 7, od ranije vodu ima 6, pa je ukupan broj sela koja ce imati vodu 22 od 33 postojeca, tj. tacno 2/3. I za to moze spisak.

Sve to imas na njihovom sajtu, ima u njihovim novniama koje imaju veci tiraz od Novog puta & na njihovom forumu koji ima 700 clanova.

Asfalt je bolji od Jagodinskog, bar tamo gde sam ja isao, ne znam gde si ti bio (nije isto svud verovatno), znam da su od 2002.g. na ovamo obnovili skoro sve lokalne puteve a sad grade nove (i to ne od recikliranog asfalta).


PAracin je poceo da pravi ta igralista tek kada je sa time pocelo u jagodini. poseti Sasu i pitaj ga, pozovi Violetu i pitaj je za gradsu vodu i sela, bice ti sve jasnije. dokle cete pricati napamet?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #105 poslato: 19-06-2007, 22:44:38 »

Prvo i prvo (ovo zbog opajdare) u jagodinskoj opstini ima 52 sela, da zaista pratite sta se desava u Jagodini, znali bi ste i za udruzenje gradjana "Jagodina i 52 sela", pa ne bi ste ni morali da projite koliko sela ima ili da dajete proizvoljne cifre.

Ta prica o gradskoj vodi u selima j u najmanju ruku nebulozna. Normalno da grad i okolna sela imaju gradsko vodosnabdevanje, ali samo sela koja se naslanjaju na grad. Ostala sela, kao uostalom i drugde ne samo u Srbiji nego u celom svetu moraju imati sopstvene izvore vode, sa pripadajucim bunarima i mini popstrojenjem za preciscavanje. Ukoliko bi koristili svi gradsku vodu, a posebno za POLIVANJE BASTI izvori iz kojih se napaja grad bi morali da budu ogromni. Uz sve to ko jos poliva i gde se to u svetu polivaju baste i navodnjavaju njive gradskom vodom?

Ovo recimo, ali potpuno nije tacno. Mnoga sela u Srbiji se napajaju iz centralnih vodovoda. Najblizi primer ti je Paracin (vec pomenut).

Naravno da ce da koriste za polivanje basti kad Palma iz demagoskih razloga unistava JP i prodaje vodu 10 puta jeftinije nego sto ona treba da kosta ekonomski. Naplatis im po pravoj ceni, pa ako hoce nek pakuju u flase.

Kakvi mini sistemi za preciscavanje??? O cemu to?

Sto se tice deponije, da malo pratite lokalne medije i zasedanja skupstine, znali bi ste da je ovih dana potpisan ugovor i da s pocinje sa izgradnjom Regionalne deponije na Gigosu. Austrijska firma koja je dobila taj tender, ce u jagodinsku opstinu uloziti oko 13 miliona eura, s tim sto ima obasvezu da i postojecu deponiju sredi i od nje napravi park (kao uostalom sto se o radi u svetu sa starim deponijama)

A takodje bi znali da niko nema pojma sta je Palma potpisao, da ta lokacija nema potrebne dozvole, da se ne uklapa ni u kakvu pricu koja sledi drzavnu koncepciju regionalnih deponija i da se najverovatnije radi o jos jednoj medijskoj avanturi tipa "kamioni za smece iz francuske koje je Palma obezbedio".
Naravno, takodje bi znali da su se u opstinama oko Jagodine cudili i krstili kakva je budalastina u pitanju, nego pristojni ljudi nece da staju na put komsijskoj sreci.

Medjutim, ovakvi projekti ce verovatno biti buducnost, pa ce pre ili kasnije negde neka regionalna deponija i morati da bude napravljena.

slobodno obici sela u paracinu i reci mi koliko njih ima gradsku vodu. to su lepi ali neostvarivi planovi. informacije radi do skoro paracin ni u gradu nije imao nikakvu vodu, imali su je u soliterima (malobrojnim) tek po nekoliko sati dnevno

Sto se tice deponije, pa na Gigosu se pocelo jos poodavno i cak su i neke prethodne vlasti vec imale neke projekte, no, kao i obicno pise se ovde napamet bez da se provere informacije
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #106 poslato: 20-06-2007, 17:04:27 »

Odakle ti to da nigde niko u svetu ne apeluje da stede vodu???? Pre nego sto kazes tako nesto bilo bi lepo da proveris te tvrdnje. Ja kao prvo ne znam da li bilo koje selo ima reseno to pitanje u srbiji, tako da problem ne bi trebalo da se problem svede samo na nasu opstinu nego mozda i na ceo balkan.

Slucajno zivim na tom "trulom" Zapadu i mnogo dobro znam kako sve funkcionise. Vode ima za zalivanje ako 'ocu 24h da je trosim u neogranicenim kolicinama! I niko nikada nije rekao STEDITE vodu :D Voda za pice 1. klasa, u neogranicenim kolicinama.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #107 poslato: 20-06-2007, 17:21:50 »

Pa dobro, zavisi gde na zapadu zivis.
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #108 poslato: 20-06-2007, 17:44:59 »

Pa dobro, zavisi gde na zapadu zivis.

Pa, sta bi sad? Cas lazem, cas ne lazem, zavisi gde zivim? :D Nabroj mi drzave Zapadne Evrope u kojoj se gradjanima ogranicava potrosnja vode.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #109 poslato: 20-06-2007, 17:48:11 »

Ne ogranicava se ni u Sebiji potrosnja vode. Ali ni na zapadu nema bas koliko hoces, npr. portugal, spanija...
Sačuvana
Dark Eagle

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #110 poslato: 20-06-2007, 17:49:32 »

A i ja nisam do sada nikada rekao da ovde neko laze
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #111 poslato: 20-06-2007, 21:44:11 »

O vodovodima i igralistima sa drugog topica, da ne ponavljam (a vidim da ovde se pominje, nisam odgovorio na pravom mestu).

http://www.autentik.net/forum/index.php?topic=1999.0;topicseen
« Poslednja izmena: 05-05-2008, 19:23:09 od strane autentik »
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #112 poslato: 22-06-2007, 22:07:22 »

ma fontana je definitivno ruzna, ono oborče (klizaliste)necu ni da pominjem. lavorče i oborče...
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #113 poslato: 22-06-2007, 23:07:01 »

meni je slatka...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #114 poslato: 22-06-2007, 23:08:19 »

E a meni je drago za klizaliste. Utata  :aq21: :aq21: :aq21:
Sačuvana
Dark Eagle

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #115 poslato: 22-06-2007, 23:16:11 »

eto...samo sto ja jos ljudski nisam ni prohodala...a kamoli proklizala...a i padam uvek na glavu-k'o noj...
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #116 poslato: 22-06-2007, 23:30:13 »

Meni to klizanje ide lepo, jedini problem je u tome sto led tamo nije potpuno ravan tako da i nije neko zadovoljstvo iskusnim klizacima tamo da se klizaju, ali onako za zezanje i za decu je uvek dobra stvar.
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #117 poslato: 22-06-2007, 23:36:37 »

eto...samo sto ja jos ljudski nisam ni prohodala...a kamoli proklizala...a i padam uvek na glavu-k'o noj...
Noj pada na glavu? :aq15:
Sačuvana

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #118 poslato: 22-06-2007, 23:45:11 »

eto...samo sto ja jos ljudski nisam ni prohodala...a kamoli proklizala...a i padam uvek na glavu-k'o noj...
Noj pada na glavu? :aq15:
pobode glavu u zemlju...
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #119 poslato: 22-06-2007, 23:53:43 »

pobode glavu u zemlju...

Salim se ja.
E tu ima jedna zanimljiva pricica.Naime,one cike i tete koje ganjaju zivotinje po raznim vukojebinama zemaljskim kazu da noj zapravo tako trazi hranu.
I tako su mi srusili pridodzbu(sto bi rekli braca Hrvati) o navodnom bezanju od opasnosti.Kazu da noj u slucaju opasnosti radije koristi svoje jake noge i nokte kojima lagano cepa telesne pokrivace.
A bili su mi simpa zivotinjice...
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.057 sekundi sa 24 upita.