Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??  (Pročitano 20085 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« poslato: 22-06-2007, 22:59:52 »

Ma realno gledano fakultet i nije mnooooogo bitna stavka u zivotu ako si vredan covek i ako imas nesto u glavi. Naravno da fax nikad nije na odmet ali moze se biti i uspesan i bez njega
Sačuvana
Dark Eagle

ivancica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 222
OBRAZOVANJE U SRBIJI!!!
« Odgovor #1 poslato: 22-06-2007, 23:01:35 »

naravno...
Sačuvana

Mira

  • Gost
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #2 poslato: 23-06-2007, 09:50:46 »

Ma realno gledano fakultet i nije mnooooogo bitna stavka u zivotu ako si vredan covek i ako imas nesto u glavi. Naravno da fax nikad nije na odmet ali moze se biti i uspesan i bez njega
Jel do ovog zaključka dolaziš na osnovu rada naše opštinske vlasti ili nekih drugih političara u našoj istoriji. To je zabluda. Naravno da je diploma bitna. Jer kao što reče neko od forumaša (neka mi oprosti ne sećam se ko to beše) praksa bez teorije je propast!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #3 poslato: 23-06-2007, 10:40:02 »

Ma realno gledano fakultet i nije mnooooogo bitna stavka u zivotu ako si vredan covek i ako imas nesto u glavi. Naravno da fax nikad nije na odmet ali moze se biti i uspesan i bez njega
Jel do ovog zaključka dolaziš na osnovu rada naše opštinske vlasti ili nekih drugih političara u našoj istoriji. To je zabluda. Naravno da je diploma bitna. Jer kao što reče neko od forumaša (neka mi oprosti ne sećam se ko to beše) praksa bez teorije je propast!

naravno da vrede diplome, ali ne i sve nase, jer je znanje skoro nikakvo i uglavnom teoretsko. neko je pomenuo da ima prakse na nasim fakultetima, naranvo da ima, ali u tragovima. to moze da tvrdi samo covek koji nikada nije pohadjao niti bar video ili se raspitivao koliko prakse ima na fakultetima sa strane

naravno problem je mnogo kompleksniji nego sto izgleda i tsko je ovako uopsteno pricati. mozda bi bilo bolje ra se diskutuje o pojedinacnim fakultetima, njihovim diplomama i odnosu prakse i teorije
« Poslednja izmena: 23-06-2007, 10:41:01 od strane zs »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #4 poslato: 23-06-2007, 11:10:28 »

naravno da vrede diplome, ali ne i sve nase, jer je znanje skoro nikakvo i uglavnom teoretsko. neko je pomenuo da ima prakse na nasim fakultetima, naranvo da ima, ali u tragovima. to moze da tvrdi samo covek koji nikada nije pohadjao niti bar video ili se raspitivao koliko prakse ima na fakultetima sa strane

naravno problem je mnogo kompleksniji nego sto izgleda i tsko je ovako uopsteno pricati. mozda bi bilo bolje ra se diskutuje o pojedinacnim fakultetima, njihovim diplomama i odnosu prakse i teorije

Da.Apsolutno se slazem sa svime navedenim.
Rekoh da je posedovanje diplome ZAKONSKA obaveza za bavljenje odredjenim poslovima a ne GARANCIJA da je svrseni akademac sposoban da obavlja poslove za koje se skolovao.
Sa prakticne strane je NEMOGUCE generalizovati problem i ne da bi bilo BOLJE(kao sto kazes)nego je  JEDINO MOGUCE diskutoivati o ovom problemu pojedinacno.Zbog same prirode razlicitih zanimanja.
Praksu za punu radnu sposobnost zaista retko koji fakultet daje i svrseni studenti mnogo vremena izgube u nadoknadjivanju onoga sto su vec trebali da znaju i na ono sto se podrzumeva da znaju.
Ako se deo koji se odnosi na ono " neko je pomenuo da ima prakse na nasim fakultetima" odnosi na mene,samo da kazem da sam se ja okrenuo u postovima o prakticnom znacaju radnika fakulteta(profesora i asistenata) a nisam pricao o studentima.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #5 poslato: 23-06-2007, 11:35:03 »

fakultetima, naranvo da ima, ali u tragovima. to moze da tvrdi samo covek koji nikada nije pohadjao niti bar video ili se raspitivao koliko prakse ima na fakultetima sa strane

Iluzorno je uporedjivati fakultete u inostranstvu i kod nas u smislu osposobljavanja studenata za samostalan rad.Ali to je problem celokupnog skolstva a ne samo fakulteta.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #6 poslato: 23-06-2007, 13:24:24 »

fakultetima, naranvo da ima, ali u tragovima. to moze da tvrdi samo covek koji nikada nije pohadjao niti bar video ili se raspitivao koliko prakse ima na fakultetima sa strane

Iluzorno je uporedjivati fakultete u inostranstvu i kod nas u smislu osposobljavanja studenata za samostalan rad.Ali to je problem celokupnog skolstva a ne samo fakulteta.

nije iluzorno, ako vec cela drzava planira da udje u evropsku uniju, normalno je valjda da se pocne i od temelja drustva tj obrzovanja
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #7 poslato: 23-06-2007, 14:19:39 »

nije iluzorno, ako vec cela drzava planira da udje u evropsku uniju, normalno je valjda da se pocne i od temelja drustva tj obrzovanja

Kada sam rekao "Iluzorno je uporedjivati fakultete u inostranstvu i kod nas u smislu osposobljavanja studenata za samostalan rad" uzeh ovo kao kategoriju koja se tice proslosti i sadasnjosti(pod "sadasnjoscu" podrazumevam moju i par generacija posle mene) a ne kao model ponasanja nadleznih u buducnosti.
Uostalom,sa reformama se uveliko krenulo.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #8 poslato: 23-06-2007, 18:18:00 »

nije iluzorno, ako vec cela drzava planira da udje u evropsku uniju, normalno je valjda da se pocne i od temelja drustva tj obrzovanja

Kada sam rekao "Iluzorno je uporedjivati fakultete u inostranstvu i kod nas u smislu osposobljavanja studenata za samostalan rad" uzeh ovo kao kategoriju koja se tice proslosti i sadasnjosti(pod "sadasnjoscu" podrazumevam moju i par generacija posle mene) a ne kao model ponasanja nadleznih u buducnosti.
Uostalom,sa reformama se uveliko krenulo.


naravno, samo jos i da se zaista i uradi nesto po tom pitanju, no licno mislim da ce jos dosta vode proteci Moravom dok se sve dovede na svoje mesto
Sačuvana

anny

  • Gost
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #9 poslato: 23-05-2008, 13:55:46 »

Jednostavno-NE. Ne u ovakvoj zemlji poput naše... Gde je sistem vrednosti(u svim oblastima)poremećen...
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #10 poslato: 23-05-2008, 23:13:10 »

Fakultetska diploma (naravno ima diploma i "diploma", ali sve je bolje od nepostojanja iste) apsolutno otvara vise vrata za nalazenje posla.

Ono sto je vazno, a sto mnogi ocigledno ne kapiraju, poslodavac gradjanina sa diplomom pre svega vidi kao pismenog coveka koji ce mnogo lakse od nepismenog da nauci sta u stvari treba da radi u firmi.

Tj. mnogi diplomirani misle da ce bas da rade ono sto su na fakultetu ucili ili bar nesto iz te oblasti sto u velikom broju slucajeva nema nikakve veze sa stvarnoscu. Radi se ono sto ima da se radi.

Dakle, ako imas diplomu, mnogo su ti vece sanse da te saslusaju ili uzmu na probni rad, a da ostanes na poslu treba malo i snalazljivosti i kapiranja stvari.

Dalje, sanse za napredovanje u firmi su vece, normalno, nije dovoljna diploma, treba i da znas nesto da radis. Poslodavac koji sam ima diplomu, vise voli radnike sa diplomom (a obrnuto nije uvek tacno).

Ko perspektivu vidi u drzavnim firmama i ustanovama, mora da zna da je diploma zakon, tamo ko ima diplomu ima i vecu platu automatski, pa je jasno da i sa te strane diploma extremno mnogo pomaze.


Bolje je imati diplomu, sto ne znaci da ljudi bez diplome nece uspeti u zivotu. Vidite DMP, sad se cela zemlja vrti oko njega, a nema ni osnovnu skolu (ili ima mozda osnovnu).
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #11 poslato: 31-03-2009, 22:15:52 »

Secam se reci svog profesora na fakultetu:
"Mi vas ucimo da razlikujete drvo, a na vama je da od tog drveta napravite cepanicu za lozenje ili umetnicku skulpturu."
Kada sam se zaposlio direktor mi je rekao:
"Vrati se u Beograd i budi tamo onoliko dana koliko ti treba da teoriju pretvoris u praksu!" (Zahvalan sam mu.)
Posle par godina sam bio mentor mladjim kolegama. Odlucivao sam o njihovom daljem radu u firmi - da ostanu, na kojim poslovima ce da budu najbolje iskorisceni.
Procenjiavo sam ljude da li su sposobni da budu lideri, vodje, sefovi, ... ili ce uvek da ostanu samo "druga violina".
Dirigent mora da postoji, horski pevaci imaju prvi glas.
DIPLOMA je preduslov da neko moze da bude uspesan. Lider se postaje rodjenjem, ali i ucenjem.
A da li se DIPLOME kupuju, prodaju, poklanjaju, ... to je drugi problem.
Da li DIPLOMA iz Beograda vise vredi od diplome iz Leposavica ili tamo neke vukojebine, pa sigurno da vredi - cak ne bi smelo ni da se uporedjuje.
Zalosno je sto su diplomu devalvirali pre petnaestak godina Milosevic i Seselj, koji su omogucili stvaranje mafije i unistavanje inteligencije.
Setite se XIX veka kada je drzava Srbija slala najbolje djake u inostranstvo na skolovanje, kada je stvarala Beogradski UNIVERZITET, setite se zaduzbinara Ilije Kolarca i ostalih. Tada je Srbija napredovala brze od ostalih zemalja u Evropi.
Zasto Amerika dozvoljava useljenicke vize onima koji imaju DIPLOMU? Zasto Nemacka "uvozi" softverase iz Indije? Zasto svetom vladaju "bratstva" sa par univerziteta?
Samo oni koji nemaju DIPLOMU kazu da je ona suvisna. Bil Gejts ima diplomu, iako vlada uverenje da je nema zato sto je izgubio pravo na redovno studiranje kada je poceo da zaradjuje pare. Ali samo je jedan Bil Gejts!
« Poslednja izmena: 01-04-2009, 15:05:58 od strane posmatrac »
Sačuvana

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #12 poslato: 01-04-2009, 07:01:37 »

naravno ima fakultetska diploma znacaj, i ako ima velikih razlika izmedju Srbije i ostalih zemalja (mogu samo za CH da govorim)
diploma te dovodi do vrata, ali ih sam moras otvoriti...
« Poslednja izmena: 01-04-2009, 07:02:17 od strane zdravlje »
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #13 poslato: 01-04-2009, 15:09:53 »

Diploma ti otvara vrata nekom visem drustvu a znanje te dovodi na visoku poziciju u firmi, ako nemas znanje onda ti i ta diploma bas nista ne znaci.
Sačuvana
Dark Eagle

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #14 poslato: 01-04-2009, 15:29:15 »

Diploma ti otvara vrata nekom visem drustvu a znanje te dovodi na visoku poziciju u firmi, ako nemas znanje onda ti i ta diploma bas nista ne znaci.

Pa sad...u nekim slucajevima ti ne znaci ni ako imas znanje a nemas diplomu. Postoje radna mesta za koja je diploma zakonska propozicija
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #15 poslato: 01-04-2009, 16:34:33 »

I to stoji.
Sačuvana
Dark Eagle

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #16 poslato: 07-04-2009, 23:20:23 »

07.04.2009. godine, vesti
Studenti treće i četvrte godine Filozofskog fakulteta Prištinskog
univerziteta, odeljenja u Ranilugu, stupili su u štrajk glađu, javio je
KiM radio.
Kakvo li to znanje sticu studenti filozofije u Ranilugu?
Pa kako da se mere diplome stecene u Beogradu i u Ranilugu?
Eh, majko moja, zasto li sam ja studirao!
Sačuvana

reksys

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1188
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #17 poslato: 08-04-2009, 07:05:52 »

Diploma nije na odmet, mada mislim da samo jos vredi za neku drzavnu sluzbu.
Kod privatnika to nije bitno, bitno je znanje. Njemu ne treba tvoja diploma,cak je i pozeljno da je nemas jer te tada manje placa, njemu je potrebno tvoje znanje jer ono njemu donosi novac. Kad dodjes da ti test i ako ga prodjes svaka cast-mozda dobijes posao, a ako ne lepo ti kaze okreni se i nosi svoju diplomu nekom drugom. Inace,sa faksa nemoze da se ponese neko prakticno znanje,suva teorija ne sluzi nicemu!
Sačuvana
Nista nije nemoguće...

zdravlje

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2985
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #18 poslato: 08-04-2009, 08:39:10 »

suva teorija ne sluzi nicemu!

ne verujes valjda u ovo sto pises?
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: ZNACAJ FAKULTETSKE DIPLOME.IMA LI GA??
« Odgovor #19 poslato: 09-04-2009, 15:23:01 »

Fakultetska diploma je znacajna za drzavnu sluzbu.
Zato je sada i uveden porez na plate vece od 40.000 dinara, da bi fakultetske diplome bile oporezovane.
SLEPI VODJA je vazdan potreban Srbima. Sotinu godina kako je Domanovic napisao uvek aktuelnu istinu. Srbi idu samo za slepim vodjama.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 26 upita.