• Dobro došli na Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin.
 

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Glavni meni

Šta čitate?

Započeo autentik_paracin, 29-04-2006, 10:39:27

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Didi


government

Pddda ,pročito sam jednu, vido sam da znam i dosta !

gremlin

I posle si otišao u političare, ili pre toga. :xq005:

Andrijana

Xexex, ja obozawam da citam... Na neki nacin se tako i kuliram, kada "popizdim"... Uwek utehu nadjem u knjigama... :-))))

gremlin


Andrijana

Zivotna dela, dnevnike, ljubavne i tak to... Bas sam pocela da citam "Zena za utehu"...

gremlin


Didi

moja omiljena knjiga je od naseg poznatog pisca Vokija Kostica "Gastronomski dnevnik "

government

Da  znaš da je super knjiga, naročito su simpatične priče izmedju recepata.

gremlin

Da li to neki kuvar priča priče. :aq17:

government

Da , to je onaj Voki Kostić , napisao gomilu muzike za serije i filmove ali je super kuvar.Priča recepte i priče.
Jedno vreme je imao emisiju o kuvanju na tv i jezivo maltretirao asistenta kuvara. Tad mi se malo smučio ali
sad mi je sve jedno.

gremlin

A sada znam, znaš šta kaže moja keva, na njegove recepte.

Sa količinom mesa koju on utroši za jedan obrok, ja vas nranim nedelju dana. :xq005:

Black

Naravno da citam. Najvise volim da citam knjige sa temom iz srpske istorije , spec. dela i ratne dnevnike iz l svetskog rata. Ali , zapamtio sam jednu knjigu koju sam najbrze procitao u mojoj karijeri , zvala se Paralelni svetovi od nekog DZ. Benedikta. Poceo sam uvece i do jutra sam je procitao celu. Izvanredno zanimljiva knjiga o nekom ,, paralelnom svetu,, nasem svetu , ovozemaljskom. Iako mi je malo sumnjiva autenticnost i istinitost tih prica od kojih je knjiga sastavljena ( mada sam o nekim cuo i sa druge strane , npr pricu o avionskoj nesreci u mocvari Everglejds kojom prilikom je poginuo pilot koji se potom dugo pojavljivao u avionima na tom letu sve dok ga grupa svestenika nije ,, sacekala,,u jednom od tih aviona i objasnila mu da je on u stvari mrtav a to je bilo u Nacionalnoj Geografiji! ) ipak bih svima preporucio ovu veoma zanimljivu knjigu. Price govore o iskustvima ljudi koji su se nasli u nekom od tih ,, paralelnih svetova ,, , nekom koji se nalazi izmedju ovog naseg ovozemaljskog i onostranog . Na kraju citanja knjige citaoc ostane u najmanju ruku zamisljen o tome...Na kraju , takodje , saznajemo da je taj DZ. Benedikta ustvari nas covek , Beogradjanin ,koji se dugo bavi istrazivanjem tog fenomena. Preporucujem!

gremlin

U tome i jeste prednost pisca, on piše o svetu u kome živi, pokušava i da stvori svoj svet, ali iz namere da ukaže na ovaj opipljivi. :aq22:

Čitao sam roman pisan iz ugla gubitnika tranzicije. Tema internet 4um kao komuna svih nas koji smo isti ispred kompa. Naizgled 4 toliko različite priče, se do kraja prepliću na nesvakidašnji način.

Različitost u stavovima, koje imaju na početku, ustvari je privid koji je formiralo društvo. :aq22:

Priča počinje na 4umu, u tom virtualnom svetu, a završava se u realnosti.....

sonja

#54
Black,ako si citao Benedikta,onda moram da te pitam el si citao i Kastanedu?
ja sam prvo K. citala,pa posle B.,ja sam jedan radoznali citalac,ali danas bih volela da  pojedine knjige nisam citala,lakse se zivi  kad manje znas ikad si manje radoznao

Trenutno citam  I. Andrica i pesme V.Vukadina,cetvrtkom psalame(svakog cetvrtka  novi)

gremlin

Knjiga, kako ste je zapostavili? :aq17:

gremlin

#56
Knjiga kao LOM u vašem životu, a i u mom. :aq17: :aq22:



10. februar 2009 17:00

Black

Citat: sonja poslato 07-02-2009, 08:40:03
Black,ako si citao Benedikta,onda moram da te pitam el si citao i Kastanedu?
ja sam prvo K. citala,pa posle B.,ja sam jedan radoznali citalac,ali danas bih volela da  pojedine knjige nisam citala,lakse se zivi  kad manje znas ikad si manje radoznao

Trenutno citam  I. Andrica i pesme V.Vukadina,cetvrtkom psalame(svakog cetvrtka  novi)
Ne , nisam čitao Kastanedu što ne znači da neću. Preporuči mi nešto

Luna

black,mogu li ja dati nesto preporucim?

udzbenik "organska hemija" za cetvrti hemijske: TEHNOLOGIJA PIVA! :aq26:

Black

Citat: Luna poslato 11-02-2009, 18:36:04
black,mogu li ja dati nesto preporucim?

udzbenik "organska hemija" za cetvrti hemijske: TEHNOLOGIJA PIVA! :aq26:
EH , sestro slatka , pa zar misliš da nisam prob'o da pravim pivo u domaćoj radinosti...? Savlad'o teoriju al praksa....Probo ja al ne biva...nemam sudove za to...