Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Aqva Park Jagodina  (Pročitano 476341 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #180 poslato: 16-07-2007, 21:18:42 »

ma taj aqva park ove godine moze da radi jos dva meseca, i to je to... mislim moze da bude otvoren, kako ce da radi to ce tek da vidimo... sa cenom od 350 do 600 din. nikako. zamisli cetvoroclana porodica treba da odvoji za jedan dan u parku 1400 ili 2400, smesno, ili penzioner... negde gore sam procitala autentikov komentar da ne mora svakog dana da se ide u aqva park, jel lebati a sto se ne bi islo svakog dana. eeee jos jedna propala investicija i zamazivanje ociju, kao nesto se radi.... interesuje me samo odakle bre pare, ko to finansira...

Krediti, krediti, krediti...vec nekoliko GODISNJIH budzeta.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #181 poslato: 16-07-2007, 21:22:20 »

ma taj aqva park ove godine moze da radi jos dva meseca, i to je to... mislim moze da bude otvoren, kako ce da radi to ce tek da vidimo... sa cenom od 350 do 600 din. nikako. zamisli cetvoroclana porodica treba da odvoji za jedan dan u parku 1400 ili 2400, smesno, ili penzioner... negde gore sam procitala autentikov komentar da ne mora svakog dana da se ide u aqva park, jel lebati a sto se ne bi islo svakog dana. eeee jos jedna propala investicija i zamazivanje ociju, kao nesto se radi.... interesuje me samo odakle bre pare, ko to finansira...

Krediti, krediti, krediti...vec nekoliko GODISNJIH budzeta.

samo jos objasni odakle ti takva tvrdnja. po zakonu opstina ne moze da uzme kredit koji je na godisnjem nivou veci od cini mi se 1/3 godisnjeg budzeta, tj BANKE ne mogu da DAJU tolike kredite opstinama i sve to jos kontrolise narodna banka srbije, kako su onda ovi ovde uspeli da uzmu takve kredite i od koga?
« Poslednja izmena: 16-07-2007, 21:23:39 od strane zs »
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #182 poslato: 16-07-2007, 21:26:10 »

Zakon je samo mrtvo slovo na papiru. I reket je protivzakonit pa ipak...  :aq21:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #183 poslato: 16-07-2007, 21:27:58 »

Zakon je samo mrtvo slovo na papiru. I reket je protivzakonit pa ipak...  :aq21:

ljudi igraju tenis?
raspitaj se i videces da Narodna banka ne bi dozvolila banci da da kredit koji je veci od 1/3 opstinskog budzeta. STvari su nesto drugacije, ali ima vremena, naucices da posmatras probleme sa prave strane :)
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #184 poslato: 16-07-2007, 21:39:45 »

Akva park, prvi takve vrste u Srbiji, biće otvoren sutra u Jagodini, a prvog dana rada posetiocima će biti omogućen besplatan ulaz. Akva park se prostire na površini od tri hektara i u njemu se nalazi šest bazena za sportske i rekreativne aktivnosti, sa velikim toboganima i drugim vodenim atrakcijama za decu, rečeno je novinarima u SO Jagodina.
Olimpijski bazen je izgrađen po propisima svetske plivačke federacije i ispunjava uslove za takmičenja najvišeg ranga u plivanju i vaterpolu. Na prostoru Akva parka nalaze se i tereni za mali fudbal, košarku, odbojku, rukomet i odbojku na pesku. Akva park se nalazi kod sportske hale "Jasa" i sastavni je deo turističkog kompleksa uz Zoološki vrt "Tigar" i izletište "Potok".
Ulaz za sve posetioce sutra će biti besplatan, a na otvaranju, koje je zakazano za 11.00 sati, nastupiće i pevačica Svetlana Ceca Ražnatović. Cena ulaznica za akva park još uvek nije utvrđena.

Blic, Ponedeljak, 16. Jul 2007 (Autor: Beta | 16.07.2007)
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #185 poslato: 16-07-2007, 23:06:06 »

Danas se otvara Akva park u Jagodini

Jagodina - Akva park, jedini takve vrste u Srbiji, biće otvoren danas u Jagodini. Objekat čija je prva faza izgradnje završena prostire se na tri hektara i čine ga četiri višenamenska bazena. Izgrađeni su olimpijski, rekreacijski i dečji bazeni, sa desetak tobogana namenjenih deci i odraslima. Najavljuje se da će cene korišćenja akva parka, bez obzira na njegove evropske standarde, biti simbolične i da će objekti omogućiti takmičarske aktivnosti, poput priprema plivača i vaterpolista, ali i rekreaciju i zabavu.

FONET

(preuzeto iz lista danas od utoraka, 17. jul 2007.
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #186 poslato: 17-07-2007, 01:51:41 »

Cena ce biti 200 dinara.Ne znam da li ce postojati posebne cene za razlicite profile posetilaca(deca,odrasli,penzioneri i sl.).

po zakonu opstina ne moze da uzme kredit koji je na godisnjem nivou veci od cini mi se 1/3 godisnjeg budzeta, tj BANKE ne mogu da DAJU tolike kredite opstinama i sve to jos kontrolise narodna banka srbije, kako su onda ovi ovde uspeli da uzmu takve kredite i od koga?

Tacnije,opstina prema zakonu moze da uzme kredit koji nije veci od 50% godisnjeg prihoda(mislim na prihode koji pune opstinski budzet).Znaci ne 1/3 budzeta.
Ako je tacan podatak da se opstina zaduzila 120 miliona dinara ove godine,jasno je da se park nije napravio ovim parama(barem ne ceo).
Finansije su obezbedjene drugim sredstvima(prodajom opstinskog zemljista,skupim komunalnim uslugama,visokim opstinskim komunalnim taksama i administrativnim taksama(uporedite npr. cenu vadjenja izvoda iz M.K.R. u Jagodini i drugim gradovima),time sto opstinski objekti ne placaju vodu,jednim od najskupljih kubnih metara vode u Srbiji(jer ako nesto prvo pojeftini za jedne korisnike 30% a zatim poskupi za druge korisnike 40%,krajnji rezultat je poskupljenje) itd.).
Sto se tice trosenja para iz budzeta,doci ce i to na red.Postupci ispitivanja nenamenskog trosenja para iz budzeta su poceli(Grocka) te ce i druge opstine doci na red.Polako.Doduse za ovo bi trebalo da neko podnese prijavu.
« Poslednja izmena: 17-07-2007, 02:12:17 od strane Salvador »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #187 poslato: 17-07-2007, 11:33:15 »

Eto ti ga sad.Ponovo nove informacije.
Ovu cenu od 200 dinara(za koju mislim da je odrziva i realna imajuci u vidu imovinsko stanje Jagodinaca)mi je najavio covek koji radi u TV JAGODINA ali sada dobijam i drugu cenu koju mi plasira momak koji radi tamo.Naime on kaze da ce biti 400 dinara.
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #188 poslato: 17-07-2007, 11:51:51 »

Jel ima neko neku informaciju kako je na otvaranju!! :aq26:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #189 poslato: 17-07-2007, 12:03:40 »

Jel ima neko neku informaciju kako je na otvaranju!! :aq26:

imas na svim agencijaa vesti i fototgrafije. inace cene ce biti 100 i 200 dinarai radice od 10 do 24
« Poslednja izmena: 17-07-2007, 12:04:27 od strane zs »
Sačuvana

Milanezi

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #190 poslato: 17-07-2007, 13:20:12 »

sve ovo što se gradi su akcionarska društva,koja posluju po principu ko koliko uloži toliko i dobije,tako da nema mesta čuđenju kako se radi i koliko.budite srećni što se nešto radi po jagodini,jer palma će otići a sve ostalo će ostati za nas i buduće generacije :aq08:
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #191 poslato: 17-07-2007, 13:32:56 »

sve ovo što se gradi su akcionarska društva,

Ma kakvo crno akcionarsko drustvo.
Ovo je finansirala opstina.

"Izgradnju ove značajne investicije na evropskom "Koridoru 10", koja će značajno obogatiti turističku ponudu ovog dela Srbije, finansirala je Skupština opštine."

Politika 17.07.2007.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #192 poslato: 17-07-2007, 14:36:53 »

Evo slike  i video snimci  sa Otvaranja Aqua Parka u jagodini

http://www.jagodina.autentik.net/aquapark/aquapark.php


Cena je za odrasle  200 dinara  a za decu do 7 godina  100 dinara


To je zvanicna informacija

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #193 poslato: 17-07-2007, 14:42:52 »

A pogledajte ovo

POCELO JE POCELO

http://www.turizam.autentik.net/smestaj.php

Eto kako ce se isplatiti i ostalim gradjanima Jagodine

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #194 poslato: 17-07-2007, 14:56:33 »

Znaci ipak 200 dinara.To je O.K.Zaista nije puno.
A posto je ovaj oglas sada na tvom sajtu i sam ces biti u prilici da vidis da je smesan pokusaj od Jagodine praviti "turisticko mesto".Pogotovo sa dva ljudski kafica koja rade i to radnim danima do 23.30h.
Ovaj aqua park je definitivno super stvar(gledajuci sa moje tacke gledista.U finansijske aspekte necu da ulazim jer me ne doticu niti u jednoj tacki) ali zasto vec jednom ne prestanu da se bave nekim aproksimativnim procenama o posecenosti.Npr. zoo-vrt je u periodu od jula jedne do jula druge godine posetilo oko 100.000 ljudi a u narednom periodu ce ga,po njima,posetiti 200.000 ljudi.Kako zakljucise da ce ga posetiti duplo vise ljudi?Aman!
Pa su isto tako procene da ce aqua park dnevno posetiti oko 10.000 ljudi!
Ovakve procene koje su bazirane na zeljama me uzasmo iritiraju,pogotovo sto ih neki uzimaju kao suve cinjenice!Pogotovo sto je taj broj odmah uzet kao prosek.



« Poslednja izmena: 17-07-2007, 17:01:59 od strane Salvador »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #195 poslato: 17-07-2007, 14:57:35 »

Nego ja sam cuo da ce zatvarati olimpijski bazen nekakvim balonom.Zna li neko nesto o tome?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #196 poslato: 17-07-2007, 15:45:00 »

Nego ja sam cuo da ce zatvarati olimpijski bazen nekakvim balonom.Zna li neko nesto o tome?

Bice dobro ako je tako  -  nista nisam cuo o tome

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #197 poslato: 17-07-2007, 15:52:57 »

Pa bilo bi dobro.Mislim da ce ovo biti promasaj ako se sve prepusti "Bozijoj volji",odnosno ako sezona rada parka zavisi od meteroloskih uslova.Gradski bazen je imao periode kada je radio i po 30-tak dana godisnje(pre dve ili tri godine).

A jos jedna zanimljivost(licno ne verujem ali mozda neko od vas zna),naime cuo sam da je romima dozvoljen besplatan ulaz na pivarski bazen.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #198 poslato: 17-07-2007, 16:57:45 »

Zakon je samo mrtvo slovo na papiru. I reket je protivzakonit pa ipak...  :aq21:

ljudi igraju tenis?
raspitaj se i videces da Narodna banka ne bi dozvolila banci da da kredit koji je veci od 1/3 opstinskog budzeta. STvari su nesto drugacije, ali ima vremena, naucices da posmatras probleme sa prave strane :)

Znas ti dobro na KOJI sam reket ja mislila, onaj koji naplacuju Palmine Bidze po Jagodini, a drugacije ga zovu "opstinska komunalna taksa". Ranije je reket bio poznat i kao "doprinos za Fond TRECE DETE" ili "prilog za Stranku" kako ti drago. I ne dao ti Bog da ga ne platis! Nemoj da se pravis TOLIKO nevest, ne ide to uz TOLIKU pamet i informisanost :D :D :D :D
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Aqva Park Jagodina
« Odgovor #199 poslato: 17-07-2007, 17:03:37 »

Pa bilo bi dobro.Mislim da ce ovo biti promasaj ako se sve prepusti "Bozijoj volji",odnosno ako sezona rada parka zavisi od meteroloskih uslova.Gradski bazen je imao periode kada je radio i po 30-tak dana godisnje(pre dve ili tri godine).

A jos jedna zanimljivost(licno ne verujem ali mozda neko od vas zna),naime cuo sam da je romima dozvoljen besplatan ulaz na pivarski bazen.

Ne, proverio sam, ta informacija nije tacna
 

Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 25 upita.