Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?  (Pročitano 23972 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #40 poslato: 13-05-2009, 09:24:20 »

Verujem da je roditeljima u Srbiji  teze nego  nama koji zivimo na ,,zapad,, ali smatram da svi klinci koji  prolaze kroz pubertet,imaju  ,,problem sa pogresnim  idolima,,...ili je turbo zvezda,ili je neki reper koji ima ,,cudnu proslost,,..jer  svi  klinci danasnji sanjaju  o tome da postanu bogati,bez nekog velikog truda i rada.
Meni se licno svidja ovde,jer roditelji koji zele da imaju decu ,povlace se iz vecih  gradova i zive po manjim mestima ,prvo sto je mirnije,socijalna kotrola je veca.Roditelj koji odluci  da se brine o deci (otac ili majka) prvih 4 godina  uglavnom ne radi ili  radi neko skraceno vreme.Klinci polaze sa 4 godine  u skolu  i tu pocinju kroz igru da uce  da ne mogu  nono stop da se setaju....i da ne mogu da  idu  u wc kad oni to zele...
Klinci u osnovnoj skoli ne nose tasne,ne nose knjige iimaju  jednom do dva puta  domaci  zadsatak,sto ja licno smatram da je mnogo malo.
Od cervte godine  klinci su obavezni da pocnu sa plivanjem,jer zivimo pored vode.
Deciji dodatak jse prima svaka tri meseca,do detetove 18 godine.
Ti kao roditelj ako si opterecen vaspitanjem dece...ili imas neki problem ,mozes da zatrazis pomoc od drzave,decija  zastita,razne institucije za zastitu dece i omladine...Sad nam je izaso zakon da cak i vaspitni udarac,moze biti kaznjiv(zakljucati vrata ,spustiti zavese....pa osmeh)
Uglavnom je dobro  reseno...jer klinci se od malena vaspitavaju  u mnetalitetu od 9 do 17 h(radno vreme,vecera, sport,pa po  godinam u krevet)jer i ti kao roditelj  moras da imas bar sat vremena slobodnog vremena za sebe,da udahnes malo  vazduh.hahahahah
Sto se men  licno tice ja sam zadovoljna  podrskom drzave roditeljima...ali uglavnom  koliko god je  nesto  reseno  u pozitivnom smislu ,uvek postoje i neke rupe u drustvu  da to ne funkcionise kako treba.
Recimo problem pedofila...jezim se te pomisli ...
Voznja biciklom je ove nesto sasvim normalno ,deo njihove tradicije,plasim se samo kad moja cerka mora da vozi sama ,jer je jos mala ,pa  cesto dogovori  nisu bas uspesni ,e onda je saljem busom...
Inace jos tri puta nedeljno pliva,posto je njena zelja da  za osam godina uceswtvuje  na olimpijadi...hm o tom potom,posto je kod nje tek pocetak ,,ludila,, ,tako da sa ovim tempom zivota i organizacijom koju sam im sprovela po kuci..hmmm(mama trenira strogocu ,ali i ljubav i mnogo price),
nemaju bas mnogo vremena da  se skitaju ,jer su vec potrosili u toku dana svoju ,,negativnu energiju,..hahahhaaa!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #41 poslato: 14-05-2009, 08:35:20 »

Fanta je potpuno upravu!  :xq011:
Školstvo i obrazovanje moraju da se menjaju, ali zajedno sa celim društvom i svima nama zajedno. U tome je problem, što je to dug i, u našem slučaju, vrlo bolan proces. Dopao mi se tvoj predlog za bridž i šah. Mogu potpuno da zamislim zblanute face prisutnih. To ti sve govori. Naprednih je oko 10% posto ostali bi da se ništa ne menja, ako može NIKAD.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #42 poslato: 14-05-2009, 14:48:30 »

.
« Poslednja izmena: 24-02-2013, 17:57:38 od strane BezImena »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #43 poslato: 14-05-2009, 15:59:20 »

i pored dobre organizacije i brige za mlade i u inostranstvu ima "promasenih" mladosti,da se ne varamo.
ali ipak postoji neki red i pravac. i date su mogucnosti svima da svoj zivot pravilno usmere.

mogu samo da kazem,steta za nasu decu !
bilo ko da je zatajio,kuca ili drustvo,oni su zrtve.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #44 poslato: 14-05-2009, 16:38:25 »

@Sonja,
ovo o čemu pričaš je skoro pa savršen sistem. Naravno da nema idealnog rešenja i da u svakom društvu postoje propusti, ali treba težiti ovako nečemu.
Uvesti red, sistem, obaveze koje razvijaju zdrave navike i kreativnost, podrška roditeljima i slično. I svi će biti bar srećniji i zadovoljniji.
Živim u glavnoj ulici, šta može da se čuje i vidi u večernjim i sitnim satima, nedaj ti Bože. Problem sa mladima u Srbiji je između ostalog i taj, da se ovde decenijam unazad radi na rušenju
tradicionalnih vrednosti, sistema vrednosti uopšte a nema neke alternative koja bi kvalitetno ispunila tu prazninu. Nažalost, mladi su sve bahatiji, agresivniji i problematičniji. Stižu nas devedesete, nažalost.
Kod mog oca se znao red. Znalo se šta može, kad može, dokle može. Ovo danas, ne ferma nikoga. Ni roditelje ni nastavnike i starije od sebe. Naravno, da postoje izuzetci, ali ipak je opšta slika vrlo sumorna.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #45 poslato: 14-05-2009, 17:29:23 »

I kao sto rekoh...sve polazi iz porodice...
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #46 poslato: 14-05-2009, 17:38:10 »

I kao sto rekoh...sve polazi iz porodice...

porodica kao temelj na koji se sve samo nadgraduje!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #47 poslato: 14-05-2009, 17:41:06 »

@luna                  Apsolutno!!!


Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #48 poslato: 14-05-2009, 19:12:58 »

Planirao sam još ranije da otvorim temu o ovome al ne da mi se  :aq01: pa rekoh ajde ovde da napišem.

Glavni problem je nedostatak sistemske kampanje protiv alkoholizma, narkomanije i kockanja, dakle preko medija, u školi itd. Kampanja protiv pušenja postoji. Dakle znamo svi koliko nam se omladina napija, drogira se i koliko njih visi po kladionicama i kockarnicama i to su poražavajući podaci. Ali kampanje protiv toga nema i to je apsurd. Dakle treba da se povede masovna medijska kampanja o štetnosti ne samo cigareta nego i nekontrolisanog konzumiranja alkoholnih pića, tj. alkoholizma, o štetnosti droge i kockanja. I biće efekata tek onda kada takva kampanja bude agresivnija od pritisaka kojima su izložena deca da piju i da se drogiraju.

Alkoholizam je veliki problem ne samo u Srbiji nego i na Zapadu i to vi koji živite tamo znate. Ali tamo ima kampanje protiv toga gde se deca od malih nogu uče koliko je to štetno i pogubno po njihovo zdravlje. Ne samo alkoholizam nego i narkomanija. Čitao sam da se u Francuskoj pokreće masovna kampanja protiv alkoholizma i opijanja omladine. U Norveškoj npr. na važnim putevima se nalaze bilbordi na kojima je stravičnim prizorima prikazano štetno dejstvo droge i takvi bilbordi su upozorenje za sve one koji nameravaju da pođu tim putem. A kod nas se omladina šprica i duva na svakom ćošku i u svakom haustoru a takve organizovane TV kampanje nema.
« Poslednja izmena: 14-05-2009, 19:13:32 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #49 poslato: 14-05-2009, 19:43:51 »

maser sveto stoji.
i ne samo to,evo i ovog:
moj sin nije u biologiji ucio o anatomiji gusenice i razmnozavanju ameba,ko decica ovde, nego pola godine o stetnosti alkohola,droge,pusenja....
i to se provlaci tokom celog skolovanja tako,svake godine imaju nesto o tome.
to je kampanja tokom celog skolovanja,ali kroz nastavu.
ja nemam koristi od tog sto znam koliko celija ima ameba,ali ce mozda mom sinu i velikom broju dece koristiti ucenje o stetnosti gore navedenog.

ne treba nama kampanja samo na TV ili na banderama,ne agresivno 1 mesec i da se zaboravi, treba kampanja koja ce se provlaciti kroz nastavu,konstantno i neprimetno.
-i treba zabraniti,ko ovde ,tocenje i prodaju alkohola maloletnicima,isto i cigarete.
-kazniti dobro onog ko ce toj deci prodati sve to.
-zabraniti maloletnicima posete diskotekama gde najvise dolaze u dodir sa svim porocima.
-dati kazne roditeljima cija deca nocu svrljaju,ne pohadjaju skolu redovno ......

ovo sve sada je meni stravicno.
....
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #50 poslato: 14-05-2009, 22:46:15 »

Kako da edukuju klince npr. u školi u vezi kocke?

Kockarnica im je tik uz školu, a klinac ide da uplati tiket sebi i ćale ga ladno pošalje da i njemu sinčina uplati tiket?! Ljudi, tu bilbord i škola nemaju ama nikakav uticaj.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #51 poslato: 14-05-2009, 22:49:54 »

cuj, mislila sam na skolu ali da postoji i zdrava podloga od kuce.
samo jedno ne funkcionise kako treba.
« Poslednja izmena: 14-05-2009, 22:50:40 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #52 poslato: 14-05-2009, 22:52:24 »

Kampanja može da da efekte samo ako prati sveobuhvatnu i kompletnu reformu celog društva. Što podrazumeva i pružanje pravih sadržaja kojima bi se zamenili ti negativni o kojima maser priča.
Kampanja radi kampanje je trošenje budžetskog novca. Ovo društvo mora da se promeni iz korena, o čemu ste svi više manje već pisali.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #53 poslato: 14-05-2009, 22:54:18 »

ma jasno mi je, Luna... i ja stvarno ne znam, i ako živim u ovoj propaloj državi, kako daju dozvolu za rad kladionici koja se nalazi uz školu...

ej... tu se sa svih strana gura velika lova...


deca su nam se stvarno pogubila zbog nepostojanja reda i rada... to je tužno....

pišu tiket, piju pivo i trknu do škole... načisto pomeren sistem vrednosti


a kad im još čujem da se dive Ceci... jooooojjjjjjj  :xq003: :xq003: :xq003:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #54 poslato: 14-05-2009, 23:02:08 »

pa otvara se sve i svud jer ljudi imaju veze.

deca lutaju izgubljeno ,neznaju ni ona sta se desava.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #55 poslato: 14-05-2009, 23:09:33 »

Pa jel' ja napisah da su nam kockarnice na sve strane u blizini skole??Sta vam je ljudi,jedna lasta ne cini prolece...

                                                                   :aq22: :aq17:
« Poslednja izmena: 15-05-2009, 16:49:55 od strane opsena »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #56 poslato: 15-05-2009, 23:00:30 »

Kampanja može da da efekte samo ako prati sveobuhvatnu i kompletnu reformu celog društva. Što podrazumeva i pružanje pravih sadržaja kojima bi se zamenili ti negativni o kojima maser priča.
Kampanja radi kampanje je trošenje budžetskog novca. Ovo društvo mora da se promeni iz korena, o čemu ste svi više manje već pisali.

Pa da, o tome smo svi mi pisali ovde. I lepo Luna kaže ovo za škole u Nemačkoj, dakle mora da postoji SISTEMSKA EDUKACIJA DECE I OMLADINE, znači od malih nogu u školi ali treba da postoji i ta KONSTANTNA medijska kampanja jer da takve kampanje nisu delotvorne ne bi uopšte ni postojale na Zapadu. Znači kampanja mora da bude AGRESIVNA I STALNA sve dok se na osnovu statističkih pokazatelja ne utvrdi tendencija značajnog opadanja procenata dece i mladih koji puše, piju alkohol, kockaju se i drogiraju.

I naravno da je važnije da se deca od malena kroz školovanje uče o štetnosti tih negativnih društvenih pojava nego kampanja o kojoj sam ja pisao ali treba da postoji i jedno i drugo. I plus da se kafići i kladionice sklone što dalje od škola.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #57 poslato: 16-05-2009, 11:15:17 »

Zato se moja macka zove  Ceca...mogu non stop  da je grdim.....hahhahaha.sala na stranu..smatram da je situacija vrlo ozbiljna...
treba da se uradi nesto ,ne samo da pricamo ..ali je pitanje sta i kako ,jer puno roditelja ne sme da usatne,da kaze svoje misljenje,da kaze DOSTA i da se pobuni,da promeni nesto ,jer kad probas,svi te gledaju ko da si doso iz Japana,i pricas jezik koji je ne razumljiv....nadmm se da  ovo cita neko ,,iz visih krugova,, koji ima vise moci i uticaja. Ne slazemse da skola treba da vaspitava decu,vec roditelji ,a skola treba  da bude daljnje sredstvo informacija,produzena ruka,koja ima isti stav kao i roditelji
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #58 poslato: 16-05-2009, 11:24:46 »

Zato se moja macka zove  Ceca...mogu non stop  da je grdim.....hahhahaha.sala na stranu..smatram da je situacija vrlo ozbiljna...
treba da se uradi nesto ,ne samo da pricamo ..ali je pitanje sta i kako ,jer puno roditelja ne sme da usatne,da kaze svoje misljenje,da kaze DOSTA i da se pobuni,da promeni nesto ,jer kad probas,svi te gledaju ko da si doso iz Japana,i pricas jezik koji je ne razumljiv....nadmm se da  ovo cita neko ,,iz visih krugova,, koji ima vise moci i uticaja. Ne slazemse da skola treba da vaspitava decu,vec roditelji ,a skola treba  da bude daljnje sredstvo informacija,produzena ruka,koja ima isti stav kao i roditelji

     
 potpuno se slazem...dosta se prica a nista niko ne preduzima ... i najlakse je prebacivati krivicu na nekog drugog... kriva  skola,
     
 ne,roditelji su krivi...deca nam stradaju u tom procesu,medjusobnih optuzbi...
« Poslednja izmena: 16-05-2009, 11:26:15 od strane opsena »
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Mladi u Srbiji-ima li nam pomoci?
« Odgovor #59 poslato: 16-05-2009, 11:42:00 »

e bas to ,dobro si rekla
moj najstariji klinac je zavrsio prvi razred osnovne skole u Cupriji ,kad god sam ga posla u skolu ,on se vrati sa vaskama..aj cistis dete,to ide tako jedan mesec ,dva meseca...na kraju mi je puko film   i na roditeljskom sastanku ,a ono fini razred,sve direktorska decica..profersorska...,roditelji doterani ,zadnja moda...zlato ,sam se sija ,ko da je Bozic,blink,blink,pita ucitelj,el ima neko jos nesto da doda?,, ,normlno ja se javim  i kazem da mi je dosta vise da moj sin  bude u ovako fino m odeljenju i da li oce da ga prebaci u neko drugo odeljenje, on kaze: a sto , ja: ,,pa smrklo mi se vise da ga cistim od vaske u ovom finom odeljenju,ljudi deca vam imaju vaske,uradite nesto po tom pitanju....jujujujujuju!!!!±pogledi prema meni ,uf,kad se setim mnogo mi je smesno ...ju odkle to ,kazko je to moguce..blalblal..ali znam da niko  posle toga nije teo da se druzi sa mojim sinom ,ali bar smo se resili vaski ...nije ih bilo posle toga.
Ovde je sasvim drugi sistem,recimo dodje jesen i odma dobijes upozorenje od skole da  je  navala  vaski i da je sezona pocela,da oni gledaju decu i mole te  da iti kao roditelj preduzmes  mere ,s a uputsvom ,kako i sta,na koji nacin ,koja sredstva...
mislim treba da pocnemo od malih stvari  da bi isli  ka necemu vecem...
korak po korak
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 25 upita.