Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Grupa "Tool"  (Pročitano 25969 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #40 poslato: 06-03-2011, 15:01:57 »

TOOL: Secundus Gradus (The secret music in TOOL -Part2-)

http://www.youtube.com/watch?v=BpQx6DVxzZ4


 Iskombinovano unazad...i dalje zvuci woooooooooooooooooooow  :aq01:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #41 poslato: 27-03-2011, 14:13:04 »

Tool - Push it

http://www.youtube.com/watch?v=EPm6hriPo3A


Saw the gap again today
While you were begging me to stay
Take care not to make me enter
If i do we both may disappear

I will choke until I swallow...
Choke this infant here before me.
What is this but my reflection?
Who am I to judge and strike you down?

But you're Pushing and shoving me.
You still love me and you push it on me.

Rest your trigger on my finger
bang my head upon the fault line.
Take care not to make me enter.
'cause if I do we both may disappear.

But you're pushing me
Shoving me. push it on me.

Slipping back into the gap again.
I'm alive when you're touching me,
Alive when you're shoving me down.

But i'd trade it all
For just a little bit of
peace of mind.

Put me somewhere I don't wanna be.
Seeing someplace I don't wanna see.
Never wanna see that place again.

Saw that gap again today
As you were begging me to stay.
Managed to push myself away,
And you, as well.

If, when I say I may fade like a sigh if I stay,
You minimize my movement anyway,
I must persuade you another way.

There's no love in fear.

Staring down the hole again.
Hands upon my back again.
Survival is my only friend.
Terrified of what may come.

Just remember I will always love you,
Even as I tear your fucking throat away.
But it will end no other way.


Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #42 poslato: 10-04-2011, 10:38:49 »


Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #43 poslato: 10-04-2011, 10:43:50 »

Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #44 poslato: 10-04-2011, 10:49:28 »

Fotke sa nastupa na festivalu u Australiji 22.mart 2011.


Tool @ Adelaide Big Day Out ’11








Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #45 poslato: 10-04-2011, 11:09:42 »

Ekskluzivni intervju: Maynard James Keenan, lider grupe Tool

TOOL - Umetnost buke


Ako ste se ikada zapitali kakva je budućnost Heavy Metala, zavrtite "Lateralus" - novi album grupe Tool. Čini se da se tu kriju mnogi odgovori...

U robovlasničkoj muzičkoj industriji gotovo niko ne želi da shvati da je pojedinim umetnicima potrebno VREME da bi kreirali svoja dela. Iako živimo u vremenu hiperprodukcije, talenat ne možemo naterati da radi poput mašine i da u tačno isplaniranim vremenskim periodima izbacuje novi produkt. Prijatno je iznenađenje raportirati da je Tool-u trebalo 5 godina da posle megaseller albuma "Aenima" objavi "Lateralus", album o kome se već duže vreme priča. Ovaj muzički kambek redefiniše metal žanr i postavlja nove markere za narednu dekadu.

Za razliku od prošlih albuma koje možemo podvesti pod "eksperiment", novo Tool ostvarenje treba posmatrati isključivo kao delo moderne muzičke umetnosti. 13 pesama koje se prostiru na celih 78 minuta predstavljaju vulkansku erupciju preplavljujućeg zvuka. Album otvara 'The Grunge', jedna od najistaknutijih pesama na albumu, u kojoj se vreli rifovi prepliću sa vokalom koji ledi krv u žilama, stvarajući tako sonične teksture koje će vas sinusoidalno dizati i spuštati - sve do ekstaze. Korišćena je hard rock zaostavština Black Sabbath-a u građenju monumentalnog zvučnog dvorca sa preciznošću vrhunskih majstora.

Svega 5 pesama sa "Lateralus"-a traju manje od 5 minuta, što dozvoljava bendu da do krajnosti istraži muzičku formu. To je najočiglednije u grandioznoj 11-minutnoj 'Reflection' nad kojom se nadkrilio duh legendarnih Zeppelina. Album je prepun skrivenih muzičkih detalja i biće potrebno mnogo "kopanja" da ga u potpunosti istražite. Ništa lakši posao vas ne očekuje u tumačenjem metafizičkih stihova James Maynard Keenan-a.

Oficijelni deo albuma zatvara galopirajuća 'Triad' koju sledi bonus 'Faaip De Oiad' - uvrnuta semplovana paranoja. Sve u svemu, ako "Lateralus" i nije oksimoron, u najmanju ruku se radi o inteligentnoj metal ploči, najboljoj koju ste čuli u nekoliko poslednjih godina.

Tool je stvorio sopstveni muzički žanr i formirao uspešnu karijeru na sopstvenim parametrima. O uspehu takvog koncepta dovoljno govori podatak da je na USA listi albuma "Lateralus" pošteno nadskočio R.E.M, Depeshe Mode, Weezer i Missy Elliot, koji su takođe izdali albume iste nedelje.



Zagrizi Tool!


    Prošlo je mnogo vremena od vašeg poslednjeg albuma. Koliko je bilo teško, ili lako, ponovo uhvatititi ritam komponovanja i snimanja?

    Veoma lako, jer ove pesme su nastajale godinama, bio je to dugotrajan proces. Imali smo deliće, koje smo spajali, rastavljali i ponovo aranžirali... Pre oko godinu dana smo krenuli u finalizaciju ideja i pesme su počele dobijati krajnju formu. Mi obično pred ulazak u studio završimo sav kreativni posao, ali ovaj put smo bili još detaljniji. Mislili smo na sve i u studio smo ušli apsolutno spremni; znali smo šta želimo i to smo dobili.

    Pominješ "proces komponovanja". Zar to onda ne isključuje instinkt i spontanost, primarne Rock'n'Roll kvalitete?

    Ne, nikako! I dalje ostaje veliki prostor za improvizaciju. Tokom rada u studiju preslušavamo demo verzije i ispravljamo greške, dodajemo, menjamo, oplemenjujemo... Planovi su samo okvir koji ne sputava prostor za manevrisanje i eksperimentisanje.

    Ovaj put pesme su izuzetno dugačke, makar za današnje standarde.

    Pesme su toliko dugačke tako da će lenje osobe imati problem kako da saslušaju album do kraja. Pravi ljubitelji muzike će ovaj put zaista imati šta da slušaju i otkrivaju. Mislim da ljudima treba nešto šta će moći da zagrizu, da urone u nešto drugačije čemu će moći da se konstantno vraćaju i otkrivaju nove stvari koje su im prethodni put promakle. Na taj način jedan album može da postane soundtrack nečijeg života.




Alternativa ili "hatecore"

Reč "alternativa" je toliko prostituisana poslednjih godina, da se njom opisivao gotovo svaki pod-žanr koji se nije mogao podvesti pod mainstream. Međutim, možda baš taj izraz može najbolje opisati zvuk ovog autentičnog benda iz Los Anđelesa. Tool su pre 10 godina osnovali mastermind grupe, pevač Maynard James Keenan i gitarista Adam Jones, sa idejom kreiranja najdivljije eksperimentalne forme modernog Heavy Metala. Debi EP "Opiate", zatečeni kritičari u nedostatku boljeg izraza krste kao "hatecore". Nemogućnost jasnog žanrovskog određenja dovela je do poređenja sa gotovo svakim bendom koji je u stvaranju pesama uz glasan zvuk koristio i mozak (od Helmeta do Henry Rollins banda). Međutim, frustrirani kritičari su se napokon složili, Tool je uspeo da stvori sopstveni muzički pravac, i kako je neko rekao: "Uspeli su da pomire Ameriku; na njihove koncerte dolaze dugokosi klinci - metalci i kratko ošišani klinci - punkeri".

Ono što je tek u skicama nagovešteno na "Opiate" eksplodiralo je na debi albumu "Undertow" koji odiše lepljivo teškom grunge atmosferom i pomerenom lirikom punom besa. Pomenuti Rollins se pojavljuje u pesmama 'Bottom' i 'Prison Sex', što albumu daje dodatnu težinu. Iako je album doživeo aklamativna priznanja kritike i publike, bend se nije "upecao" i pažljivo je pripremao tokom naredne 3 godine sledeći album "Aenima" kojim je prosto razbio sve, pa čak i one koji ih nisu prihvatili u startu. "Aenima", težak po atmosferi i prepun heavy gitara opasno se približio teritoriji prog-rocka, dokazujući da bend ne želi da se uklapa u standarde koje diktira današnje muzičko tržište.

"Ne zanimaju nas nazivi žanrova, već samo muzika. Film Wima Wendersa "Wings Of Desire" možeš gledati 100 puta i svaki put ćeš otkriti nešto sasvim novo što nisi ranije primetio, to je cilj kome stremimo. To je Tool.

    Pored Tool-a, krenuo si na još jednu muzičku ekskurziju sa projektom "A Perfect Circle".

    Svako iskustvo koje može da proširi vidike je korisno za svakoga, a pogotovo za muzičara - umetnika. Rad na nečemu drugačijem sa "A Perfect Circle" je bio pravo uživanje, ali Tool je moja stvar i moj život.

    Umetnost je najčešće pominjana reč u pokušajima opisivanja vašeg zvuka...

    Iskreno verujem da je naš pristup muzici striktno umetnički. Mislim da nastavljamo tamo gde su stali progressive rock benovi poput King Crimson (koji će im biti predgrupa na sledećoj turneji - prim.aut.), Pink Floyd ili Yes. Trudimo se da muziku oplemenimo srcem i emocionalnim aspektima intelektualiziranja muzike.

    Očekuje vas nekoliko velikih festivala, mnoštvo koncerata i veliki tiraži novog albuma, kao i live DVD-ja "Salival" koje je izašao neposredno pre "Lateralus-a". Uspeh je neporeciv, ali kako vidiš vašu umetničku budućnost?

    Krećemo u promene; koristićemo sve prednosti nove tehnologije, kombinujući gitare, kompjutere i Internet. Tačnu sliku još nemamo, mnoge ideje su trenutno na stolu i mogućnosti umetničkog razvoja su gotovo neograničene. Želimo sve da istražimo, naučimo, usvojimo...

Gledajući sa kakvom strašću Maynard izgovara ove reči, mogu da se kladim da će i naredno Tool ostvarenje biti veliko iznenađenje i pravi užitak za muzičke sladokusce.

Saša Stojanović



Ovo je stari intervju.Ceka se famozni novi album koji,po najavama bi trebalo da izadje do kraja 2011. godine.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #46 poslato: 02-08-2011, 18:55:00 »

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #47 poslato: 18-08-2011, 12:07:42 »

Obrada legendarnih "Zeppellina"..po meni fantasticna..to moze samo "Tool"

http://youtu.be/mfgDXd0Cc2c  Tool, No Quarter, Salival
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #48 poslato: 02-09-2011, 19:30:46 »

Sačuvana

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #49 poslato: 14-10-2011, 19:41:54 »

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #50 poslato: 15-11-2011, 10:49:41 »

Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #51 poslato: 26-12-2011, 18:00:03 »

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #52 poslato: 05-03-2012, 11:30:13 »

3 year old rocking out to TooL


http://youtu.be/FrkLgflpMw4



Mali je genije  :aq01:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #53 poslato: 16-03-2012, 14:35:54 »

U Americi je u medjuvremenu u dugom ocekivanju da Tool izda novi album,krenula da se slusa vise grupa "Puscifer"ciji je clan Maynard.Imaju puno nastupa tamo pa je valjda to zato krenulo tim tokom.Inace,najave su da ce album izaci u maju.Elem,evo dva linka pesama koje izvodi moj dobar prijatelj Leon,inace Meksikanc koji zivi u Nemackoj.Obecala sam mu da ce se njegovo izvodjenje cuti ovde i Srbiji  :aq01:

A Perfect Circle- Passive u Leonovom izvodjenju na akusticnoj gitari http://youtu.be/t7mgWepPsDk

Puscifer - Polar Bear  u Leonovom izvodjenju  na akusticnoj gitari sa 12 zica  http://youtu.be/2AXmy9E5gMI
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #54 poslato: 17-04-2012, 16:33:43 »

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #55 poslato: 18-07-2012, 14:50:30 »

Tool-new song from new album (Dallas, Texas January, 21, 2012)

http://youtu.be/mC7gPutheAk



Tool - New Jam (Live 2012 @ Uncasville) HD

http://youtu.be/x2fkM9lDF4Q


Nesto novo sa svirki.Novog albuma zvanicno jos nema.
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #56 poslato: 18-09-2012, 17:46:46 »

Tool - Swamp Song (with lyrics) - HD

http://youtu.be/s_bItWpWw0o
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

Sone

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 4078
  • te noci kad me stignu putevi
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #57 poslato: 15-04-2013, 19:26:21 »

Sačuvana

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #58 poslato: 15-04-2013, 23:02:34 »

 :xq011:
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."

jelenkos

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2901
Odg: Grupa "Tool"
« Odgovor #59 poslato: 28-04-2013, 11:03:10 »

Tool - The Grudge acoustic cover by Generation!    http://youtu.be/F-kwmzjohnQ
Sačuvana
Herman Hesse
"...imamo u duši i sve ono što je ikada živelo u ljudskim dušama. Svi bogovi i đavoli koji su ikada postojali....svi se oni nalaze u nama, tu su kao mogućnosti, kao želje, kao izlazi."
 

Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 24 upita.