Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Psi Lutalice U Jagodini?  (Pročitano 72517 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Nesa@

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #60 poslato: 20-03-2009, 02:29:44 »

Psi i dalje lutalu Jagodinskim ulicama i ujedaju ljude,,,A nadleznih iz SO Jagodina nema!!!
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #61 poslato: 20-03-2009, 16:56:46 »

nemoj da pricas,ajde prosvetli nas
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #62 poslato: 20-03-2009, 21:08:31 »

.
« Poslednja izmena: 17-12-2012, 18:07:49 od strane Svilena »
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #63 poslato: 20-03-2009, 22:12:39 »

Opština Ćuprija je oformila zoohigijensku službu koja u svojoj nadležnosti radi poslove zbrinjavanja pasa i mačaka lutalica, pa bi sinteri mogli da obidju i Jagodinu. Doduse, aktivisti za zastitu zivotinja bi najverovatnije reagovali.
 :xq051:
Lepse je voditi brigu o psima, nego o ljudima.
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #64 poslato: 20-03-2009, 22:27:47 »

.

« Poslednja izmena: 17-12-2012, 18:07:41 od strane Svilena »
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #65 poslato: 20-03-2009, 22:42:10 »

to da se zahvalimo predsednicima opstina sto su napravili azil za lutalice
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #66 poslato: 20-03-2009, 22:52:25 »

.
« Poslednja izmena: 17-12-2012, 18:07:32 od strane Svilena »
Sačuvana

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #67 poslato: 05-05-2009, 16:04:22 »

Sedam velicanstvenih samouvereno cuvaju ulaz u Opstiski sud u Jagodini (05.05.2009.):

 :xq066:

Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #68 poslato: 05-05-2009, 18:03:37 »

.
« Poslednja izmena: 17-12-2012, 18:10:54 od strane Svilena »
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #69 poslato: 06-05-2009, 13:41:22 »

E nek su nam zivi i zdravi :xq004:
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #70 poslato: 06-05-2009, 16:48:28 »

samo ovoliko??? :aq14:
mene bi bilo sramota ovo da postavim....kod nas u PN nema grupice bez 7-8 slatkih kuca! gde oces!
jedno sugavo,drugo bez noge,trecem visi polomljen rep....nedaj boze da te neko uzme na zub!

a ima ih i u obliku fresaka: kad ih neki auto pregazi onda naravno gaze i ostali,tako da na kraju procesa mozes i na zid da ih kacis,toliko su istanjeni.
a nemaju ni crve vise,to je bilo samo prve nedelje posle udesa..

kad sedis ispred pajine kafane oni se rasporede okolo i samo vidis kako jedan za drugim zapiskuje frizider za sladoled pored kioska preko puta.
tad ih najbolje prebrojis. :xq005:
« Poslednja izmena: 06-05-2009, 16:49:09 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #71 poslato: 07-05-2009, 10:08:29 »

Na početku odmah želim da se ogradim od eventualnih nesporazuma. Po ovoj temi stavovi su vrlo različiti, ponekad i oštro suprotstavljeni, pa ja samo želim da iznesem svoj, bez da se ikome zameram ili ga prozivam  :aq29:

Psi lutalice su direktna posledica nemara, nebrige i neodgovornosti ljudi! Svi ti psi su nekada bili nečiji ljubimci ili čuvari dvorišta. To što su se našli na ulici verovatno nije bila njihova slobodna volja. Jer, ulica nije bezbedno mesto za pse! Nije bezbedna ni za njih od nas, ni za nas od njih. Prepušteni sami sebi, psi su gladni, zimi promrzli, često maltretirani i povređivani od strane čoveka, i na kraju agresivni. Osim ako nisu bolesni, psi su agresivni zato što su uplašeni.

Oni koji su imali loša iskustva sa lutalicama, razumljivo je da su ogorčeni. Ja i pored toga, ne odobravam ubijanje pasa, maltretiranje, trovanje, gaženje, šutirajne ili na bilo koji način izivljavanje nad životinjama. Ne podržavam ni stav da su lutalice opasne po decu! Tačno, ali broj dece koja su stradala od pasa sigurno nije veći od broja dece koja su žrtve porodičnog nasilja, koja su povređena na pešačkom prelazu ispred škole, koja su seksualno zlostavljana od strane roditelja ili na neki drugi način povređena od odraslih ljudi. Ali razumem i to da je lakše otrovati psa, nego prijaviti komšiju koji zlostavlja dete.

Imam psa u stanu. Lutalicu smo sklonili sa ulice, i čuvamo je kod prijateljice koja ima ogromno dvorište. Ona se u međuvremenu okotila. Svi štenci su vakcinisani, čipovani, hrane se redovno, čuvaju u velikom ograđenom boksu, a ženke primaju inekcije za sprečavanje začeća.

Jednom me je napao čopor lutalica, jedan od njih pokušao da me ujede za nogu i napravio mi dobru modricu, ali na moju žalost ili sreću to nije uticalo na moj stav prema tim životinjama, prema kojima pored ljubavi osećam i veliko sažaljenje.
Sačuvana

Andrijana

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 990
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #72 poslato: 08-05-2009, 11:32:13 »

Da, psi su nam dobri dok su igracke, tj dok su mali... A sta kasnije?! Isterujemo ih na ulice!!! Ocaj!
Vece zivotinje su ljudi, nego psi. Sa polovinom ljudi koje poznajem sam se posvadjala upravo iz tog razloga sto ne postuju pse i ponasaju se prema njima kao da su stoke, a, zapravo, najvece stoke smo MI!!! LjUDI!!!
Kako sam juce saznala, nas gradonacelnik je lutalice smestio u veterinarsku stanicu, ali su clanovi "Orke", razbili sve... I pametno, jer je planirano uspavati sve pse!!! Htela sam da okupim par ljudi dobrog srca i da napravimo neki manji azil, licno bih se potrudila oko placa gde ce to biti!!! Taj isti covek, nas gradonacelnik, NAVODNO, ne moze da napravi azil, tj da se izbori, jer nema plac gde bi se to moglo napraviti...
Pa, dragi moji, ako volite pse mogli bi da se zajedno izdogovaramo i da preuzmemo nesto po tom pitanju, jer od onog ko to treba da uradi nema nista...
PoZdrav veliki od mene...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #73 poslato: 08-05-2009, 16:02:17 »

Ova četri psa su najopasnija u celoj Jagodini

oni prate jednu babu - ciganku koja svaki dan šparta po jagodini u potrazi za kartonima sa nekim kolicima

dok je ova četri psa prate u stopu, ona iz kontejnera vadi i hranu i tako ih hrani (zašto da je ne prate kad je sve free i na tanjir)

u svakom slučaju, ne daj bože da kažeš IŠ ili BEŽI, poješće te živog










Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #74 poslato: 08-05-2009, 16:06:15 »

i ju koliki su,pa to nisu obicne skovlice!  ovo mose a te rastrgne.
pa jel nemate kome da prijavite?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #75 poslato: 08-05-2009, 21:33:02 »

Dok recimo ovaj mališan leži na leđa i čeka kokice da mu neko baci

danas kod Potoka, na 10 metra od onog prodavca Kokica leži ovaj pas i čeka

zna tačno, ako je dobar ima da dobije kokice inače ništa...



SunđerBoba

  • Gost
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #76 poslato: 09-05-2009, 00:09:32 »

Ljudi nemaju pojma koliko je zahtevno brinuti se o psima i kolika je to odgovornost. Kao, šta to je samo životinja daš mu da jede i gotovo. Kad postanu svesni šta sve čuvanje životinje podrazumeva, obično je kasno i pas je već u najboljem sličaju, na ulici. I onda se vraćamo na moj raniji post  :xq007:
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #77 poslato: 09-05-2009, 18:37:38 »

Držanje psa u kući bi trebalo regulisati zakonom i tretirati kao člana porodice sa svim obavezama i pravima . A ove sa ulice polako prikupljati , smeštati u kučeće ustanove i kastrirati.
Jel neko zna kako je kad ga napadne čopor od 20- 30 pasa ! A oni samo brane teritoriju. Al ti ne smeš da ga šutneš jer džukac ima veća prava od tebe.
Za početak bi sve ove ulične smestio u kuće i stanove pasobrižnika iz društva za zaštitu, pa nek ih lepo čuvaju.
Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #78 poslato: 09-05-2009, 20:02:55 »

Držanje psa u kući bi trebalo regulisati zakonom i tretirati kao člana porodice sa svim obavezama i pravima .

Dati im i pravo glasa!

Za početak bi sve ove ulične smestio u kuće i stanove pasobrižnika iz društva za zaštitu, pa nek ih lepo čuvaju.

Cool ! !
Gover,namirisao sam JEDINI konstruktivan predlog na celom topicu u ovoj tvojoj recenici...I Like It...pocinjem da razmisljam o osnivanju gradjanske inicijative koja bi kao rezultat imala ovakav scenario...sjajno  :aq05:

P.S. ali mi se cini da bi tada doslo do prekompozicije te ljudsko-kerece ljubavi...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Psi Lutalice U Jagodini?
« Odgovor #79 poslato: 09-05-2009, 21:56:26 »

Zoofilija ima da procveta    :xq006:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.551 sekundi sa 25 upita.