Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Windows 7  (Pročitano 41011 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Windows 7
« Odgovor #60 poslato: 13-01-2010, 04:44:18 »

ccc, ziv sam se ismejao citajuci neke od postova. Posto vidim da sve znate samo cu jedno da kazem. Windows je najcesce napadan OS na svetu, logicno jer je i najrasprostranjeniji. Veliki deo mozda i preko 90% update za Windows su security (bezbednosni) updates koji "krpe kupe" u Windows-u. Ne update-ovan OS ne mogu da sacuvaju ni 40 firewall-a  i 100 Anti Virus-a, tako da polemika kojiu vodite u ovoj temi i temi Anti Virus nemaju ama bas nikakvog smisla
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Windows 7
« Odgovor #61 poslato: 13-01-2010, 14:57:06 »

Moj W7 je laptopu i nemam štampače skenere i ostalo ali su ti ljudi prethodno objasnili da je sve izvodljivo!
Prednost mu je što se ne moraš mnogo brinuti za viruse jer kada udju u W7 ne snalaze se baš najbolje pa ako ih Antivirus propusti lako možeš očistiti comp bez problema Spybot-om i Malwarebytes-om.
A i nikakav dodatni Firewall ti nije potreban.
I slobodno pusti Updateovanje, namestiš da ti pokaže koji apdejti su raspoloživi pa apdejtuješ šta ti želiš!

Ma uživancija pa još ako imaš Wireless free, ma idi begaj...
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #62 poslato: 13-01-2010, 16:15:52 »

Crniiii viiiiiii.....kad vam upadne FBI ima sve da vas pohapsi  :aq21:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #63 poslato: 13-01-2010, 18:20:30 »

Koliko znam Windows 7 je legalan u ovoj fazi za sve, jer je jos uvek u nekoj fazi ispitivanja i nadogradnje, tako da oni za sada jos uvek skupljaju podatke o dobrim i losim stranama (kao prave ga po sistemu zelje slusalaca). Zato i postoji onaj aktivator.
Medjutim, XP nije legalan za sve, nego samo za one koji plate licencu i ja mislim da oni mogu da vide ('ladno) ko je legalan a ko ne.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Windows 7
« Odgovor #64 poslato: 13-01-2010, 18:44:06 »

ccc, ziv sam se ismejao citajuci neke od postova. Posto vidim da sve znate samo cu jedno da kazem. Windows je najcesce napadan OS na svetu, logicno jer je i najrasprostranjeniji. Veliki deo mozda i preko 90% update za Windows su security (bezbednosni) updates koji "krpe kupe" u Windows-u. Ne update-ovan OS ne mogu da sacuvaju ni 40 firewall-a  i 100 Anti Virus-a, tako da polemika kojiu vodite u ovoj temi i temi Anti Virus nemaju ama bas nikakvog smisla

Nema virusa koga jedno lagano obaranje sistema ne moze da eliminise  :aq04:  Mada sam iz tog razloga samo jednom obarao sistem...i to kada nisam imao anti-virus. A otkada sam poceo sam da budzim komp,zaista nikakvih problema sa njim nisam imao.

P.S. Hvala za info  :xq044:    Sve smo o kompjuterima znali sem toga sto si nam sada rekao...ovo je zaista velika novost koja ce da nas vrati u realnost     :aq21:
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #65 poslato: 13-01-2010, 19:04:05 »

Krpi ti rupe koliko hoces sa "tudjim koncem", ali ajde ti brajko krpi rupe "svojim sopstvenim" i postigni da ti komp radi zadovoljavajuce i bez updatea.

Evo mog iskustva:
Ja kad podignem sistem sve od pocetka (posle detaljnog formatiranja) i sve podesim kako mi odgovara - znaci izglede, ikone, postavljanja, ukljucenja, kao i sve update koje ja hocu i sve radi super - tad upotrebim Norton Ghost program i "slikam" hard, odnosno particiju C i to smestim na DVD-ju, a moze i na nekoj drugoj particiji. E sad, kad nesto podje po zlu na kompu, nesto sam zeznem ili me neko zezne, odnosno natrapam na neki "gadan" virus i nista ne moze da se uradi - jednostavno pokrenem ovaj program i za nekih 20- tak minuta sve je isto kao i kad je bilo u momentu slikanja particije. Ovaj program inace ima i opciju podizanja sistema (kad je sve puklo) pomocu flopy diska direktno iz PC Dos-a.
I eto Alkar - ja cas zakrpim rupu svojim koncem i opet je sve OK, jedino moram da osvezim update za antivirus i jos neke programe koji se apdejtuju.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Windows 7
« Odgovor #66 poslato: 13-01-2010, 19:17:04 »

Da,da...NORTON GHOST je keva  :xq044:

Ja volim i drajvere da BACK-UP-ujem uz pomoc DRIVER GENIUS-a...metnem ih na spoljnu particiju(USB stik) i nema zime  :aq04:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #67 poslato: 13-01-2010, 19:18:02 »

@micha

Windows 7 nije besplatan,faza besplatnog isprobavanja je istekla koliko znam,samo se u Srbiji jos besplatno ispituje, kako vidim  :aq24:
Windows 7 Home  Premium je oko 200€ a Professinel oko 300€!

Ako vec imas neki legalni Windows program,mozes da ga instaliras nesto jevtinije.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #68 poslato: 13-01-2010, 19:19:38 »

Cuo sam za Driver Genius, ali ga nisam koristio.
To mu dodje kao neko prelazno resenje izmedju Alkara i Norton Ghost-a.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #69 poslato: 13-01-2010, 19:21:08 »

@micha

Windows 7 nije besplatan,faza besplatnog isprobavanja je istekla koliko znam,samo se u Srbiji jos besplatno ispituje, kako vidim  :aq24:
Windows 7 Home  Premium je oko 200€ a Professinel oko 300€!

Ako vec imas neki legalni Windows program,mozes da ga instaliras nesto jevtinije.

Pa zato postoji onaj ACTIVATOR (crack), a ja glup, mislio, to postavili ovi iz Majkrosofta. Uh ... :xq003:
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Windows 7
« Odgovor #70 poslato: 13-01-2010, 22:44:01 »

Ljudi pa gde vi živite i sa kojim zmajevima se borite???
Zašto mora jednostavno kada mora komplikovano, e Srbija je to!
A i mi u njoj xixixi
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #71 poslato: 13-01-2010, 23:20:18 »

Svaka cast, ovakve virtuoznosti nisam mogla da zamislim!  :aq25:
Pa ima li nesto da je normalno,legalno,neizvrnuto....?
Mnogo,mnoooogo smo daleko.......
« Poslednja izmena: 13-01-2010, 23:20:53 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #72 poslato: 13-01-2010, 23:26:52 »

Ima, ali ....
Ne smem to da ti kazem ovako javno ....
Ce da vidi neki i da me napadne i otme mi to. Jesi luda.
« Poslednja izmena: 13-01-2010, 23:27:13 od strane micha56 »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #73 poslato: 13-01-2010, 23:30:21 »

Ne i ne treba da mi kazujes,verujem da ste i tu nesto iskrekovali i s**bali da ne bude ono sto jeste. :aq29:

Pssssst  :xq007:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #74 poslato: 13-01-2010, 23:35:09 »

Ne i ne treba da mi kazujes,verujem da ste i tu nesto iskrekovali i s**bali da ne bude ono sto jeste. :aq29:

Pssssst  :xq007:

 :xq005: :aq18:
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Windows 7
« Odgovor #75 poslato: 13-01-2010, 23:37:09 »

HAHAHAHAHA KOMPLIKOVANOST JE SRBSKA VRLINA!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Amigo

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 211
Одг: Windows 7
« Odgovor #76 poslato: 27-01-2010, 00:11:09 »

Win 7 vs XP:
Zauzece memorije?
Zauzece proca?
Pokretanje sistema?
Drajveri? Vi koristite drajvere koji dolaze uz Win ili vendorske ?!
Podrska za ogromnu vecinu aplikacija?
Bezbednost? Koristite ugradjene u win ili aplikacije koje su izmisljene za to i koje se svakodnevno azuriraju?!

Jedino gde 7 ima ociglednu i ogromnu prednost jeste podrska za novija izdanja DirectX-a...
Dakle novije funkcije za (novije) multimedijalne akceleratore...
Ne kazem da je 7 los sistem, samo mislim da je za prosecnog korisnika i za prosecnu masinu jos rano...

Neka mi odgovori neko ko koristi sedmicu...
« Poslednja izmena: 27-01-2010, 00:23:53 od strane Amigo »
Sačuvana

lms0605

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 51
Одг: Windows 7
« Odgovor #77 poslato: 27-01-2010, 00:33:04 »

Win 7 vs XP:
Zauzece memorije?  MINIMALNO
Zauzece proca?  
Pokretanje sistema? BRZO
Drajveri? Vi koristite drajvere koji dolaze uz Win ili vendorske ?!  SVE STO SAM NAKACIO IZ MOMENTA MI JE PREPOZNAO, NIKAKVU INSTALACIJU DRAJVERA NIJE TRAZIO
Podrska za ogromnu vecinu aplikacija?  ZA SVAKU, A AKO NEMOZE, ONDA MOZES DA JE POKRENES U KOMPABILITI MODU (KAO XP KORISNIK NPR.)
Bezbednost? Koristite ugradjene u win ili aplikacije koje su izmisljene za to i koje se svakodnevno azuriraju?!  MISLIM DA JE VEOMA BEZBEDAN,

Jedino gde 7 ima ociglednu i ogromnu prednost jeste podrska za novija izdanja DirectX-a...
Dakle novije funkcije za (novije) multimedijalne akceleratore...
Ne kazem da je 7 los sistem, samo mislim da je za prosecnog korisnika i za prosecnu masinu jos rano...

Neka mi odgovori neko ko koristi sedmicu...


NAJBOLJI SISTEM KOJI SAM IKADA KORISTIO, EVO VEC 7 DANA I MISLIM DA SE ZALJUBLJUJEM U NJEGA. VISE SE NE VRACAM NA XP.

PS. ZNAM,ZNAM, VELIKA SLOVA....ZABORAVIO SAM DA ISKLJUCIM
« Poslednja izmena: 27-01-2010, 00:33:52 od strane lms0605 »
Sačuvana

Amigo

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 211
Одг: Windows 7
« Odgovor #78 poslato: 27-01-2010, 00:54:20 »

@ lms0605
Xp VS Win 7
Dakle pitao sam sa relativan odnos izmedju Xp-a i 7...
Za tebe i mene moze i dva giga rama znaciti MINIMALNO, ali u odnosu na zauzece u xp-u pre bih rekao da je MAKSIMALNO...

Ovo za drajvere nisam mislio na to da li ih 7 pronalazi, vetj sam primetio da se vodi raspravka oko drajvera...

Nebitno je da li ih bilo koji operativni sistem pronalazi pri instalaciji jer postoje vendorski drajveri koji su bolji od onih koji dolaze uz sistem...

Ovo jedino ne vazi za neke free open-source distribucije linux-a koji nemaju podrsku za recimo novije nvidia i ati graficke...
"ZA SVAKU, A AKO NEMOZE, ONDA MOZES DA JE POKRENES U KOMPABILITI MODU (KAO XP KORISNIK NPR."

El to neka emulacija?
Da li ta aplikacija radi sporije u tom rezimu?
PozZ

Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Windows 7
« Odgovor #79 poslato: 27-01-2010, 09:28:13 »

Ja koristim 7 vec nekih 2-3 meseca koliko se secam, a mozda i vise. Sve to zavisi od racunara, ako imas neki star onda ti je bolje xp a ako imas nesto novo onda ti je u svakom slucaju bolja 7-ica jer ona ima bolju iskoriscenost novih procesora i razne druge mogucnosti koje xp nema. A sto se tice Compatibility mode-a sa xp-om, 7-ica otvra xp preko virtualne masine.
Sačuvana
Dark Eagle
 

Stranica je napravljena za 0.221 sekundi sa 25 upita.