Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Bolnica u Jagodini  (Pročitano 26036 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Mikki

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #20 poslato: 16-07-2009, 19:19:51 »

Pozdrav iz Ćuprije, video sam neko pisanje o tome kako nema Ćupričana na ovom forumu , a ni opisa bolnice u Ćupriji sto mislim da je tačno, a ne bi trebalo da bude tako, ti naši komšijski odnosi su odavno poznati. Želim da Vas oabvestim da je pre desetak dana urađena web prezentacija Bolnice u Ćupriji i da je adresa sajta www.bolnicacuprija.com. Ovo sam napisao i iz razloga što je javna tajna da lekari iz Jagodinske bolnice šalju pacijente koji se mogu lečiti u Ćuprijskoj bolnici, isključivo u Beograd i Kragujevac, a vrlo retko u bolnicu koja se nalazi samo 10 kilometara od Jagodine.

Među kolegama u jagodinskoj bolnici priča se da postoji jedna vrsta usmenog naređenja da se pacijenti ne šalju u bolnicu u Ćupriji, takođe se pacijenti koji nekako dođu do naše bolnice žale kako nisu mogli da dobiju uput za lečenje od jagodinskih lekara

Malo je nelogično, pa mislim da zaslužuje komentar...


Pozdrav
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #21 poslato: 16-07-2009, 19:40:11 »

Netačno !
 I ja imam neki uput za Ćupriju.
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #22 poslato: 16-07-2009, 23:56:56 »

Pozdrav iz Ćuprije, video sam neko pisanje o tome kako nema Ćupričana na ovom forumu , a ni opisa bolnice u Ćupriji sto mislim da je tačno, a ne bi trebalo da bude tako, ti naši komšijski odnosi su odavno poznati. Želim da Vas oabvestim da je pre desetak dana urađena web prezentacija Bolnice u Ćupriji i da je adresa sajta www.bolnicacuprija.com. Ovo sam napisao i iz razloga što je javna tajna da lekari iz Jagodinske bolnice šalju pacijente koji se mogu lečiti u Ćuprijskoj bolnici, isključivo u Beograd i Kragujevac, a vrlo retko u bolnicu koja se nalazi samo 10 kilometara od Jagodine.

Među kolegama u jagodinskoj bolnici priča se da postoji jedna vrsta usmenog naređenja da se pacijenti ne šalju u bolnicu u Ćupriji, takođe se pacijenti koji nekako dođu do naše bolnice žale kako nisu mogli da dobiju uput za lečenje od jagodinskih lekara

Malo je nelogično, pa mislim da zaslužuje komentar...


Pozdrav

pozdrav dragi komsija,napratila sam se pacijenata do cuprije,ne mozes ni da zamislis koliko.....nije istina da postoji usmeni dogovor da se pacijenti ne salju u cupriju,sve sto iziskuje dijagnozstiku koju jagodina nema,salje se u cupriju,a ako zahteva klinicko zbrinjavanje onda jagodina kao i cuprija pripada kragujevcu,ja ne pamtim kad sam zadnji put pratila pacijenta za bg,najcesce je to bila cuprija,ali posto ni cuprija nije svemoguca jer nije klinicki centar,onda nam je sledeci kragujevac na repertoaru i to je kraj price,cak smo i dobili pismeno naredjenje da se pacijenti ne salju u bg jer to izbija mnogo para iz dzepa bolnice,a uslugu mogu dobiti i u kg-u....ne tvrdim da ne postoje pojedinacni slucajevi rivalstva,ali nije bas tako kao sto se prica i u toj meri.....veruj mi nagledala sam se cuprije,mnogo manje kragujevca a beograda i ne pamtim od kad.....ne znam da li si kolega ili ne,ako jesi razumeces onda sta ti jedan anesteticar prica.....ono sto saljemo u kg jesu jetra,vaskulrni slucaj,srce vec ide u beograd jer je i kragujevac tu nemocan,a ovo je ono sto tek cuprija nema a o jagodini i da ne pricam.....pa eto manite se glasina,prvo pitajte ne uzimajte sve zdravo za gotovo.....i da ne zaboravim sto se tice dobijanja uputa za neku vrstu pregleda,oformljena je komisija u socijanom koja odlucuje da li takva dijagnoza zahteva lecenje u beogradu ili kragujevcu,nemas ni pojma koliko je njih odbijeno za beograd jer cuprija npr ima togi tog subspecijalistu za to i to sto jagodina nema,znaci beograd redovno odbijaju,jedan primer zbog cega...nekad su uput za pregled dojki pisali ginekolozi koji su pacijentkinje iskljucivo slali u bg,a beg je tu po uputu uzimao 15000din od nase bolnice,kao izvrsenu uslugu za pacijenta koji nije platio pregled,jer naravno i ne placa po zakonu,od kad imamo dva hirurga u jagodini koji su usko specijalizovani za pregled,dijagnostiku i samu operativu dojke od tad je tesko dobiti i uput za cupriju a kamo li za beograd sto se dojki tice......jedini slucaj koji je poslat dalje koliko ja znam jeste jedna maloletna pacijentkinja za koju se sumnjalo da ima vec teze oboljenje dojke,vec da ne pricam kojje....dalje mogu samo da se salju npr ako je karcinom dojke,na konzilijum,koji se nalazi u kg-u i eventualno zracnu terapiju a hemioterapiju mogu primati i u jagodini....
« Poslednja izmena: 17-07-2009, 00:05:42 od strane bebironac »
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Mikki

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #23 poslato: 17-07-2009, 23:37:39 »

Zanimljivi odgovori, nadam se da će se naši pacijenti iz Jagodine koji su nam i davali informacije o kojima sam pisao javiti i potvrditi navode iz mog posta. Slažem se ja sa koleginicom sa anestezije da se nagledala cuprijske bolnice sa hitnim stanjima i vitalno ugrozenim pacijentima, ali Vam garantujem da je pacijenata iz Jagodine koji zahtevaju specijalističko ili subspecijalističko lečenje a nisu vitalno ugroženi, tj mogu bez problema da odu na pregled u Kragujevac ili Beograd, vrlo malo u Ćuprijskoj bolnici, a njihovo lečenje u udaljenim ustanovama mnogo mnogo više košta i naš fond a i njih same...

Pozdrav...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #24 poslato: 18-07-2009, 06:17:14 »

Možda pacijenti sami traže druge centre , U ćupriji neće da ti daju ni aspirin ako im ne suneš evriće, a sestre ima da te zaobilaze  ko mrtvog konja, posebno na neurologiji , nefrologiji i svim ostalim odeljenjima.
Sačuvana

Mikki

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 5
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #25 poslato: 18-07-2009, 09:11:21 »

Sačuvana

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #26 poslato: 18-07-2009, 09:30:08 »

Само ми једна ствар није јасна. Јагодинска болница је проглашена за трећу болницу по квалитету у Србији а онда кажу да су нељубазни лекари и да нема потребне апаратуре!? Па по чему су онда трећи?
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #27 poslato: 18-07-2009, 09:51:44 »

po broju hipohondara :D
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #28 poslato: 18-07-2009, 18:44:06 »

Zanimljivi odgovori, nadam se da će se naši pacijenti iz Jagodine koji su nam i davali informacije o kojima sam pisao javiti i potvrditi navode iz mog posta. Slažem se ja sa koleginicom sa anestezije da se nagledala cuprijske bolnice sa hitnim stanjima i vitalno ugrozenim pacijentima, ali Vam garantujem da je pacijenata iz Jagodine koji zahtevaju specijalističko ili subspecijalističko lečenje a nisu vitalno ugroženi, tj mogu bez problema da odu na pregled u Kragujevac ili Beograd, vrlo malo u Ćuprijskoj bolnici, a njihovo lečenje u udaljenim ustanovama mnogo mnogo više košta i naš fond a i njih same...

Pozdrav...

ma kao da sam znala da si kolega iz komsiluka,kad tako pricas...ne znam koliko radis dugo u zdravstvu,mada mislim da si do sad zaista trebao da shvatis da ne uzimas sve zdravo za gotovo,kazem,postoje pojedinacni slucajevi,ima i istine u tome da pacijenti i sami traze klinicki centar,a to sto inace pacijenti dobijaju uput za kg pa trebalo bi da znas i sam da se to najcesce desava zbog konzilijuma,koji ni vi nemate,jer da imate bili bi ste klinicki centar....velika su odbijanja u socijalnom od strane komisije,jer je ista komisija jako rigorozna,ovo ne pricam na pamet....vidi ovako sto se ljubaznosti tice,daleko su i cuprija i jagodina od novog sada ne samo fizicki nego i po tom pitanju.....ne mozete se jos pohvaliti time kao ni jagodinska bolnica.....kazi mi gde radis ako nije tajna?
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #29 poslato: 19-07-2009, 00:56:25 »

to najcesce desava zbog konzilijuma,koji ni vi nemate,jer da imate bili bi ste klinicki centar....

Како немају?
Не предстаавља конзилијум категорију која описује клинички центар већ је за тај статус потребно присуство више научних сарадника или наставника медицинског или стоматолошког факултета у сталном радном односу. Плус што клиника мора бити основана у седишту факултета неке струке која се бави здравством  wq50
А конзилијум лекара је само скуп лекара различитих специјалности.
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #30 poslato: 19-07-2009, 12:37:32 »

zaista????   pametnica moja,pa samo klinicki centri ispunjavaju taj uslov....da na jednom mestu imaju zavisno od koje oblasti skup lekara istih subspecijalnosti ,nekad se to radilo u manjim centrima pa i u nasem,za sta ja smatram da je bilo korisno i sasvim ok,ali je to bilo na divljaka,danas moraju da traze strucno misljenje svojih kolega iz klinickih centara za neku intervenciju ili neki odredjen vid lecenja koju bi eventualno odradili,ovo se najcesce odnosi na onkoloske pacijente,samo onda kad je zivot ugrozen pacijent se zbrinjava na licu mesta

a sad pitanje za kolegu jer nisam bas u toku ,da li postoji zracna terapija u cupriji?
« Poslednja izmena: 19-07-2009, 12:39:55 od strane bebironac »
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #31 poslato: 19-07-2009, 13:42:20 »

Па конзилијум могу да организују и лекари дома здравља...какве то има везе са статусом установе? И у Јагодини постоје специјалисти малтене свих грана медицине и могу да организују конзилијум...али то не значи да су клинички центар.
Ја сам само рекао шта установа мора да задовољава да би била клинички центар...и зашто Ћуприја није клинички центар. Нема то везе са конзилијумом.
А то да ли ће затражити мишљење клиничког центра,зависи од њихових могућности и свесности у којој мери могу да пруже лекарску услугу.
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #32 poslato: 19-07-2009, 13:49:22 »

pa ima veze,klinicki centri su preuzeli tu odgovornost,nasa maticna kuca je npr kg gde i postoji odredjen dan za tu i tu oblast,sve si ti u pravu ali po novom ne ispunjavamo taj uslov,kao sto rekoh nekad je bilo ali je to bilo neadekvatno,bez dovoljno strucnog kadra....a s obzirom da klinicki centri imaju sve uslove za to oni su preuzeli to ne sebe
« Poslednja izmena: 19-07-2009, 13:59:51 od strane bebironac »
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #33 poslato: 19-07-2009, 14:41:03 »

pa ima veze,klinicki centri su preuzeli tu odgovornost,

Али и нпр. ВМА организује конзилијуме па нису клинички центар

Али да не разводњавам превише,кога интересује која је разлика између дома здравља,болнице,завода,клинике,института...итд... може да погледа у књизи која се бави социјалном медицином или,још лакше у закону о здравственој заштити.

А што се теме тиче,иако у опис посла мог одељења не спада слање пацијената на лечење у друге установе,могу да кажем да нисам стекао утисак како наши лекари намерно обилазе Ћуприју. Можда грешим.
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #34 poslato: 19-07-2009, 14:57:51 »

aman nemamo strucnog kadra,gde se uhvati za vma ,to je ustanova koja mu u nekim oblastima dodje jaca i od klinickog centra srbije.....ko da si uzeo da uporedjujes mercedes i ficu

kog odeljenja?
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #35 poslato: 19-07-2009, 15:03:29 »

aman nemamo strucnog kadra,gde se uhvati za vma ,to je ustanova koja mu u nekim oblastima dodje jaca i od klinickog centra srbije.....ko da si uzeo da uporedjujes mercedes i ficu

Не причамо о истим стварима. Небитно.

kog odeljenja?

Стоматологије.
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #36 poslato: 19-07-2009, 15:32:08 »

e bas me zanima kako stojite po onom pitanju primanju plata,bas se nisam zanimala dugo oko toga,koliko se secam trebalo je da sami zaradjujete....i gde inace odlaze te pare od naplacivanja usluga?
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #37 poslato: 19-07-2009, 15:42:42 »

Ух,то је мука жива. Постоји дуг целог одељења тако да већи део зарађеног новца одлази на враћање тог дуга. Дакле паре одељењу нису проблем...јер пара нема  :aq25:
А колико чујем,на тај систем ''сам заради свој динар'' ће прећи и физијатрија. Социјала,јбга...
Sačuvana

bebironac

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 927
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #38 poslato: 19-07-2009, 16:16:57 »

ne pricaj,a ja sam mislila da su vas batalili,a oni vas samo zaduzili,pa pretpostavljam da stomatologe boli pistolj,bar one koji imaju privatno,njima je bitno da zarade pacijente, i dokle ce to tako,koliko ja vidim pozatvarace vas samo tako...sta lukic kaze uopste?
« Poslednja izmena: 19-07-2009, 16:17:40 od strane bebironac »
Sačuvana
Ludaci i djeca uvijek govore istinu. Andric

Tony Clifton

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 607
Одг: Bolnica u Jagodini
« Odgovor #39 poslato: 19-07-2009, 20:57:54 »

Па шта да каже? Пресипа се из шупљег у празно...решење ја лично не видим.
Што се тиче стоматолога који раде на ''две столице'',то не би смело да се ради...законски...
Али мене се то не тиче претерано и не бих преко форума да причам о тренутном стању у служби...поготово јер је то још све ''фришко'' и не зна се како ће да се реши. Али ми се чини да се чека да људи почну да дају отказе.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 25 upita.