Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture  (Pročitano 12370 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost

Uskoro knjiga o našem čuvenom glumcu Paji Vuisiću - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture

Dokumentarni roman o životu kultnog filmskog glumca Pavla Vuisića „Posle fajronta”, autora Aleksandra Đuričića, u izdanju VBZ Beograd i „Blica”, pojaviće se 22. juna. Dvadeset jednu godinu posle smrti kultnog glumca Pavla Vuisića, prvi put je otvoren tajni sef njegovog života.

„Posle fajronta” je svojevrsna antologija glume, boemije i jedne velike ljubavi. Vešto napisana saga o glumcu koji je bio savršeni tumač jednog mentaliteta i podneblja rezultat je svedočenja njegovih najbližih prijatelja koji su sa njim lumpovali, alasa koji su bili veliki poznavaoci ovog umetničkog skitnice i velikana glumišta, koji priznaju da je Pajin flert sa filmskom kamerom bio esencija sedme umetnosti. Posebno suptilna i iskrena je priča supruge Mirjane.
Na stranicama ove knjige smenjuju se smeh i suze, kafanske i filmske tuče, razotkriva se odnos među filmskim zvezdama, prepliću se kulinarski recepti i intimna pisma. Ova bogato ilustrovana romansirana biografija, koju su mnogi pre izlaska proglasili bestselerom, bez sumnje je svojevrsna avantura kroz našu bolju prošlost.
Boem i ljudina, Vuisić je živeo burno, punim plućima i iza sebe ostavio bezbroj anegdota i mudrih misli, koje Aleksandar Đuričić duhovito i verno ispisuje. Zanimljivo je da će VBZ kao regionalni izdavač omogućiti da se ovo štivo, osim u Srbiji i Crnoj Gori, nađe i u Bosni i Hrvatskoj. Knjigu će osim u knjižarama, čitaoci moći da kupe po vrlo popularnoj ceni od 349 dinara i na svim kioscima, a „Blic” će od 18. juna ekskluzivno objaviti feljton u nekoliko nastavaka.
http://www.blic.rs/kultura.php?id=97347



Ovo je moglo da ide i u temu - književnost, ali sam htela da ubacujemo klipove iz domaćih filmova sa njim  :xq011:

Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture
« Odgovor #1 poslato: 16-06-2009, 12:42:36 »


Teško meni u Sarajevu - "Sjećaš li se Dolly Bell" (1980.)
http://www.youtube.com/watch?v=Zx2wLgrgKnU
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture
« Odgovor #4 poslato: 15-07-2009, 08:41:47 »

Imam knjigu, ali od sveopšte strke, ne stižem da pročitam. Minus za mene  :xq010:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture
« Odgovor #5 poslato: 24-08-2009, 13:07:06 »

Znači, niko nije čitao ovu knjigu?  :aq24:

Ja sam juče počela. Nije loša, za potrošiti popodne. Podseća me na sinopsis za emisiju "Bardovi teatra" Nebojše Glišića.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture
« Odgovor #6 poslato: 24-08-2009, 15:58:57 »

Pa pročitaj u "Blicu". Žao mi je samo da nisu objavili celu.
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture
« Odgovor #7 poslato: 27-08-2009, 12:52:50 »

Zanimljiva knjižica. Saznaš neke detalje koji ti ne bi pali na pamet nikada. Kao na primer da se Paja i Čkalja nikada nisu podnosili! Interesentno, kad se uzme uobzir kakva je euforija vladala oko "Kamiondžija".
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Pavle Vujisić - Otvoren tajni sef Pajine životne avanture
« Odgovor #8 poslato: 28-08-2009, 11:12:38 »

hm, zanimljivo... ko bi reko za njih dvojicu...
     ... ja tek sad dosla do knjige
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 24 upita.