Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI  (Pročitano 470576 puta)

0 Članovi i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

posmatrac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1110
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #120 poslato: 19-08-2009, 09:32:40 »

"Ravanica" prodaje mekike na vasaru. Doduse, vecina radnika samo stoji na kapiji i "strajkuje".
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #121 poslato: 19-08-2009, 09:33:50 »

Društvo
Agencija za privatizaciju optužila čelnike ćuprijske firme
Fabrici „Ravanica“ preti prinudna likvidacija
Autor: B. Stamenković | Foto:A.Đukić | 19.08.2009. - 05:00
Fabrici „Ravanica“ preti prinudna likvidacija

Rukovodstvo preduzeća DP „Ravanica” iz Ćuprije, još od 2001. godine na svaki mogući način izbegava saradnju sa državnim organima, saopštila je Agencija za privatizaciju.

U saopštenju se navodi da pored odsustva saradnje, rukovodstvo ovog preduzeća aktivno opstruira sve aktivnosti koje po zakonu preduzima Agencija za privatizaciju.
U Agenciji za privatizaciju takođe dodaju da ni posle desetina dopisa i poziva na saradnju, DP „Ravanica” nikada nije dostavila podatke o imovini i poslovanju preduzeća, niti je rukovodstvo prihvatilo ijedan poziv za sastanak sa predstavnicima Agencije za privatizaciju.
Preduzeće „Ravanica” inače posluje sa 100 odsto društvenim kapitalom, ali već godinama mimo bilo kakve kontrole države i njenih organa i protivno zakonskim propisima. To je kako kažu u Agenciji za privatizaciju jedinstven slučaj u Srbiji. Dosadašnjim postupanjem rukovodstva, i njihovom nesaradnjom sa državnim organima, preduzeće je uvedeno u rizik da nad njim bude otvoren postupak prinudne likvidacije, čime bi zaposleni u DP „Ravanica” ostali kako bez posla, tako i bez 30 odsto akcija koje im po zakonu pripadaju, ističu u Agenciji.



i posle ce da bude kuku i lele  :xq003:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #122 poslato: 19-08-2009, 10:05:11 »

Jeli, a UBOPOK...jel to još radi?
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #123 poslato: 19-08-2009, 14:46:58 »

"Ravanica" prodaje mekike na vasaru. Doduse, vecina radnika samo stoji na kapiji i "strajkuje".

Jedni radnici štrajkuju na kapiji, drugi prodaju mekike pa se posle menjaju. Hahaha.

Boba, ispravka, UBPOK - Uprava za borbu protiv organizovanog kriminala. Možda i oni štrajkuju. :D
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #124 poslato: 19-08-2009, 15:34:25 »


Samo da se zna:
Komunalno preduzece "Usluga" iz Cuprije i nacionalna sluzba zaposljavanja su angazovali i uposlili 20 radnika (medju kojima se nalazim i JA) sa ciljem da se ociste divlje deponije u samoj Cupriji, i u okolnim selima.U grupi je zaposljeno i nekoliko zena, a obucena su 4 radnika, za rad sa motornim kosilicama - trimerima a ciji je cilj da predhodno pokose svo divlje rastinje i travu, sa ciljem da se obezbedi bezbedan prilaz i laksi rad na divljim deponijama. Radnici su primljeni na odredjeno vreme od 6 meseci i akcija je pocela 01.07.2009. godine, i trajace do 31.12.2009. godine.
Grupa vec uveliko radi na ciscenju divljih deponija, i vec je ocisceno nekoliko lokacija. Ociscena je deponija na vasaraistu, odmah ispred stocne pijace, a ociscena je i sama stocna pijaca. Ociscena je deponija koja se nalazila pored pruge, i koja je bila celom duzinom, od kraja Moravske ulice, pa sve do zeleznickog mosta na Velikoj Moravi. Ocisceno je od smeca kompletno zemljiste oko zgrada koje se nalaze preko puta "Komponente", i pokosene su sve travnate povrsine oko tih zgrada. Ocisceno je od smeca i pokosena trava i na gradskom (NEKADASNJEM NARAVNO) bazenu i teniskom igralistu pored bazena. U razgovoru sa ljudima iz Direkcije za uredjenje Cuprije smo saznali da je u pripremi obnova i rekonstrukcije tih teniskih igralista, i da bi se akcija trebala zavrsiti ovog leta, a da je u planu i rekonstrukcija i opravka i gradskog bazena, ali da je to u planu za sledecu 2010 godinu (daj Boze). Trenutno se cisti divlja deponija koja se nalazi iza fabrike secera, to jest iza (nekadasnjeg) tovilista.
Na samim deponijama se posebno odvaja i sakuplja: PET ambalaza, auto gume, papir i karton, i te se sirovine odvoze na dalje pakovanje i skladistenje, dok se ostalo "djubre" sa divljih deponija, odvozi i skladisti na gradsku deponiju koja se nalazi na Despotovackom putu..
Interesantno je da nas narod i dalje nema osecaja za ovakve akcije, pa smo imali prilike da i pored toga sto ocistimo jedan deo deponije, vec sutradan, neko DOVEZE I BACI novu kolicinu otpada na vec ociscenom delu. Imali smo i takvu situaciju, da nam je vlasnik jedne njive pored koje je bilo podosta smeca, nakon ciscenja tog smeca, i prikupljanja istog na gomili, u popodnevnim casovima, ZAPALI SVO POKUPLJENO SMECE.
Ali dobro, vidi se de se radi, i rad nas dvadeset radnika na ciscenju, nailazi na odobravanje i podrsku kod stanovnistva.
« Poslednja izmena: 19-08-2009, 15:34:52 od strane saba »
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #125 poslato: 19-08-2009, 15:59:26 »

lepo je cuti da se nesto radi,ali naravno i dalje ima ljudi kojima smeta cisto i lepo. ali hvala bogu da ima vise njih koji podrzavaju ciscenje i oplemenjivanje.
bazeni i tenisko igraliste bi bio pun pogodak za nasu decu. daj boze.
saba,da li su mozdai pricali i o nekom dodatnom uredjivanju zelenih povrsina,recimo parkova.
gledala sam kako su u kragujevcu uradili park ljudi iz okoline tog parka i ljudi iz klastera,pa bi mogli da prepisemo ``recept`` i mi da uradimo tako nesto uz pomoc vlasti.

« Poslednja izmena: 19-08-2009, 15:59:57 od strane ljubicica »
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #126 poslato: 19-08-2009, 17:01:01 »

Dobro je; nešto se dešava; za akciju  :xq004:
Teško je izmeniti naše naravi i navike, ali, Bože moj, ima nade, zar ne?
Sačuvana

krimortus

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1262
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #127 poslato: 19-08-2009, 17:03:07 »

svaka cast za Cupriju...svaka cast...
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #128 poslato: 19-08-2009, 18:02:31 »

lepo je cuti da se nesto radi,ali naravno i dalje ima ljudi kojima smeta cisto i lepo. ali hvala bogu da ima vise njih koji podrzavaju ciscenje i oplemenjivanje.
bazeni i tenisko igraliste bi bio pun pogodak za nasu decu. daj boze.
saba,da li su mozdai pricali i o nekom dodatnom uredjivanju zelenih povrsina,recimo parkova.
gledala sam kako su u kragujevcu uradili park ljudi iz okoline tog parka i ljudi iz klastera,pa bi mogli da prepisemo ``recept`` i mi da uradimo tako nesto uz pomoc vlasti.

Klaster Sumadijski cvet je "usao" u Cupriju, ali neznam dokle se stiglo sa dogovorima i pregovorima. U razgovoru to jest prepisci sa vlasnikom sam i saznao mnoge informacije o tome sta ce i kako ce biti u Cupriji, i evo mozete i pogledati moja pitanja i njihove odgovore na:
 http://klaster.forumotion.com/aktuelnosti-f16/tribine-i-dogadjanja-t17-45.htm
Mislim da je tu nesto ukocilo i stalo, a sumnjam da je u pitanju to da opstina i celnici zele da oni odlucuju ko ce se tu zaposliti.....
E sad sto se tice daljih radova KJP"USLUGA" na uredjenju zelenih povrsina.......
Koliko ja znam u kjp Usluga postoji radna jedinica gradsko zelenilo. Isto tako znam da u toj radnoj jedinici rade nekoliko ljudi, ali njihove trenutne aktivnosti su trenutno SAMO kosenje trave na tim zelenim povrsinama. Mislim da ih u toj jedinici ima svega nekoliko ljudi, i da trenutno nemaju mogucnosti da rade i uredjenja zelenih povrsina, to jest zasadjivanje cveca, rastinja, drveca i ostalog zelenila, jer i nemaju svoj rasadnik, odakle bi proizvodili sav potreban sadni materijal.
Mislim da im komplete naloge gde i kako sredjivati trenutno daje direkcija za izgradnju i uredjenje grada, a mislim da oni i nemaju neko strucno lice koje bi se o tome brinulo, a nemaju ga ni u usluzi.......
Ono nesto malo cveca sto je i posadjeno po gradu je verovatno kupljeno po paprenim cenama od proizvodjaca ili trgovaca.
Postoje neke price da se planira u okviru kjp usluga izgradnje staklenika za proizvodnju rasada, ali.......... otom potom......
I to ce najverovatnije (kao i gradski bazen) da saceka neka bolja vremena i neke malo udarnije i sposobnije ljude....
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #129 poslato: 19-08-2009, 18:40:02 »

Boba, ispravka, UBPOK - Uprava za borbu protiv organizovanog kriminala. Možda i oni štrajkuju. :D


Jes vala, dodadoh mu jedno O. Pa slušam ceo dan o krimanalnim radnjama rukovodstva "Ravanice", pa se pitam postoji li ova Uprava ili ne. Pošto svi znaju za kriminal, i puštaju ga da cveta




Samo da se zna:
Komunalno preduzece "Usluga" iz Cuprije i nacionalna sluzba zaposljavanja su angazovali i uposlili 20 radnika (medju kojima se nalazim i JA) ......
Ali dobro, vidi se de se radi, i rad nas dvadeset radnika na ciscenju, nailazi na odobravanje i podrsku kod stanovnistva.

Čekaj, jel se meni čini ili si ovo već postovao...negde? Što lepo ne kažeš, DS zapošljava svoj kadar gde god može. Ako, i treba  :xq011:. Namnožilo se mnogo đubreta.
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #130 poslato: 19-08-2009, 21:32:20 »


Nesto te bas i ne razumem, u ovom zadnjem pasusu, sta je ovde pisac hteo da kaze?????????
« Poslednja izmena: 19-08-2009, 21:34:26 od strane saba »
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #131 poslato: 19-08-2009, 21:39:03 »

E, pa šta ću ti ja?  :aq18:
Probaj da čitaš između redova, možda upali?
« Poslednja izmena: 19-08-2009, 21:39:57 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

marshall

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 108
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #132 poslato: 20-08-2009, 15:33:16 »

Evo samo da najavim,da je u subotu 22.avgusta u Cupriji Hit 202...Na istom mestu u Moravskom Parku gde su svirali Osvajaci.

Na Hitu sviraju:Ekipa Plus,Meda Vuk I Sandokan,Black George,Highway,Dargoron,Vlada Jet Band,Alal Hatetur,Kvar,Lavirint,,

...i naravno Vatrene Kocije,bend promoter Decije Gitarijade


  Ulaz je besplatan...
Sačuvana
C O V E K  I Z  S E N K E...

...POSTOJI CILJ, A NIKAKO PUT. ONO STO ZOVEMO PUTEM JESTE KOLEBANJE...

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #133 poslato: 20-08-2009, 20:13:24 »

Danas su u Domu omladine svirali i pevali neki drekavci. Ono je bila katastrofa živa !  :xq010:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #134 poslato: 20-08-2009, 20:45:37 »

Danas su u Domu omladine svirali i pevali neki drekavci. Ono je bila katastrofa živa !  :xq010:


Hahaha!
Pa nemoj tako Maser, to je "Kulturno leto 2009.". Mi verovatno nismo dovoljno...kulturni, da bi razumeli poentu  :aq18:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #135 poslato: 20-08-2009, 21:56:12 »

Da, da.
Sačuvana

ljubicica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 308
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #136 poslato: 21-08-2009, 13:04:05 »

pa kad se budu davali kursadzije da vas tad pozovu,manje ce vas boleti usi.....  :aq18:
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #137 poslato: 21-08-2009, 13:36:57 »

Obavezno, ja obožavam Kursadžije. Kursadžije su extra !  :xq004:

Evo, neka pozovu i SunđerBobu, čujem da ih i ona voli.  :aq21:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #138 poslato: 21-08-2009, 19:35:11 »



Sva sreća pa je (kulturno) leto na kraju, tj. izdisaju.
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: DEŠAVANJA U ĆUPRIJI
« Odgovor #139 poslato: 21-08-2009, 19:59:43 »

Leto da, ali sada nastupa KULTURNA JESEN, pa KULTURNA ZIMA
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 25 upita.