Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Biti Srbin u Svetu  (Pročitano 84283 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Biti Srbin u Svetu
« poslato: 18-04-2007, 15:13:51 »

da li mislite da nas baš ne vole previše - >  kad kažete nekom koje ste nacije ?   :aq15:

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #1 poslato: 18-04-2007, 15:44:10 »

Pa da.Naravno da nas ne vole.Ali to je sve.ono sto kazu,propaganda i na ovome svetu,ono sto kazu nije istina.....xe-xe-xe....Mislim da je onaj lik sa klipa lepo objasnio ovu problemariku.
Ali salu na stranu,mislim da je to ipak istina i da ne uzivamo bas neki kredibilitet.Da li je to propaganda stvarno ili nismo u stanju da realno sagledamo stvari,ne znam.
Uostalom i Dzordz Kluni je jednom prilikom izjavio da ga je sramota da se van SAD-a izjasni kao Amer zbog politike koju sprovode.Pa ja sad pitam,da li je i to propaganda ili stvarnost?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #2 poslato: 12-05-2007, 16:09:00 »

Mislim da je veoma teško  - svi te gledaju kao teroristu

ali me zanima šta misle  naši u Dijaspori  - opet oni mogu da daju najmerodavniji odgovor

the fly of navigator

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #3 poslato: 18-05-2007, 00:24:09 »

hahahh.zivim u becu,i kad budem imala decu,ako Bog da,pricace nemacki.muka mi je od cigana i ciganskog ponasanja.nisam rasista ali ima ih previse kao i seljaka koji su dosli da rade i da se ponasaju kao u svojoj zemli.pa nije cudo sto nas mrze.
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #4 poslato: 18-05-2007, 05:24:08 »

Sto se tice Amera,ma njih boli uvce odakle smo i sta smo,vazno im je da imaju ispred sebe TV :aq27:,pizzu,coca-colu i chips.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #5 poslato: 18-05-2007, 07:51:03 »

hahahahaha

bilja

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 14
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #6 poslato: 20-05-2007, 19:20:08 »

Sto se tice Amera,ma njih boli uvce odakle smo i sta smo,vazno im je da imaju ispred sebe TV :aq27:,pizzu,coca-colu i chips.

100% tacno

ja zivim u americi i nikog ne boli uvo ko sam ja, sta sam, i koja mi je vera.
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #7 poslato: 21-05-2007, 02:20:39 »

E,Biljana bas mi je drago da si to i ti videla...u kom gradu u Americi zivis? :aq04: :aq05:
Sačuvana

Dada

  • Gost
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #8 poslato: 22-05-2007, 17:33:54 »

Dozivljavaju nas onako kako smo zasluzili. Za losu reklamu sami smo krivi.
Sačuvana

ookkii

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 477
  • americaaaaaaaa
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #9 poslato: 27-08-2007, 21:13:50 »

Sto se tice Amera,ma njih boli uvce odakle smo i sta smo,vazno im je da imaju ispred sebe TV :aq27:,pizzu,coca-colu i chips.
pa mislim da nije bas tako, kad u Americi kazes da si Srbin oni te tretiraju kao nekog lopova,,,
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #10 poslato: 27-08-2007, 23:46:58 »

Mislim da je veoma teško  - svi te gledaju kao teroristu

ali me zanima šta misle  naši u Dijaspori  - opet oni mogu da daju najmerodavniji odgovor

ko te gleda kao teroristu? to su samo fraze. gledaju te upravo onako i onoliko koliko vredis, sta si dobar na racunu i sta znas. mnogi i ne znaju gde je ta srbija, niti ih se to tice
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #11 poslato: 14-09-2007, 16:43:49 »

Slovenija je bliže i tu se zna gde je srbija. Nikada nisam imala problema oko toga. Odmah sam im objasnila da sam Srpkinja a ne Bosanka i da ne dozvoljavam da me zajebavaju. Mislim sa odpočetka moraš da zauzmeš stav, da si ponosan na to što jesi i drugi će to da poštuju,
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #12 poslato: 29-09-2007, 06:41:34 »

Sto se tice Amera,ma njih boli uvce odakle smo i sta smo,vazno im je da imaju ispred sebe TV :aq27:,pizzu,coca-colu i chips.
pa mislim da nije bas tako, kad u Americi kazes da si Srbin oni te tretiraju kao nekog lopova,,,
         Zavisi gde,ne znam,ovde gde ja zivim ima dosta Srba,Bosanaca i Hrvata,vrata su nam svuda otvorena,ako zelis da radis i dobro znas jezik...Mogu slobodno da kazem da nas postuju,jer smo vredan narod i brzo ucimo.Ameri(kazem ovde u Az)dosta posecuju nase sabore i zeljni su da nauce nesto novo,(npr.kada se proslavlja Srpsko vece)o nasim obicajima,kulturi,da probaju nasu raznovrsnu hranu...i tako.Videla sam to,zato i pisem
Sačuvana

helvetia

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 11
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #13 poslato: 24-10-2007, 02:19:44 »

Pa da.Naravno da nas ne vole.Ali to je sve.ono sto kazu,propaganda i na ovome svetu,ono sto kazu nije istina.....xe-xe-xe....Mislim da je onaj lik sa klipa lepo objasnio ovu problemariku.
Ali salu na stranu,mislim da je to ipak istina i da ne uzivamo bas neki kredibilitet.Da li je to propaganda stvarno ili nismo u stanju da realno sagledamo stvari,ne znam.
Uostalom i Dzordz Kluni je jednom prilikom izjavio da ga je sramota da se van SAD-a izjasni kao Amer zbog politike koju sprovode.Pa ja sad pitam,da li je i to propaganda ili stvarnost?
groucho nepricaj gluposti kada to nije istina,jer stranca ne zanima koja si nacija, njega zanima kakav si covek i koliko vredis i kako se ti ponasas.ovo govorim posto sam se uverio jer nekoliko godina idem u svajcarskoj za vreme godisnjeg odmora. stranca zabole k...c koje si ti nacije. versten?
« Poslednja izmena: 24-10-2007, 02:28:17 od strane helvetia »
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #14 poslato: 24-10-2007, 18:28:30 »

"Verstehen?" solltest Du schreiben  :aq21: Ima Svajcaraca koji ne vole strance i puni su predrasuda, ima Svajcaraca koji su cool i cene te onoliko koliko zaista vredis, nebitno odakle dolazis. Sve zavisi na kakvog naletis. I sa kakvima su oni dolazili u kontakt da bi stekli takvo misljenje.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #15 poslato: 24-10-2007, 19:21:54 »

"Verstehen?" solltest Du schreiben  :aq21: Ima Svajcaraca koji ne vole strance i puni su predrasuda, ima Svajcaraca koji su cool i cene te onoliko koliko zaista vredis, nebitno odakle dolazis. Sve zavisi na kakvog naletis. I sa kakvima su oni dolazili u kontakt da bi stekli takvo misljenje.

vidis sa mu ni srpski nije bolji od nemackog :)
Sačuvana

nikkola88

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 12
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #16 poslato: 21-04-2008, 06:02:09 »

Ja zivim u Junoj Africi. Ovde je bas super jer niko nema pojma gde je Srbija. A i nema mnogo budala iz Srbije, pa se brojimo kao zanatski narod. Usput i ne volimo Engleze, pa se uklapamo u vecinsku populaciju.

Nikola
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #17 poslato: 21-04-2008, 10:34:40 »

Ja sam u Norveskoj.Ni ovde masa ljudi ne zna ama bas nista o Srbiji!Neki misle da smo bili u sastavu Rusije,drugi ne znaju ni toliko.Imaju i odgovor na to zasto ne znaju,jer kad su ucili geografiju,ucili su samo zemlje zapadne Evrope.Bas ih nista nije briga,niti im sta smeta.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

kety

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 41
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #18 poslato: 06-05-2008, 07:05:46 »

ljude gledaj kao ljudsko bice koje hoda na zemlji,gledaj ga kao coveka i ono sto ima u sebi a ne na sebi,a ne koje je religije.Samo oni koji ne postuju svoje obicaje nece postovati ni tudje.ljudi su razliciti i naravno da nece svi biti isti i deliti isto misljenje ali svako ima prava na svoje.BITI SRBIN U SVETU trebas se ponositi jer su srbi sposobni ,snalazljivi i vredni licno pisem iz iskustva jer sam u canadi i mislim da se srbi super snalaze u svetu bar u vecini slucajeva
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: Biti Srbin u Svetu
« Odgovor #19 poslato: 28-09-2008, 18:56:21 »

Hajmoi dragi moji  u Garderen u subutu!
Daje se parastos nasim izginulim vojnicima u prvom ratu,u subotu u 14.00h,Garderen ,Holandija.
ja bih ovom prilikom da pozovem sve ljude  dobre volje i koji zive u  Holandiji  da nam se pridruze.Nije lose biti Srbin u svetu.Ja sam ponosna zbog toga!,
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.217 sekundi sa 25 upita.