Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Neophodna dva miliona za narodnu kuhinju  (Pročitano 5699 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Neophodna dva miliona za narodnu kuhinju
« poslato: 22-08-2007, 08:41:11 »

U narodnoj kuhinji, koja radi pri paraćinskom Crvenom krstu, trenutno 450 korisnika svakog radnog dana dobija po jedan kuvani obrok i pola hleba. Osim Vlade Srbije i norveškog Crvenog krsta, koji su obezbedili donaciju samo za prva tri meseca ove godine i lokalnih donacija kojima su pokrivena dva meseca, jedini stalni finansijer rada narodne kuhinje je opština Paraćin. Zbog najavljenih poskupljenja životnih namirnica i energenata i nedostajućih finansijskih sredstava, preti opasnost da se inače smanjen broj korisnika i dalje smanjuje.

Danas je jedva organizuje priprema 450 toplih obroka dnevno, iako potrebu za „narodnim kazanom“, prema procenama opštine, ima 950 ljudi.

Pola litra kuvanog obroka i pola hleba po korisniku košta 30 dinara, to na mesečnom nivou iznosi 300.000 dinara tokom leta, a zimi 400.000. Opština Paraćin, kao jedini stalni finansijer rada kuhinje, obezbedila je za ovu godinu 2.300.000 dinara.

Najavljena poskupljenja životnih namirnica i energenata poskupeće dnevni obrok, a na viškove poljoprivrednih proizvoda ove godine se ne može računati, zbog čega je Crveni krst prinuđen da se i dalje obraća za pomoć, najpre lokalnoj vlasti.

Prema rečima sekretara paraćinskog Crvenog krsta Slobodana Đorđevića, neophodno je do kraja godine za rad kuhinje obezbediti oko dva miliona dinara, od pravnih subjekata, poljoprivrednika, iz sopstvene dohodovne delatnosti i uz pomoć opštinskog budžeta. Alternativa je smanjivanje broja korisnika, čiji će se broj sa zimskim mesecima i poskupljenjima povećavati.

Glas javnosti, sreda 22. avgust 2007
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Neophodna dva miliona za narodnu kuhinju
« Odgovor #1 poslato: 22-08-2007, 09:12:21 »

   Kako stoje stvari u Jagodini?

   Ovde se topli obrok daje samo ljudima bez krova nad glavom

   a sirotinja dobija, jednom nedeljno, pakete sa osnovnim namirnicama.

   Inace je to projekat, tek 4god.star, jedne zene, koja zivi u najsiromasnijem delu A'dama.

   Postoji socijalna pomoc ali od nje se tesko "prezivi".

   Ona je osvestila ovdasnju javnost da ima dece koja redovno dolaze u skolu GLADNA!

   Projekat je vrlo uspesan i podrzavaju ga kako giganti tako i obicni ljudi.Dobila je zavidne nagrade! :aq29:

   
Sačuvana

Bojanica

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 26
Odg: Neophodna dva miliona za narodnu kuhinju
« Odgovor #2 poslato: 22-02-2011, 19:07:45 »

Meni nece da bude jasno, kako se moze dati za sport miliona eura a sa druge strane umiru ljudi od glasi. Ja svatam sport je bitan ali nemojte mi reci da je bolje da imamo jedno takmicenje vise nego da damo ljudima da jedu. Nasi politicari samo kazu eu eu... Znate kako je rekao jedan ministar nemacki kod nas svakom ko nema posao dajemo socijalu u iznosu od 600-700e mesecno od cega moze da plati stan i da prezivi. Kod nas se ne moze dati jedan obrok dnevno a zalzemo se za ulazak u tu istu eu...

Ja verujem da ima para, samo eto nema volje izgleda. Pa da drzava zapisli jedan deo bezkucnika da rade na proizvodnji hrane time bi dali samo plate za njih a dobili hranu za sve ostale. Ali nema mi dajemo za gay paradu pare...

Nemam nista protiv ni sporta ni gay parade ali zar je vaznije se to finasira nego obroci jadnim ljudima.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Neophodna dva miliona za narodnu kuhinju
« Odgovor #3 poslato: 22-02-2011, 19:10:28 »

ma onaj ko ima pare daje samo tamo gde moze da mu se vrati nesto

bilo uticaj tipa JA SAM JAK, ili PROFIT itd..

za beskucnike nikada ali nikada nece da izdvoje novac.. na zalost to je tako..

acinic

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 184
Odg: Neophodna dva miliona za narodnu kuhinju
« Odgovor #4 poslato: 30-01-2012, 12:10:55 »

Pitam se koliko neradnika ima u tih 450 korisnika!? Zdravi i pravi ako idu na kazan to je kriminal! Sve bih ja to proverio!  wq42
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 24 upita.