Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala  (Pročitano 16462 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« poslato: 01-06-2012, 22:53:30 »

Jagodina: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
 A. Đukić | 01. 06. 2012. - 12:37h  17:11h  | Komentara: 7

JAGODINA - U akciji suzbijanja finansijskog kriminala koju je sprovela jagodinska policija na teritoriji Pomoravskog okruga uhapšeno je više osoba i zaplenjena vredna imovina.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova oduzeli su imovinu pojedinaca u vrednosti od 120.000 evra, četiri miliona dinara, kao i pet skupocenih automobila i tri motocikla, među kojima su "Harli Dejvidson" i BMW.

 



Oduzeta su i dva pištolja za koja vlasnici nisu imali dozvole.

 

Akcija suzbijanja finansijkog kriminala koju vodi jagodinska policija, prema nezvaničnim saznanjima, traje nekoliko meseci.


 Ova akcija sprovodena je u isto vreme kada i akcija SBPOK, a osim sedmoro uhapšenih, jagodinska policija juče je privela na razgovor 20 osoba.

 

Kako je saopštila policija, uhapšeni su Dejan P. (1979) iz Ćuprije, odgovorno lice privrednog društva „ARMAGEDON EKO“DOO Veliko Gradište; Zoran M. (1973) iz Ćuprije, odgovorno lice privrednog društva „ARMAGEDON EKO“ Veliko Gradište; Oliver A. (1973) iz Velikog Popovića, Despotovac, vlasnik i odgovorno lice „SALI PROM“ DOO Veliki Popović, opština Despotovac i Branislav J. (1954) iz Krežbinca, opština Paraćin,  Miroslav J.1962) iz Krežbinca, opština Paraćin, vlasnik „Anti ejdž las pinas„ iz Beograda i „Kondi kop“ iz Krežbinca.

 

Krivičnom prijavom će biti obuhvaćeni i: Saša O. (1982) iz Kragujevca vlasnik (preduzetnik) i odgovorno lice samostalne radnje za prikupljanje sekundarnih sirovina „Koper prom“ Kragujevac; Zvezdan R. (1974) iz Beograda, vlasnik privrednog društva «Recycle bin» iz Kaluđerice, Save Kovačevića 46, opština Grocka; Vojkan Đ. (1970) iz Paraćina, vlasnik privrednog subjekta „Stratedži voksi trejde“ iz Paraćina Živojin M. (1954) iz Paraćina, vlasnik „Lorovest“ Beograd,
 Predrag M. (1974) vlasnik i direktor preduzeća „ EKSPRES NEŠIĆ “ Senje , opština Ćuprija i Boban J. (1961) iz Kržebinca i Nenad M. (1953) iz Krežbinca, „Stratedži voksi trejd“ iz Paraćina, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili više krivičnih dela zloupotreba službenog položaja i poreska utaja.
   

Osumnjičeni Dejan P. i Zoran M. su od početka 2011. godine do maja 2012. godine, kao odgovorna lica preduzeća „Armagedon Eko“ Veliko Gradište, iskoristili svoj službeni položaj i ovlašćenja tako što su u više gradova na teritoriji Srbije, sa građanima i vlasnicima preduzeća koji se bave prodajom otpadnih metala i sekundarnih sirovina, ugovorili kupovinu robe za gotov novac u ukupnom iznosu od oko 360.000.000,00 dinara.

 

Deo tog novca je isplaćen fizičkim licima, dok je osumnjičeni Zoran M. u cilju prikrivanja kupoprodaje robe na crno nabavio ulazne račune preko tzv. «fantomskih“ preduzeća, za koje je znao da su lažni jer prometa između ovih preduzeća i njihovih dobavljača uopšte nije bilo.

 

Potom su organizovali prevoz otpadnih metala i sekundarnih sirovina do stvarnih kupaca koji su izvršili plaćanje robe preko računa „Armagedon eko“, i na taj način su pribavivili protivpravnu imovinsku korist za „Armagedon eko“ u iznosu od preko 70.000.000,00 dinara, oko (700.000 evra) što je inače ukupan zbir izbegnutog poreza na dohodak građana koji bi se morao platiti prilikom otkupa sekundarnih sirovina od fizičkih lica i iznosa prethodnog PDV-a kao odbitnog poreza, a na štetu budžeta Republike Srbije, navedeno je u saopštenju

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/326311/Jagodina-Serija-hapsenja-u-borbi-protiv-finansijskog-kriminala

Čudo to da u Jagodini i Pomoravlju ima kriminala.  :aq01:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #1 poslato: 02-06-2012, 08:14:18 »

Ma to nije kriminal... pretpostavljam da pola od ovih lica nisu ni znali sta rade i ušta su se upustili..

Svilena

  • Gost
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #2 poslato: 02-06-2012, 09:40:14 »

/
« Poslednja izmena: 21-01-2013, 20:19:26 od strane Svilena »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #3 poslato: 02-06-2012, 12:47:01 »

Ma to nije kriminal... pretpostavljam da pola od ovih lica nisu ni znali sta rade i ušta su se upustili..

Ma how yes no, nisu oni krivi, prevarili ih mangupi! :D
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #4 poslato: 02-06-2012, 21:26:52 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 06:57:22 od strane leonardo »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #5 poslato: 02-06-2012, 22:40:10 »

A dali (na primer) u privredni kriminal spada prodaja sveca na groblju...???
Danas su bile zadusnice, i video sam neke clanove ovog naseg foruma, gde su (pre)prodavai svece na prilazu Cuprijskom groblju.
Verujem da je doticni (pre)prodavac, svece nabavio na "crnom" trzistu, i da za iste nije imao racun o nabavci istih. Iste je (pre)prodavao, ne izdajuci fiskalni racun, kupcima istih.
Eto. sada ovo gore napisano od strane MASERA, je okarakterisano kao privredni kriminal, jer su vlasnici firmi, direktori, kao i druga fizicka i pravna lica, stekli nezakonitu dobit, izbegavanjem placanja PDV-a i poreza..... Tacno je da se radi o velikim iznosima  novca, koji je CRNIM putem, dospeo u dzepove pomenutih kriminalaca....
ALI JE ISTO TAKO tacno i to da je i danasnji (pre)prodavac, cinio, isti privredni prestup, i nezakonito pribavljao protivpravnu dobit, prodajom sveca, na CRNO. E sad ce neko reci da se radi o SITNIM parama, i da to nije isto, kao u gornjem postu pominjano, da je ovde u pitanju, nesto drugo, na primer, borba za prezivljavanje, u ovim teskim vremenima.
Ali, KRIMINAL, je KRIMINAL, ma koliko da je sitan ili krupan, cilj i zelje su iste. Doci do novca, na nelegalan nacin. Negde sam na internetu procitao, da se u nasem pravnom sistemu, takva vrsta kriminala, tretira ISTO, ma o kojoj sumi novca da je rec. I po njima, isto je dali si kriminalnim, radnjama, i protivpravno, pribavio, i 1.000 dinara, ili je rec o 70 ili 360 miliona dinara koji se pominu gore.
I zato, zamolio bih sve one koji na ovakav nacin, postupaju i rade, postavljajuci ovakve tekstove i kritikujuci, ovakve stvari, drustvo, zakonodavstvo, i vlast u Srbiji, da PRVO, podju od SAMIH SEBE, i ne cine isto to sto i sami kritikuju.
Kriminalac, je kriminalac (trenutno mislim na privredni kriminal), i kriminalac je i ONAJ, koji na ulici prodaje robum na KOMAD, ali je isto tako KRIMINALAC, i onaj, koji tu istu robu, prodaje na slepere.
 :xq010: RAZLIKA JE JEDINO, u pribavljenoj materijalnoj koristi u KOLICINI zaradjenog (NA CRNO) novca.
 :aq20: MASER........ dali sam u pravu...???

Ti si ovde specjalista za mešanje baba i žaba. Taj koji je prodavao sveće je to verovatno radio da bi sastavio kraj s krajem i jer ga muka naterala na to a u onoj vesti se radi o MILIONIMA! Ti očigledno ne razlikuješ 1000 dinara i milione dinara ili evra. Za tebe je isti kriminal kada dete ukrade žvaku u prodavnici i kada Đilas ukrade milione evra na Mostu na Adi. Ti bi na istu kaznu osudio sve njih. Pravno gledano i jedno i drugo je kriminal samo što se za ono prvo dobija ćuška ili se povuče za uši a za ono drugo bi trebalo da se ide na dugogodišnju robiju. Ti u isti koš stavljaš sitan lopovluk i krupan, organizovani ili finansijski kriminal.

Po toj tvojoj logici su i oni lekari koji idu u kućne ili patronažne posete pacijentima, ne nose fiskalne kase i ne izdaju fiskalne račune, takođe kriminalci. Po toj tvojoj logici su i oni mučenici koji prodaju svoju ili tuđu robu na pijaci takođe kriminalci samo zato što od svoje teške poljoprivredne muke ne plaćaju PDV državi.

Još ćeš na kraju da kažeš da sam ja prodavao te sveće danas i na taj način se obogatio na kriminalan i nelegalan način! Svašta od tebe!

P.S. "da li" se piše odvojeno.
« Poslednja izmena: 02-06-2012, 22:45:04 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #6 poslato: 02-06-2012, 22:58:00 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 06:58:28 od strane leonardo »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #7 poslato: 02-06-2012, 23:05:31 »

E pa kako se bas TI prepozna u ovom mom postu...???
I jos nesto: DALI si bas ti taj koji je prodavao svece..???
Meni nimalo ne smeta TO sto ti prodajes svece, i na taj nacin pokusavas da zivis, naprotiv, to je bas vrlo pohvalno (mislim na to sto nesto RADIS, da bi zaradio).
Smetaju mi tvoja NEZADOVOLJSTVA, svime sto se desava u ovoj nasoj Srbiji, i sto non stop kukas na vlast, na politicare, na predsednike, na ....... sve zivo.
Samo sam hteo da ti pokazem da NA SVE ono nasta kukas, i kazes da nije dobro, DA ISTO to i ti licno radis. I kada ti neko na to skrene paznju, odmah se nadjes uvredjen, i odmah imas 1000 opravdanja za svoje postupke. Bar CUTI....
A da...... DALI si ti taj koji (pre)prodaje svece na groblju. Ako jesi ti taj, onda si PO MENI, isti kao i svi oni koje si pomenuo u tvom odgovoru.
Izvini, na ovom DALI,...... ali ja cu ga uvek pisati sastavljeno, jer tako volim.... Zasto da samo ti krsis zakone..... mogu i ja, ono jes da nije zakon, vec pravopis, ali eto DA LO MI SE I HO CE MI SE DA TA KO RA DI M.....
Volim i ja da ponekad radim sve uz... ajd da ne napisem uz sta. DALI je tako MASER....

Ti si kao u onoj poslovici-kadija te tuži, kadija ti sudi. Sam postavljaš pitanja, sam izvodiš zaključke, sam daješ odgovor. Xexe. Smešan si ti. Moj odgovor je NE.

A po tebi je isto kad udariš čvrgu i kad ubiješ čoveka?

Po tebi je isto kad ukradeš 2 dinara i milion evra?

Po tebi je isto kad zgaziš mrava i kad izazoveš eksploziju u kojoj poginu 100 ljudi?

Za tebe je sve to isto, ti bi sve njih stavio u isti koš. Ti si maher za mešanje baba i žaba.

A naravno da se žalim na političare, lopove, predsednike, premijere i ostale kad nam svima otežavaju i zagorčavaju život. Ako je tebi lepo, onda ništa!
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #8 poslato: 02-06-2012, 23:23:20 »

Leonardo te tuži, Leonardo ti sudi. A ionako nema razlike između grandmas and frogs. :D
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #9 poslato: 02-06-2012, 23:31:30 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 06:57:48 od strane leonardo »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #10 poslato: 02-06-2012, 23:39:59 »

Kada sam bio mali, meni su govorili: KO LAZE, TAJ I KRADE....
A DALI imas brata blizanca..... mozda je on danas prodavao svece na groblju.
I opet ti kazem: ISTO je ukrasti i 1 dinar, ili ukrasti i milion evra. LOPOV JE LOPOV, KRADJA JE KRADJA, lopovi su i oni koji kradu i 1 dinar, a i oni koji kradu milione. U kradji, nije TOLIKO bitno, KOLIKO si ukrao, vec je bitan, sami CIN kradje.
Jedina je razlika u kolicini ukradenog.
Prema tome, za mene si i ti ISTI, kao i oni koje si pomenuo, i oni o kojima si pisao.
Hoces da mi nametnes MORALNO pitanje, lopova, koji krade jer je gladan, i lopova koji krade da bi stekao. Pokusavas da odbranis sebe, i po meni to nije mesanje baba i zaba. Tako se pocinje, kradja jednog dinara, NIKADA ne ostane na tome, vec se uvek produzava i nastavlja, i neki zavrse na hiljadarkama, neki na milionima, a neki na eektricnoj stolici.
I batali vise da mi tu filozofiras, i ispiras mozak seseljevskim filozofijama napada, na sve i svasta. Ako ti se bre ne svidja u ovakvoj, Srbiji, put pod noge, pa idi, i trazi bolju domovinu.
A sledeci put, sa sobom nosim fotoaparat, i slikacu te, a sliku postaviti kao dokaz mojim pricama. Tek koliko da se zna, i da se ne mesaju babe i zabe. DALI je sada dovoljno, ili ces da nastavimo sa diskusijama.

Ja sam ti jasno i glasno odgovorio NE! A to ti je ujedno, odgovor i za brata blizanca.

Nego, kaži ti meni šta sam ja to ukrao? Ali, konkretno, bez floskula, poštapalica i mešanja baba i žaba.

Kao prvo, ja i tražim bolju zemlju. A kao drugo, nije rešenje samo naći bolju zemlju nego je rešenje i POPRAVITI POSTOJEĆU ZEMLJU TJ. Srbiju a pisanje o svim negativnim stvarima i njihovo menjanje je jedan od načina za menjanje cele Srbije na bolje.

Ako je vama dobro, onda ništa!
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #11 poslato: 03-06-2012, 15:48:09 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 06:58:52 od strane leonardo »
Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #12 poslato: 03-06-2012, 19:36:56 »

Nije isto kradja i kradja.
Mislim da je tezina dela ovisna od motiva i od toga od koga se krade.
Ako krade neko ko je gladan e da bi prehranio sebe i svoju decu i to od onog ko ima previse a i tome sto ima ne moze da dokaze poreklo, onda to nije kaznjivo. Takvu kradju smatram kradjom iz nuzde i uporedio bih sa ubistvom iz nehata. Dakle, ni svaka kradja nije kradja.
Prodavanje sveca ili cveca bez uplacivanja pdv-poreza nije nikakva kradja vec prezivljavanje. Jer ako jeste to kradja, onda je kradja i prodavanje voca, povrca i sira na pijaci. Tamo takodjer nema fiskalne kase pa ni racuna pa ni placenog pdv-poreza

A ti Leonardo, nemoj da se igras fotografa nego ajde slikaj mene sko smes.
Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #13 poslato: 03-06-2012, 19:53:35 »

Ne, nisi ti nista ukrao, ali si prodajom (na crno) sveca na cuprijskom groblju, direktno izbegao placanje poreza i pdv-a, i time ostetio budzet Srbije, a sebi pribavio protivpravno novcanu korist, a sto znaci da si i sam ucesnik u privrednom kriminalu. Jeste da se radi o sitnom novcu, ali je ipak, i pored svega to kriminal. Naravno, opet mesam babe i zabe, to jest tebe kao sitnog kriminalca, mesam u kos sa velikim kriminalcima, ali eto, time dokazujes, da se I PORED SVEGA, TI NE BORIS da popravis stanje u postojecoj Srbiji.
Ne vredi ti samo to da pises o onome sta se desava u Srbiji, a da isto to o cemu, pises, i sta dusebriznicki kritikujes, i sam isto radis. Znas kako kazu: NAPAD JE NAJBOLJA ODBRANA.... pa zato i sam i radis to sto radis.
I posto ti ocigledno, Srbija ne valja, i u njoj nije dobro, pakuj ti lepo torbe, i idi da trazis bolju drzavu, u kojoj ces mnogo lepse da zivis i uzivas. Ali, samo da znas, tamo se neces moci baviti, ni najsitnijim privrednim kriminalom. Moci ces i tamo da radis koliko god hoces, i sta god hoces, ali ces na svu dobit koju tim radom ostvaris, MORATI da drzavi placas njen deo, i ukoliko tamo ostetis drzavu, i za samo jedan dinar, odgovaraces za to. A samo da znas, u nekim drzavama se takva vrsta kriminala, kaznjava i sankcionise mnogo strozije, nego da si (ne daj boze) nekoga ubio.
A da si juce, nakon zavrsene prodaje, i nakon (na primer) ostvarenog prometa i ostvarene dobiti, od samo 1.000 dinara (opet kazem na primer) za tu dobit, platio samo PDV, u iznosu od 18% (mislim da je toliko), u Srbiji bi se u budzet slilo mnogo para, jer juce, TI nisi bio jedini, koji se bavi sitnim kriminalom. Juce vas je oko Cuprijskog groblja, bilo, bar 20-tak, koji su radili na crno, i sad ako uzmemo u obzir da u Srbiji ima toliko i toliko gradova i sela, gde ima groblja, pa sve to puta po vas dvadesetak, pa sve to puta po nekih 200 dinara (otprilike) po prprodavcu.......
DALI je to sitan kriminal, kada se samo juce u budzet republike (meni DOBRE) Srbije, nije slilo, nekoliko miliona dinara, od utaje PDV-a.
I naravno, nakon svega TI kritikujes, i sistem, i politicare, i drzavnike, pa i samu Srbiju...    SRAMOTA BE MASER, velika sramota. Tako se ne bori da u Srbiji bude bolje, jer se SAMO PISANJEM, i KRITIKOVANJEM sistema, nikada neces izboriti, za bolju Srbiju, vec sa pisanja, predji na delo, pa se na sledecim, zadusnicama, nakon zavrsene prodaje, seti svega ovoga, i lepo odi do sluzbe platnog prometa, i uplati, bar na opstinski racun, PDV, koji si joj duzan.
Mislim da je sve ovo dovljno, jasno i konkretno. Ivini sto sam bas tebe uzeo za primer svemu, ovome, ali morao sam, jer ti bre najvise kukas i kritikujes, i kao, izgleda, kao da bas tebi, jedinom, ne valja, u Srbiji.
I jos jednom te podsecam, da je kriminal = KRIMINAL, ma koliko bio sitan, i mali..........

Čekaj bre, jel si ti uopšte SVESTAN šta pišeš? Ili pišeš nešto tek onako bezveze? Odakle tebi fiks ideja da sam ja juče prodavao sveće na groblju? Šta pričaš bre uopšte? Odakle ti ta ideja? Jel ti razumeš srpski kad ti lepo kažem da NISAM juče prodavao sveće? Jel znaš ti šta znači NISAM?

Nazvao si me kriminalcem što je uvreda! Opet te otvoreno pitam:

ŠTA SAM JA TO UKRAO?

ŠTA SAM JA TO UKRAO?

KONKRETNO, ŠTA SAM JA TO UKRAO?

I kako možeš da me nazivaš kriminalcem?

Po toj tvojoj nakaradnoj logici kriminalac je i ona baba što prodaje sir na pijaci? Jel kriminalac i ona žena što prodaje cveće po diskotekama? Ti definitivno NE ZNAŠ ŠTA PIŠEŠ!
« Poslednja izmena: 03-06-2012, 19:56:39 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #14 poslato: 03-06-2012, 19:55:32 »

Nije isto kradja i kradja.
Mislim da je tezina dela ovisna od motiva i od toga od koga se krade.
Ako krade neko ko je gladan e da bi prehranio sebe i svoju decu i to od onog ko ima previse a i tome sto ima ne moze da dokaze poreklo, onda to nije kaznjivo. Takvu kradju smatram kradjom iz nuzde i uporedio bih sa ubistvom iz nehata. Dakle, ni svaka kradja nije kradja.
Prodavanje sveca ili cveca bez uplacivanja pdv-poreza nije nikakva kradja vec prezivljavanje. Jer ako jeste to kradja, onda je kradja i prodavanje voca, povrca i sira na pijaci. Tamo takodjer nema fiskalne kase pa ni racuna pa ni placenog pdv-poreza

A ti Leonardo, nemoj da se igras fotografa nego ajde slikaj mene sko smes.


Ja sam lepo rekao da je taj čovek specijalista za mešanje baba i žaba. Za njega je isto kad dete ukrade lizalicu u prodavnici i kad kriminalac ili političar ukrade milione evra. Za njega su i to dete i političar isti kriminalci!
« Poslednja izmena: 03-06-2012, 20:05:54 od strane MASIRAM GASTARBAJTERKE »
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #15 poslato: 03-06-2012, 20:18:02 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 06:59:17 od strane leonardo »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #16 poslato: 03-06-2012, 20:29:43 »

Nije isto kradja i kradja.
Mislim da je tezina dela ovisna od motiva i od toga od koga se krade.
Ako krade neko ko je gladan e da bi prehranio sebe i svoju decu i to od onog ko ima previse a i tome sto ima ne moze da dokaze poreklo, onda to nije kaznjivo. Takvu kradju smatram kradjom iz nuzde i uporedio bih sa ubistvom iz nehata. Dakle, ni svaka kradja nije kradja.
Prodavanje sveca ili cveca bez uplacivanja pdv-poreza nije nikakva kradja vec prezivljavanje. Jer ako jeste to kradja, onda je kradja i prodavanje voca, povrca i sira na pijaci. Tamo takodjer nema fiskalne kase pa ni racuna pa ni placenog pdv-poreza

A ti Leonardo, nemoj da se igras fotografa nego ajde slikaj mene sko smes.


Celo vreme pokusavam nesto sasvim drugo da napisem, i objasnim. Maser je tip coveka kome nista ne valja i za sve se buni, i zarobio bi i pobio bi pola Cuprije, samo zato sto su clanovi, nekih drugih stranaka, i zato i hocu da bas na njegovom primeru pokazem da PRVO treba da podje od sebe, i da se SAM ponasa, onako kako treba, i kako kritikuje i napada. Nazalost, vecina nas, vidi djubre u tudjim dvoristima, a u svom, ima sto tako.
Cini mi se da on malo zeli da bude interesantan, i da pokaze, kao se on eto bori, za bolji zivot u Cupriji, a u stvari.......

Ja sam tip čoveka koji želi da popravlja i menja sve ono što je loše a ti si tip čoveka koji lažno optužuje ljude i meša babe i žabe. I ne kaže se "celo" vreme nego "sve" vreme.

ŠTA SAM JA UKRAO?
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #17 poslato: 03-06-2012, 20:32:50 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 07:00:37 od strane leonardo »
Sačuvana

leonardo

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 172
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #18 poslato: 03-06-2012, 20:39:05 »

 :xq010:
« Poslednja izmena: 04-06-2012, 07:01:05 od strane leonardo »
Sačuvana

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Odg: Serija hapšenja u borbi protiv finansijskog kriminala
« Odgovor #19 poslato: 03-06-2012, 20:45:41 »

Ne, nisi ti nista ukrao, ali si prodajom (na crno) sveca na cuprijskom groblju, direktno izbegao placanje poreza i pdv-a, i time ostetio budzet Srbije, a sebi pribavio protivpravno novcanu korist, a sto znaci da si i sam ucesnik u privrednom kriminalu. Jeste da se radi o sitnom novcu, ali je ipak, i pored svega to kriminal. Naravno, opet mesam babe i zabe, to jest tebe kao sitnog kriminalca, mesam u kos sa velikim kriminalcima, ali eto, time dokazujes, da se I PORED SVEGA, TI NE BORIS da popravis stanje u postojecoj Srbiji.
Ne vredi ti samo to da pises o onome sta se desava u Srbiji, a da isto to o cemu, pises, i sta dusebriznicki kritikujes, i sam isto radis. Znas kako kazu: NAPAD JE NAJBOLJA ODBRANA.... pa zato i sam i radis to sto radis.
I posto ti ocigledno, Srbija ne valja, i u njoj nije dobro, pakuj ti lepo torbe, i idi da trazis bolju drzavu, u kojoj ces mnogo lepse da zivis i uzivas. Ali, samo da znas, tamo se neces moci baviti, ni najsitnijim privrednim kriminalom. Moci ces i tamo da radis koliko god hoces, i sta god hoces, ali ces na svu dobit koju tim radom ostvaris, MORATI da drzavi placas njen deo, i ukoliko tamo ostetis drzavu, i za samo jedan dinar, odgovaraces za to. A samo da znas, u nekim drzavama se takva vrsta kriminala, kaznjava i sankcionise mnogo strozije, nego da si (ne daj boze) nekoga ubio.
A da si juce, nakon zavrsene prodaje, i nakon (na primer) ostvarenog prometa i ostvarene dobiti, od samo 1.000 dinara (opet kazem na primer) za tu dobit, platio samo PDV, u iznosu od 18% (mislim da je toliko), u Srbiji bi se u budzet slilo mnogo para, jer juce, TI nisi bio jedini, koji se bavi sitnim kriminalom. Juce vas je oko Cuprijskog groblja, bilo, bar 20-tak, koji su radili na crno, i sad ako uzmemo u obzir da u Srbiji ima toliko i toliko gradova i sela, gde ima groblja, pa sve to puta po vas dvadesetak, pa sve to puta po nekih 200 dinara (otprilike) po prprodavcu.......
DALI je to sitan kriminal, kada se samo juce u budzet republike (meni DOBRE) Srbije, nije slilo, nekoliko miliona dinara, od utaje PDV-a.
I naravno, nakon svega TI kritikujes, i sistem, i politicare, i drzavnike, pa i samu Srbiju...    SRAMOTA BE MASER, velika sramota. Tako se ne bori da u Srbiji bude bolje, jer se SAMO PISANJEM, i KRITIKOVANJEM sistema, nikada neces izboriti, za bolju Srbiju, vec sa pisanja, predji na delo, pa se na sledecim, zadusnicama, nakon zavrsene prodaje, seti svega ovoga, i lepo odi do sluzbe platnog prometa, i uplati, bar na opstinski racun, PDV, koji si joj duzan.
Mislim da je sve ovo dovljno, jasno i konkretno. Ivini sto sam bas tebe uzeo za primer svemu, ovome, ali morao sam, jer ti bre najvise kukas i kritikujes, i kao, izgleda, kao da bas tebi, jedinom, ne valja, u Srbiji.
I jos jednom te podsecam, da je kriminal = KRIMINAL, ma koliko bio sitan, i mali..........

Čekaj bre, jel si ti uopšte SVESTAN šta pišeš? Ili pišeš nešto tek onako bezveze? Odakle tebi fiks ideja da sam ja juče prodavao sveće na groblju? Šta pričaš bre uopšte? Odakle ti ta ideja? Jel ti razumeš srpski kad ti lepo kažem da NISAM juče prodavao sveće? Jel znaš ti šta znači NISAM?

Nazvao si me kriminalcem što je uvreda! Opet te otvoreno pitam:

ŠTA SAM JA TO UKRAO?

ŠTA SAM JA TO UKRAO?

KONKRETNO, ŠTA SAM JA TO UKRAO?

I kako možeš da me nazivaš kriminalcem?

Po toj tvojoj nakaradnoj logici kriminalac je i ona baba što prodaje sir na pijaci? Jel kriminalac i ona žena što prodaje cveće po diskotekama? Ti definitivno NE ZNAŠ ŠTA PIŠEŠ!

IVANE, i jos jednom, IVANE, nisam ni corav ni blesav...... jedino ako imas brata blizanca, ili si se klonirao, pa ono u subotu, nisi bio TI. Ja samo hocu da ti objasnim neke stvari, koje ti uporno, ne zelis da shvatis, i nemas potrebe da se stidis toga da si u subotu, RADIO da bi ZARADIO, i ZIVEO. Mislim da nije sramota prodavati.
I ponovo ponavljam, NISTA TI NISI UKRAO...
ajd jos jednom: NISTA TI NISI UKRAO....
Ali, po ko zna koji put kazem, povodom kriminala i lopovluka:
Lopov je LOPOV, pa dali on ukrao lizalicu, ili milion evra, ON JE LOPOV, i ne moze se drugacije zvati. Mozes ih samo porediti, kao: lopovcic, i LOPOVCUGA. Jedino po cemu se mogu razlikovati, je MOTIV KRADJE, i po kolicini onoga sto je ukradjeno. A svaki lopov, koji KRENE sa ciljem, da nesto ukrade, zeli, i voleo bi da mu plen bude sto veci, i sto vredniji, a sad, negde gde lopov upadne, mogu se ukrasti, jedino usrane, gace sa zice, a negde, brilijanti i dijamanti.

Ajde da ponovim po 100. put pošto vidim da ti srpski jezik i književnost, pravopis i gramatika nisu baš jače strane! JA NISAM PRODAVAO SVEĆE U SUBOTU! I nemam brata blizanca. I nisam bio kloniran juče! Jel ti sad malo jasnije ili hoćeš da ti prevedem na turski pošto srpski ne razumeš baš najbolje?

Pa kako možeš da me nazivaš kriminalcem i lopovom ako ništa nisam ukrao? Da bih bio lopov valjda treba nešto da ukradem. Odakle ti bre pravo da me javno optužuješ da sam kriminalac???
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 21 upita.