Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Gde ići na pecanje?  (Pročitano 52523 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Gde ići na pecanje?
« poslato: 02-09-2008, 09:25:17 »

Približila se jesen , a to je generalno najbolje vreme za ribolov. U okolini Jagodine , najposećenija je reka Morava. Iako je veoma nizak vodostaj , obale reke su zaposednute ribolovcima. Riba slabo radi , jedino su ulovi nešto bolji rano ujutru i predveče. Hvata se sitan skobalj i plavac na crviće , na vožnju .
Kod mosta u Ćupriji peca se nešto bolje , na bolonjeze i buket crvića hvataju se solidni skobalji , plavonosi i šiljke ( mrene). Preporučijem obaveznu primamu u vidu ,,Niške bombe,, ( svež hleb se iseče na pola i uzduž , izvadi se sredina i hleb se preokrene kao čarapa da meki deo bude spolja. Unutra se stavi kamen radi otežanja i veže se kanapom. Hleb se polako kruni u vodi i komadići privlače ribu. Pecati nizvodno od ubačenog hleba). Na barama caruju cverglani , jedino se na Glogovačkim barama hvata sitna deverika. Probati predveče na kuvanu pšenicu. U Vojvodini je sasvim drugačije , moji ortaci su često na tim terenima. Najbolje riba radi na kanalu DTD kod ,, Đavoljeg mosta,, na putu ka Vršcu. Ispred mosta se skrene levo , ka tabli . Riba radi sasvim solidno , na crviće, kuvanu pšenicu i šećerac , na plovak. Sa ovim mamcima je garantovan ulov solidnih bodorki ( na šećerac posebno). Preporučujem svim ribolovcima da na pecanje u Vojvodini ne kreću bez kukuruza šećerca , kupljenog smrznutog u bilo kojoj prodavnici. Pre pecanja , na vodi, treba ga ostaviti 10 -15 minuta na suncu ( vazduhu) da dobije koricu i osuši se jer je tada žilaviji na udici . Na koktel glista - crvić , na hranilicu dobija se solidna babuška I na Ivanovu riba solidno radi ali se štuka još ne javlja. I obala Dunava ispred ,, Provale,, daje lepe šarane ( odmah iza Kovinskog mosta na Dunavu skrenuti desno pa ispod mosta uzvodno , bedemom dunavskim ka Ivanovu , još oko 1 km. ) Jagodinci idu rado i na ušće Mlave a priča se da su ulovi odlični ali treba poraniti da bi se našlo mesto .Priča se da ,, Kablovi ,, idu 13. septembra na izlet u Ivanovo, pa eto prilike da se prošetamo i siti napecamo . 
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #1 poslato: 02-09-2008, 15:44:39 »

Нетачна је информација да УСР КАБЛОВИ иду на Иваново.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #2 poslato: 02-09-2008, 17:38:55 »

Izvinjavam se , tako sam čuo...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #3 poslato: 07-09-2008, 16:19:52 »

I najnovije vesti sa kanala kod đavoljeg mosta govore da riba radi izuzetno dobro ali preporučuje se da se ide kada vetar duva jer ima puno trave i jedino je vetar može oterati inače je pecanje otežano. BISTRO
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #4 poslato: 08-09-2008, 12:20:57 »

Kako sam saznao , ipak će ,,Kablovi,, organizovati u subotu , 13. septembra , izlet na Ivanovo. Ovo je lepa prilika da se siti napecamo. Ne znam kome se treba obratiti za upis ali raspitajte se okolo kod nekog člana Kablova
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #5 poslato: 08-09-2008, 21:11:35 »

Kako sam saznao , ipak će ,,Kablovi,, organizovati u subotu , 13. septembra , izlet na Ivanovo. Ovo je lepa prilika da se siti napecamo. Ne znam kome se treba obratiti za upis ali raspitajte se okolo kod nekog člana Kablova
Нешто ту није у реду. До сада нисам чуо ништа о Иванову. Ја сам у управи Удружења спорт. риболоваца КАБЛОВИ и никакав одлазак за Иваново нисмо планираи. Прошле суботе 6 септебра имали наш традиционални меморијал Куп МИША ПИЈАВИЦА.
Следеће суботе под организациојом Самосталног синдиката Фабрике каблова организује се одлазак тамичара на сусрете металаца који се организује у Крагујевцу. Између дисциплина одржава се и такмичење риболову на пловак. Такмичење ће се одржати на језеру у Шумарицама.
Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #6 poslato: 08-09-2008, 21:37:54 »

Ево прелазног пехара УСР "КАБЛОВИ" који је на свом месту и очекује да сазна чије ће витирне украшавати наредну  годину .
 
« Poslednja izmena: 08-09-2008, 21:38:52 od strane ninoslav »
Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #7 poslato: 08-09-2008, 22:09:43 »

Мајстори овог нашег Меморијал Купа су били наши пријатељ из удружења ЂУРЂЕВ-ДАН из Матарушке бање.
 :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004: :xq004:
 [ :xq004: :aq26: :aq06:
 

Такође је и један додуше залеђени ћуран отишао у Матарушку Бању да наш другар почасти другаре јер је освоио и прво место на писти.
« Poslednja izmena: 16-09-2008, 15:04:51 od strane ninoslav »
Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #8 poslato: 08-09-2008, 23:17:43 »

А било је и веома успешних пионира и омладинаца



« Poslednja izmena: 08-09-2008, 23:43:49 od strane ninoslav »
Sačuvana

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #9 poslato: 16-09-2008, 10:28:31 »

odoh negde danas da ispitam da li stuka radi...javljam se kasnije
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #10 poslato: 29-09-2008, 18:18:06 »

Radi na Ivanovu. Mi bili u subotu i ja upecao 3 štuke ( istina , ne baš kapitalnih), na kedera , na moj čuveni sistem na hranilicu...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #11 poslato: 02-10-2008, 13:23:04 »

Prošlih dana su stizale vesti da riba radi  dobro na kanalu DTD , kod Đavoljeg mosta. Jedna ekipa jagodinskih ribolovaca bila je u nedelju tamo i...upecali su samo jednu babušku...neverovatno , ali izgleda da tog dana riba nije bila zainteresovana za mamce. Ja bio na Ivanovu i napecao se bodorke a Vlada je uhvatio bar 20 kila babuški. Ja sam pecao isključivo na žito i šećerac a on samo na 2 , 3 ili više crvića. Posle zabacivanja , ribe su , i kod mene i kod njega , udarale u roku od nekoliko sekundi....On je probao i štuku na balerinu ali bez udarca dok sam ja na dubinku ( sa hranilicom) upecao 3 komada. BISTRO!
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #12 poslato: 02-10-2008, 13:27:50 »

Da kažem još i ovo: na Ivanovu važe naše dozvole za ribolov , naša ( jagodinska ) ribočuvarska služba često tamo vrši kontrolu , bar po priči lokalnih ribolovaca . Na kanalu ne važe naše dozvole i , kada naiđe kontrola ( a kako čujem relativno često su tamo ), plaća se dnevna dozvola od 500 kinti. Uz malo sreće i diplomatije , može se platiti jedna dozvola za celu ekipu.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #13 poslato: 13-11-2008, 13:59:23 »

Kako čujem , riba slabo radi po Vojvodini , na Moravi i Dunavu. Da ne veruješ , pa sada bi trebala najbolje da radi...jedna ekipa mojih ortaka bila je pre par dana na Ivanovu i prošla je relativno slabo....svega po par kila po glavi ribolovca...cccc....užas....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #14 poslato: 13-11-2008, 20:41:27 »

Konacno malo proradila mrena kod ribarskog mosta i kod mosta na autoputu Mijatovac.
Ribocuvarska sluzba obilazi ova udarna mesta i kako sam cuo danas opet stupa na snagu ogranicenje ribolova na ovim mestima.(Dozvoljeno j je pecati ali ne vecim udicama od No 10 i kolicina ribe je ogranicena.) Ovo je ogranicenje je od proslog januara, a pretpostavljam da ce ostati isto i za ovu zimsli sezonu.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #15 poslato: 26-11-2008, 09:35:23 »

Došla je zima i sada je aktuelan ribolov skobalja i mrene. Kako sam čuo , odlično radi ispod mosta na Moravi kod sela Ribara. Potreban je jači štap , struna 0.25 - 0,28 , desetak olova od 60 grama ( česta su kidanja) , udice 6 - 8 - 10 , crvići ili hleb i , naravno da se porani da bi se zauzelo mesto . Peca se na ,,kotrljanje,, olova po dnu , pri čemu mamac leluja iznad. Prilikom zabacivanja gađaju se stubovi ( tumbasi) mosta i matica reke nosi sistem. Gužva je poprilična.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #16 poslato: 28-11-2008, 16:45:25 »

guzva je mala rec za tu kolicinu naroda....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #17 poslato: 29-11-2008, 20:35:42 »

Zato ja i ne idem tamo...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

nickollica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 735
  • jagode su jagode i supermen je jak
    • AzrA
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #18 poslato: 03-12-2008, 11:04:47 »

i ja sam za neka alternativna i manje poznata mesta....
black..reci mi...skoro sam gledao google earth(za one koji ne znaju o cemu se radi,to je program preko koga mozete videti sviju kucu na razdraljini od nekoliko stotina fita-stopa...iz satelita) i primetio ostrikovacku baru..da li jos nesto ima tamo?bas je velika i nikad nisam isao tamo...mislim da cu sad ovaj vikend da se prosetam malo na taj kraj....
Sačuvana
jagode su jagode i supermen je jak


Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #19 poslato: 06-12-2008, 22:43:32 »

Ostrikovačku baru? Zar ona još postoji? Nemoguće , ja sam pecao tamo još pre 30 godina a od pre 27 - 28 ona ne postoji , isušena je...možda je to slika od pre par godina , ponekad ovi sa eartha ne ažuriraju slike po nekoliko godina, kada je tu depresiju ponovo napunila Morava prilikom prolećne ili jesenje velike vode...ali , verujem da bi se to pročulo. Iskreno , prvi put čujem za novu Ostrikovačku baru , pa ako ideš ili si bio , opiši....BISTRO
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 24 upita.