Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Svakom rođenom detetu 200 evra  (Pročitano 16819 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Svakom rođenom detetu 200 evra
« poslato: 12-05-2007, 16:27:43 »

Svakom rođenom detetu  Plama tj. Skupština opština Jagodine daje po 200 evra

šta kažete na to  :aq21: :aq21:

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #1 poslato: 13-05-2007, 16:38:36 »

Pa super, bolje ista nego nista.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #2 poslato: 16-05-2007, 20:18:06 »

I ja mislim da je to odlicna ideja

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #3 poslato: 27-05-2007, 20:36:54 »

Uz malo matematike dolazi se do sledeceg

Palmi treba 15000 glasova, ako se godisnje rodi 1000 dece, svako ima babu, dedu (x2) oca i majku, to mu dodje oko 4000 glasaca. Tj. svaki glas kosta 50 evra (ovo preko beba).

A ako pomnozimo 15 tisuca x 50 evra dolazimo do magicne cifre od 750 hiljada evra ili oko 60 miliona dinara rekaao bih.

Dakle, to je trosak kampanje, a ovo sto je zaduzio budzet za jos 940 miliona to znaci stvarno nema veze s predizbornom kampanjom, to je, ukljucujuci i vozic, cist cef gradonacelnika, ali ako, tako i treba, mudro nema sta.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #4 poslato: 27-05-2007, 20:45:38 »

To za 200 evra po detetu, je po meni i malo, trebalo bi i vise mnogo ali sta cemo kada smo nerazvijena drzava. I ja bi voleo da je kod nas kao u nemackoj pa da za svako prvorodjeno dete porodica dobije 60000 evra, ali sta cemo, nismo na zalost u takvoj situaciji. Sigurno i gospodjica Angela Merkel dobija sve svoje glasace tako sto daje tih 60000 evra decama, naravno tako i svi ostali predsednici i gradonacelnici finansiraju svoju kampanju  :aq21: :aq21: :aq21: :aq21: :aq21:
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #5 poslato: 27-05-2007, 21:20:49 »

pa to je bas super

    ne znam zasto  to ne valja  -  ako taj covek pomaze tim porodicama time sto ima daje novac

  zasto oni ne bi glasali za njega   -  po meni je to bas  super

zs

  • Gost
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #6 poslato: 27-05-2007, 21:42:45 »

Stvari posmatrate potpuno pogresno. Nije poenta da mi neko nesto da, vec da mi se omoguci da zaradim, kada bi smo svi ovde imali platu od 2000 eura, ne bi nam ni trebalo tih 200. Opet, i tih 200 sto daje daje od nasih para, tako da je ironija jos veca, prvo ti uzmu da bi ti onda dali, jer iskreno, budzet se i puni od para poreskih obveznika.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #7 poslato: 27-05-2007, 21:50:32 »

pa dobro, to jeste, ali je porez  daleko manji  od onih poreza  u stranim zemljama

i porez mora da postoji, to je jednostavno tako

ne bi nista funkcionisalo u gradu da toga nema

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #8 poslato: 27-05-2007, 22:50:24 »

pa dobro, to jeste, ali je porez  daleko manji  od onih poreza  u stranim zemljama
i porez mora da postoji, to je jednostavno tako
ne bi nista funkcionisalo u gradu da toga nema

I kao reseni su zivotni problemi ovih porodica kad im se da 200 evra ...

I kao ovaj mi dao lovu ... koju mi je prethodno uzeo.

Mislim, prevrne mi se stomak kad cujem da je neki politicar "nesto dao", kao da deli svoje pare. Recimo nesto kao "gradjani Jagodine koji placaju porez, rade 7x8h nedeljno najmanje, znoje se u prasini kod privatnika i izrabljuju se do koske, a koji zaradjuju u stvari i proizvode nesto pa se stvara i porez, odlucili da dele lovu bebama", e to bi bilo prihvatljivo. Ali ovo "Palma resio da podeli tudje pare da bi se za njega ponovo glasalo pri cemu se na drugoj strani sumanuto zaduzuje za stotine miliona dinara promasenih stvari, a jos ni onaj most sa pocetka mandata nije platio" ... sakloni me svevisnji ...

Naravno, sa stanovista ozbiljne i dugorocne politike to je toliko pogresna i naopaka stvar da je izlisno o tome i pricati, pa bi ovu temu trebalo zakljucati i poslati u arhivu da se jednog dana nasi praunuci cude kakvim su se naivnim prevarama lokalni politicari sluzili da hipnotisu priprosti narod.
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #9 poslato: 27-05-2007, 23:17:28 »

Pa naravno.Treba obezbediti ljudima da rade i zarade.Treba lokalna preduzeca podici na noge.Treba zastititi prava radnika.
Pa onda krenuti lickati grad i donirati porodice.
Ali naravno za to trebaju ljudi koji znaju sta rade.Mislim ja od Markovica to i ne ocekujem jer covek njegovog stepena obrazovanja jednostavno nije sposoban za tako nesto.Niti njega krivim.On samo radi ono sto mu gradjani dozvoljavaju.Ako su gradjani koji zive tu zadovoljni,boze moj...
Resenja naravno ima.Mozda cak i sa njim na celu.Samo ako to zeli(i moze)da shvati.
Elem,imamo puno nasih Jagodinaca sa zavrsenim fakultetima(ekonomskim,FON-om,arhitekturom)koji rade(ako rade)kao cate i prodavci u raznoraznim firmicama.Zasto taj potencijal nije okupljen i iskoriscen na pravi nacin?
Zasto se od tih ljudi ne napravi tim savetnika koji bi mogao da Jagodini obezbedi u narednih par godina progres?
On za tako nesto nije sposoban ali moze oko sebe da okupi te ljude koji znaju svoj posao.Ionako su potrosene ogromne pare za investicije koje nicemu ne koriste(mislim,neko ce recei,lepo je.Jeste,ali da li smo mi u stanju to da izdrzimo i koliko jos?).Pa budimo realni,od kojih para ce to da se odrzava?
Nama su neophodne investicije u privredi.
Pa ljudi,ne gradi se kuca od krova!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #10 poslato: 27-05-2007, 23:56:23 »

Lepo je kad devojci kupis buket ruza od 100 evra. To je lepo.

Ali kad doneses isti taj buket ruza supruzi koja te ceka kuci sa dva gladna deteta, a plata ti je 200 evra pa si tih 100 pozajmio e to je budalastina. Kupis Bebelac ili Milupu i sve divno. E to je korisno.



A u Jagodini ocigledno ili nema volje ili se nije pojavio covek koji ce prosto da kaze "car je go" i da se cela ova iluzija rasprsne u paramparcad. Ja stvarno nemam pojma ovi sto su kao u opoziciji sto se bave politikom.

Njih je izgleda strah da kazu bilo sta ozbiljno. Da podele neke letke ako nema TV, da podnesu poneku prijavu. Pa i to mora neko da radi. Ako ne smes, sto se bre bavis politikom, idi na pecanje, cuvaj unucice, radi nesto drugo.


Znaci, nije Palma nesretnik ni za sta kriv, on je taki kaki je, ne moz da bidne bolji, ali ovi iz opozicije, lideri i lidercine stranaka koje su kao protiv, oni lepo treba da se zahvale svojim clanovima i da odu. U medjuvremenu, sta je sledeca stvar?

Pa posle zoo vrta i akva parka ja imam ideju: PLANETARIJUM sa mini observatorijom. A okolo da budu lokali i stanovi. I da kosta minimum 120 miliona. Ima da bude mnogo lepo i ima da odem bar jednom.

Moze i karting staza, ili ko u Cacku za Formulu 1 npr. Biblioteka? Hmmm, ne, bre taman posla.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #11 poslato: 28-05-2007, 10:06:38 »

Koji bre ljudi, gde vi zivite

  el znas koliko se traze ljudi za posao na Biro rada

 idi malo tamo pa pogledaj onu  Tablu  ispred  da vidis koje sve firme traze radnike

ja sam razgovarao sa veci broj njih

i kazu mi ljudi -  kad cuje da mu je plata od  10 do 15  hiljada dinara i prijavljen

on kaze  MALO MI JE TO

ima posla koliko hoces ali   nece ljudi da rade,  malo im  je to

i onda negoduju, nema posla, mala plata   svi bi da voze motore i skupa kola

eeeee  pa nismo se mi razvijali kao nemacka ili Engleska

zaboravljate  da smo 500 godina bili pod Turcima

---------------------------------------------------------------------------------------

Da rezimiramo

- mozda  200 evra nije mnogo, ali je jedan znak paznje

- posla ima ko hoce da radi - plate nisu velike ne zbog Palme vec zbog celokupnog drzavnog i mogu slobodno
da kazem danasnjeg Sistema.

- To da on kupuje glasove sa tih 200 evra, je super ideja, ako neko treba da izabere da ne dobije nista ili tih 200 evra
 svakako ce glasati za Palmu  -  jbg  sto se ovi pre njega to nisu setili

- Ljudi logicno razmisljaju tj. 98% ljudi iz Jagodinske opstine - Sve je pocelo da se gradi, asfaltira, humanitarne organizacije dobiajju novac, sporstke organizacije dobijaju novac, pomaze najugrozenijim gradjanima jagodine, normalno pomaze Romoma,   i svi ce  da glasaju sa njega  -  to je cinjenica i to ne moze da se promeni nikad

- Izabrali smo Demokratiju, pa ti stvarno mislis da ce ljudi da budu bogatiji, oce djavloa, obogatice se 10 %
 dok ce svi ostali da imaju male plate kao danas - i tu isto nije kriv Palma  vec POLITIKA nase zemlje

DA NE DUZIM  -  SVE JE TO LOGICNO  I PO MENI  ISPRAVNO

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #12 poslato: 28-05-2007, 10:13:05 »

Tako je autentik. A i jos nesto, ja ne znam stvarno sta ovaj narod u ovom gradu misli, kada god se nesto pravi cujes da se neko zali "pa on to pravi od nasih para", jos ce da pravi od njegovih para. Pa bre bem mu vime, ne pravi on to za sebe, nije to njegovo pa da bi pravi od njegovih para valjda. Isto tako i za onih 200 evra, on to daje od nasih para, jok od njihovih, budite ljudi svesni toga da je sve od nasih para i to je sve i normalno. To svaki normalan covek na ovom svetu zna, sve je to od njihovih para, ni Angela Merkel a ni Nikola Sarkozi i ostala kompanija sigurno ne daju svoje pare tudjoj deci nego naravno iz budzeta.
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #13 poslato: 28-05-2007, 14:45:45 »

Tako je autentik. A i jos nesto, ja ne znam stvarno sta ovaj narod u ovom gradu misli, kada god se nesto pravi cujes da se neko zali "pa on to pravi od nasih para", jos ce da pravi od njegovih para. Pa bre bem mu vime, ne pravi on to za sebe, nije to njegovo pa da bi pravi od njegovih para valjda. Isto tako i za onih 200 evra, on to daje od nasih para, jok od njihovih, budite ljudi svesni toga da je sve od nasih para i to je sve i normalno. To svaki normalan covek na ovom svetu zna, sve je to od njihovih para, ni Angela Merkel a ni Nikola Sarkozi i ostala kompanija sigurno ne daju svoje pare tudjoj deci nego naravno iz budzeta.

1. Tacno, ne pravi od svojih para, samo preko svoje jedine i nepogresive TV upravo to prezentuje kao da pravi od svojih para.
2. Kad se nesto pravi, prvo se preko TV objasni narodu da je to mnogo pametno, tj. nigde ne cujes one koji kazu da je to glupost, pa da narod malo razmisli i onda je kao sve divno.

Znaci, umesto da iz nekog planiranja, dogovaranja, procedure dodje odluka da se nesto pravi, ona dolazi iz Palminih neostvarenih decijih snova, pa nam se ti njegovi snovi nametnu kao nesto sto u stvari svi zelimo (putem medija), a ti cik zucni da je to glupo, jer kao i svi deciji snovi izgleda sjajno, osim sto se realizuje preko tudjih ledja i sto je potpuno van svake pameti u racionalnoj politici.

Sustina problema je u manipulaciji sirokim nepismenim masama koje nemaju vremena da razmisljaju a i ne zele, pa jos kad im se lepo objasni da je sve to tako bas najbolje na svetu, super.

Znaci, nije Palma dao 200 evra, nego su gradjani Jagodine dali svojim sugradjanima koji imaju decu 200 evra. Jel to nekad tako receno preko TV? Neeee, predsednik opstine resio "da da", ko svoje da daje. U tome je problem moralni.

Problem racionalni je u tome da je to potpuna glupost koja bas nista ne resava i dugorocno nema ama bas nikakvog smisla. Godisnje potrosi po 100 hiljada  eur najmanje na to, ako ne i 200 hiljada, bolje da napravi obdaniste gde ce deca da se cuvaju kad sad i Kablovka ode u stecaj, pa se taj silni narod nadje u cudu kad pocne da radi kod privatnika pa nema vise bolovanje, izlazak s posla itd.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #14 poslato: 28-05-2007, 18:18:05 »

1. Ne znam stvarno sta Palma prica preko TV-a posto ja ne gledam nase programe.
2. Boli me dupe za grad, bitno da je meni lepo (isto kao sto me i boli d za ovu zemlju)
3. I treba da bude tako da rade svi kod privatnika, da nemaju bolovanje, izlazak sa posla i slicno, zasto bi mi bili bolji od drugih ljudi na ovom svetu?
Sačuvana
Dark Eagle

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #15 poslato: 28-05-2007, 19:35:00 »

Boli te dupe za grad!?
Pa sto odmah ne rece covece!?Mislim hvalis vlast a ovamo...Jos se ja trudim da ti priblizim kako se radi u civilizovanim sredinama bore za bolje sutra i za svoje gradjane.
Budala(mislim ja ne ti).
To si odmah trebao da napises da tvoje komentare ne uzimamo u obzir.
Samo bih te najlepse zamolio da sa malo manje strasti hvalis politiku gospodina Markovica.Jer ima ljudi koji "padaju" na te price i jos vise se ucvrscuje stolica gorepomenutog gospodina.
Ja ti verujem da ti je lepo ali ima ljudi koji u svom neznanju misle da im je lepo a nisu svoje dupe pomerili dalje od naplatne rampe Jagodine i za njih ovo sto se gradi zaista predstavlja novinu,zanimljivost,razonodu...Ali nisu svesni da sve to ima svoju cenu i to onu koju ce oni placati sve dok to postoji a zasluge ce uzimati neko drugi.
Ili si mozda shvatio o cemu se ovde radi(tu je "DANGUBA" sa brdom podataka dosta pomogao)pa neces da priznas?
A ti "AUTENTIK"?Boli li i tebe d za nas grad?
Mislim kazi pa da prekidamo ovu raspravu oko vodjenja politike u gradu.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #16 poslato: 28-05-2007, 19:48:40 »

ne,  ja mnogo volim ovaj grad i zivim za to da se naprave jos ovakvih divnih stvari kao i do sada

naravno i aktivno ucestvujem u izgradnji ali na svoju nacin - tj. sa svojim mogucnostima

eto naprimer napravio sam ovaj sajt

od mene za sada toliko

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #17 poslato: 28-05-2007, 19:52:43 »

1. Ne znam stvarno sta Palma prica preko TV-a posto ja ne gledam nase programe.
2. Boli me dupe za grad, bitno da je meni lepo (isto kao sto me i boli d za ovu zemlju)
3. I treba da bude tako da rade svi kod privatnika, da nemaju bolovanje, izlazak sa posla i slicno, zasto bi mi bili bolji od drugih ljudi na ovom svetu?

1. Ne gledam ni ja vec duze vreme, ali mi prepricavaju (takav mi posao).
2. E to je vec stav, onda nema svrhe raspravljati. Recimo da se slazemo 70%, ali bih ja voleo da mi bude lepo u gradu i sledece godine i one tamo i ... a cini mi se da ce tu biti problema s ovakvim vodjenjem drzavnog posla, pa mi se tu Palma direktno umesao u zivotne planove.

Na kraju (pod 2), volim lepo da zivim, ali me mnogo nervira da me prave budalom i da trose moje pare od poreza na gluposti, necu to da im dozvolim "z'inat" sto bi rekla moja baba. I to je neki sport (oni hoce da nas naprave idiotima s nasom lovom, a mi neki kao ne damo, jel, pa ko pobedi i duze izdrzi).

3. Isto se potpuno slazemo, da naravno, privatna svojina, privatne investicije, drzava samo stvara uslove, sprecava monopole i pazi da se igra po pravilima.

To bi znacilo privatni akva park, privatni zoo vrt, privatno klizaliste (ne moze privatna fontana), rizik snosi privatnik, a opstina pravi urbanisticke planove, stvara uslove i raspisivanjem javnog konkursa sve stavlja u istu poziciju prilikom dobijanja posla - koncesije. Nije to nista extra, tako je u mnogim opstinama.

Ocigledno moj post nije bio jasan, sluzio je samo da se objasni sagledavanje buducih prioriteta opstine (tj. da li je pametno da se pare potrose na veliku rupu napunjenu vodom koja se koristi kad je lepo vreme za zezanje, ili za cuvanje dece u vrticima gde ce biti i neke edukacije pa ce deca da nam budu pametnija od nas, ukoliko je to jel uopste moguce, pa ce jednog dana da nadju nacin da svi ovde imaju po 1000 evra plate, a mi penzije i da onda iz zezanja naprave akva park a dotle kupanje u kadi itd. ... :-))

Da li je pametno da se pare potrose na jagnjice za djurdjevdan, odlazak u gucu ili 200 tisuca evra za trenutne pomoci za novorodjencad a sustinske, sistemske stvari nisu resene (npr. nema dovoljno mesta u vrticima, jer nema para za izgradnju - ne donose trenutne glasove i sl.).

Da ne davim dalje, valjda sam bio jasan (ali kratak nikako ne mogu da budem, sta da radim ... )
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #18 poslato: 28-05-2007, 20:05:19 »

ne znam, ja da sam na njegovom mestu  ja  bih isto tako verovatno uradio

pametan politicki potez 

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Svakom rođenom detetu 200 evra
« Odgovor #19 poslato: 28-05-2007, 20:41:03 »

ne znam, ja da sam na njegovom mestu  ja  bih isto tako verovatno uradio pametan politicki potez 

Za njega pametan & koristan sigurno.

Pametan kad ne postoje nikakvi mediji gde bi se moglo cuti da je glup.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 25 upita.