Razne zanimljive teme > Religija

Proklestva

<< < (3/12) > >>

Loremo:
Teorija je zato sto 1. nema dokaza; 2. nema logike. Rat i Bog - za mene nikako zajedno.

Jakov kaze "Bog ne kusa.." a upravo je stavio na iskusenje Evu i ako je znao...Cemu, zasto?

Po kojoj logici do toga nece opet da dodje i posle njegovog dolaska? Slobodna volja ostaje.

A u Pavlovim poslanicama se kaze da je Isus vec pre postanka izabran da nas spasi tj.

otkupi od greha. Ali to je Novi Zavet. Ako se ne varam to se nigde ne spominje u Starom Zavetu. :aq15:





 

 

Mikijagodina:
Za mene, kao i za druge istinske vernike najveci je dokaz rec Bozija to jest Sveto Pismo. Ako stihovi iz Otkrivenja Jovanovog nisu dokaz onda ja nemam drugog nacina da ti objasnim i dokazem da je rat bio na nebu. Sve u sta verujemo i cega se drzimo, sto je i temelj nase vere u Boga Oca, Sina i Duh svetoga je iz Sv Pisma.

Drugo logika se ne uklapa u Sveto Pismo. Kod Boga nema logike, nego vera. Mi verom prihvatamo istinitost Bozije reci a ne logikom. Logici ne bi razumeli kako je Isus vaskrsnuo iz mrtvih ili kako je iscelio bolesne, stisao oluju, izgonio demone i na karaju dao sebe kao zrtvu pomirnu za sve one koji se u Njega uzdaju verom da prime spasenje i vecni zivot kroz pokajanje.

Sto se tice Boga i rata. Neznam koliko dobro poznajes Sveto Pismo, ali u 2 knjizi Mojsijevoj 15. glavi 3. stihu kaze ovako ''Gospod je veliki ratnik ime mu je Gospod''. To bi trebalo da ti razjasni sve o ratu i Bogu.
Tako dje treba da znas da u Novom Zavetu Apostol Pavle govori o ratu u kojem se mi nalazimo koji nije protiv krvi i tela vec protiv sila tame.

Da bi razumela Bozije Istine moras da verujes Njegovoj Reci.
Nemozes da podelis Stari i Novi Zavet ono ide uvek zajedno, jer Novi ne mozes da razumes bez Starog Zaveta i obrnuto. A sto se tice Isusove zrtve za otkupljenje postoji dokaz i u Starom Zavetu. Vec tu u Edenskom vrtu Bog je rekao zmiji ''Stavljam neprijateljstvo izmedju semena tvojega i smena zeninoga, ono ce ti na glavu stajati...'' Govori o Isusu za kojega je i kasnije rekao isto u St Zavetu..'' polozicu neprijatelje tvoje pod noge tvoje'' itd. Stari Zavet je pun okaza o Mesiji koji je bio odredjen da dodje i da otkup za mnoge



Loremo:
Meni je neshvatljivo da je bio rat. Ne radi se o veri, dokazivanju..

Sto se tice isceljivanja, pa nije samo Isus to mogao. I apostoli su imali tu moc.
I kasnije su se pojavljivali ljudi koji su to mogli, verovatno postoje i danas takvi.

A Sveto Pismo je delo sa istorijskim licnostima i dogadjajima i intrigira i one koji ne veruju.
Proucava se. Steta je da nije jasnije, vec moze da se tumaci, sto je i rezultiralo
da hriscanstvo nije jedinstveno.

Moje poznavanje S. Pisma je vrlo skromno, posebno u odnosu na aktivne vernike kao sto ste ti ili moja majka,
koja ga je proucila vise puta. Njena vera je nepokolobljiva. Kao ni tebi ne treba joj da shvati,
ona veruje. Ja sam odrasla u tom duhu, posvecena sam pri rodjenju i zahvaljujuci crkvi sam imala prelepo detinjstvo i odrastanje. Po njoj znam kako vera pomaze da se prebrode i teske situacije u zivotu.
Za svako divljenje.

Nije tacno da Stari i Novi Zavet uvek idu zajedno. Starom ne treba Novi sto dokazuju Jevreji kroz svoju veru.
A ona je daleko starija od hriscanstva.



 






Mikijagodina:
Sama rec Hriscanstvo je u stvari od reci Hristos a Hriscanin je onaj koji sledi Hrista.
Nije dovoljno rasti u takvoj sredini i biti odgajan u tom duhu, jer je i Juda bio ucenik Isusa Hrista ali ga je na kraju izdao. Pravi Hriscanin je samo onaj koji celim srcem i dusm svakodnevno sledi njegov primer i zivi u skladu sa Ocevom voljoljom. 
Pre nego sto je i bio napisan Novi Zavet postojali su prvi Hriscani koji su imali samo Stari Zavet i po njemu ziveli, ali Bog je hteo da bude napisan i Novi Zavet da bi mi sad znali o Isusu koji je platio za nase grehe. Apostol Pavle pisuci za Stari Zavet jer novi jos nije postojao kaze: Sve je Pismo od Boga dano i korisno za popravljanje, poucavanje i ukoravanje u pravdi. 2. Timotijeva poslanica 3 glava 16 stih.

Loremo:

--- Citat: Mikijagodina  19-11-2007, 20:49:43 ---Sama rec Hriscanstvo je u stvari od reci Hristos a Hriscanin je onaj koji sledi Hrista.
Nije dovoljno rasti u takvoj sredini i biti odgajan u tom duhu, jer je i Juda bio ucenik Isusa Hrista ali ga je na kraju izdao. Pravi Hriscanin je samo onaj koji celim srcem i dusm svakodnevno sledi njegov primer i zivi u skladu sa Ocevom voljoljom. 
Pre nego sto je i bio napisan Novi Zavet postojali su prvi Hriscani koji su imali samo Stari Zavet i po njemu ziveli, ali Bog je hteo da bude napisan i Novi Zavet da bi mi sad znali o Isusu koji je platio za nase grehe. Apostol Pavle pisuci za Stari Zavet jer novi jos nije postojao kaze: Sve je Pismo od Boga dano i korisno za popravljanje, poucavanje i ukoravanje u pravdi. 2. Timotijeva poslanica 3 glava 16 stih.

--- Kraj citata ---
Ja nigde nisam rekla da sam vernik pa da dobijem ovakav odgovor.
Za tebe nije dovoljno...za sta..za spasenje? Nisam ni rekla da li mu se nadam ili ne.
Moje odrastanje koje sam spomenula je pozitivno uticalo na formiranje moje licnosti.
To je ono sto sam htela da kazem. Ja ne zelim niti tezin vecnom zivotu.
Kojoj crkvi ti pripadas Miki? Da nisi adventista? :aq15:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju