Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Parking u centru grada  (Pročitano 122903 puta)

0 Članovi i 7 gostiju pregledaju ovu temu.

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #220 poslato: 28-08-2007, 18:41:45 »

aha,"mi nismo andjeli 1" :aq21:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #221 poslato: 05-10-2007, 21:50:31 »

evo opet nešto prave

i Prolaz će na kraju da blokiraju

pa nije im malo

zs

  • Gost
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #222 poslato: 05-10-2007, 21:54:44 »

pa sacekaj da zavrse pa cemo znati sta je :) ovo ipak nista ne mora da znaci. mozda samo stavljaju nesto ispod zemlje :)

tako si ti snimio, iz pogresnog ugla, lepo se vidi da postavljaju neke temelje, no sta ce to biti ne zna se - mozda pokriveno cekaliste za autobus? mozda su vratili tu zemlju pelivanu ili kome je to vec pripadalo pa on nesto radi? ima tu mnogo mozda :)
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #223 poslato: 06-10-2007, 07:55:50 »

"Ovo" nema veze sa parkingom u gradu.
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #224 poslato: 06-10-2007, 08:29:39 »

"Ovo" nema veze sa parkingom u gradu.


ima veze sa zastvaranjem cenra grada raznim gradjevinama - pa sam zbog toga postavio ovde da ne pravim novu temu

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #225 poslato: 06-10-2007, 14:52:56 »

OK. neko ce je vec postaviti uskoro.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #226 poslato: 19-10-2007, 15:39:16 »

ima li neko informaciju sta je sa ovim parkingom, da li je jos uvek prazan
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #227 poslato: 19-10-2007, 18:49:40 »

Prazan jeste ali se prica da ce onaj deo pozadi preraditi u lokale.A ovo pored je (nezvanicno)ZORAN REISEN,naplatio sto vozio dzabe.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #228 poslato: 19-10-2007, 22:34:58 »

hvala. nemam komentara... odoh da povracam
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #229 poslato: 31-10-2007, 08:49:18 »

Cinjenica je da u centru Jag. postoji parking!
Cinjenica je da u okviru parkinga postoje lokali!
Cinjenica je da je mesecna cena iznajmljivanja tih lokala od 1000 - 1500 evra!
Moj zakljucak je da ima posla, ali da omladina nece da radi!
Ne razumem zasto je ovo sto sam otkucala pre neki dan, obrisano?
Sačuvana

Decko

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #230 poslato: 31-10-2007, 13:19:57 »

Razmisljao sam koliko bi sredjivanje parkinga i pravljenje garaze bilo isplativo nekoj firmi da nije tih lokala. Cuo sam da je samo garaza kostala oko 800 000 evra + dodatni troskovi u samoj firmi, pa bi se po nekoj kvazi racunici, firmi investitoru  vratile pare za nekih 50 godina. Budite svesni da opstina nije dala ni dinara,a ima 30% preko svega toga.Ne znam koja bi firma sa normalnim management-om investirala tolike pare u neki grad. Ovako i grad ima garazu, gradjani imaju novu zgradu i ne mogu da se zale da je poslednja zgrada napravljena 82, ima vise mesta za parkiranje, itd. Jeste cena toga cena parking karte ali ove mesecne su brate bas jeftine. Mogu ljudi da se zale koliko god hoce ali i oni sami znaju da se 300 dinara potrosi za neke gluposti koje uopste ne trebaju i da je to mala cifra. Ja inace nisam cuo da neki grad ima uredjen parking, a da se tu parking ne naplacuje.  Meni je drago sto sad mogu da se parkiram malte ne kad hocu i mislim da ne placam suvise. Zamislite goru varijantu da je PS uzeo onaj Stambolic, kako se zove, onaj krimos sto je pobegao iz zemelje. On je kupovao Parking Servise po Srbiji i masovno su ga terali iz gradova. Cene su bile nesto 30 dinara, a vreme naplate od 7-24. Mislite da je on investirao neki novac? Garaze neke neki bakraci? Izbacen je iz svih gradova. Ovi su barem korektni. Nemojte milsliti da branim nekog samo razmisljam koji bi bio realan, a gori scenario. Kad sam prvi put cuo da ce naplacivati parking meni su se narednih mesec dana vrzmale ideje kako da ne platim parking, ali kad sam malo bolje razmislio izgleda da je ovo ispalo na neki nacin i dobro.
Sačuvana

GODO

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 173
  • Nemoj na silu,uzmi veci cekic!
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #231 poslato: 31-10-2007, 14:32:25 »

Ovo za poslednju napravljenu zgradu 82. je sta? Podatak ili samo razmisljanje?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #232 poslato: 31-10-2007, 23:40:25 »

Razmisljao sam koliko bi sredjivanje parkinga i pravljenje garaze bilo isplativo nekoj firmi da nije tih lokala. Cuo sam da je samo garaza kostala oko 800 000 evra + dodatni troskovi u samoj firmi, pa bi se po nekoj kvazi racunici, firmi investitoru  vratile pare za nekih 50 godina. Budite svesni da opstina nije dala ni dinara,a ima 30% preko svega toga.Ne znam koja bi firma sa normalnim management-om investirala tolike pare u neki grad. Ovako i grad ima garazu, gradjani imaju novu zgradu i ne mogu da se zale da je poslednja zgrada napravljena 82, ima vise mesta za parkiranje, itd. Jeste cena toga cena parking karte ali ove mesecne su brate bas jeftine. Mogu ljudi da se zale koliko god hoce ali i oni sami znaju da se 300 dinara potrosi za neke gluposti koje uopste ne trebaju i da je to mala cifra. Ja inace nisam cuo da neki grad ima uredjen parking, a da se tu parking ne naplacuje.  Meni je drago sto sad mogu da se parkiram malte ne kad hocu i mislim da ne placam suvise. Zamislite goru varijantu da je PS uzeo onaj Stambolic, kako se zove, onaj krimos sto je pobegao iz zemelje. On je kupovao Parking Servise po Srbiji i masovno su ga terali iz gradova. Cene su bile nesto 30 dinara, a vreme naplate od 7-24. Mislite da je on investirao neki novac? Garaze neke neki bakraci? Izbacen je iz svih gradova. Ovi su barem korektni. Nemojte milsliti da branim nekog samo razmisljam koji bi bio realan, a gori scenario. Kad sam prvi put cuo da ce naplacivati parking meni su se narednih mesec dana vrzmale ideje kako da ne platim parking, ali kad sam malo bolje razmislio izgleda da je ovo ispalo na neki nacin i dobro.

Nisi cuo za neki grad gde se parking mesta ne naplacuju????????? Ti nisi putovao po Zapadnoj Evropi?????
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #233 poslato: 01-11-2007, 07:18:48 »

Decko je, kako sam ga ja shvatila, hteo reci "kako smo se nadali dobro smo se udali". Samo, taj parking, nije uopste resio problem parkiranja po gradu, sve je isto, samo "sto se placa", a tih 300 din. jel to mesecno parkiranje ispred zgrade?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #234 poslato: 01-11-2007, 09:53:39 »

Verovatno. To takodje ne videh nigde, samo u JA. Ovde se SVE zgrade grade sa garazom, a ko nece da placa zakup ili kupi mesto u garazi, ima besplatna mesta za parkiranje na ulici oko zgrade. Da se stanari kaznjavaju na ovaj nacin, to ima samo u JA. I oko tih zgrada ne moze da se parkira svako, samo onaj ko tu zivi. Dakle, ne znam sta je decko hteo sa ovom super povoljnom cenom da kaze?
Sačuvana

KIMI

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 52
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #235 poslato: 02-11-2007, 09:11:53 »

Deo oko TC ZIR je i dalje u haosu,ne moze da se prodje trotoarom.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #236 poslato: 02-11-2007, 10:05:03 »

A gde se to u Zapadnoj Evropi ne naplacuje parking ako mogu da znam? Ja jos nisam otisao u neki zapadni grad a da ima besplatnih parkinga. Sto se tice cene mesecnih karata, sve ima na sajtu parking servisa jagodine, tako da oko toga nema potrebe da se nagadja. Sto se tice stanja oko parkinga, poboljsalo se mnogo, sada barem imas gde da parkiras, barem ja kad god sam bio u gradu, nebitno kolika je bila guzva uvek sam mogao u centru da parkiram, ako nista vise onda barem u parking zgradi. Cene lokala jesu takve, i to su neke realne sume za tako male lokale u Jagodini. Trzni centar Zir je stvarno u haosu, ali barem nije vise ceo centar.
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #237 poslato: 02-11-2007, 12:59:04 »

A gde se to u Zapadnoj Evropi ne naplacuje parking ako mogu da znam? Ja jos nisam otisao u neki zapadni grad a da ima besplatnih parkinga. Sto se tice cene mesecnih karata, sve ima na sajtu parking servisa jagodine, tako da oko toga nema potrebe da se nagadja. Sto se tice stanja oko parkinga, poboljsalo se mnogo, sada barem imas gde da parkiras, barem ja kad god sam bio u gradu, nebitno kolika je bila guzva uvek sam mogao u centru da parkiram, ako nista vise onda barem u parking zgradi. Cene lokala jesu takve, i to su neke realne sume za tako male lokale u Jagodini. Trzni centar Zir je stvarno u haosu, ali barem nije vise ceo centar.

Je l' me ti ovo zezas???? Ziveo si u Svajcarskoj i nigde nisi video besplatno parking mesto pored svoje stambene zgrade? Samo je potrebno da imas onaj tajmer u kolima. Nisi putovao u komsijsku Austriju i nisi video besplatne zone za parkiranje? U Nemackoj takodje?
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #238 poslato: 02-11-2007, 14:19:40 »

Mace, mnogo sam bila ironicna kad sam rekla da "posla ima, al omladina nece da radi". Parkirala sam se jednom tamo, i cena jednog sata je 20 din., 2 sata 40 din. itd. Skoro si me ubedjivao da nije to tako, vec da ceo dan mozes tu da "zvrndas" za samo 20 din. Ova tvoja tvrdnja je NETACNA! Nije CENTAR samo PARKING U CENTRU GRADA!!! Sve oko tog parkinga je prenatrpano, nefunkcionalno...je*ote, ko da vozis slalom kad ides PESICE kroz grad, aj sad malo po trotoaru, aj sad malo po ulici, aj opet na trotoar.....Ti si divno, vaspitano (retko kulturno) dete koje se tu parkira kad god dodje u grad za 20 din. od jutra do sutra!!!
Sačuvana

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Parking u centru grada
« Odgovor #239 poslato: 02-11-2007, 14:25:45 »

Razmisljao sam koliko bi sredjivanje parkinga i pravljenje garaze bilo isplativo nekoj firmi da nije tih lokala. Cuo sam da je samo garaza kostala oko 800 000 evra + dodatni troskovi u samoj firmi, pa bi se po nekoj kvazi racunici, firmi investitoru  vratile pare za nekih 50 godina. Budite svesni da opstina nije dala ni dinara,a ima 30% preko svega toga.Ne znam koja bi firma sa normalnim management-om investirala tolike pare u neki grad. Ovako i grad ima garazu, gradjani imaju novu zgradu i ne mogu da se zale da je poslednja zgrada napravljena 82, ima vise mesta za parkiranje, itd. J

"Isplativost" rada mesovitog privatno-javnog preduzeca za parkiranje postignuta je opstinskom odlukom od proleca ove godine kojom su SVE pare, koje se inace prilikom izgradnje objekata u gradu placaju u slucaju da nema obezbedjenog parkinga za stanove, umesto Direkciji i budzetu usmerene mesovito javno-privatnom preduzecu koje bi inace trebalo da bude investitor legendarne prazne garaze, za koju je opstina dala garanciju na budzet a koja se narucuje i kupuje od privatnog partnera u mesovitoj parking firmi i prikazuje kao njegova "investicija" a koju zapravo otplacuje mesovita firma.

Tj. :

1. Formirana nova mesovita javno-privatna firma za naplatu parkiranja. Dobit se naravno deli itd.

2. Ta firma (nova) ima obavezu ulaganja. Dakle, nema obavezu ulaganja privatni partner, nego zajednicka firma. (ovde dozvoljavam mogucnost da privatni partner ima obavezu ulaganja, ali onda bi neko trebalo da bude uhapsen zbog kasnijih stavki).

3. Opstina donela odluku da se pare za namensku izgradnju parkinga uplacuju mesovitoj firmi, kod izgradnje novih zgrada koje nemaju obezbedjen parking. To se inace racuna u odnosu na broj m2 gradnje i ovima sto grade to je mnogo jednostavnije nego da resavaju pitanje parkiranja.

Rec je o velikim parama i naravno postavlja se pitanje zasto je JP Direkcija sa svojih 100 zaposlenih nesposobna da sama planiran i gradi parkinge nego ce to neko drugi da radi? Mesovitoj firmi nikakvi drugi novci nisu potrebni za rad inace, ova renta je super.

4. Uplacene pare su na racunu mesovite firme & logicno, upotrebice se za npr. otplacivanje garaze kao najociglednije investicije. Tj. u ovoj varijanti ocigledno, privatni partner ne ulaze nista, nego se koriste budzetske pare, tj. prakticno opstina gradi, samo ne direktno nego preko mesovite firme, svojim parama, pa  se to prikazuje kao investicija.

(U suprotnom, ako bi privatni partner garazu prikazao kao svoju "investiciju", a ona mu se isplacuje uredno, tj. on je prodaje zapravo mesovitom preduzecu, eto teme za apsanu.)

5. Garaza se kupuje od privatnog partnera, tj. on gradi, pa tu vec zaradjuje dovoljno i nema dalji problem. Medjutim, radi svake eventualnosti, investicija (placanje izgradnje) obezbedjuje se po uslovima ugovora menicom na racun budzeta (sto je protivzakonito uzgred bez odluke skupstine), tako da sto se privatnog partnera tice, sve moze odmah da propadne, oni su garazu prodali.

6. Izgradnja lokala doprinosi isplativosti celokupne investicije, mada je jasno da je privatni partner vec profitirao, pa sto se njega tice lokale moze i da pokloni opstini (jer, garaza se ionako gradi prakticno javnim sredstvima).

U svakom slucaju, lokali nikako ne resavaju problem parkiranja, pa je njihova izgradnja u okviru javne garaze besmislica sa stanovista problema koji se hteo resiti. Jedino ako su se neki drugi problemi hteli resiti.

Rekonstrukcija dogadjaja uradjena je na osnovu javno dostupnih informacija, dopustam mogucnost da ima propusta, ali je svakako rec o lose sklopljenom poslu.


PS: Kao sto sam napomenuo ranije u postu koji mi je izgleda obrisan, ako ZoranReisen gradi tu konstrukciju pored parkiralista, onda to znaci da vozenje za Gucu i po okolnim selima NIJE BILO ZA DZABE i BESPLATNO.

Najgore je kad opstina dodje u kolaps sa vracanjem dugovanja pa onda krene da kompenzira to (nezakonito i glupo) preko kompenzacija za komunalije i gradjevinsko zemljiste koje se onda daje neplanski za izgradnju pa generacije i generacije placaju ceh necije gluposti i tastine.

I bilo bi stvarno lepo da administrator ako vec zapocne neku off-topic raspravu obrise i svoj post i javno se pokaje na forumu, a ne da samo posle brise nase komentare na njegov post.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 25 upita.