Razne zanimljive teme > Roditeljski kutak

Epiduralna anestezija,bezbolni porodjaj....

(1/6) > >>

bebironac:
Interesuje me misljenje drugih o bezbolnom porodjaju,radim u anesteziji i asistirala sam na ovakvim porodjajima,i mogu vam reci da je to jako humana stvar,i treba svaka trudnica da prihvati ovu anesteziju pri porodjaju....iskustva zena koje su se podvrgle ovoj anesteziji su pozitivna i sve su odusevljene....

bebironac:
manje kosta....

bebironac:
kod nas i jagodini nije bilo do sad nikakvih komplikacija,osim sto se par porodjaja zavrsilo carskim rezom,ali oni bi se i bez epidurala zavrsili istim....
Epiduralna za razliku od spinalne anestezije ne oduzima motoriku nogu,samo obezboljuje tu ciljanu regiju....vec posle par sati mozes normalno da funkcionises...prvih par sati se ne preporucuje ustajanje zbog eventualnog pada pritiska,ali to je taman vreme koje svaka porodilja iskoristi za odmor posle porodjaja....

bebironac:
za cenu ne znam tacno da ti kazem...
a sto se tice straha od toga da ostanes nepoktretan je cista glupst,ne treba strahovati od toga,jako je bitno kad se daje anestezija da se radi pod sterilnim uslovima da ne bi doslo do upale,anestezija se daje u takozvani epiduralni prostor u kom se ne nalazi kicmena mozdina,to je ustvari prazan prostor i ne postoji mogucnost povrede kicme...kod nas u jagodini bezbolne porodjaje rade dva anesteziologa....

ribica:
Poradjala sam se sa epiduralom dva puta,osecaj je divan(pisacu sledeci put opsirnije,sada sam umorna).Samo da kazem,da sam na prvom porodjaju htela da osetim bolove,cisto da vidim kakav je osecaj(nisam kukavica,al stvarno boli), ZENE BOLI DO BOLA,DO SMRTI(tako se bar meni cinilo),moja mama kaze da se to zaboravi(ja ga jos nisam zaboravila i ako sam posle pola sata trazila epidural).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju