Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Evo otkud mi u Jagodini...  (Pročitano 7387 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Evo otkud mi u Jagodini...
« poslato: 03-06-2009, 19:45:15 »

Iako sam obecao da vise necu diskutovati moram da se javim zbog velikog broja privatnih poruka koje sam dobio a ujedno i da iznesem neke detalje kojima cu mozda opravdati svoju bahatost prema nekim diskutantima.
Moje namere su zaista bile iskrene kad sam postavio predhodni topik jer sam se predstavio punim imenom, odkle dolazim pa cak i naveo zgradu u kojoj cu ziveti koja je i izazvala nesporazume ovde.
Priznajem iritirao me je governmentov stav a evo i zbog cega.On verovatno ovo nece citati ali mora da zna da svojim istupima mozda moze povrediti nekog.Nekog ko ne sme recimo da se potrese...a taj neko je moja zena,
nazalost dijagnozovana sa neizlecimom bolescu M.skleroza koju i najmanji stres moze da baci dozivotno u kolica.
Posto su se njeni napadi postali ucestali po svetu neurologa odlucili smo da promenimo klimu i gde bi smo nego
u Srbiju.Ja sam zeleo da se preselimo u neki grad gde imamo prijatelja i rodbinu ali je ona,tragajuci za nekretninama naisla na Plavusu,na video snimak gradnje   http://www.ibsvisokogradnja.com/video.html
i molila da kupimo tu stan.Kakav bih ja covek bio ako joj ne bi ispuni zelju nakon 30 god provednih samnom.
Podrsku smo dobili i od dece.Uslov nam je bio samo da grad nema probleme sa vodom i da zgrada ima lift u kojoj mogu da stanu invalidska kolica a takvih nema puno u Jagodini pa je samim tim i moj izbor bio ogranicen.
Znate,nije lepo reci nekom,koga i ne poznajs,e tako se kupuje stan,pitaju se najpre ljudi kjoji zive ovde...
daj boze da ga niko ne kupuje na ovaj nacin i iz razloga zbog kojih ja to cinim.
Kad mi je zena procitala tu informaciju da zgrada tone jako se potresla zato sto je ona insistirala na toj zgradi.
Satima sam morao da je ubedjujem da to nije tacno,da je to samo nagadjanje,da trazim brojeve telefona gradjevinske inspekcije u Ja,da zovem inevstitora...
Eto to je moja prica...postavio sam topik u nadi da ce mo pronaci nove prijatelje.Nista drugo.Zena za desetak
dana ide tamo,ona tesko hoda cak i uz neciju pomoc ali ide u Jagodinu.
Hvala.
Jos jednom duzan sam veliko izvenjenje  Luni...sve najbolje.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #1 poslato: 03-06-2009, 20:34:18 »

Poštovani drd998,

jako mi je žao zbog dijagnostikovane bolesti Vaše supruge. Kao što sami rekoste, Vašoj supruzi je potreban apsolutni mir. Zgrada se nalazi uz raskrsnicu koja vodi ka Autoputu, a preko puta je odmah i benzinska pumpa, tu od mira i tišine nema ništa. Drugo, u Jagodini ne znam zgradu koja ima lift a da valja (često se kvare i nisu u funkciji). Treće, zvali ste inspekcije i investitore... sigurno su Vam rekli sve što ste želeli da čujete. Ovde se dozvole za rad dobijaju tako što se prvo "podmaže", a ako dobro "podmažeš" možeš i soliter da gradiš na temelju kakav se postavlja za štalu. Vode u Jagodini ima osim vanrednih isključenja ili ako se menja voda u Akva parku.

Posle svega rečenog, mislite li da smo mi stari jagodinci blesavi i ludi kada vam govorimo da je Vaša investicija apsolutni promašaj. S ovim što ste Vi napisali, mislite li da je Vašoj uvaženoj supruzi ponuđen adekvatan boravak?


Srdačan pozdrav!
Sačuvana

PECA BMW

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 59
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #2 poslato: 03-06-2009, 21:00:29 »

E do sada sam cutao al vi ga pereteraste

PRVO: da zgrada tone je samo pustena buva da bi unistili investitora koji je neki iz trece price uzeo naj bolju lokaciju a to se jagodinskoj mafiji nije svidelo   ...znam investitora... tj sreo sam ga jednom i cuo pricu...

DRUGO:plavusa je naj kvakitetnija zgrada u jagodini (sto se novogradnje tice), kako znam tako sto sam nosijo neki namestaj u tu zgradu i video dosta stanova: besumni lift sa Muzikom:parket A klase : klima :vrhunska stolarija : kupatila FULL zavrsena sa ogledalima i ostalim pratecim sitnicama :Kablovska TV: ADSL: Grejanje boli glava:

TRECE:covek je koliko sam skontao uzeo stan koji gleda na crni vrh tj tabansko igraliste tako da buke od saobracaja i benzinske pumpe nece biti a zgrada ima extra stolariju, zatvoris prozor i ne cujes nista...

CETVRTO: zgada je polu prazna zato sto su stanovi skupi (ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo) i zato sto su pustili buvu da tone...

PETO: da stvarno tone ona strana zgrade koja je sva u staklu vise ne bi bila jer ako tone prvo bi stakla popucala     a i zasto bi covek pravijo jos jednu zgradu pored i to jos vecu i svu u staklima ako je zemljiste lose jer je prica da tone starija od ove nove zgrade pored????


a posto sam srbin evo sale na sve to:::: prodajem kucu na klizistu....presla samo 200metara:::::


danas sam prosao pored te zgrade i zgrada je VRH ako bi nekad prodao bubreg tu bi kupio stan sigurno....

Komsija drd998  dobro dosao ti nama i obavezno se javi da pijemo kafu....
al na tvoju terasu jer ti imas pogled na zalazak sunca  :aq01: :aq01:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #3 poslato: 03-06-2009, 21:02:06 »

Sta znam, sve to zavisi od lokacije, ja npr. imam jedan stan u glavnoj ulici, i iako je ona toliko prometna ja uopste ne cujem nikakvu buku bas zbog dobre izolacije. Sto se tice liftova, ja npr. od kada zivim u jednoj b zgradi, ne secam kada je zadnji put otkazao lift (ne racunajuci period kada nije bilo struje), tako da to za stalni otkaz liftova barem sto se tice nekih b zgrada ne moze da se potvrdi, za ostale zgrade stvarno ne znam.
Sačuvana
Dark Eagle

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #4 poslato: 03-06-2009, 21:34:21 »

Ja se u potpunosti slažem sa Pecom, dobro ti nama došao u Jagodinu i mislim da uopšte nisi pogrešio što si kupio stan u Plavuši. Drd998 DOBRO DOŠAO U JAGODINU  :aq26:, ne slušaj "stare jagodince" slušaj B92! :aq28:
Sačuvana

Pop Milan

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 315
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #5 poslato: 04-06-2009, 08:10:01 »

E do sada sam cutao al vi ga pereteraste

PRVO: da zgrada tone je samo pustena buva da bi unistili investitora koji je neki iz trece price uzeo naj bolju lokaciju a to se jagodinskoj mafiji nije svidelo   ...znam investitora... tj sreo sam ga jednom i cuo pricu...

DRUGO:plavusa je naj kvakitetnija zgrada u jagodini (sto se novogradnje tice), kako znam tako sto sam nosijo neki namestaj u tu zgradu i video dosta stanova: besumni lift sa Muzikom:parket A klase : klima :vrhunska stolarija : kupatila FULL zavrsena sa ogledalima i ostalim pratecim sitnicama :Kablovska TV: ADSL: Grejanje boli glava:

TRECE:covek je koliko sam skontao uzeo stan koji gleda na crni vrh tj tabansko igraliste tako da buke od saobracaja i benzinske pumpe nece biti a zgrada ima extra stolariju, zatvoris prozor i ne cujes nista...

CETVRTO: zgada je polu prazna zato sto su stanovi skupi (ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo) i zato sto su pustili buvu da tone...

PETO: da stvarno tone ona strana zgrade koja je sva u staklu vise ne bi bila jer ako tone prvo bi stakla popucala     a i zasto bi covek pravijo jos jednu zgradu pored i to jos vecu i svu u staklima ako je zemljiste lose jer je prica da tone starija od ove nove zgrade pored????


a posto sam srbin evo sale na sve to:::: prodajem kucu na klizistu....presla samo 200metara:::::


danas sam prosao pored te zgrade i zgrada je VRH ako bi nekad prodao bubreg tu bi kupio stan sigurno....

Komsija drd998  dobro dosao ti nama i obavezno se javi da pijemo kafu....
al na tvoju terasu jer ti imas pogled na zalazak sunca  :aq01: :aq01:



 Svaka rec je na mestu  . Nemam sta da dodam. :xq004: :xq004: :xq011:
« Poslednja izmena: 04-06-2009, 08:11:18 od strane Pop Milan »
Sačuvana
--------SAMO VAS GLEDAM --------

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #6 poslato: 05-06-2009, 12:25:42 »

E do sada sam cutao al vi ga pereteraste

PRVO: da zgrada tone je samo pustena buva da bi unistili investitora koji je neki iz trece price uzeo naj bolju lokaciju a to se jagodinskoj mafiji nije svidelo   ...znam investitora... tj sreo sam ga jednom i cuo pricu...

DRUGO:plavusa je naj kvakitetnija zgrada u jagodini (sto se novogradnje tice), kako znam tako sto sam nosijo neki namestaj u tu zgradu i video dosta stanova: besumni lift sa Muzikom:parket A klase : klima :vrhunska stolarija : kupatila FULL zavrsena sa ogledalima i ostalim pratecim sitnicama :Kablovska TV: ADSL: Grejanje boli glava:

TRECE:covek je koliko sam skontao uzeo stan koji gleda na crni vrh tj tabansko igraliste tako da buke od saobracaja i benzinske pumpe nece biti a zgrada ima extra stolariju, zatvoris prozor i ne cujes nista...

CETVRTO: zgada je polu prazna zato sto su stanovi skupi (ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo) i zato sto su pustili buvu da tone...

PETO: da stvarno tone ona strana zgrade koja je sva u staklu vise ne bi bila jer ako tone prvo bi stakla popucala     a i zasto bi covek pravijo jos jednu zgradu pored i to jos vecu i svu u staklima ako je zemljiste lose jer je prica da tone starija od ove nove zgrade pored????


a posto sam srbin evo sale na sve to:::: prodajem kucu na klizistu....presla samo 200metara:::::


danas sam prosao pored te zgrade i zgrada je VRH ako bi nekad prodao bubreg tu bi kupio stan sigurno....

Komsija drd998  dobro dosao ti nama i obavezno se javi da pijemo kafu....
al na tvoju terasu jer ti imas pogled na zalazak sunca  :aq01: :aq01:

POTPISUJEM....čudo da ovom gospodinu nije rečeno da su užasni klimatski uslovi u Jagodini , da s jeseni pada kiša a zimi ( o užasa) čak i sneg....da ne pominjem leto i tropske vrućine....e , čudan smo mi narod...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

zixmix

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 221
  • Ja bi ovo radio tata....-I tata bi sine!
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #7 poslato: 05-06-2009, 18:44:11 »

 :xq011: :aq29: :xq011: :aq21: :aq21: :aq21: :aq21:
Sačuvana

luksa

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 437
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #8 poslato: 05-06-2009, 22:17:14 »

Moram i ja da se umesam, radio sam u toj zgradi u nekoliko stana, a moj drugar ima stan na 6 spratu. Definitivno je ovo najbolja zgrada u Jagodini, besumni lift najbolji koji sam video, stanovi lepo uredjeni, stepeniste sredjeno, meni vise lici na neki luksuzan hotel nego na stambenu zgradu.
Verovatno ce Plavusa 2 biti jos bolja a sto rece neko voleo bih da mogu da sebi priustim stan u njoj....nazalost...

PS. Saznao sam da je jedna gospodja iz Kanade pazarila na nevidjeno 3 stana u plavusi 2.

Toliko od mene.
Sačuvana

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #9 poslato: 05-06-2009, 23:03:23 »

Luks uospte ne sumnjam da je doticna gospodja iz Canade kupila te stanove...znajuci kako se ovde zida.Zao mi je samo sto ljudi tamo ne cene malo vise to sto imamo.Ovde se u stanovima,u zgradama do 5  spratova rade podovi od ploca koje su napravljene od lepljevine iverice,zidovi spoljni su od istih ploca samo nasminkani ukrasnim plastikama a unutranji od gipsanih ploca koje mozes probiti prstom ako malo jace udaris.Cujes svakog komsiju kako hoda,kaslje,hrce...Parketi su misaona imenica,svuda se postavljaju jeftini itisioni a keramike ni od traga,linoleumi a po zidovima neke plasticne ploce.Kad sam video da moj prijateljom vrata skracuje makazama ja sam zanemeo.E takvi stanovi kostaju po 150 000 $ a stanovi kao sto su nasi,u betonskim zgradama sa liftovima,parketima...kvalitet priblizan nasem ne mozes kupiti ispod 400.000$.Ja sam canadjanima ovde pokazao site Plavuse na kome je i video koji pokazuje kako se zidala zgrada i ljudi su bukvalno u cudu.Zato su se i raspitivali da investiraju tamo svoj novac jer u ovoj svetskoj krizi nemaju pametniji izbor.E sad ako jagodinci imaju tako negativno misljenje o svom gradu onda je tesko i njima objasniti da nece pogresiti.A ja sam ubedjen da nece.
Sačuvana

PECA BMW

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 59
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #10 poslato: 05-06-2009, 23:19:43 »

Sutra se nadam da skoknem do plavuse da slikam pa saljem slike....

E danas prolazim Cocetovom ulicom i snimim onu novu zgradu sto prave i imam sta da vidim spoljni zid je debeo 45 cm....blok-staklena vuna-cigla...

to odavno nismo videli zadnji put je to radjeno (koliko ja znam) na strelistu u crvenim zgradama 1983god. na tim zgradama je spoljni zid 45cm (provereno zivim tu)


I posle se nasi romi zale sto zive u kartonskim kucama a ni u kanadi nije bolje.. :aq24: :aq24: :aq24:
Sačuvana

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #11 poslato: 06-06-2009, 00:50:25 »

Peco ne znam gde je ta zgrada niti Cocetova ulica ali je bas tako,kad sam bio prvi put da vidim stan bas su ga zavrsavali ali  su majstori ostavili prolaz za susedni stan u sledecoj lameli u kojoj su radili(dve lamele su spojene) i tada sam prvi put video takve zidove po 45 cm pa kad se to spojilo ispao je zid 90 cm...neverovarno.
Bio bih ti jako zahvalan za nove slike zgrade.
Sačuvana

Bane k

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29
Одг: Evo otkud mi u Jagodini...
« Odgovor #12 poslato: 26-06-2009, 03:49:31 »

kolega drd998, zelim tebi i tvojoj zeni lep zivot tamo, da se snadjete i zivite u miru medju svojima.
Ja sam zadrti Jagodinac, ipak emigrant vec 15 godina, dobar deo pechalbe sam proveo u Kanadi gde sam i sad. Jagodinu sam posecivao cesto, tamo su mi najmiliji.
zelim i ja da se vratim, razmisljam puno o tome ali kako stoje stvari od toga nece biti nista, bar za neko vreme - postoje opsti a i licni razlozi.
Voleo bih da nas izvestavas kako stvari idu, kako tece zivot u otadzbini vama dvoma, cisto da prenesete utiske na druge koji bi se vratili jer gledate i sudite ocima koje imaju slicna iskustva kao i moja/nasa emigrantska.

poz.

nadam se da Kanadi nisi zatvorio vrata, da mozes da se vratis bez pomuke ukoliko stvari krenu nizbrdo.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.127 sekundi sa 25 upita.