Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Naučite kako da odaberete miris koji će vam odgovarati u svakoj situaciji  (Pročitano 16072 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Naučite kako da odaberete miris koji će vam odgovarati u svakoj situaciji
Pravi parfem za pravu priliku

Iako nije vidljiv kada ga upotrebite, parfem je jedan od glavnih modnih dodataka. Trebalo bi da znate da svaki parfem traži određenu priliku. Mi smo vam u ovom broju pripremili vodič za odabir parfema koji će vam pomoći da uvek izaberete onaj pravi za odgovarajuću priliku.


Parfem za posao

Mirisna nota koju imate na sebi tokom radnog dana utiče na to kako će vas kolege doživljavati. I ovde postoje neka pravila. Ukoliko imate intervju za posao, odlučite se za parfem čija je nota čista i prijatna, znači ne prejaka niti senzualna. S obzirom na to je svaki posao različit, i parfemi koje bi trebalo da odaberete su različiti. Pa, ukoliko radite u banci, dobar izbor bi bio „šanel kristal“ ili „anik gotal eu dhadrijan“.


Ako ste u čestom kontaktu sa ljudima, trebalo bi da koristite mirise koji nisu jaki, kao što je „ivi splaš“ od Marka Džejkobsa, ili Versačeov „brajt kristal“.

Ako se bavite kreativnim poslom, probajte nešto moderno, ali izbegavajte bogate i teške arome. Dobar izbor je „Jelisaveta“, najnoviji parfem princeze Jelisavete Karađorđević. A ukoliko ste šef, onda vam je definitivno potrebna aroma koja će pokazati da ste autoritet, dakle nešto veoma aromatično, „d one“, najnoviji parfem Dolče i Gabane, ili Sislijev „de lune“.

Kada neki parfem koristite jako dugo, prestajete da ga osećate istim intenzitetom, pa ga na kožu nanosite u većoj količini nego uobičajeno. Da biste ovo izbegli, probajte da pronađete dva parfema koja vam odgovaraju, a koja ćete menjati s vremena na vreme.


Parfem za vikend

Ako ste u depresivnom raspoloženju, izbegavajte parfeme koje koristite tokom nedelje. Tokom vikenda svi želimo da nosimo opuštenu odeću, da šetamo po kući bez šminke i da se osećamo rasterećeno. Upravo iz tog razloga naprskajte se parfemom koji ima aromu neke egzotične destinacije. To će vas podsetiti na odmor što će automatski opustiti vaše nervni sistem i ispuniti ga prijatnim osećanjima. Pretvorite svoje vikende u male odmore čak iako tokom vikenda morate da pravite veliko spremanje. Dobar izbor su „agrumi di sicilia“, i „san“ koji u sebi sadrže note limuna. Ovakav parfem će vas istog trenutka odvesti na italijansko primorje.

Uvek možete da se odlučite i za parfeme koji će u vama probuditi uspomene iz detinjstva, što će vam svakako pomoći da se osetite opušteno i srećno.

CDC/BT

Kako da kupite parfem

Pa ipak, nije lako izabrati onaj koji će vam najviše odgovarati i na najbolji način istaći vašu posebnost. Evo nekoliko saveta kako da u tome uspete:

-pre nego što krenete u potragu za onim pravim, odlučite koje su vam vrste mirisa draže - cvetne, orijentalne, teže ili sveže note...

-ograničite izbor na najviše tri vrste mirisa - ako pomirišete više parfema tokom kupovine, nećete moći da ih razlikujete.

-ako mislite da vam se parfem sviđa, nanesite ga direktno na kožu. Na taj način utvrdićete kako se slaže s vašim individualnim mirisom, a to nećete postići ako ga nanesete samo na komadić papira

-parfemu je potrebno najmanje dva sata kako bi u potpunosti razvio miris na koži. Tek tada moći ćete da utvrdite njegovu gornju notu, bazu i srce, a na svakome od nas isti parfem drugačije miriše.

-uvek nekoga možete da pitate za savet, ali kupovina parfema zavisi od posebnih sklonosti pa bi trebalo da budete potpuno sigurni u svoj izbor.
Parfem za raspoloženje

Ukoliko ste neraspoloženi, parfem koji u sebi sadrži lavandu pomoći će vam da prebrodite težak dan, smiriće vas i poboljšati pamćenje. Možete da se odlučite za Anik Gotal „eu de lavande“.

Ukoliko vam treba energetski podstrek, pravi izbor za to su citrusne note koje sadrži Klarinsov „eu dinamiset“. Ovaj parfem ima jak energetski efekat koji može da vam pomogne da razbistrite um za tili čas.

A ukoliko ste depresivni ili nesrećni, onda odaberite parfem koji u sebi ima miris kokosa. Ovaj parfem je idealan za početak nedelje, naš izbor je „smajli“ ili „džo malun blu agava“ i „kakao“.

izvor blic

gaga24

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4

Naučite kako da odaberete miris koji će vam odgovarati u svakoj situaciji
Pravi parfem za pravu priliku

Iako nije vidljiv kada ga upotrebite, parfem je jedan od glavnih modnih dodataka. Trebalo bi da znate da svaki parfem traži određenu priliku. Mi smo vam u ovom broju pripremili vodič za odabir parfema koji će vam pomoći da uvek izaberete onaj pravi za odgovarajuću priliku.


Parfem za posao

Mirisna nota koju imate na sebi tokom radnog dana utiče na to kako će vas kolege doživljavati. I ovde postoje neka pravila. Ukoliko imate intervju za posao, odlučite se za parfem čija je nota čista i prijatna, znači ne prejaka niti senzualna. S obzirom na to je svaki posao različit, i parfemi koje bi trebalo da odaberete su različiti. Pa, ukoliko radite u banci, dobar izbor bi bio „šanel kristal“ ili „anik gotal eu dhadrijan“.


Ako ste u čestom kontaktu sa ljudima, trebalo bi da koristite mirise koji nisu jaki, kao što je „ivi splaš“ od Marka Džejkobsa, ili Versačeov „brajt kristal“.

Ako se bavite kreativnim poslom, probajte nešto moderno, ali izbegavajte bogate i teške arome. Dobar izbor je „Jelisaveta“, najnoviji parfem princeze Jelisavete Karađorđević. A ukoliko ste šef, onda vam je definitivno potrebna aroma koja će pokazati da ste autoritet, dakle nešto veoma aromatično, „d one“, najnoviji parfem Dolče i Gabane, ili Sislijev „de lune“.

Kada neki parfem koristite jako dugo, prestajete da ga osećate istim intenzitetom, pa ga na kožu nanosite u većoj količini nego uobičajeno. Da biste ovo izbegli, probajte da pronađete dva parfema koja vam odgovaraju, a koja ćete menjati s vremena na vreme.


Parfem za vikend

Ako ste u depresivnom raspoloženju, izbegavajte parfeme koje koristite tokom nedelje. Tokom vikenda svi želimo da nosimo opuštenu odeću, da šetamo po kući bez šminke i da se osećamo rasterećeno. Upravo iz tog razloga naprskajte se parfemom koji ima aromu neke egzotične destinacije. To će vas podsetiti na odmor što će automatski opustiti vaše nervni sistem i ispuniti ga prijatnim osećanjima. Pretvorite svoje vikende u male odmore čak iako tokom vikenda morate da pravite veliko spremanje. Dobar izbor su „agrumi di sicilia“, i „san“ koji u sebi sadrže note limuna. Ovakav parfem će vas istog trenutka odvesti na italijansko primorje.

Uvek možete da se odlučite i za parfeme koji će u vama probuditi uspomene iz detinjstva, što će vam svakako pomoći da se osetite opušteno i srećno.

CDC/BT

Kako da kupite parfem

Pa ipak, nije lako izabrati onaj koji će vam najviše odgovarati i na najbolji način istaći vašu posebnost. Evo nekoliko saveta kako da u tome uspete:

-pre nego što krenete u potragu za onim pravim, odlučite koje su vam vrste mirisa draže - cvetne, orijentalne, teže ili sveže note...

-ograničite izbor na najviše tri vrste mirisa - ako pomirišete više parfema tokom kupovine, nećete moći da ih razlikujete.

-ako mislite da vam se parfem sviđa, nanesite ga direktno na kožu. Na taj način utvrdićete kako se slaže s vašim individualnim mirisom, a to nećete postići ako ga nanesete samo na komadić papira

-parfemu je potrebno najmanje dva sata kako bi u potpunosti razvio miris na koži. Tek tada moći ćete da utvrdite njegovu gornju notu, bazu i srce, a na svakome od nas isti parfem drugačije miriše.

-uvek nekoga možete da pitate za savet, ali kupovina parfema zavisi od posebnih sklonosti pa bi trebalo da budete potpuno sigurni u svoj izbor.
Parfem za raspoloženje

Ukoliko ste neraspoloženi, parfem koji u sebi sadrži lavandu pomoći će vam da prebrodite težak dan, smiriće vas i poboljšati pamćenje. Možete da se odlučite za Anik Gotal „eu de lavande“.

Ukoliko vam treba energetski podstrek, pravi izbor za to su citrusne note koje sadrži Klarinsov „eu dinamiset“. Ovaj parfem ima jak energetski efekat koji može da vam pomogne da razbistrite um za tili čas.

A ukoliko ste depresivni ili nesrećni, onda odaberite parfem koji u sebi ima miris kokosa. Ovaj parfem je idealan za početak nedelje, naš izbor je „smajli“ ili „džo malun blu agava“ i „kakao“.

izvor blic
To au gluposti. Imam dosta super parfema i stavljam ih kako mi se kad sviđaju zavisno od raspoloženja i god. doba.
Sačuvana

Djina

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 56
  • The Best of Labradors

ne bih ja rekla da su gluposti,vec jednostavno stvar izbora! I ja svoje parfeme koristim kako mi u momentu nalaze prilika i raspolozenje, ali mozda bi ovaj text nekom dobro dosao,kao mali orjentir...
Sačuvana
BLACK BEAUTY OF PAMITA

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

                                                                                                             Home/Moda/TRENDOVI & SAVETI
Otkrijte šta vaš PARFEM govori o vama


Da li više volite cvetne mirise ili one oporije?
To nije samo pitanje ukusa, već mnogo govori i o vašoj ličnosti, smatra hambruški stručnjak za mirise Kim Vajsvange. Ona tvrdi da omiljeni mirisi mnogo govore o željama i osobinama.
Pogledajte u koju kategoriju mirisa spada vaš, a onda pročitajte šta on otkriva o vama.
 


Cvetni, razigrani mirisi

Obožavate miris koji podseća na cvetnu livadu. Ovakvi parfemi u sebi sadrže eterična ulja jasmina i magnolija.
Izgled: Romantične osobe poput vas obožavaju karnere, fine izvezene tkanine i mnogo nežnog nakita.
Ljubavni život: Maštate o velikoj ljubavi i uglavnom je i nalazite. U vezi ulažete mnogo kako biste usrećili partnera, ali samo dok vas on drži kao malo vode na dlanu. Privlače vas vatreni, negovani muškarci.
Temperament: Zračite optimizmom. Pošto u svakome vidite samo dobro, dešava se da se razočarate
Mane: Želite da o vama svi misle lepo. Ponekad ste površni. Uložite više napora da biste postigli određeni cilj.
 
Intenzivni i orijentalni

Prija vam mešavina egzotičnih aroma cveta đumbira, kedra, mandarine, jasmina i sandalovog drveta.
Izgled: Izrazito ste senzualan tip. Smatrate sebe lepom. Nosite odeću koja ističe figuru i prefinjeni veš. Mnoge žene koje pripadaju ovom tipu imaju dugu kosu, koja naglašava ženstvenost.
Ljubavni život: Spremni ste da poklonite svoje srce onom pravom, ali nisu svi pripadnici muškog pola dorasli ovakvom naboju ženstvenosti. Zbog toga među "pravim ženama" ima onih koje su pronašle svoju luku.
Temperament: Čvrsto stojite iza svojih osećanja i potreba. U svađi često reagujete impulsivno, ali brzo opraštate.
Mane: Zbog želje da prikažete svoje ženske atribute u što boljem svetlu, ponekad znate da preterate. Imajte na umu: manje često znači više.
 

Limunasti i sveži

Koristite parfeme koji imaju osvežavajuću aromu grejpfruta i cvetova pomorandže.
Izgled: Pošto ste u svemu umereni, birate jednostavne, sportske krojeve i svetle boje. Vaša šminka je uvek diskretna.
Ljubavni život: Vi tražite muškarca s kojim ćete uveče šetati parkom, džogirati, ići na planinarenje, ali i koji će vam biti dobar prijatelj i pouzdan partner. Mačo-tipovi kod vas nemaju šanse.
Temperament: Vaša aktivna priroda neke ljude čini nervoznim. Ne bi bilo loše da tokom dana nađete vremena i za trenutke kada neće raditi ništa.
Mane: Previše ste aktivni i to očekujete i od drugih. Usporite malo.
 
Puderasti i slatkasti

Volite parfeme koji naglašavaju ženstvenost. Aroma vanile vas podseća na detinjstvo, dok sladunjavi ilang-ilang deluje na muškarce kao magnet.
Izgled: Vi ste vedra osoba koja voli da istakne svoju ženstvenost, ali ne na napadan način. Nikad ne nosite previsoke potpetice, jer vam je potrebno čvrsto tlo pod nogama.
Ljubavni život: Potreban vam je oslonac i zato čeznete za muškarcem koji će vas zaštititi. Može da bude i malo korpulentniji, glavno da prijatno miriše. Od partnera očekujete odanost.
Temperament: Ponekad s tugom konstatujete kako vas svakodnevni problemi lišavaju one lakoće koju osećate dok maštate. Okružujete se ljudima koji vam pružaju stabilnost.
Mane: Ne podnesite samoću. Zašto ste toliko plašljivi? Imate mnogo više energije nego što ste skloni da verujete.
 
Opori i aromatični

Volite nenametljive, zemljane arome, kakve se često koriste u proizvodnji muških parfema.
Izgled: Samouvereni ste i ne želite da vas cene samo zbog izgleda. Zato u odevanju prednost dajete jednostavnim krojevima i neupadljivim bojama. Nakit štedljivo koristite.
Ljubavni život: Vi tačno znate šta hoćete i kako da to ostvarite. To radite tako mudro i šarmantno da vaš partner ništa ne može da vam odbije. Tražite osobu koja će vam ostaviti dovoljno slobode za sva vaša interesovanja.
Temperament: Ambiciozno i dosledni. Veoma ste velikodušni, čak i onda kada stvari ne teku baš onako kako ste zamislili. Za uzvrat očekujete iskrenost i lojanost.
Mane: Ne možete da isključite mozak i otvorite srce. Prepustite se i vi ponekad emocijama!
 
                                                                                                               
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Drage dame, kojoj kategoriji pripada vas parfem?

Ja ih imam vise, ali najradije biram  "limunaste i sveze"

Pa, da vas cujem?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

Opori i aromatični

Volite nenametljive, zemljane arome, kakve se često koriste u proizvodnji muških parfema.
Izgled: Samouvereni ste i ne želite da vas cene samo zbog izgleda. Zato u odevanju prednost dajete jednostavnim krojevima i neupadljivim bojama. Nakit štedljivo koristite.
Ljubavni život: Vi tačno znate šta hoćete i kako da to ostvarite. To radite tako mudro i šarmantno da vaš partner ništa ne može da vam odbije. Tražite osobu koja će vam ostaviti dovoljno slobode za sva vaša interesovanja.
Temperament: Ambiciozno i dosledni. Veoma ste velikodušni, čak i onda kada stvari ne teku baš onako kako ste zamislili. Za uzvrat očekujete iskrenost i lojanost.
Mane: Ne možete da isključite mozak i otvorite srce. Prepustite se i vi ponekad emocijama!
  

Moj svakodnevni miris. Naime,vec 20 godina koristim iskljucivo jednu vrstu ,ponekad ubacim i nesto drugo, ali od iste firme.
Zavisno od godisnjeg doba i raspolozenja.

Od slatkih mi je muka.

Za ekstravagantnije izlaske nadje se nesto intenzivnije u pravcu orijentalnog,ali ne prejako,vec veoma diskretno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Ja recimo najcesce koristim Diorov  - Poison.

U vreme Novogodisnjih slavlja, tj oko doceka najradije volim da mirisem na Cartier-ov  - So pretty.

Januar mesec zamirisem Chopard-om.

Cerruti mi je za prolece nekako, idealan.
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

od svega po malo.jedino ne volim ove slatkaste.



Od slatkih mi je muka.




Slazem se,od slatkih je i meni muka.  :aq29:
« Poslednja izmena: 21-01-2010, 14:06:27 od strane opsena »
Sačuvana

Svilena

  • Gost

Dune ... moja ljubav na prvi miris.
               
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Ja recimo najcesce koristim Diorov  - Poison

                                                             


moze i ovaj

                                                             
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

U vreme Novogodisnjih slavlja, tj oko doceka najradije volim da mirisem na Cartier-ov  - So pretty

                                           
                                                 
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Januar mesec zamirisem Chopard-om

                                                     

                                                     
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Cerruti mi je za prolece nekako, idealan

                                                         

                                                         
Sačuvana

vesna05

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 621

Ne volim one koji u sebi imaju aromu vanile
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

Neznam,mozda imam neki hormonski poremecaj, ali koristim najcesce one koji vuku ka muskim parfemima.
Ako mi se neki svidi ostajem mu verna i ne isprobavam nove.
Moj favorit za svakodnevnu upotrebu, a moze i za izlaske, koji koristim vec 20 godina je :


Inace,zavisno od doba godine / garderobe, vrste izlaska i raspolozenja,koristim jos nekoliko,a ovi su mi najomiljeniji:

         

Ako zelim da mi mala doza naneta kuci traje cele noci ,obicno za docek N.godine, onda uzimam Angel.
 
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Lep izbor Luna, baš lep izbor.     :aq29:
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142

Hvala, ali ne obracam ja toliko puno paznje na parfeme,mislim, nisam opsednuta time.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626

Ne pričamo o tome da li smo opsednuti parfemima, već o tome šta ko koristi u kojoj prilici.  :aq29:
Nisam ni ja opsednuta, ali volim dobar parfem, kao i većina žena i muškaraca, pretpostavljam.  :aq22:

                               :aq17:
Sačuvana

Maza

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 29

Ja preferiram cvetne, ali ne slatkaste, vec sveze, leprsave, prolecne ...za dnevnu varijantnu kao Premier Jour, Feme,Belissima , a za vecernju malo oporije, sa dozom mistike i eroticnosti
kao Dalimania-Salvadore Dali ili Cinema Yv Saint Loren
« Poslednja izmena: 23-02-2010, 19:30:41 od strane Maza »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu

Ja preferiram cvetne, ali ne slatkaste, vec sveze, leprsave, prolecne ...za dnevnu varijantnu kao Premier Jour, Feme,Belissima , a za vecernju malo oporije, sa dozom mistike i eroticnosti
kao Dalimania-Salvadore Dali ili Cinema Yv Saint Loren


kako je ovo poetično rečeno...
 

Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 25 upita.