Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Idi dole

Autor Tema: MITO I KORUPCIJA!!!!  (Pročitano 77341 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #80 poslato: 16-02-2009, 12:48:05 »

ma, to je uvek bila i bice aktuelna tema i  stoji da  zivot nekog zavisi od doktora. ali ne treba da zavisi od visine novca koji ce doktor da dobije. tu sam strasno rigorozna, imala sam gorih situacija koje su trajale par godina od onih o kojim luna prica. radilo se o mom sinu, rekli su da nece da prezivi... ali sam imala svojih nacina,nisam dozvolila da me ucenjuje ni u jednom momentu.  dok sam stajala ispred operacione sale cula sam ga kako psuje i bla, bla, bla , e onda sam mu uletela... a onda je doslo do prekida filma.... sve se zavrsilo time da sam ja luda, ali zato  je on  bio savestan i dobar doktor koji se lepo brinuo o mom detetu dok nije izasao iz bolnice. danas, moj sin ziv i zdrav a sa tim doktorom imam korektan odnos prilikom svakog susreta, bez obzira na to sto i dalje verovatno misli da sam luda, a ni ja nemam bas najbolje misljenje o njemu... ali svako se bori za sebe....
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #81 poslato: 17-02-2009, 00:37:27 »

Nije mi jasno kako si mu to uletela i ispala luda a danas imate korektan odnos. Ja gde god sam tako nekog iznapušivo u ovom životu nemamo nikakve kontakte.A jel si mu nabila utoku u usta ili samo rečima?Ja lično bi stavio giljotinu ispred svake bolnice i seko redom  ili javno nabijanje na kolac sa tv prenosom,pa nek ucenjuju bolestan narod , ne sve lekare, samo one drčne . Muslimani imaju divne običaje za take stvari.
Sačuvana

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #82 poslato: 17-02-2009, 14:27:13 »

korektan odnos zamo zato sto sam i dalje morala da idem kod njega, ipak je on doktor specijalista za.....a on, ne moze da bira pacijente. nisam mu nabila utoku, mada , da je trebalo... u tim momentima mi je bilo vaznije zdravlje deteta nego gubljenje vremena oko njegovog zaludjivanja koliko sta kosta. a kupovala sam sama, i placala po apotekama, placala i krevet u bolnici da bih bila pored deteta koji je kostao nesto malo jeftinije nego na kopaoniku. bilo pa proslo... pu, pu. mada, mi stvarno imamo dobre doktore i specijaliste, jesu malo bezobrazni, ali za to su krivi pacijenti. pre par dana sam ovde otisla kod doktora za neku sitnicu, uzas, ma nas veljko suster je dr za njih...
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #83 poslato: 17-02-2009, 15:28:00 »

Veljko jeste dobar , mogli bi da ga angazuju da ušiva na operacijama.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #84 poslato: 17-02-2009, 16:21:53 »

mada , da je trebalo... u tim momentima mi je bilo vaznije zdravlje deteta nego gubljenje vremena oko njegovog zaludjivanja koliko sta kosta.
....u tim momentima mi je bilo vaznije zdravlje majke/svekrve nego gubljenje vremena oko njegovog zaludjivanja....hoce li 100 ili 200DM.
toliko o sistematskom kontriranju nekom
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #85 poslato: 17-02-2009, 17:31:42 »

Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #86 poslato: 17-02-2009, 18:25:43 »

@gov
gde ga nadje?
a ruse kose gde su?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #87 poslato: 17-02-2009, 20:25:13 »

jel ova bolja?
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #88 poslato: 17-02-2009, 20:30:44 »

 :aq12:
« Poslednja izmena: 17-02-2009, 22:04:31 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

jagodinka_

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 452
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #89 poslato: 17-02-2009, 22:46:49 »

mada , da je trebalo... u tim momentima mi je bilo vaznije zdravlje deteta nego gubljenje vremena oko njegovog zaludjivanja koliko sta kosta.
....u tim momentima mi je bilo vaznije zdravlje majke/svekrve nego gubljenje vremena oko njegovog zaludjivanja....hoce li 100 ili 200DM.
toliko o sistematskom kontriranju nekom
hej, nisam ni jednog momenta  rekla da sam mu dala pare, cak ni posle svega nisam odnela ni kafu , ama, bas nista. i ne samo tom doktoru nego ni jednom jedinom s kojim sam dolazila u kontakt, stvarno ne mislim da moram da  placam nekom da radi svoj posao (osim veljku, naravno). rekla sam da sam sve sto je bilo potrebno kupovala sama, a nisam slusala njegove slobodne procene koliko sta kosta pa mu gurnula pare u ruke. to je vrlo jednostavno, pitas ga samo  "je li bre, sta ti treba, ajde napravi spisak i dobices". druga je situacija kada odes u privatnu bolnicu ili privatnog lekara, onda dobijes racun, pa platis...
Sačuvana

pegla

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #90 poslato: 28-02-2009, 17:21:24 »

Kao prvo,po pravilu ne bi trebalo uopste iznositi bebe van boksa i svojih soba,za takvo postupanje sa bebama krivi su i rodbina i sestre i lekari....
Ti govoris o takozvanoj "vanstandardnoj" usluzi,a "dati uput za bolnicko lecenje" npr to je obaveza jednog lekara koji te ucenjuje i pri tom trazi 200din i jos ce da ti napise za te pare sta hoces

Otkud ti ovo pravilo? Zivim u Austriji, bebe nisu ni u kakvim boksovima vec u sobama sa mamama. Tate, babe, dede, familija, prijatelji...mogu da dolaze neograniceno u posetu preko celohg dana sve do 10-11 uvece. Nikog ne moras da molis da ti donosi dete niti da ga podmicujes.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #91 poslato: 01-03-2009, 21:41:08 »

"boxevi "su mi malo gruba rec kad su bebe u pitanju,ali ako je to praxa?!
ovamo su bebe kod majke ali po njenoj zelju sestra ih odnosi u sobu za bebe ako majka zeli da odmori ili spava celu noc sama.

@pegla
 da su posete  dozvoljene do 22-23h o tome ne treba da pricamo.to je samo vreme dokle medicinsko osoblje "trpi" prisustvo oceva u sobi. :aq12:
niko ne defiluje nigde u 21h u posetu! pazi se na mir ostalih porodilja.
to sto neko (zlo)upotebljava njihovu tolerantnost ne mozemo da shvatimo kao pravilo bolnce,svejedno koje,niti dozvolu za posete.
ko ce normalan da ide u 22h u posetu bebi i ko ce to dozvoliti? da ne preterujemo puno.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #92 poslato: 02-06-2009, 11:08:51 »

Sve ovo sto pisete, je ogledalo nas samih. Kako je Luna napisala sta je dozivela, odmah je usledila necija kritika, trebalo je ovo trebalo je ono, prijaviti doktora, neka ide u zatvor, ALI opet kada se to nama desi, i mi to isto radimo, DAJEMO koliko mozemo i koliko imamo, podmicujemo i cutimo, jer sve mislimo, GDE DA TO JA PRIJAVIM, i gde bas sada, pa ko ce da pazi na tog mog bolesnog, ko ce ga operisati, sta ce mu raditi i kako paziti drugi doktpri, kada saznaju da sam im prijavio kolegu i poslao ga u zatvor......
I SVE TAKO U KRUG.... nemora bas sve da pocne od MENE, neka prodje sad ovo ovako, ..... a drugi put cu ga prijaviti.......
Za mnoge stvari smo i sami krivi. Obicno i pocinje sve bas sa tih 100 GRAMA KAFE I POLA KILE SECERA, pa sledeci put COKOLADA ZA SESTRE, pa VINJAK za doktora, pa VISKICI, pa 10 evra, samo radi zahvalnosti.......... i ond se to nadovezuje i nadovezuje, pa njima sve MALO, a nama MNOGO, i besni smo sto moramo da damo.
A kazem vam, svejedno je dali je u pitanju 200 dinara, 100gr. kafe ili 1000 evrica. MITO JE MITO.....
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #93 poslato: 02-06-2009, 11:19:25 »

MITO koje je obicno iznudjeno!!!
nisam davala rado vec nisam imala izlaza .
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

lara_kroft

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 596
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #94 poslato: 02-06-2009, 11:51:32 »


     Mito i korupcija hronična bolest Srbije


U Srbiji sve moze da tece glatko i da funkcionise kao svajcarski sat, ali tek kad se plati za uslugu koja se trazi. Hocete do gospodina lekara, treba vam hitno? Zelite da upisete dete u srednju skolu ili na fakultet, da izvadite pasos, kupite automobil,  ili secer? Nema problema, to po nepisanim cenovnicima kosta toliko, a već ce se naci prijatelj ili poznanik koji "ce vam uciniti" uz nadoknadu da resite problem sto vas tisti... Drzava koja je po oceni vladajuceg rezima postala najvece gradiliste na Balkanu,, , sa ,,neimarstvom kakvo nije zapamceno u svetskim razmerama, ipak ne moze da se izleci od hronicne bolesti koja se zove korupcionitis i podmititis. Ova boljka uzima sve vise maha i po nekim stranim istrazivanjima, Srbija je izbila na prvo mesto evropske skale mita i korupcije.

I rezultati upravo objavljenog istrazivanja Beogradskog centra za proucavanje alternativa na ovu temu, ali iz ugla javnog mnenja Srbije i u ravni tzv. "sitne korupcije", potvrdjuju tezu da su korupcija i podmicivanje postali "rak rana" drzave Srbije.

- Kljucni nalaz ovog istrazivanja je uocavanje procesa navikavanja na korupciju i podmicivanje. Naravno, samo u meri u kojoj se na zlo moze navici. Jedni su navikli da traze, zahtevaju, ucenjuju i uzimaju, a drugi se navikavaju da daju, kad imaju i nevoljno, ali daju! Sitna korupcija je od socijalno nepozeljne pojave presla u obicaj, cak se moze reci da se danas smatra delom pristojnog ponasanja. Tako je i ova pojava usla u proces uoblicavanja, kao i mnoge druge pojave iz drustvene patologije. To je samo jos jedan simptom hronicnog stanja naseg drustva koji potvrdjuje da je tu rec o "bolesnom drustvu"- rekao je mr Srecko Mihailovic, rukovodilac projekta, komentarisuci rezultate upravo zavrsenog projekta.

Tri petine gradjana (od 1.619 anketiranih stanovnika) smatra da su u Srbiji svi prinudjeni da podmicivanjem dolaze do svojih prava, a ako se to shvati i kao procena razmera pojave, onda je danas korupcija dominantni nacin dolazenja do gradjanskih prava, ocenili su istrazivaci. Cak 34 odsto ispitanika se slaze sa stavom da je vreme u kojem zivimo takvo da " covek mora da naplati i onu uslugu koju bi u drugim okolnostima obavio kao sastavni deo posla".

Prema analiziranim odgovorima, svaki peti gradjani je doziveo da mu neko zbog necega trazi mito, a 20 odsto ljudi priznalo je da bi ponudila novac nekome ako bi on mogao da im obavi "neku vaznu stvar". Skoro cetvrtina anketiranih je potvrdilo da su barem jednom platili za odredjenu uslugu. Ipak, skala prihvacenosti korupcije pokazuje da 51 odsto gradjana nikad ne bi trazilo nadoknadu za ucinjenu uslugu.

Iz podataka prikupljenih istrazivanjem vidi se da ne postoji delatnost, odnosno profesija u Srbiji koja nije "dobro" zahvacena pojavom u zargonu nazvanom "podmazivanje". Po oceni anketiranih, na prvom mestu po korumpiranosti je carina , na drugom drzavni vrh, na trecem je zdravstvo, a potom drzavne delatnosti, policija, opstinske i republicke sluzbe, pravosudje, drzavna i privatna preduzeca. Bez obzira na to sto na ovoj lestvici zauzima "tek" drugo mesto, ocena javnosti o korumpiranosti drzavnog vrha ima najvecu tezinu, smatra sociolog dr Silvano Bolcic.

Iskazi o rasirenosti korupcije po delatnostima sa stranackim obelezjima pokazuju da i pristalice vladajuce koalicije u 42 odsto slucajeva smatraju da u drzavnom vrhu ima mnogo korumpiranih. - Neke delatnosti i profesije u ovoj zemlji, kao sto su zdravstvo i lekari, vec duze vreme vaze kao mesta gde se cesto daje i prima mito. Tu oblast i profesiju su i ispitanici relativno cesce pominjali kad su navodili primere za davanje i uzimanje mita. Ipak, kad je anketom ponudjeno da se iz odredjenog kruga profesija izdvoje one koje su najvise ukljucene u podmicivanje i korupciju, na prvom mestu su bili ljudi iz drzavnog vrha, pa tek onda lekari, zatim carinici... Moguce je da su anketirani u jednom slucaju iskazivali vlastito iskustvo, zbog cega im je bilo vidljivije podmicivanje lekara, dok su u drugom slucaju imali u vidu tezinu i vidljive efekte udela u korupcoiji, zbog cega su posebno izdvojili ljude iz drzavnog vrha- objasnio je dr Bolcic, uz komentar da je korupcija, sama po sebi rusenje prava, konkretnog i kao temelja moderne drustvene regulacije.

- Kad se jednom porusi pravo i to od onih koji ga kreiraju i koji bi trebalo da ga stite, onda je korupcija zaista samo jedan od nesumnjivih vidova derogiranja prava i njen zlocudni vid- ocenio je ovaj sociolog.

Analizirajuci opsti stav gradjana prema mitu i korupciji, psiholog dr Bora Kuzmanovic je uocio da je vecina anketiranih svesna da su te pojave nasa realnost, koje, uprkos postupcima, osudjuju. Tako čak 81 odsto gradjana podrzava iskaz: "mito i korupcija su rak rana svakog drustva". Ovo istrazivanje pokazuje da gradjani odomaceni sistem u kojem caruje pravilo "ja tebi, ti meni", vide i kao deo lokalnog menatliteta.

Psiholog dr Mirjana Vasovic analizirala je moralni stav gradjana na osnovu 10 ponudjenih situacija vezanih za istrazivanu pojavu. Jedini postupak koji je jednoglasno ocenjen kao moralno apsolutno nedopusten je onaj sadrzan u deset Bozjih zapovesti- "Ne kradi!"

Koliko se zivot u Srbiji poslednjih godina izmenio i okrenuo "naglavacke", kidajuci do juce vazeci sistem moralnih normi i vrednosti, potvrdjuje i podatak da je 74 odsto ispitanika svesno da je stanje u drustvu kriminalizovano. Oni su izjavili da "u ovom drustvu dobro prolaze samo prevaranti i kriminalci". U visokom procentu (70 odsto) zabelezeni su i iskazi da "ljudi u Srbiji postuju zakon samo kad im to odgovara."

Istrazujuci stavove anketiranih prema vlasti i drzavi, sociolog dr Stjepan Gredelj je utvrdio da sedam od 10 ispitanika smatra da je uzajamno ignorisanje i varanje temelj uzajamnog odnosa. Vise od jedne trecine ucesnika ankete izjavilo da je ispravno licno uzvratiti drzavi (vlasti) istom merom- to jest odgovoriti na njena verolomstva i prevare adekvatnom reakcijom. Pa ko duze izdrzi.

- U odnosima institucionalnog rasula, rusenje prava korupcijom se jasno pokazuje. Kljucno mesto je ne postojanje pravne drzave i shvatanje drzave kao drugog lica za rezim. Zanimljivo je da jedna trecina ispitanih smatra da bi promena politickog sistema umanjila korupciju, a isto toliko veruje da bi dolaskom opozicije na vlast, korupcija ostala ista. Uz to 14 odsto gradjana misli da je pre 10 godina bilo manje podmicivanja, a 91 odsto smatra da je danas korumpiranost veca- ocenio je dr Gredelj.

Rezultati istrazivanja CPA samo su potvrdili ono sto svi na ovom delu Balkana znaju- da ne mozes da mrdnes ni malim prstom, a da ti neko ne trazi nesto zauzvrat- sitni pokloni daju se za male usluge, dok "konretni"poslovi ne mogu da se odrade bez adekvatne novcane nadoknade. Mada ponekad moze da prodje i placanje u naturi ako je u pitanju mlada i atraktivna osoba. Nema nista za dzabe, mogao bi da bude slogan u lokalnoj upotrebi, ali, ruku na srce, takve pojave rasrene su i u razvijenom svetu koji drzi do svoje demokratske tradicije. Jednostavno, niko nije gadjiv na novac.




« Poslednja izmena: 02-06-2009, 11:52:06 od strane lara_kroft »
Sačuvana
Pre nego što uradite nešto, morate da budete neko...

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #95 poslato: 02-06-2009, 13:25:34 »

ono sto najvise i najteze pogadja "obicnog gradjanina" Srbije je korupcija u zdravstvu.
zdravlje izivot coveka su najbitnija stavka, i zato po meni,to nije vise korupcija,vec atak na coveka,kriminal.

bar u svakom iole humanom drustvu.
« Poslednja izmena: 02-06-2009, 13:27:53 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #96 poslato: 02-06-2009, 14:55:54 »

Nemam nameru da ovim mojim komentarom uzimam u zastitu radnike u zdravstvu ali verujte ovde u Canadi ljudi se sokiraju kad cuju koliko je placen  lekar specijalista  u Srbiji.Ovde ako bi ponudili novac ne samo da bi ga lekar nebi uzeo nego bi vas jos i prijavio.A ne uzmaju ga ne zato sto ga ne vole vec sto su izuzetno placeni.Oftomolozi zaradjuju i do milion dolara godisnje a i ostali nisu ispod 500.000$.Pa cak i sestre imaju  po 40 $ na sat.Istina one ovde moraju da zavrse fakultet od tri godine da bi mogle da rade.Uzmu li mito gube dozvolu za rad a to im se nikako ne isplati.
Drugi problem je samo studiranje.U Srbiji se iskoluje oko 300 i vise stomatoga godisnje.Beograd,N.Sad,KG, Nis, Pancevo...imaju stomatoloske fakultete,zar je to potrebno?Licno znam pet ljudi koji su platili tarifu od nekoliko hiljada eura da upisu svoju decu decu.Jednom prilikom sedeo sam u officu kod advokata i nisam znao da mu je usputno zanimanje podmicivanje svojih ljudi na medicinskom fakultetu.Sta je za novonastale bogatase da daju 3-5000 eura da ih taj advokat poveze sa nekim od uticajnih profesora.Zato i jesmo zemlja sa najvise nezaposlenih lekara a citamo ovih dana i nestrucnih.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #97 poslato: 02-06-2009, 15:40:26 »

neznam kako je u Kanadi,ali znam da,da nisam na zapadu,vec u srbiji,da bi moja familija i sa ovim primanjima ovde, bankrotirala za zadnjih 7 godina koliko se lecim.
trebamo razlikovati dve stvari u nasem zdravstvu: nudjenje novca/podmicivanje, i trazenje novca od pacijenata.
ogorceni smo ovim drugim.
da doktori nisu placeni dovoljno shvatam,ali pitaju li neki od tih "doktora" oca koji sa platom cistaca ulice hrani cetvoro dece, odakle mu 500€ da plati OP svog deteta( ii gaostavi da umre)?
pacijenti su mnogo manje placeni od doktora pa ne krse zakon da dodju do novca koji im se trazi da bi spasli svog clana familije,nego se pozajmljuju,trpe,grcaju....

dragi zemljak,posto vidim da nameravas da se vratis u Srbiju,zelim ti od srca samo SUPER zdravlje,inace ce ti cela penzija otici za lecenje.
ko i mnogim mojim poznanicima koji su se vratili u Srbiju i sada ih evo opet ovde. bas iz tih razloga.
ne zelim ti to,zelim ti da uzivas u zdravlju jos 100 godina,samo to ti je realnost.i moja i tvoja,mada jako tuzna.
mi makar mozemo da biramo,ali me boli za reku socijalno slabih u srbiji koja nema izbora.

ovim se IZVINJAVAM cestitim zdravstvenim radnicima!!!
zasluzuju svaku cast!!!
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

drd998

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 45
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #98 poslato: 02-06-2009, 16:25:09 »

Slazem se da je Srbija moralno posrnula.U pitanju je sistem a ne ljudi.Nije nam valjalo pre 50 god kad smo mogli svaki dan i kod lekara i zubara,besplatni lekovi,fakulteti,stanovi...ono sto smo trazili dobili smo.Ustvari nametnuli su nam.
Luno ne mozemo da uporedjujemo Srbiju koja je opljackana sa pljackasima.Znamo mi dobro sta su pocinile kolonijalne sile pa zato i mogu prisustiti svojim drzavljanima besplatno lecenje.
Hvala ti na tih 100 godina...
Sačuvana

NameNo

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6626
Одг: MITO I KORUPCIJA!!!!
« Odgovor #99 poslato: 02-06-2009, 16:33:39 »

....Oprostite,zasto vecina pise o korupciji  u zdravstvu? Zar je za potceniti ono sto se radi u skolstvu??

    Javna tajna je da se dovoljan uspeh - ocena -2- u srednjim skolama kupuje.....

    Korupcija je zlo koje poprima ogromne dimenzije i bojim se da je tesko zauzdati je....

    Ima li nam pomoci????
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9   Idi gore
 

Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 25 upita.