Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Sprečeno samoubistvo maloletnika  (Pročitano 5958 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Sprečeno samoubistvo maloletnika
« poslato: 09-10-2009, 19:08:42 »

Policija sprečila samoubistvo maloletnika

Intervencijom policije, jedan maloletnik sprečen u nameri da izvrši samoubistvo trovanjem, sapšteno je iz MUP-a Srbije. Prilikom spasavanja maloletnik priznao da se sprema još jedno samoubistvo dogovoreno preko Interneta.

maloletnik.jpg

Jedan maloletni strani državljanin pokušao je samoubistvo trovanjem. Brzom intervencijom pripadnika srpske policije, koji su stigli na lice mesta, spasen je život te maloletne osobe, sapšteno je u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Prilikom spasavanja maloletnik je priznao da se sprema još jedno samoubistvo na teritoriji Srbije.

U okviru međunarodne policijske saradnje, kanalima Interpola, srpska policija je došla do saznanja da se priprema istovremeno samoubistvo dva maloletnika, od kojih je jedan državljanin Srbije.

Samoubistvo je dogovoreno putem Interneta, a maloletnici su članovi organizacije „EMO". Prema dostupnim informacijama ta organizacija je definisana kao neformalna grupa ljudi koja komunicira preko Interneta.

Njihovi pripadnici oblače isključivo crnu ili belu garderobu, zalažu se za seksualnu apstinenciju i virtuelno vođenje ljubavi.



Tema namerno nije postavljena u rubrici Hronika. Ovaj članak neka bude uvod za dalju temu.
Ima nas koji imamo decu i ima vas koji ste budući roditelji.

Ono što me zanima (a tema je dosta široka) jeste kontrola dece kuda idu i šta rade na Mreži. Postoji li način da se zaštite od određenih sadržaja? Koliko ih treba nadzirati i kako nadzirati njihove puteve po Mreži.

Ja recimo, svake večeri proveravam History i meilove. Nekad bez ikakve najave i potrebe uđem u sobu tek da gvirnem u monitor, a vala proveravam i mobilni telefon.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sprečeno samoubistvo maloletnika
« Odgovor #1 poslato: 09-10-2009, 19:23:36 »

Koliko znam,postoji mogucnost da se blokiraju sadrzaji koji nisu za maloletnike,i naravno da se ogranici broj sati provedenih na PC-u!
Treba kod dece konstantno imati uvid u kretanje,drustvo.....jer znam mnoge koji su se oslonili na poverenje kod dece pa su deca to zloupotrebila.

Sto se kontrole i zavirivanja u mobilne tice, tu imam uspesno dugogodisnje iskustvo,pocev od muza,pa preko velikog sina,pa sad mali sin.....samo sto vise nemam volje da zavirujem nigde.
Mogu seminare da organizujem na tu temu. :aq21:
Ok,nedavno sam virnula,cisto informativno u mobilni malog sina,i vise mi ne pada na pamet da to radim.
U stvari,mozda i bih jos ponekad zavirila kad bih mu znala Cod od mobilnog i PC-a,ali neznam!  :xq009:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Sprečeno samoubistvo maloletnika
« Odgovor #2 poslato: 09-10-2009, 19:32:02 »

Luna, pa tvoj mlađi sin je tinejdzer, činimi se... Zar ne smatraš potrebnim da znaš kod od telefona i računara?


Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sprečeno samoubistvo maloletnika
« Odgovor #3 poslato: 09-10-2009, 19:47:14 »

Ponekad smatram,i ulovim ako zelim,ali obicno nece da mi da.
Plasi se da mu ne idem u postu,a to malo opravdavam jer sam nedavno izspiunirala da ima neku devojcicu!
Od tada me je i stid da zavirujem .
Inace sto se igara tice,znam sta igra,a i sa kim se druzi jer svi dolaze kod njega.

Znas Fanta,a videces i sama, da dodje dan kad vise ne mozemo da bas sve znamo! A neke stvari i nisu za nas majke!
Samo svaki savestan roditelj moze prvenstveno na osnovu ponasanja deteta da primeti kojim se putem krece.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Sprečeno samoubistvo maloletnika
« Odgovor #4 poslato: 09-10-2009, 19:56:25 »


Znas Fanta,a videces i sama, da dodje dan kad vise ne mozemo da bas sve znamo! A neke stvari i nisu za nas majke!
Samo svaki savestan roditelj moze prvenstveno na osnovu ponasanja deteta da primeti kojim se putem krece.


Tu si upravu. Ako se na vreme odradi preventiva kasnije sve ide lakše. S tim što roditelj mora da bude na oprezu u svakom trenutku.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Sprečeno samoubistvo maloletnika
« Odgovor #5 poslato: 09-10-2009, 20:15:54 »

Naravno da u startu mora da se radi,samo sam prometila da sa polaskom u skolu puno toga pada u vodu.
Mada je sve individualno,dete mora znati da je uvek pod nasim budnim pogledom,jer nekad ce sigurno doci u iskusenje da uradi nesto pogresno,namerno ili ne.
A kad zna da to nece proci neprimeceno,onda se drugacije ponasa. I kad je stariji.
Nama je ovde mozda i lakse jer deca ne izlaze navece nigde,bar do 18 godina.Naravno da ima onih koji idu okolo,ali to je neki drugi Level.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Svilena

  • Gost
Одг: Sprečeno samoubistvo maloletnika
« Odgovor #6 poslato: 10-10-2009, 11:09:22 »

O, Fanta, stvarno neiscrpna tema!
Ništa novo nemam tu da dodam, osim da se složim sa ovim što ste vi rekle.

Stalno na oprezu, preventiva kako kažeš, priče, razgovori otvoreni, puno ljubavi i strpljenja, postavljanje granica... sve smo to, čini mi se, već pisale na drugim temama. Mora roditelj da zna gde mu dete ide i sa kim se druži...a, mora i da bude svestan, da ne može baš uvek sve da sazna.

P.S.
:aq01:
Zbog mogućnosti da moja deca posećuju ove stranice, ne bih da otkrivam sve svoje suptilne metode koje sam koristila i da odajem izvore informacija ... to ćemo uz kaficu 
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 24 upita.