Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: pristojan smestaj u Jagodini  (Pročitano 48106 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Taurean_rulez

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #60 poslato: 15-04-2008, 21:38:39 »

@Bebironac,
hvala na držanju strane :), to se retko sreće online. Ja sam čitajući već opazila kako ste fini ljudi, i kako se lepo izražavate, pa nisam sumnjala da će i meni neko odgovoriti, a još i da štiti, mene rogatu, to Bog nije video :).
Ja sam se malo našalila sa Nekim, jer u suštini sam, recimo, položila vozački četiri godine pre nego se on rodio, smeštaj sam pitala za ćerku :). Čovek pitao pa nije ispalo baš kako treba, a hvala vama na pažnji, još jednom :).
Baš sam se nasmejala.... :).
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #61 poslato: 15-04-2008, 21:45:26 »

ne morate da mi se zahvaljujete...ja sam malo iskoristila da isprovociram osobu "neko" jer se nas nekoliko vec 2 sata raspravlja sa njim na drugoj temi....taj restoran je preko puta kafica status kod bioskopa maltene sam centar grada...lako je naci...mislim da je pristojan smestaj...stvarno ne znam da vam kazem jer nisam videla kakve su sobe...pozdrav veliki iz jagodine
Sačuvana

Taurean_rulez

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #62 poslato: 15-04-2008, 21:48:24 »

Hahah, pa fala Bogu, morate mu nerve malko probati :).
Hvala i vama, i prijatno veče iz Novog Sada, over&out.
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #63 poslato: 15-04-2008, 21:57:40 »

Cao Ujvidek!Bio sam godinu dana u "Marsal Tito".
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Taurean_rulez

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #64 poslato: 16-04-2008, 05:55:50 »

Cao Ujvidek!Bio sam godinu dana u "Marsal Tito".

Hm.... Ako si bio, onda bi trebalo da znaš da se grad zove Novi Sad, a ne Újvidék, i da to nije mudro govoriti Srbima, starim Novosađanima, pogotovo ako su im i roditelji bili u gradu pod okupacijom....Ovo je virtual, nikad ne znaš ko je s druge strane monitora, a ako je neko iz Novog Sada, još uvek je daleko veća šansa da je Srbin :). Kao što ni Niš nije Romano Mahala.....
Éljen a magyar szabadság, éljen a haza, ali moj dom je Srbija, a ne Mađarska. Mislim, hvala ti na pozdravu, znam da si hteo da budeš ljubazan, ali pazi :).

EDIT: izvinjavam se, da Admin ne misli da psujem - izraz na mađarskom je deo jedne vrlo poznate stare pesme pod uticajem Košut Lajoša, koji znači, otprilike: da živi sloboda Mađara, da živi domovina. I izvinjavam se na OT komentaru, al' ne mogu da oćutim :).
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #65 poslato: 16-04-2008, 09:05:28 »

Apropo da Nis nije Romano mahala....

Svojevremeno mi je jedan Nislija, (cuo o meni, nismo se licno poznavali)

redovno pisao prelepa pisma. U jednom mi je, opisujuci svoj grad sa puno ljubavi i zara,

a da bi mi ga docarao, napisao, da je NIS GRAD SA CIGANSKOM DUSOM!!! :aq28:


Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #66 poslato: 16-04-2008, 15:33:02 »

Cao Ujvidek!Bio sam godinu dana u "Marsal Tito".

Hm.... Ako si bio, onda bi trebalo da znaš da se grad zove Novi Sad, a ne Újvidék, i da to nije mudro govoriti Srbima, starim Novosađanima, pogotovo ako su im i roditelji bili u gradu pod okupacijom....Ovo je virtual, nikad ne znaš ko je s druge strane monitora, a ako je neko iz Novog Sada, još uvek je daleko veća šansa da je Srbin :). Kao što ni Niš nije Romano Mahala.....
Éljen a magyar szabadság, éljen a haza, ali moj dom je Srbija, a ne Mađarska. Mislim, hvala ti na pozdravu, znam da si hteo da budeš ljubazan, ali pazi :).

EDIT: izvinjavam se, da Admin ne misli da psujem - izraz na mađarskom je deo jedne vrlo poznate stare pesme pod uticajem Košut Lajoša, koji znači, otprilike: da živi sloboda Mađara, da živi domovina. I izvinjavam se na OT komentaru, al' ne mogu da oćutim :).
Potpuno te razumem i u pravu si,stvarno.Nisam mislio da vredjam.Ja sam bio desetar tamo i upoznao sam stvarno mnogo Novosadjana.Nisi ni svesna kakve su mi probleme pravili upravo oni,a bio sam covek prema njima i stitio kad god sam mogao.Siguran sam da su oni mala grupacija onih koji nisu normalni i da nisu predstavnici pravih ljudi iz Novog Sada.Siguran sam!
S druge strane,petoricu Madjara necu nikad da zaboravim!Prema njima sam bio kao i prema nasima,samo sto su mi oni to,dobrim, vracali bar pet puta vise,a da ni sa cim nisu bili obavezni,niti sam im ja to dao do znanja da treba da rade.
Stvarno mi je zao ako sam ti povredio osecanja.Taman posla da mi je to bila namera!Na zalost,ili na srecu,Novi Sad mi je ostao u lepom secanju vise zbog ljudi koji su druge nacionalnosti.Mozda ih ja ne poznajem dobro,mozda su podmukli i uzasni,ali ja to od njih nisam doziveo.To sam dozivljavao od 80% nasih Srba iz cele tadasnje  zemlje.Kuci sam se vratio duboko duhovno razocaran,jer sam shvatio mnoge stvari.Pa posle vojska ne uci nista :aq24:
Izvinjavam se ako sam malo promasio temu...Ne zelim da novi clan pomisli da smo iz Neandertala!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Taurean_rulez

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #67 poslato: 16-04-2008, 19:43:18 »

@Dak,
nao-pako, nisam ja uvredljive prirode, nego je jednostavno tako, znas i sam - kao sto su za mnoge Novosađane Srbijanci iz istočne Srbije "Bugari" (moj jedan zet je iz Vlasotince, ispao je Bugarin 1001 put uprkos pravom srpskom imenu i prezimenu i poreklu), tako ima i nas koji ne volemo da smo iz Ujvideka :).
Ja sam odrasla u "mađarskom" kraju grada, gde se vrlo lepo i korektno živelo međusobno, ali se tačno znalo (doslovno) i pre 35 godina i više čija ograda je farbana crveno, a čija zeleno. Na mađarski smo (u osnovnoj školi) išli "fakultativno" (manja ocena iz vladanja ako ne ideš), što znaš i sam šta znači.... Bila je najnormalnija pojava da me u prodavnici oslove na mađarskom, a i mnogo kasnije, već kao svršen čovek, sam viđala na poslu Mađare, mlade ljude, iz recimo Temerina (15 km od Novog Sada) koji su i srednjoškolski obrazovani, a da ne znaju ni reč srpski.
Imam jako mnogo prijatelja Mađara, ima ih koji vole ovu zemlju i poštuju je više nego mnogi Srbi, oprosti mi Bože :). Ali zaista. Lično nisam nikad imala problema sa ma kojom manjinom u ma kojem smislu, i sve što sam (delimično) gore navela vidim samo kao posledicu jedne pogrešne državne politike, a ne kao dovoljan razlog za neki animozitet i ličan otpor prema svakom Mađaru kojeg sretnem.
Starije generacije su poseban slučaj, moja mati se seća više nego sjajno kako su joj oca i brata Mađari tri puta vodili na streljanje, ali se isto tako seća i kako su ih od streljanja zaštitili Mađari koje je deda zapošljavao.... Istina je uvek negde na sredini.
Jako mi je drago da si imao bar neki lep utisak iz Novog Sada, Dak :), i žao mi je ako se moji razmaženi Novosađani nisu pokazali.... E, zato su ovde na ceni zetovi Srbijanci, brate mili, ako nisi čuo :).
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #68 poslato: 03-06-2011, 15:15:17 »

E to je bilo to sa besplatnim i nelegalnim apartmanima

Od 1. Juna 2011. da bi izdavali neki apartman, neki stan studentima, neku kuću, garsonjeru, pomoćnu zgradu ili šupu

morate da bude registrovani u Opštini, Da predate Zahtev da Kategorijzaciju objekta (apartmana), nakon čega izlazi komisija koja to odobrava, morate da imate knjigu gostiju da gosti mogu da ostave komentare - i sve je to procedura od nedelju dana

Najveći problem je to što morate da plaćate boravišnu taksu za svakog turistu koji dođe kod vas, i to sve mora da ide preko Turističkm Organizacije Grada Jagodine ili preko Neke Turističke Agencija koja je ovlašćena za to - naravno oni uzimaju procenat i izdaju fiskalni račun za to...

Kazne su ogrmone ukoliko nemate tu kategorijzaciju i nelegalno to radite, od 150 000 pa naviše...  ne smete čak ni oglas u novinama da date jer će Vas naći inspektori a to Vam ne treba

sale024

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Odg: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #69 poslato: 02-07-2011, 09:32:04 »

Pozdrav svima, gledao sam sta ste sve pisali i ima bas mnogo korisnih informacija. Ali da ne bi lutao po svim tim oglasima da li moze neko da mi pomogne. Planiram za nekih mesec dana da krenem biciklom voznju po celoj Srbiji. Jedan od gradova u kojem cu prespavati je i Jagodina. Pa me zanima gde se moze jeftino prespavati, meni nije uopste bitan luksuz,samo zanima smestaj da mogu da se odmorim i da po mogucnosti sto manje potrosim para...posto su mi ukupni troskovi dosta veliki pa moram da stedim u svakom gradu :)
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Odg: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #70 poslato: 02-07-2011, 18:27:47 »

svi smeštajni kapaciteti koji postoje u jagodinu su ti ovde

http://www.turizam.autentik.net/smestaj.php

sale024

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Odg: pristojan smestaj u Jagodini
« Odgovor #71 poslato: 04-07-2011, 14:52:59 »

Hvala na informacijama... sad jos samo da zivkam da vidim za cene...i onda sam obezbedio smestaj,jos samo da skupim snage da biciklom dodjem do vas :)
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 25 upita.