Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 256340 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #220 poslato: 17-07-2007, 19:14:36 »

od januara ove godine do jula ove godine prodato je 80.000 ulaznica, sada je jasnije?

Nije bas tako.Prema podacima koje je gospodin Antic izneo,zoo-vrt je posetilo za period od jula 2006 do jula 2007 oko 100.000 ljudi.Sto onda znaci da je i tih 80.000 karata "otislo" u tom periodu.Ili,moze da znaci da je od jula do decembra 2006 prodato 20.000 a od januara do juna 2007 tih 80.000 karata.
U svakom slucaju,nebitno(barem meni licno).Ono sto sam rekao za aqua park vazi i za ovo.Zao bi mi bilo da gledam da ovo propada jer je lepo odradjeno a mislim da ce biti problem odrzavanje u buducnosti.Kao sto rekoh,ne volim da gledam te zatvorene zivotinje(nebitno koji je zoo u pitanju)ali ima ko voli,ocigledno.Samo me nerviraju te fantasticne brojke.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #221 poslato: 17-07-2007, 19:20:43 »

od januara ove godine do jula ove godine prodato je 80.000 ulaznica, sada je jasnije?

Nije bas tako.Prema podacima koje je gospodin Antic izneo,zoo-vrt je posetilo za period od jula 2006 do jula 2007 oko 100.000 ljudi.Sto onda znaci da je i tih 80.000 karata "otislo" u tom periodu.Ili,moze da znaci da je od jula do decembra 2006 prodato 20.000 a od januara do juna 2007 tih 80.000 karata.
U svakom slucaju,nebitno(barem meni licno).Ono sto sam rekao za aqua park vazi i za ovo.Zao bi mi bilo da gledam da ovo propada jer je lepo odradjeno a mislim da ce biti problem odrzavanje u buducnosti.Kao sto rekoh,ne volim da gledam te zatvorene zivotinje(nebitno koji je zoo u pitanju)ali ima ko voli,ocigledno.Samo me nerviraju te fantasticne brojke.

odakle ti ti podaci? meni je licno rekao da je u 2006-toj godini kroz zoo vrt proslo 100.000 ljudi, a da je od pocetka 2007. godine prodao 80.000 ulaznica. na moje insistiranje tvrdio je i dokumentacijom dokazivao da trenutno posluju sa dobiti. zato mu i verujem (cak se i kleo).
kao sto sam rekao, mene samo brine sta ce biti za nekoliko godina, ne bih zeleo da ta mesta (zoo, akva, djurdjevo brdo i sl) pocnu da propadaju zato sto se nekome ne svidja prethodni predsednik opstine, pa zeli da nam pokaze kako je prethodnik gresio a on zna kako treba
« Poslednja izmena: 17-07-2007, 19:21:28 od strane zs »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #222 poslato: 17-07-2007, 19:24:05 »

odakle ti ti podaci?

"Jagodinski Zoo-vrt, najmlađi u Srbiji, jedini južno od Beograda, obeležio je godinu dana rada, a za to vreme ga je posetilo preko 100.000 ljudi iz gotovo svih krajeva Srbije, najviše sa juga zemlje."

Znaci oko 100.000 ljudi za godinu dana.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #223 poslato: 17-07-2007, 19:28:43 »

odakle ti ti podaci?

"Jagodinski Zoo-vrt, najmlađi u Srbiji, jedini južno od Beograda, obeležio je godinu dana rada, a za to vreme ga je posetilo preko 100.000 ljudi iz gotovo svih krajeva Srbije, najviše sa juga zemlje."

Znaci oko 100.000 ljudi za godinu dana.

los ti je izvor, ili je taj sto je to pisao bio nedorecen
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #224 poslato: 17-07-2007, 19:30:25 »

los ti je izvor, ili je taj sto je to pisao bio nedorecen

Taj izvor je rekao i ovo na istom mestu:
 "- Očekujemo da 2007. Zoo-vrt obiđe 200.000 posetilaca, a već sada imamo rezervacije za oktobar - kaže veterinar Milutin Antić, direktor"
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #225 poslato: 17-07-2007, 19:31:57 »

los ti je izvor, ili je taj sto je to pisao bio nedorecen

Taj izvor je rekao i ovo na istom mestu:
 "- Očekujemo da 2007. Zoo-vrt obiđe 200.000 posetilaca, a već sada imamo rezervacije za oktobar - kaže veterinar Milutin Antić, direktor"

dule ume da bude nedorecen
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #226 poslato: 17-07-2007, 19:41:39 »

Pre bih to nazvao frljanjem ciframa.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #227 poslato: 17-07-2007, 20:02:59 »

Pre bih to nazvao frljanjem ciframa.

kako god, u 2006-toj godini je bilo 100.000 posetioca, a od pocetka 2007.-me do juna je bilo prodato 80.000 ulaznica (za 2006-tu nemam podatak koliko je ulaznica prodato, vec samo koliko je bilo posetioca)
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #228 poslato: 17-07-2007, 21:20:36 »


kako god, u 2006-toj godini je bilo 100.000 posetioca, a od pocetka 2007.-me do juna je bilo prodato 80.000 ulaznica (za 2006-tu nemam podatak koliko je ulaznica prodato, vec samo koliko je bilo posetioca)

Postoji velika verovatnoca da to nije tacno.I verujem da nije.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #229 poslato: 17-07-2007, 22:34:05 »


kako god, u 2006-toj godini je bilo 100.000 posetioca, a od pocetka 2007.-me do juna je bilo prodato 80.000 ulaznica (za 2006-tu nemam podatak koliko je ulaznica prodato, vec samo koliko je bilo posetioca)

Postoji velika verovatnoca da to nije tacno.I verujem da nije.

imas pravo da ne verujes. nisam ni ja dok nisam video papire. uz to videh i kolike ekskurzije dolazise i svi ostali. ovo jeste sasvim realno stanje, tim pre sto je velika kampanja odredjenog kruga ljudi na dovlacenju ljudi u zoo. mene samo brine sta ce se desiti kada kampanja prestane i kada se odmanji broj posetilaca, sto ce se definitivno jednoga dana i poceti desavati.

nemoj da si skeptican, bar sto se tice prosle i ove godine, radilo se na velikoj posecenosti, medjutim dokle ce to trajati to je vec pravo pitanje
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #230 poslato: 17-07-2007, 22:45:19 »

Pa nisam hteo da ulazim u ovu raspravu.Ali posle onog sto sam video sada u subotu(oko 17h)ne mogu a da ne primetim da preteruju.
Osim toga sami su rekli da je za godinu dana zoo posetilo 100.000 ljudi(ti tu izjavu tumaci kako ti je volja).

Ne znam da li imas podatak da zoo-vrt recimo ne placa vodu STANDARD-u(radi se oko 110.000 dinara mesecno)?
Ili je tvoj izvor(kako ga zoves)ovo "zaboravio" da ti pomene?
Ja za ovo znam a ko zna koliko ovakvih stvari ima za koje ja ne znam?

Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #231 poslato: 17-07-2007, 22:46:34 »

Pa nisam hteo da ulazim u ovu raspravu.Ali posle onog sto sam video sada u subotu(oko 17h)ne mogu a da ne primetim da preteruju.
Osim toga sami su rekli da je za godinu dana zoo posetilo 100.000 ljudi(ti tu izjavu tumaci kako ti je volja).

Ne znam da li imas podatak da zoo-vrt recimo ne placa vodu STANDARD-u(radi se oko 110.000 dinara mesecno)?
Ili je tvoj izvor(kako ga zoves)ovo "zaboravio" da ti pomene?
Ja za ovo znam a ko zna koliko ovakvih stvari ima za koje ja ne znam?



pa onda nista, hajdemo onda sutra tamo da ga srusimo i da prebrinemo tu brigu?
Sačuvana

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #232 poslato: 17-07-2007, 22:52:42 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #233 poslato: 17-07-2007, 22:55:55 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.

lose si cula, to je ujdurma neke "opajdare" ili takvih likova
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #234 poslato: 17-07-2007, 23:07:50 »

pa onda nista, hajdemo onda sutra tamo da ga srusimo i da prebrinemo tu brigu?

To je kostalo oko 50.000.000 dinara,aqua park oko 2.000.000.000 evra i to su sve nase(tj. vase pare),glupo bi bilo da se rusi naravno.Ali to je sve pored troskova izgradnje stvorilo i nove troskove za zaposlene u tim parkovima koji nista ne proizvode i gradu ne donose nista profitabilno.Naravno,tu su i troskovi odrzavanja itd....
Meni ovo ni iz dzepa ni u dzep.Nisam toliko cesto u Jagodini i licno sam zadovoljan kako Jagodin sada izgleda ali ne bi voleo da sam poslovno vezan za ovaj grad jer vidim gde ide.Ovo pricam bez zlobe i zelje da omalovazavam neciji trud i rad ali mislim da ste krenuli u losem smeru(TAKO BIH VOLEO DA GRESIM).
Ja zaista zelim puno uspeha u radu i zoo vrtu i aqua parku ali to nije nesto sto moze opstini doneti ekonomski prosperitet>Cak ni sada kada rade odlicno.
Ali dobro...svako ima svoj put i vi ste ga nasli na ovaj nacin...
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #235 poslato: 17-07-2007, 23:08:59 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.

Ma kakvih 500 evra

4 000 dinara  godisnje  za agencije

8 000 dinara godisnje za D.O.O.

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #236 poslato: 17-07-2007, 23:10:52 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.

Ne.Samo je u Jagodini skuplja opstinska komunalna taksa,administrativne takse,i voda za pravna lica(mozda jos nesto)nego u ostatku Srbije.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #237 poslato: 17-07-2007, 23:11:21 »

pa onda nista, hajdemo onda sutra tamo da ga srusimo i da prebrinemo tu brigu?

To je kostalo oko 50.000.000 dinara,aqua park oko 2.000.000.000 evra i to su sve nase(tj. vase pare),glupo bi bilo da se rusi naravno.Ali to je sve pored troskova izgradnje stvorilo i nove troskove za zaposlene u tim parkovima koji nista ne proizvode i gradu ne donose nista profitabilno.Naravno,tu su i troskovi odrzavanja itd....
Meni ovo ni iz dzepa ni u dzep.Nisam toliko cesto u Jagodini i licno sam zadovoljan kako Jagodin sada izgleda ali ne bi voleo da sam poslovno vezan za ovaj grad jer vidim gde ide.Ovo pricam bez zlobe i zelje da omalovazavam neciji trud i rad ali mislim da ste krenuli u losem smeru(TAKO BIH VOLEO DA GRESIM).
Ja zaista zelim puno uspeha u radu i zoo vrtu i aqua parku ali to nije nesto sto moze opstini doneti ekonomski prosperitet>Cak ni sada kada rade odlicno.
Ali dobro...svako ima svoj put i vi ste ga nasli na ovaj nacin...

daleko od toga da sam ga birao, ovaj put mi je kao i mnogima nametnut. i sta sada da radim? da pljujem, psujem, kukam i zalim se nad svojom sudbinom? da rusim? naravno da ne, nego da ubodem prst u celo i da vidim kako mogu da uradim nesto sto je dobro za mene. kada budem uradio to sto je dobro za mene, onda mi definitivno nece semtati ni zoo, ni akva park niti bilo sta sto se napravi, vec cu kopristiti benefite toga sto imamo u gradu i uzivacu u tome.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #238 poslato: 17-07-2007, 23:11:56 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.

Ne.Samo je u Jagodini skuplja opstinska komunalna taksa,administrativne takse,i voda za pravna lica(mozda jos nesto)nego u ostatku Srbije.

pogledaj cene i u svim ostlaim opstinama, videces da jagodina i dalje nije nasjskuplja u svemu.
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #239 poslato: 17-07-2007, 23:42:09 »

daleko od toga da sam ga birao, ovaj put mi je kao i mnogima nametnut. i sta sada da radim? da pljujem, psujem, kukam i zalim se nad svojom sudbinom? da rusim? naravno da ne, nego da ubodem prst u celo i da vidim kako mogu da uradim nesto sto je dobro za mene. kada budem uradio to sto je dobro za mene, onda mi definitivno nece semtati ni zoo, ni akva park niti bilo sta sto se napravi, vec cu kopristiti benefite toga sto imamo u gradu i uzivacu u tome.

MA naravno.Opet ponavljam,mene ne dotice njegova politika,mada je zdusno pratim,pa mozda i nisam pravi sagovornik na tu temu.Meni je licno ovako bolje ali smatram da je opstina trebala da ovaj novac i napore ulozi u socijalnu i ekonomsku politiku.Samo to hocu da kazem.
A sta da radite,stvarno ne znam...
Njegova vladavina u velikoj meri zavisi od Bgd-a i podrske vlasti koju trenutno uziva.Nije on stvorio cudo ovde,nego mu je dozvoljeno da busi budzet,dobija asfalt(reciklirani),velika sredstva od NIP-a(ona mogu da budu manja i veca),da okolo prica kako od Bgd-a dobija samo 80.000.000 dinara godisnje(a samo od NIP-a je Jagodina dobila oko 3.500.000 evra)i da mu se to precutkuje.....
Znaci,zavisi od njih mnogo a to ljudi ne znaju.Znaci bice sklonjen pri prvom pokusaju neposlusnosti ili utisku da im vise nije potreban....


pogledaj cene i u svim ostlaim opstinama, videces da jagodina i dalje nije nasjskuplja u svemu.

Za ovo sto sam ja nabrojao jeste uglavnom.Recimo za izvod iz M.K.R. se u Pancevu placa oko 50-tak dinara a ovde je oko 400.
Mrzi me da racunam koji je udeo O.K.T. u budzetu Jagodine ali u drugim opstinama je oko 2.5% dok je u Jagodini oko 4.5%(ovo za Jagodinu je grubo i bez administrativnih taksi i nije manje od ovog procenta).
Voda za pravna lica je poskupela za 40%.
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.