Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ZOO Jagodina  (Pročitano 256347 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #240 poslato: 17-07-2007, 23:48:11 »

daleko od toga da sam ga birao, ovaj put mi je kao i mnogima nametnut. i sta sada da radim? da pljujem, psujem, kukam i zalim se nad svojom sudbinom? da rusim? naravno da ne, nego da ubodem prst u celo i da vidim kako mogu da uradim nesto sto je dobro za mene. kada budem uradio to sto je dobro za mene, onda mi definitivno nece semtati ni zoo, ni akva park niti bilo sta sto se napravi, vec cu kopristiti benefite toga sto imamo u gradu i uzivacu u tome.

MA naravno.Opet ponavljam,mene ne dotice njegova politika,mada je zdusno pratim,pa mozda i nisam pravi sagovornik na tu temu.Meni je licno ovako bolje ali smatram da je opstina trebala da ovaj novac i napore ulozi u socijalnu i ekonomsku politiku.Samo to hocu da kazem.
A sta da radite,stvarno ne znam...
Njegova vladavina u velikoj meri zavisi od Bgd-a i podrske vlasti koju trenutno uziva.Nije on stvorio cudo ovde,nego mu je dozvoljeno da busi budzet,dobija asfalt(reciklirani),velika sredstva od NIP-a(ona mogu da budu manja i veca),da okolo prica kako od Bgd-a dobija samo 80.000.000 dinara godisnje(a samo od NIP-a je Jagodina dobila oko 3.500.000 evra)i da mu se to precutkuje.....
Znaci,zavisi od njih mnogo a to ljudi ne znaju.Znaci bice sklonjen pri prvom pokusaju neposlusnosti ili utisku da im vise nije potreban....


pogledaj cene i u svim ostlaim opstinama, videces da jagodina i dalje nije nasjskuplja u svemu.

Za ovo sto sam ja nabrojao jeste uglavnom.Recimo za izvod iz M.K.R. se u Pancevu placa oko 50-tak dinara a ovde je oko 400.
Mrzi me da racunam koji je udeo O.K.T. u budzetu Jagodine ali u drugim opstinama je oko 2.5% dok je u Jagodini oko 4.5%(ovo za Jagodinu je grubo i bez administrativnih taksi i nije manje od ovog procenta).
Voda za pravna lica je poskupela za 40%.

naravno. pazi, na vise mesta sam ovde negde naveo da bih drugacije radio sa sredstvima da sam ma njegovom mestu, ali nisam pa nema svrhe ni pricati. opet gledao sam i prezivljavao i prethodne, gde je opet budzet bio poprilican, takse nesto manje, ali se zato nista nij edesavalo, nista nije izgradjeno niti je bilo sta normalno urajdeno u gradu (osim naravno nekih sitnica i tricarija). zato i ne zelim da pljujem nikoga, pusticu da vidim kako ce i sta ce biti sa ovime sto trenutno imamo. licno, voleo bih da opstane, jer mi je u interesu da imam i zoloski vrt, obzireom da volim zivotinje, takdoje mi apsolutno ne smeta akva park, obzirom da volim vodu, jedino sta mi preostaje, obzirom da trenutno ne mogu mnogo da promenim stanje je da se prilagodim trenutnoj situaciji i da poradim na sebi kako bih nastavio da zivim normalno.

sto se tice taksi, pa ima i skupljih a ima i jeftinijih. nema mnogo skupljih, ali ima mnogo jeftinijih. naravno ne znam koliko kojih ima niti mi je to bitno jer ni to ne mogu da promenim (naravno trenutno). opet, kada se covek razmisli, pa ni to nije strasno, ukoliko je to nacin da nesto sto smo dobili i opstane. sustina je po meni sto trebamo svi mi da poradimo na jacanju privrede u opstini, privucemo i napravimo novac, pa nam ni te takse nee tesko pasti
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #241 poslato: 17-07-2007, 23:56:41 »

sustina je po meni sto trebamo svi mi da poradimo na jacanju privrede u opstini, privucemo i napravimo novac, pa nam ni te takse nee tesko pasti

Tu opstina treba da prednjaci.Svojim primerom da ukaze na koju stranu da se krene.Jako malo strucnih konsultacija je obavljeno sa kompetentnim ljudima(kao sto je recimo sistem parkiranja u gradu uradjen u konsultaciji sa sobracajnoim fakultetom u Beogradu-za pohvalu).
Treba da ima puno primera saradnje opstine sa institucijama koje se bave raznim granama privrede(tu pre svega mislim na fakultete i na zaposljavanje kvalitetnih menadzera u opstini.Jednostavno,ne moze bez toga.To sve uzasno kosta ali se vremenom isplati.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #242 poslato: 17-07-2007, 23:58:39 »

sustina je po meni sto trebamo svi mi da poradimo na jacanju privrede u opstini, privucemo i napravimo novac, pa nam ni te takse nee tesko pasti

Tu opstina treba da prednjaci.Svojim primerom da ukaze na koju stranu da se krene.Jako malo strucnih konsultacija je obavljeno sa kompetentnim ljudima(kao sto je recimo sistem parkiranja u gradu uradjen u konsultaciji sa sobracajnoim fakultetom u Beogradu-za pohvalu).
Treba da ima puno primera saradnje opstine sa institucijama koje se bave raznim granama privrede(tu pre svega mislim na fakultete i na zaposljavanje kvalitetnih menadzera u opstini.Jednostavno,ne moze bez toga.To sve uzasno kosta ali se vremenom isplati.

naravno, ali ne mogu da ocekujem da sve pocne odmah da ovde besprekorno funkcionise. i sam si rekao da su se konsultovali oko parking servisa, pa ce verovatno i oko neceg drugog. prethodni nisu ni to radili, zato necu da pljujem nikoga
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #243 poslato: 18-07-2007, 00:22:15 »

naravno, ali ne mogu da ocekujem da sve pocne odmah da ovde besprekorno funkcionise. i sam si rekao da su se konsultovali oko parking servisa, pa ce verovatno i oko neceg drugog. prethodni nisu ni to radili, zato necu da pljujem nikoga

Pa nece odmah ali ide se u pogresnom smeru.
1) Dobili ste puno potrosaca budzeta koje niste imali ranije a samim tim i mnogo manje manevarskog prostora.
2)Bespovratno je prodato silno opstinsko zemljiste.
3)Potrosene su pare od NIP-a(toga nece vise biti ko zna koliko).
4)Puno vestacki stvorenih radnih mesta.
5)Placanje lekova od strane opstine(strahovit gubitak novca).
6)Besplatan prevoz(uslovno receno besplatan) 8.000.000 dinara se daje samo na Gucu...
Situacija je dosta nepovoljnija nego pre par godina iako to ne izgleda na prvi pogled tako.

Sto se tice prethodne vlasti,to je bilo drugo vreme.Pre svega mislim na to sto su sada dostupne pare iz NIP-a a taj udeo nije mali.Oni su i bez toga zapoceli bitne procese u infrastrukturnom pogledu a i nisu se drznuli da dizu kredite ali nisu ni busili budzet.Osim toga,Palma je i tada drmao Jagodinom(seti se samo kako je uz dranje,psovanje i cupanje mikrofona,zamenom brava na opstini preuzeo vlast).
Licno mislim da bi vam bilo bolje da su oni ostali jer ste sada,cini mi se,u goroj situaciji.
I ovo nije pljuvanje vec analiza.
Opet,mene to ne dotice pa mozda i nemam pravo da se mesam u vas izbor.Ako mislite da je on najbolje resenje koje ste do sada imali,ostaje mi samo da vam pozelim srecu.
« Poslednja izmena: 18-07-2007, 00:41:28 od strane Salvador »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #244 poslato: 18-07-2007, 00:28:28 »

Predlazem da ove postove koji nemaju veze sa zoo-vrtom prebacis u neki drugi forum.Videh da imate PRIVREDA U JAGODINI!
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #245 poslato: 18-07-2007, 06:40:56 »

naravno, ali ne mogu da ocekujem da sve pocne odmah da ovde besprekorno funkcionise. i sam si rekao da su se konsultovali oko parking servisa, pa ce verovatno i oko neceg drugog. prethodni nisu ni to radili, zato necu da pljujem nikoga

Pa nece odmah ali ide se u pogresnom smeru.
1) Dobili ste puno potrosaca budzeta koje niste imali ranije a samim tim i mnogo manje manevarskog prostora.
2)Bespovratno je prodato silno opstinsko zemljiste.
3)Potrosene su pare od NIP-a(toga nece vise biti ko zna koliko).
4)Puno vestacki stvorenih radnih mesta.
5)Placanje lekova od strane opstine(strahovit gubitak novca).
6)Besplatan prevoz(uslovno receno besplatan) 8.000.000 dinara se daje samo na Gucu...
Situacija je dosta nepovoljnija nego pre par godina iako to ne izgleda na prvi pogled tako.

Sto se tice prethodne vlasti,to je bilo drugo vreme.Pre svega mislim na to sto su sada dostupne pare iz NIP-a a taj udeo nije mali.Oni su i bez toga zapoceli bitne procese u infrastrukturnom pogledu a i nisu se drznuli da dizu kredite ali nisu ni busili budzet.Osim toga,Palma je i tada drmao Jagodinom(seti se samo kako je uz dranje,psovanje i cupanje mikrofona,zamenom brava na opstini preuzeo vlast).
Licno mislim da bi vam bilo bolje da su oni ostali jer ste sada,cini mi se,u goroj situaciji.
I ovo nije pljuvanje vec analiza.
Opet,mene to ne dotice pa mozda i nemam pravo da se mesam u vas izbor.Ako mislite da je on najbolje resenje koje ste do sada imali,ostaje mi samo da vam pozelim srecu.

slazem se sa vecinom stvari koje si ovde nabrojao, ali mi gradjani nestyo mozemo uciniti tek kada se raspisu sledeci izbori
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #246 poslato: 18-07-2007, 06:41:36 »

Predlazem da ove postove koji nemaju veze sa zoo-vrtom prebacis u neki drugi forum.Videh da imate PRIVREDA U JAGODINI!

to ne mogu ja, nisam ovde moderator, to mogu da urade mira, a utentik ili mac
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #247 poslato: 19-07-2007, 16:16:06 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.

lose si cula, to je ujdurma neke "opajdare" ili takvih likova

Dobro si cula i to ce ti potvrditi svaki privatnik u Jagodini. Pitaj svoju frizerku, svog zubara, automehanicara... Samo su cifre razlicite u zavisnosti od toga koliko ti je razvijen biznis.
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #248 poslato: 19-07-2007, 16:34:28 »

Pa ja sam cula da svi koji imaju radnje, firme itd. placaju 500eura godisnje ekstra opstinski porez. Kazu da je to za zoo a verovatno sada i za aqua park.

lose si cula, to je ujdurma neke "opajdare" ili takvih likova

Dobro si cula i to ce ti potvrditi svaki privatnik u Jagodini. Pitaj svoju frizerku, svog zubara, automehanicara... Samo su cifre razlicite u zavisnosti od toga koliko ti je razvijen biznis.

to su gluposti, opajdara samo prica bezvezarije, verovatno zato sto ne zna sta bi sa sobom
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #249 poslato: 19-07-2007, 16:45:58 »

Okud znas, javlja ti se?  :aq21: :aq21: :aq21:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #250 poslato: 19-07-2007, 16:49:07 »

Okud znas, javlja ti se?  :aq21: :aq21: :aq21:

pricas bez upiranja prstom, kao da ti se jaljva, samo jos nisi videla o kome je rec, pa n emozes niti jedan podatak da iznese. pricas da su kod tamo nekoga isli i zuimali tamo nesto tamo nekada. ako znas nesto, iznesi to javno, navedi gde je to ko bio, kod koga, sta je radio, sta je uzeo, kada je to bilo.... i naravno moraces da se raspitas i o elacijama izmedju tih ljudi, jer iako mozda deluje da nisu u dilu, mozda imaju kakve dogovore o kome strana (koju ti eventualno poznajes) nece da ti kaze (da li je sramota ili strah ili sta vec, to samo ta strana zna)
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #251 poslato: 19-07-2007, 17:02:22 »

da, da... :aq25:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #252 poslato: 19-07-2007, 17:04:44 »

da, da... :aq25:

navela si neki podatak pa mi je to promaklo ili bese nisi?
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #253 poslato: 19-07-2007, 17:15:45 »

Sta ce ti podaci kad jedino ti imas uvek prave  :aq21: cas okacis informaciju da ZOO vrt ima u dlaku iste prihode i rashode = nema zaradu, a malo kasnije da se sam izdrzava i jos preko i zaradjuje pa  zaradu investira u prosirenja i nove zivotinje  :aq21:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #254 poslato: 19-07-2007, 17:18:27 »

Sta ce ti podaci kad jedino ti imas uvek prave  :aq21: cas okacis informaciju da ZOO vrt ima u dlaku iste prihode i rashode = nema zaradu, a malo kasnije da se sam izdrzava i jos preko i zaradjuje pa  zaradu investira u prosirenja i nove zivotinje  :aq21:

sta ti tu nije jasno? l.judi rade, naprave dobit, pa svu doit investiraju i budu na nuli (koliko znam ne mogu da investiraju vise nego sto imaju).

identicne strane prihoda i rashoda ne znace da nije bilo ulaganja i da nije bilo dobiti u toku godine, jedino sto dobit nije prenosena u narednu godinu (smanjuje se placanje poreza na dobit), a u isto vreme se i ulaze. to je bar jednostavna ekonomija
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #255 poslato: 19-07-2007, 17:21:22 »

A kad se lokalni privatnici reketiraju sa po nekoliko hiljada dinara mesecno (rec je o maloj STR) plus na silu poslate karte, kako se ta stavka naziva u izvestaju o finansijskom poslovanju ZOO vrta?
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #256 poslato: 19-07-2007, 17:22:46 »

A kad se lokalni privatnici reketiraju sa po nekoliko hiljada dinara mesecno (rec je o maloj STR) plus na silu poslate karte, kako se ta stavka naziva u izvestaju o finansijskom poslovanju ZOO vrta?

reketiraju? da su pismeni videli bi da nista nije obavezno. jesi li ti videla to pismo koje j eopstina slala? btw zbog takvih kao sto si ti, vise i ne salju informacije firmama da mogu da dobiju povlascene ulaznice
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #257 poslato: 19-07-2007, 17:25:01 »

Znas kako, kad ti se posalje svilen gajtan, zna se sta MORAS da uradis. Pa tako i Palma sa kartama  :aq21:
Sačuvana

zs

  • Gost
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #258 poslato: 19-07-2007, 17:26:34 »

Znas kako, kad ti se posalje svilen gajtan, zna se sta MORAS da uradis. Pa tako i Palma sa kartama  :aq21:

znam mnoge koji nisu platili. opet, sta ces, jos uvek srbi nisu skontali da su turci davno otisli, zato im se vise i ne nudi popust na kolicinu
« Poslednja izmena: 19-07-2007, 17:27:04 od strane zs »
Sačuvana

Salvador

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 99
Одг: ZOO Jagodina
« Odgovor #259 poslato: 19-07-2007, 17:30:56 »


identicne strane prihoda i rashoda ne znace da nije bilo ulaganja i da nije bilo dobiti u toku godine, jedino sto dobit nije prenosena u narednu godinu (smanjuje se placanje poreza na dobit), a u isto vreme se i ulaze. to je bar jednostavna ekonomija

Uh..Nadam se da nije ovako jer neprijavljivanje prihoda vec njegovo "prenosenje" u drugu godinu je TESKA utaja poreza i ako je to tako,rukovodstvo zoo-a ima da svira klavir....
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.069 sekundi sa 21 upita.