Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Windows 7  (Pročitano 41017 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #20 poslato: 11-01-2010, 23:26:10 »

A da te pita nesto Zockey:
Da li pored te masine imas i dodatne stvari kao sto su stampac, skener, tv kartica i takva slicna dodatna sranja.
E pa ja sve to imam i toliko mi je zastarelo za Windows 7, da ni jedan od ovih uredjaja nema update sa novim drajverima
koji odgovaraju Visti ili sedmici. I sta ja sad da radim - da sve ovo kupujem novo. E pa dobar mi je i XP. On bar sve ovo podrzava
i ima za sve drajvere. A da ne pricam o uobicajenim programima koje koristim - nemaju svi oni podrsku za sedmicu.
I ja sam instalirao Windows 7 i radio je brze od xp-a. A znas li zasto, zato sto je cist program, nema opterecenje ni sa jednim dodatnim
uredjajem i dodatnim programom tipa Nero, Photoshop, CryptLoad, Office i sl, i sto ne bi radio dobro.
Ma dobar je moj XP i to jos dugoooooo.
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Windows 7
« Odgovor #21 poslato: 12-01-2010, 00:01:48 »

Videcemo koliko dugooo
Microsoft prestaje da daje podrsku za XP polovinom godine
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #22 poslato: 12-01-2010, 00:08:35 »

Kakvu podrsku.
Za Windows XP ja imam sve drajvere za ove moje dodatne masine i one ovako mogu da rade bar jos 10 do 15 godina, samo da ih odrzavam i eventualno opravljam. Komp koji koristim isto je u tom rangu, tako da to bar za sad sljaka fino.
Naravno ne mogu da igram najnovije igrice, ali zato Office 2003, Photoshop CS, Corel 12, AutoCad 2000 i jos brdo programa koje koristim rade i radice jos dugo.

Inace na kompu mi redovno iskljucena opcija Automatic Updates i ne znam u cemu je problem?
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Windows 7
« Odgovor #23 poslato: 12-01-2010, 00:13:50 »

Inace na kompu mi redovno iskljucena opcija Automatic Updates i ne znam u cemu je problem?
:xq003:
Nema problema
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #24 poslato: 12-01-2010, 00:21:50 »

@micha
pa kako funkcionise bez Updates?
Zasto si iskljucio?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #25 poslato: 12-01-2010, 00:25:07 »

Alkar, ja ne znam gde ti zivis, cini mi se da si negde van Srbije (Australija ili tako nekako).
Ej, pa ovo je Srbija, ovde koriste originalne programe samo oni koji imaju mnoooooogo para, ili imaju firme i racunare koriste u poslovne svrhe, pa moraju.

Pa zamisli mene ili bilo kog drugog u ovoj Srbiji, koji ima i koristi silne krekovane programe, a hvala Bogu ih ima na milion sajtova da se skinu i koriste, da su za sve to morali da plate originalnu verziju. Katastrofa.
Pa pojedini programi, kojih ima u krekovanoj verziji, sa cenom  idu i preko 10.000 dolara ili evra. Odakle mi te pare covece.
Za sta treba da se baci tolika kinta, da bih imao originalnu verziju u kucnoj upotrebi. Kontas da to nema smisla.
Ok, ako je to u profesionalnoj upotrebi - firma, projekti i sl. Ali ovako ....
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #26 poslato: 12-01-2010, 00:26:23 »

Luna, to radi bez updatea ISTO kao i SA. Veruj mi.
A, sta mislis, kad mi se ukljucu update, a moja verzija windowsa nije original. Sta onda?????
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Windows 7
« Odgovor #27 poslato: 12-01-2010, 00:32:30 »

Ma razumem ja sto vi koristite pirate i ja ih koristim ponekad

ovo ne razumem

Luna, to radi bez updatea ISTO kao i SA. Veruj mi.
A, sta mislis, kad mi se ukljucu update, a moja verzija windowsa nije original. Sta onda?????

Kako radi isto?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #28 poslato: 12-01-2010, 00:39:42 »

Ma razumem ja sto vi koristite pirate i ja ih koristim ponekad

ovo ne razumem

Luna, to radi bez updatea ISTO kao i SA. Veruj mi.
A, sta mislis, kad mi se ukljucu update, a moja verzija windowsa nije original. Sta onda?????

Kako radi isto?

Pa jel hoces da me navataju ovi iz Majkrosofta preko Updatea i da mi posalju neki crv, virus, neku cumu da mi pojede komp.

Pazi ovako. Normalno je da u radu i kod mene dodje do zahteva da instaliram neki prateci program Windowsa, koji nije najnoviji, ali to mi se desi jednom u dva - tri meseca i ja onda nadjem taj program i instaliram ga. Zar je to problem.
Sva ostala stranja koja nudi Windows - ne instaliram sve dok ne naidje potreba za tim. A kad treba nadjem to (opet krekovano, ako nije free) i instaliram ga.
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Windows 7
« Odgovor #29 poslato: 12-01-2010, 00:41:53 »

I ja isključim sve updajtove ,a samo za antivirus uključim manuelno. SVI PROGRAMI TRAŽE NA INTERNETU KONEKCIJU SA SVOJIM SAJTOVIMA I TO USPORAVA , BAREM MENI . jbga ostala mi uključena velika slova , nisam vikao
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #30 poslato: 12-01-2010, 00:45:33 »

Ja neznam,vi cini mi se i da mozete original,pre cete da se odlucite za kopiju...navika valjda.
Odnela sam nas PC nekim devojcicama kuci,na njemu vec bio original Windows,oni ga izbrisali i stavili neku kopiju! :aq16:

Microsoft da ti salje crva  :aq25:
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #31 poslato: 12-01-2010, 00:49:42 »

Ne samo za antivirus,ukljucujem i ja za TuneUp, za AdAware i jos neke druge programe, ali kontrolisano i kad ja hocu, a ne kad se on ukljuci i radi u pozadini, a ja nemam pojma. E to ne dam. Ne dam barem svesno, a nesvesno ...

Ma da vam kazem ljudi, ja do skoro nisam uopste imao internet non stop. Imao sam modemsku vezu, preko telefona (DialUp) i isao sam na internet jednom u dva meseca po pola sata. I nista mi nije falilo. Koji mi program treba, pronadjem kod drugara ili su se takvi krekovani programi cak i prodavali u zvanicnim prodavnicama i to je to. Za progam koji original kosta 5000 DM ondasnjih ti platis 300 dinara i SUPER. Cepaj bato ...
Pa mi nista nije falilo. E sad mora sve noviji programi, sa najnovijim updateom i sl. Jbg.
Sačuvana

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #32 poslato: 12-01-2010, 00:51:19 »

Ja neznam,vi cini mi se i da mozete original,pre cete da se odlucite za kopiju...navika valjda.
Odnela sam nas PC nekim devojcicama kuci,na njemu vec bio original Windows,oni ga izbrisali i stavili neku kopiju! :aq16:

Microsoft da ti salje crva  :aq25:


A sta ce da mi rade, kad vide da je njihov program kopija. Kazace, ako bato radi to. Mi smo zadovoljni sto nam nisi platio program. Slobodno ga koristi.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #33 poslato: 12-01-2010, 00:54:52 »

Moj komsija ima Microsoft 2003 kopiju i sada vise ne moze da ide na Update,i nista vise.

cekajte,nisam u toku,jel to ima da se kupe kopije programa kod nas????
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Windows 7
« Odgovor #34 poslato: 12-01-2010, 00:56:27 »

uh  :xq066:
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #35 poslato: 12-01-2010, 01:04:01 »

Microsoft Siherheits Update ,Outlook Update....ne moze,i to je tacno,jer nije original program.

Znam jer je njegov Laptop bio kod mene nedelju dana.
« Poslednja izmena: 12-01-2010, 01:19:07 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #36 poslato: 12-01-2010, 01:05:25 »

uh  :xq066:

Sta je predajes se?
Ma to kod nas funkcionise odavno.

Do pre godinu - dve (ne znam kako bese), postojale su zvanicne prodavnice sa kopijama programa, gde si mogao da odes, kao kad kupujes hleb i kupis sve zivo, od igrica do najozbiljnijih programa. Ako nesto i nemaju, ti kazes sta hoces i oni ti nadju, narezu i OK.

Ba bas u tvom PN Luna bila prodavnica kod spomenika u centru (cini mi se da se zvala linker ili tako nesto), najopremljenija kopijama programa u Pomoravlju. Cena kopije je bila prema broju CD-a, koji su mu potrebni. 1 Cd 150 dinara, 2 - 300, 10 cd 1500 dinara i to je to.

E a sad vise to ne sme - inspekcije, kazne, zakon - sad su presli u ilegalu. Ali smanjio se i posao, posto sve vise postoje ADSL, bezicni internet, kablovski i td, pa ljudi sami skidaju, ne treba im neko ko ce da skine, nareze i proda, kad mogu sami.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Windows 7
« Odgovor #37 poslato: 12-01-2010, 01:09:51 »

Da,u toj prodavnici je moj sin kupio igre sa virusom!!!
Prvi zadnji put.
Na stranu to da neke nije mogao da koristi.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

micha56

  • Gost
Одг: Windows 7
« Odgovor #38 poslato: 12-01-2010, 01:13:39 »

E pa sad. Verovatno nije imao srece. Desavalo se to i mozda i drugima, pa je ta prodavnica radila super.
A ko ti garantuje da i kad skines nesto sa neta ima ili nema virus. Proveris ga i vidis. Isto je i ovo.
Kupi, proveris (ima virus) vratis, oni ti narezu drugo bez njega, ako ne moze da se ocisti i sta je problem ???

A sta bi ti htela. Ispravno sve za 150 dinara. E pa ....
Sačuvana

Alkar

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1089
  • Pravda za LUNU
Одг: Windows 7
« Odgovor #39 poslato: 12-01-2010, 01:29:27 »

Kako sto se predajem? Sta hoces da ti kazem posle ovoga?
Ma razumem ja sto vi koristite pirate i ja ih koristim ponekad
ovo ne razumem
Luna, to radi bez updatea ISTO kao i SA. Veruj mi.
A, sta mislis, kad mi se ukljucu update, a moja verzija windowsa nije original. Sta onda?????
Kako radi isto?

Pa jel hoces da me navataju ovi iz Majkrosofta preko Updatea i da mi posalju neki crv, virus, neku cumu da mi pojede komp.

Pazi ovako. Normalno je da u radu i kod mene dodje do zahteva da instaliram neki prateci program Windowsa, koji nije najnoviji, ali to mi se desi jednom u dva - tri meseca i ja onda nadjem taj program i instaliram ga. Zar je to problem.
Sva ostala stranja koja nudi Windows - ne instaliram sve dok ne naidje potreba za tim. A kad treba nadjem to (opet krekovano, ako nije free) i instaliram ga.
Nikada nisi update-ovao Winodws ali znas da je isto kao i ne update-ovan Windows.
Kako znas da je isto? Pasulj, bob, kristalna kugla?
Sačuvana
Kupicu bela kola,
tako mi imena,
i vodicu te u svoj svet.
 

Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 25 upita.