Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Fontana u cetru grada  (Pročitano 67020 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #80 poslato: 19-06-2007, 18:46:25 »

Ono da fontanu imaju samo veliki gradovi mislim da to nema veze, i kod mene u selu ima fontana pa opet nije grad.

Pa to ikazem.Ta fontana,ne verujem da je skupa ali predstavljati je kao nesto sto ce Jagodini da donese epitet "velikog" grada je malko neozbiljno...
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #81 poslato: 19-06-2007, 19:11:33 »

Mac, znas li koliko je sela u jagodinskoj opstini? Negde 52 ili 53. Navedi mi tacnu cifru sela koja IMAJU RESENO pitanje vodosnabdevanja. Znaci, zimi, leti, uvek dovoljno vode za pice, kuvanje i tusiranje kao i za zalivanje basti i njiva. Ajde, molim te. Sto se djubreta tice, nemoj mi reci da na gradskoj deponiji ima jos mesta za djubre! Da ne pominjem divlje deponije po selima i cega sve tu ima, leglo zaraze! A dzukce lutalice ne vidi samo onaj ko NE ZELI da ih vidi. Nego, kazi mi koliko sela u SO JA ima reseno snabdevanje vodom?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #82 poslato: 19-06-2007, 19:18:36 »

  Gubimo epitet  Velikog grada - to je bar moje mišljenje

Ma ja licno razumem da je to tvoje misljenje.Ali ne odredjuje fontana velicinu grada(to nije misljenje,to je cinjenica).
Cuprije ima dve fontane(kunem se da nisam znao ni za jednu.I sta je onda Cuprija?Velegrad?



Naravno da ne odredjuje samo fontana, ali skup takvih stvari DA

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #83 poslato: 19-06-2007, 19:22:15 »

Mac, znas li koliko je sela u jagodinskoj opstini? Negde 52 ili 53. Navedi mi tacnu cifru sela koja IMAJU RESENO pitanje vodosnabdevanja. Znaci, zimi, leti, uvek dovoljno vode za pice, kuvanje i tusiranje kao i za zalivanje basti i njiva. Ajde, molim te. Sto se djubreta tice, nemoj mi reci da na gradskoj deponiji ima jos mesta za djubre! Da ne pominjem divlje deponije po selima i cega sve tu ima, leglo zaraze! A dzukce lutalice ne vidi samo onaj ko NE ZELI da ih vidi. Nego, kazi mi koliko sela u SO JA ima reseno snabdevanje vodom?

Pa jebiga u kojoj opštini u Srbiji, veliki broj sela imaju vodu

pa nemoj tako sad nas upoređuješ sa Parizom ili Londonom

------------------------

Uporedi ti sva sela sa našim selima

Naša sele imaju bar igrališta za decu NOVA, i Dom za kulturna dešavanja - ISTO NOVO

u kojoj opštini to imaš  životati

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #84 poslato: 19-06-2007, 19:25:16 »

Ja sam pricao o gradu Jagodini a ne o selima. Ne ides valjda direktno na deponiju da bacas djubre???
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #85 poslato: 19-06-2007, 19:27:18 »

Ama, daj ti deci po selima VOOOOODUUUUU, a za igralista ce lako. Voda, Autentik, bez nje nema zivota. A bez igralista i Doma kulture itekako moze da se zivi.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #86 poslato: 19-06-2007, 19:33:18 »

Pa bre ja koliko znam okolna sela oko jagodine nisu imala vodu dok palma nije dosao na vlast a u zadnje nekoliko godine itekako su dobili vode. Ako ne verujes potrazi malo po netu informacije
Sačuvana
Dark Eagle

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #87 poslato: 19-06-2007, 19:35:02 »

Ja te pitah za konkretnu cifru od ukupno 53 sela.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #88 poslato: 19-06-2007, 19:49:02 »

Pa iskreno ne pada mi na pamet da trazim tu informaciju. Ako te bas zanima koliko sela ima gradsku vodu onda trazi info. A i uzmi u obzir da ne moze selo koje je daleko npr. 15 kilometara od jagodine da ima gradsku vodu, to se ni malo ne bi isplatilo. U svakom slucaju stanje se mnogo poboljsalo u zadnje dve tri godine.
Sačuvana
Dark Eagle

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17392
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #89 poslato: 19-06-2007, 20:11:20 »

sva sela u okolini Jagodine imaju gradksu vodu,

a ostala nemaju, već svako seosko domaćinstvo  ima svoj bunar

zs

  • Gost
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #90 poslato: 19-06-2007, 21:49:50 »

Mac, znas li koliko je sela u jagodinskoj opstini? Negde 52 ili 53. Navedi mi tacnu cifru sela koja IMAJU RESENO pitanje vodosnabdevanja. Znaci, zimi, leti, uvek dovoljno vode za pice, kuvanje i tusiranje kao i za zalivanje basti i njiva. Ajde, molim te. Sto se djubreta tice, nemoj mi reci da na gradskoj deponiji ima jos mesta za djubre! Da ne pominjem divlje deponije po selima i cega sve tu ima, leglo zaraze! A dzukce lutalice ne vidi samo onaj ko NE ZELI da ih vidi. Nego, kazi mi koliko sela u SO JA ima reseno snabdevanje vodom?

Prvo i prvo (ovo zbog opajdare) u jagodinskoj opstini ima 52 sela, da zaista pratite sta se desava u Jagodini, znali bi ste i za udruzenje gradjana "Jagodina i 52 sela", pa ne bi ste ni morali da projite koliko sela ima ili da dajete proizvoljne cifre.

Ta prica o gradskoj vodi u selima j u najmanju ruku nebulozna. Normalno da grad i okolna sela imaju gradsko vodosnabdevanje, ali samo sela koja se naslanjaju na grad. Ostala sela, kao uostalom i drugde ne samo u Srbiji nego u celom svetu moraju imati sopstvene izvore vode, sa pripadajucim bunarima i mini popstrojenjem za preciscavanje. Ukoliko bi koristili svi gradsku vodu, a posebno za POLIVANJE BASTI izvori iz kojih se napaja grad bi morali da budu ogromni. Uz sve to ko jos poliva i gde se to u svetu polivaju baste i navodnjavaju njive gradskom vodom?

Sto se tice deponije, da malo pratite lokalne medije i zasedanja skupstine, znali bi ste da je ovih dana potpisan ugovor i da s pocinje sa izgradnjom Regionalne deponije na Gigosu. Austrijska firma koja je dobila taj tender, ce u jagodinsku opstinu uloziti oko 13 miliona eura, s tim sto ima obasvezu da i postojecu deponiju sredi i od nje napravi park (kao uostalom sto se o radi u svetu sa starim deponijama)
« Poslednja izmena: 19-06-2007, 21:51:44 od strane zs »
Sačuvana

groucho

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1233
  • "knjige braco,knjige,a ne zvona i praporce"
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #91 poslato: 19-06-2007, 21:58:30 »

Prvo i prvo (ovo zbog opajdare) u jagodinskoj opstini ima 52 sela, da zaista pratite sta se desava u Jagodini, znali bi ste i za udruzenje gradjana "Jagodina i 52 sela", pa ne bi ste ni morali da projite koliko sela ima ili da dajete proizvoljne cifre.


U sto si fini.Poceo si i da persiras.
A u tom udruzenju kao odbornik sedi i uvazeni Zivotije Zota Jovanovic.
Stara postenjacina.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #92 poslato: 19-06-2007, 22:04:02 »

Hehehehehe... pa bre... kad nece posteni onda moraju ovi drugi  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #93 poslato: 19-06-2007, 22:07:25 »

Mac, znas li koliko je sela u jagodinskoj opstini? Negde 52 ili 53. Navedi mi tacnu cifru sela koja IMAJU RESENO pitanje vodosnabdevanja. Znaci, zimi, leti, uvek dovoljno vode za pice, kuvanje i tusiranje kao i za zalivanje basti i njiva. Ajde, molim te. Sto se djubreta tice, nemoj mi reci da na gradskoj deponiji ima jos mesta za djubre! Da ne pominjem divlje deponije po selima i cega sve tu ima, leglo zaraze! A dzukce lutalice ne vidi samo onaj ko NE ZELI da ih vidi. Nego, kazi mi koliko sela u SO JA ima reseno snabdevanje vodom?


Pa jebiga u kojoj opštini u Srbiji, veliki broj sela imaju vodu

pa nemoj tako sad nas upoređuješ sa Parizom ili Londonom

------------------------

Uporedi ti sva sela sa našim selima

Naša sele imaju bar igrališta za decu NOVA, i Dom za kulturna dešavanja - ISTO NOVO

u kojoj opštini to imaš  životati

U Paracinu sva sela imaju izgradjena igralista (osvetljena, asfaltirana, ogradjena) i kako pise na njihovom sajtu od 33 sela 2/3 ce na prolece imati vodu.

Isto imaju sredjene domove kulture & skole.

Doduse, za razliku od Jagodine kod njih je na budzetu 350 radnika, a u Jagodini 1000, tj. imaju 30% manje stanovnika i 300% manju administraciju.
Sačuvana

opajdara

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 564
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #94 poslato: 19-06-2007, 22:11:36 »

"Normalno da grad i okolna sela imaju gradsko vodosnabdevanje, ali samo sela koja se naslanjaju na grad. Ostala sela, kao uostalom i drugde ne samo u Srbiji nego u celom svetu moraju imati sopstvene izvore vode, sa pripadajucim bunarima i mini popstrojenjem za preciscavanje. Ukoliko bi koristili svi gradsku vodu, a posebno za POLIVANJE BASTI izvori iz kojih se napaja grad bi morali da budu ogromni. Uz sve to ko jos poliva i gde se to u svetu polivaju baste i navodnjavaju njive gradskom vodom?"

***********************

Opajdara nije pitala imaju li sela GRADSKU VODU, Opajdara je pitala IMAJU LI SELA IKAKVU VODU???????? Nemaju! I nikoga nije briga za to! U koliko sela imas, molim te, ta mini-postrojenja za preciscavanje? I znas li sta bi pokazala kontrola kvaliteta vode na tim izvorima i u tim bunarima, kad bi IKO IKADA takve kontrole sprovodio?
Niko u svetu ne zaliva cewsmovacom za pice baste i travnjake ALI VODE ZA ZALIVANJE IMA U IZOBILJU! U normalnom svetu voda je roba. Sto je vise trosis, vise placas. I niko nikada ne apeluje na ljude DA STEDE vodu  :aq21:
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #95 poslato: 19-06-2007, 22:11:46 »

E sada nesto realno, jesi li proverio ti te podatke???? Ja stvarno cesto idem po ta sela oko paracina i znam da samo jedan veoma mali deo tih sela ima vodovod a da ne pricamo o sredjenim igralistama. O asfaltu i da ne pricamo jer je stvarno u uzasnom stanju.
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #96 poslato: 19-06-2007, 22:14:03 »

Prvo i prvo (ovo zbog opajdare) u jagodinskoj opstini ima 52 sela, da zaista pratite sta se desava u Jagodini, znali bi ste i za udruzenje gradjana "Jagodina i 52 sela", pa ne bi ste ni morali da projite koliko sela ima ili da dajete proizvoljne cifre.

Ta prica o gradskoj vodi u selima j u najmanju ruku nebulozna. Normalno da grad i okolna sela imaju gradsko vodosnabdevanje, ali samo sela koja se naslanjaju na grad. Ostala sela, kao uostalom i drugde ne samo u Srbiji nego u celom svetu moraju imati sopstvene izvore vode, sa pripadajucim bunarima i mini popstrojenjem za preciscavanje. Ukoliko bi koristili svi gradsku vodu, a posebno za POLIVANJE BASTI izvori iz kojih se napaja grad bi morali da budu ogromni. Uz sve to ko jos poliva i gde se to u svetu polivaju baste i navodnjavaju njive gradskom vodom?

Ovo recimo, ali potpuno nije tacno. Mnoga sela u Srbiji se napajaju iz centralnih vodovoda. Najblizi primer ti je Paracin (vec pomenut).

Naravno da ce da koriste za polivanje basti kad Palma iz demagoskih razloga unistava JP i prodaje vodu 10 puta jeftinije nego sto ona treba da kosta ekonomski. Naplatis im po pravoj ceni, pa ako hoce nek pakuju u flase.

Kakvi mini sistemi za preciscavanje??? O cemu to?

Sto se tice deponije, da malo pratite lokalne medije i zasedanja skupstine, znali bi ste da je ovih dana potpisan ugovor i da s pocinje sa izgradnjom Regionalne deponije na Gigosu. Austrijska firma koja je dobila taj tender, ce u jagodinsku opstinu uloziti oko 13 miliona eura, s tim sto ima obasvezu da i postojecu deponiju sredi i od nje napravi park (kao uostalom sto se o radi u svetu sa starim deponijama)

A takodje bi znali da niko nema pojma sta je Palma potpisao, da ta lokacija nema potrebne dozvole, da se ne uklapa ni u kakvu pricu koja sledi drzavnu koncepciju regionalnih deponija i da se najverovatnije radi o jos jednoj medijskoj avanturi tipa "kamioni za smece iz francuske koje je Palma obezbedio".
Naravno, takodje bi znali da su se u opstinama oko Jagodine cudili i krstili kakva je budalastina u pitanju, nego pristojni ljudi nece da staju na put komsijskoj sreci.

Medjutim, ovakvi projekti ce verovatno biti buducnost, pa ce pre ili kasnije negde neka regionalna deponija i morati da bude napravljena.
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #97 poslato: 19-06-2007, 22:14:51 »

Odakle ti to da nigde niko u svetu ne apeluje da stede vodu???? Pre nego sto kazes tako nesto bilo bi lepo da proveris te tvrdnje. Ja kao prvo ne znam da li bilo koje selo ima reseno to pitanje u srbiji, tako da problem ne bi trebalo da se problem svede samo na nasu opstinu nego mozda i na ceo balkan.
Sačuvana
Dark Eagle

danguba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 582
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #98 poslato: 19-06-2007, 22:20:10 »

Da li sam proverio?

Sto se tice igralista moze da se dobiju i fotografije, posto u Paracinu se ona grade jos pre "prosvetljenja" Jagodine 2004.g., npr. samo ove godine 5 novih i rekonstrukcija 3 stara, tako da sva sela imaju igralista (sem valjda jednog koje se opredelilo za izgradnju fudbalskog terena prvo).

Moze i spisak sa godinama izgradnje ako treba.

Sto se tice vodovoda, ove godine grade sistem za 9 sela, a u zadnjih par godina vodu je dobilo 7, od ranije vodu ima 6, pa je ukupan broj sela koja ce imati vodu 22 od 33 postojeca, tj. tacno 2/3. I za to moze spisak.

Sve to imas na njihovom sajtu, ima u njihovim novniama koje imaju veci tiraz od Novog puta & na njihovom forumu koji ima 700 clanova.

Asfalt je bolji od Jagodinskog, bar tamo gde sam ja isao, ne znam gde si ti bio (nije isto svud verovatno), znam da su od 2002.g. na ovamo obnovili skoro sve lokalne puteve a sad grade nove (i to ne od recikliranog asfalta).
Sačuvana

Mac

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 1252
Одг: Fontana u cetru grada
« Odgovor #99 poslato: 19-06-2007, 22:22:27 »

Sta znam, izgleda da sam ja bio u ostatak sela sto to sve nemaju  :aq01:
Sačuvana
Dark Eagle
 

Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 25 upita.