Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???  (Pročitano 26376 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« poslato: 15-09-2008, 00:36:36 »

Znači ovo je najžešća tema koju sam video u životu na jednom forumu. Smejao sam se 2 sata, a dovoljan je samo naslov.  :aq08:

Dakle u ovoj temi ćemo pisati o tome kako vam se zovu babe, dede ili kako su se zvali ako su u medjuvremenu otputovali. I ne samo to. Pišite i sve anegdote vezane za vaše babe, dede, prababe itd. :D

Evo ja da počnem, nemam nijednu živu babu ili dedu a babe mi se zvale Milanka i Branka a dede Kuzman i Moša. Što se tiče anegdote evo navešću vam jednu za početak: Moja baba pozove nekog telefonom i kaže: "Alo, ko je to ?" :D A ja je posle zezam i kažem joj: "Ti si bre babo detektiv !" :)

A moram da vam ispričam i 1 anegodotu koju sam pročitao na pomenutom forumu. Mnogo je dobra: Baba ležala u bolnici i dolazi joj u posetu rodbina i baba počne da kuka i da im se žali na sestre kako ne valjaju, ne slušaju, kako su neljubazne, bla, bla. A rodbina je donela na odeljenje punu kesu poklona. I pita njih baba:

-Za koga je to ?-  A oni joj kažu:
-Pa za sestre.- A tek će baba:
ODVADI !!!  :xq005:

Hehehe, znači, umrEo sam od smeha kad sam ovo pročitao. Aj sad vi...
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #1 poslato: 15-09-2008, 09:46:08 »

Deda i baba po ocevoj liniji su se zvali Radisav i Milunka Radojkovic. Inace deda mi je bio zeleznicar, i vozio je ''senjsku'' prugu, a baba je bila domacica. Inace deda je bio poznat pod nadimkom SABORNIK, pa i ja po njemu nosim moj nadimak, samo skraceno SABA.
Sa majkine strane deda se zvao Bozidar Vasic, i bio je cuveni cuprijski berberin, i poginuo je na dan oslobodjenja Cuprije u II svetskom ratu, gde ga je ubio zandar prilikom odlaska dede u berbersku radnju. Baba mi se zvala Olga, i radila je nekada u bolnici, u kujni.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #2 poslato: 15-09-2008, 10:13:35 »

Baba i deda po majčinoj strani su se zvali Jelena i Miodrag. On je bio sreski načelnik. Po očevoj strani su Dragutin i Ružica. Dragutin je imao rudnik u okolini Bora pa ga je prokockao još pre II svetskog rata. Od muke se obesio. Baba ostala sama sa 7 dece i pošto je bila još lepa, pametno našla ljubavnika kasapina punog para.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #3 poslato: 15-09-2008, 10:18:10 »

Jedna baba mmi se zvala baba,a druga baba se zvala nana...
Sa oceve strane su se zvali Milena(milenka )+Milorad(mida sampion),a sa majkine strane u se zvali Jelisaveta(Savka)+Dragoljub(dragi).E sad anegoda o njima ima puno:Moj deda Dragi je bio komandir policije,a nesto se nije slagao sa partijskim idejaama,pa je vratio svoju clansku crvenu kartu,pa ga je drustvo prebacilo da bude cuvar stamparije.,sa osmehom!
moja baba  Milenka kad se preudala,bila je komsinica sa svojim bivsim muzem,za koga se takodje brinula do njegove smrti,kuvala mu je svakog dana  rucak,krisom od svog muza.
Sačuvana

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #4 poslato: 15-09-2008, 10:21:53 »

Dobra baba. Kuvala bivšem krijući od sadašnjeg.
Sačuvana

sonja

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1263
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #5 poslato: 15-09-2008, 10:23:28 »

Pa ja mislimda se babi smrklo da jede sam pasulj svaki dan,heheeehe
Sačuvana

saba

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 682
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #6 poslato: 17-09-2008, 09:35:01 »

Sonja, pazi se, da nisi ti povukla malko na babu. Da se i tebi ne smrkava...... mozda......
Sačuvana

bebironac

  • Gost
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #7 poslato: 17-09-2008, 14:46:11 »

Znači ovo je najžešća tema koju sam video u životu na jednom forumu. Smejao sam se 2 sata, a dovoljan je samo naslov.  :aq08:

Dakle u ovoj temi ćemo pisati o tome kako vam se zovu babe, dede ili kako su se zvali ako su u medjuvremenu otputovali. I ne samo to. Pišite i sve anegdote vezane za vaše babe, dede, prababe itd. :D

Evo ja da počnem, nemam nijednu živu babu ili dedu a babe mi se zvale Milanka i Branka a dede Kuzman i Moša. Što se tiče anegdote evo navešću vam jednu za početak: Moja baba pozove nekog telefonom i kaže: "Alo, ko je to ?" :D A ja je posle zezam i kažem joj: "Ti si bre babo detektiv !" :)

A moram da vam ispričam i 1 anegodotu koju sam pročitao na pomenutom forumu. Mnogo je dobra: Baba ležala u bolnici i dolazi joj u posetu rodbina i baba počne da kuka i da im se žali na sestre kako ne valjaju, ne slušaju, kako su neljubazne, bla, bla. A rodbina je donela na odeljenje punu kesu poklona. I pita njih baba:

-Za koga je to ?-  A oni joj kažu:
-Pa za sestre.- A tek će baba:
ODVADI !!!  :xq005:

Hehehe, znači, umrEo sam od smeha kad sam ovo pročitao. Aj sad vi...
Babe Milosavka i Dragica a dede Radosav i Boro....a sto se tice ove tvoje anegdote,palo mi je na pamet da ispricam anegdotu iz jagodinske bolnice......jedan stari dekica je dosao kod doktora da mu pregleda prostatu...pregled se naravno vrsi preko rektuma,lekar je rekao dekici da se namesti ali ovaj nije znao sta ga ceka,poce doktor da pregleda a deka ce njemu:"Dete....nemam ja s tebe takvu salu..." ta anegdota se i dan danas prepricava na jagodinskoj hirurgiji....
Sačuvana

SENJOBER

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 80
    • :: Selo Senje i Manastir Ravanica ::
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #8 poslato: 17-09-2008, 15:22:47 »

Ево ја сам снимио своју бабу, много пре него што су убили оног криминалца Зорана Ђинђића.
Описује како треба да се ликвидира:

http://www.senje.org/ALATI/BABA-Atentat na Djindjica.wav
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #9 poslato: 17-09-2008, 15:30:59 »

ovo ako ti vidi neko ode na B92

bebironac

  • Gost
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #10 poslato: 17-09-2008, 16:33:53 »

hahahahahahahahahaha,mozda su uhapsili pogresne ljude za atentat,hahahahahahahaha
Sačuvana

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #11 poslato: 17-09-2008, 19:39:58 »

Pokojna baba se zvala Radmila,a pokojni deda Ljubomir.ZIVA baba je Ruza,a deda Dragoslav.E,prica za njih.Nikad ih nisam zvao baba i deda,nego onako kako su ih zovu moji otac i majka.Zovem ih cale i keva:-)Kad sam u nekom dobu mog detinjstva shvatio da su to izrazi za oca i majku-ja nisam mogao ni hteo da verujem!Mislio sam da me neko zeza!!!A zanimljivo je to sto ih tako svi zovu:moja sestra i braca od tetke.
Predivni su ljudi.Kad bih poceo da pricam dogodovstine sa njima,ne bih mogao da stanem,jer mi je deda pravi veseljak i strasno duhovit.Al' evo jedne price...
Isli smo biciklama do Ivkovackog Prnjavora.On je odatle.Vozimo se mi tako biciklama i on mi uz put objasnjava ko je ko iz sela koja prolazimo(Brsje,Glavinci,Kolare,Dragosevac).Kaze on-"e iz ove kuce ti je taj taj.On nam neka familija.E,ovde zivi taj i taj.Kopali smo bunari zajedno".I tako redom sve do Prnjavora.Shvatio sam da covek sve ljude zna,a narocito tu neku nasu ko zna koliko daleku familiju.Prica on tako jedno par sati dok se lagano vozimo i najzesci zakljucak na kraju:"Ma znas sta-sve moj do mojega"!!!Svaki put se iskidam od smeha kad se setim toga!
A,inace,vrlo dobro pamtim njegovog oca i majku:Trajko i Stanojka.A prededa sa babine strane-Visa.Jedino prababu sa babine strane ne pamtim,jer se udavila kada je bila neka poplava pre nego sto sam se rodio.
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #12 poslato: 17-09-2008, 21:02:26 »

Hahaha, a neki moj deda udarao u doboš na raskrsnici, vikao i tako obaveštavao narod o dešavanjima u gradu. I prilazi mu neka gluva baba i pita ga: Sinko, šta to bilo ?

A moj deda bio šaljivdžija, voleo da se zajebava i kaže toj babi:

Nemci zarobili Hitlera !

A tek će baba:

E ako, taj ceo svet porobio.

Xexexe.
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #13 poslato: 24-09-2008, 08:19:19 »

Sa mamine strane,Danica i Miroslav,sa tatine Slobodan i Stamena.Secam se bili su uvek dobri prema nama,ali jedna anegdota sa baba Stamenom,je bila da kad god je ne slusam ili napravim neku zvrcku,vikala je: "Joj sta to uradi ,serem ti se u batace"! :xq005:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #14 poslato: 24-09-2008, 10:50:33 »

hahahaha

tu uzrečicu je i moja baba imala

verovatno je u to vreme   ta rečenica bila Hit !

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #15 poslato: 24-09-2008, 22:35:38 »

Haha, da izvinu ova deca na forumu al' kol'ko se ja sećam moja baba je u sličnoj situaciji vikala: "Serem ti se u seme grdno !" ili tako nešto. :D
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #16 poslato: 25-09-2008, 07:04:14 »

Joj, ma sa njima je uvek bio shou,ali secam se jedne price koju mi je deda stalno pricao(inace ju je on izmislio),kaze..Ziveli su baba i deda u nekoj kolibici i bili su jako siromasni,ali su voleli da popiju rakiju i za nju se uvek imalo.Jedno vece su legli da spavaju,a pre toga je deda otisao da kupi flasu rakije,kako bi imali za sutra.Al,ne lezi vraze,okrece se baba,prevrce se deda,nikako da zaspe,stalno su mislili na rakiju,usatne baba popije gutalj-dva,ustade deda,popije i on i legose da spavaju.Opet,okrece se baba,prevrce se deda,ne mogu da spavaju misle na flasu u kredencu,dok se deda nije iznervirao i rekao"Stara daju tu rakiju ovamo",popise oni svu rakiju i mirno su spavali.    :xq004: E sad,koliko je prica poucna i koliko je bila za decicu  ,to mi nije bilo bitno,vazno da mi je deka pricao.Ej,ali ima jos jedna zesca sa kacamkom i cigom(bez uvrede),ali osatvicu to za sutra,spava mi se.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #17 poslato: 30-09-2008, 21:08:21 »

Moj pokojni deda i baba sa očeve strane su se zvali Dragoljub i Milka i živeli su u selu Plažane kod Despotovca. Sa majčine strane su , takođe pokojni , Blagoje i Dušanka , rodom iz Gornjeg Štiplja. E , sad , ima jedna priča vezana za moj dedu Blažu ( rođenog 1904 godine): pre 20 i više godina usnio on čudan san: sedi on pred kućom kada na kapiju dolaze 3 stara čoveka sa dugim belim bradama i sa kapije mu kažu: spremi se , Blagoje Petroviću , u sledeću četvrtak ćeš umreti...i odu. Probudi se deda , probudi i babu i ispriča joj svoj san. Baba poče da se šali sa dedom i okrenu san na šalu. Ali , dedi ne beše milo...  Primiče se taj četvrtak , a deda sve nemirniji i natera babu da mu spremi sve stvari za put...U sredu na noć , deda prebledeo , nemiran , pozdravi se sa babom i zaspa.Tada usni ponovo one stare ljude sa belim bradama i oni mu , ponovo sa kapije , rekoše : Blagoje Petroviću , tebi je život produžen... Posle mnogo godina od toga , kada je napunio 94 godine , upta me deda: šta misliš , da me nisu zaboravili oni gore...? I dan danas se smejemo tome u porodici...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

MASIRAM GASTARBAJTERKE

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 2984
  • ЈА САМ ВИШИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ И РАДИМ МАСАЖЕ ПРИВАТНО
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #18 poslato: 01-10-2008, 20:53:21 »

Hahaha, extra ! Možda oni umrEli pre njega i to u snu. :)
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: KAKO VAM SE ZOVE BABA ???
« Odgovor #19 poslato: 02-10-2008, 00:05:14 »

E,MOJA BAKA KAD JE HTELA DA KAZE 'MALO' VIKALA "LECKE" :aq21:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 22 upita.