Razne zanimljive teme > Lepota - Zdravlje

HIJATUS HERNIJA - Kila na Želudcu Jednjaku

<< < (2/8) > >>

Zigeuner:
Idi bre Autentice, kad ti se lepo kaze. Nemo' da u starosti ostanes bez srca ...!

jelenkos:
Pa mlad si covece,jako ti je srce,nemoj da ti se desi kad ostaris i to ode nagore,a ti ne mozes da se operises jer ti je oslabilo srce...Mlad si  :aq01:

groucho:

--- Citat: autentik  17-02-2011, 13:45:31 ---
operacija se radi po sistemu zašivanja tog dela želudca za plućnu maramicu i veoma je rizična...

--- Kraj citata ---

Ja ne znam gde si ovo procitao ali nije tacno. Zeludac se prisiva za dijafragmu sto ga sprecava da "prolazi" kroz hiatus u grudnu duplju. I danas se radi laparoskopski.


--- Citat: autentik  17-02-2011, 13:45:31 ---
razmišljam se još uvek... da li da čekam srce da mi se upropasti ili da odem na operaciju...

--- Kraj citata ---

Ja ne znam kakve tegobe imas ali povezanost H.H. sa srcenim problemima mozes da proveris kardio testovima. Operacija se radi tek ako H.H. izaziva aritmije i promene na EKG-u srca.
Pored preteceg infarkta,indikacija za hirursko lecenje H.H. je GERB(gastroezofagealna bolest) koja dovede do Barretovog ezofagitisa.
Oba ova slucaja su jako retka....da ne kazem izuzetno retka.

Terapija ti je uzimanje vise MANJIH obroka dnevno. Nakon jela NIKAKO nemoj da "prilegnes",nego sedi ili setaj. Bez alkohola i cigara. I ako imas problema sa kiselinom,uzimaj terapiju za to(ovde je bila tema o kiselini pa sam tamo i napisao sta je najbolje).

groucho:
P.S. i da,H.H. ne uzrokuje visok krvni pritisak i nema veze sa njim.

autentik:
E odlično...

pazi sad...  kada počne da se dešava počne srce da mi lupa kao neonrmalno... pre neki dan sam imao iz čista mira 150 x 110

ta H.H. pritiska srce i pluća kada se pokrene i nabije mi pritisak... dokazano kod menež

Redosled:  Strahovit bol (nesvestica, hladno preznojavanje), srce ubrzano radi, a ne znam šta da mu radim...

šetam, pijem vodu, dišem duboko - ne pomaže

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju