Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju  (Pročitano 26711 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« poslato: 27-01-2008, 19:31:50 »



Zapadno od Paraćina u njegovoj blizini, na odvajanju od puta Paraćin Zaječar nalazi se izletište Grza. Od Paraćina Grza je udaljena 19 kilometara. U gornjem toku reke Grze (u Kučaju), na 400 metara nadmorske visine, uređeno je izletište sa vikend naseljem. U neposrednoj blizini nalazi se i jezero. Reka grza, leva pritoka Crnice kod Paraćina, dotiče iz planine Kučaja, proseca klisuru i teče kroz Davidovački rečni basen. Grza predstavlja omiljeno izletište stanovništva ovog kraja. Ovo izletište pruža izvanredne uslove za lov i ribolov, a takođe i za izletničko rekreativni turizam. Znatan broj posetilaca Grze provodi po više dana na izletištu u vikend naselju ili u turističkim objektima koji postoje na grzi.



jezera su puna pastrmke:






« Poslednja izmena: 02-08-2013, 11:53:21 od strane autentik »
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #1 poslato: 29-01-2008, 13:16:32 »

Ako je stvarno sve ovako lepo kao na ovim fotografijama, onda smo mi jedna stvarno bogata zemlja, kada su prirodne lepote u pitanju. Čudno da do sada ovu lepotu neuništiše ljudi.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
« Poslednja izmena: 05-05-2008, 18:08:47 od strane autentik »
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #3 poslato: 01-02-2008, 11:24:44 »

Apsolutno se slažem sa tobom i podržavam ovaj način prezentacije izletišta Grza. Priroda je tamo fantastična i sam sam svedok toga već 30-ak godina koliko je posećujem . Ali... uvek ima jedno ali... priroda tamo jeste divna i bila bi još divnija da je ljudi ne ruže. Konkretno , pre par godina sam bio sudija na jednom takmičenju mušičara Srbije održanom na Grzi. Takmičenje je održano početkom maja , između 5. i 10.  maja , ne sećam se baš najbolje. Korito reke je bilo prepuno flaša i đubreta , ostalih sa Prvomajskog uranka. Ja mislim da je bilo ozmeđu 5 i 10 000 flaša piva na dnu reke na potezu  nizvodno od jezera .Izuzetno ružna slika , prelepe pastrmke plivaju između flaša. To je  kod svih nas ( takmičenje je bilo dvodnevno uz prisustvo oko 30-ak takmičara iz cele Srbije) ostavilo veoma mučan utisak . Sećam se i da je pokojnom Darku iz paraćinskog ribolovačkog Udruženja koje je bilo domaćin takmičenja bilo veoma neprijatno.Bilo je i nekoliko tv ekipa koje su se svojski potrudile da hvataju kadrove bez tog krša u reci ali je to bilo gotovo nemoguće .  Iskreno se nadam da se takve stvari neće ubuduće događati. ČUVAJTE GRZU , BISER PRIRODE !
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #4 poslato: 01-02-2008, 11:51:09 »

I ja se slažem sa tobom apsolutno!
Ali je organizator takmičenja morao da zna da posle prvomajskog ršuma na Grzi NESME ništa da se organizuje dok se ne počisti djubre.
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #5 poslato: 01-02-2008, 13:26:19 »

Slažem se sa tobom . Očigledno da nisu uradili svoj posao dobrog domaćina do kraja ( sve ostalo je bilo na vrhunskom nivou).
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #6 poslato: 01-02-2008, 14:19:56 »

mušičarenje na gornjem jezeru


ogromne pastrmke






Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #7 poslato: 01-02-2008, 21:58:33 »

Apsolutno se slažem sa tobom i podržavam ovaj način prezentacije izletišta Grza. Priroda je tamo fantastična i sam sam svedok toga već 30-ak godina koliko je posećujem . Ali... uvek ima jedno ali... priroda tamo jeste divna i bila bi još divnija da je ljudi ne ruže. Konkretno , pre par godina sam bio sudija na jednom takmičenju mušičara Srbije održanom na Grzi. Takmičenje je održano početkom maja , između 5. i 10.  maja , ne sećam se baš najbolje. Korito reke je bilo prepuno flaša i đubreta , ostalih sa Prvomajskog uranka. Ja mislim da je bilo ozmeđu 5 i 10 000 flaša piva na dnu reke na potezu  nizvodno od jezera .Izuzetno ružna slika , prelepe pastrmke plivaju između flaša. To je  kod svih nas ( takmičenje je bilo dvodnevno uz prisustvo oko 30-ak takmičara iz cele Srbije) ostavilo veoma mučan utisak . Sećam se i da je pokojnom Darku iz paraćinskog ribolovačkog Udruženja koje je bilo domaćin takmičenja bilo veoma neprijatno.Bilo je i nekoliko tv ekipa koje su se svojski potrudile da hvataju kadrove bez tog krša u reci ali je to bilo gotovo nemoguće .  Iskreno se nadam da se takve stvari neće ubuduće događati. ČUVAJTE GRZU , BISER PRIRODE !

Šta da ti kažem, osim da se grozim ovakvih stvari. Al' da je to slučaj samo sa vašom Grzom, pa ni po' jada. Ali je takva situacija gotovo svugde. O tim i sličnim stvarima sam već davala svoj komentar, pa da se ne ponavljam. Eto, samo toliko da kažem da čovek ume da upropasti i oskrnavi sve čega se dotakne i što mu je priroda podarila. Ponašamo se kao da smo mi stvorili prirodu, a ne priroda nas. Bojim se da je takvih ljudi svakim danom sve više i više, a nas, ljubitelja i pre svega poštovalaca prirode, sve manje i manje.
p.s. može li mi neko objasniti šta tačno znači pojam "mušičarenje"? Kontam da ime veze sa ribolovom, al' ne znam šta tačno znači. Jbg. kad nisam ribolovac. 
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #8 poslato: 02-02-2008, 08:33:22 »

Mušičarenje je vid ribolova u kojem se kao mamac upotrebljava veštački napravljen mamac koji verno liči na nekog insekta. U početku je to bila kopija mušice i odatle je ostao naziv mušičarenje. Tokom godina , kreacija veštačkih mušica je dostigla gotovo umetnički nivo tako da su današnje kreacije zaista prelepe i nimalo različite od originala . Kreiraju se najraznovrsnije vrste insekata. Postoji površinsko i dubinsko mušičarenje s tim da se u ovom drugom slučaju koriste kao mamci kreacije insekata koje deo svog života provode na dnu vode.  Mamac se elegantnim pokretima štapa plasira na površinu ( ili dno) i laganim pokretima vuče ka sebi , stvarajući talasiće na površini ( ili pokrete na dnu) kao neki insekt koji je u nevolji a samim tim i laka i poželjna meta i obrok. Verovatno si nekada videla na tv ribolovce koji non - stop mašu štapovima pored vode a umesto klasične strune koriste se svilene niti raznih boja ( najčešće žute ili zelene ). Ja lično mušičare smatram za umetnike i ribolovačku gospodu jer su najpošteniji na vodi - love iz zadovoljstva i gotovo svi vraćaju svoj ulov u vodu . A ulov su najčešće prelepe pastrmke....
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

brka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #9 poslato: 02-02-2008, 14:23:16 »

zašto samo ono malo štoje lepo.pokažite pravo stanje,sve te poljske toalete od vikendica kojisu nad samom vodom reke grze.ima tu privatnih ribnjaka na reci bez ikakvih dozvola,ličnih bazena,uzrpiranih obala sa bez pravno izgrađenih mostova,uzurpiranih seoskih puteva zatvorenih zidinama i kojekakvim kulama.svemi ovo jako liči na "grza smrdi a neštoje u džepu.
Sačuvana

brka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #10 poslato: 02-02-2008, 14:31:37 »

zašto samo ono malo štoje lepo.pokažite pravo stanje,sve te poljske toalete od vikendica kojisu nad samom vodom reke grze.ima tu privatnih ribnjaka na reci bez ikakvih dozvola,ličnih bazena,uzrpiranih obala sa bez pravno izgrađenih mostova,uzurpiranih seoskih puteva zatvorenih zidinama i kojekakvim kulama.svemi ovo jako liči na "grza smrdi a neštoje u džepu.
Sačuvana

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #11 poslato: 17-04-2008, 12:03:58 »

Bilo bi još lepše kada bi se asfaltirao put i kad se ne bi zagađivala reka.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

Dak

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 3110
  • Svetski putnik
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #12 poslato: 20-04-2008, 23:54:21 »

Paracinci Grza vam je prelepa!Cuvajte je ljudi,jer je stvarno jedan biser prirode i dajte vise slika!!!!!!
Sačuvana
"Pazite sta zelite,mozda vam se zelje i ostvare".

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #13 poslato: 21-04-2008, 07:37:48 »

U planu je sredjivanje puta do gornjeg doma,polako,ne moze se popraviti odjednom sve na cemu se nije radilo decenijama,i ovo sto se uradilo u samom Paracinu i okolnim selima je naucna fantastika,sredjene skole,igralista,asfaltiranja,izgradnja,uredjena...
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Schnuffel

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 682
    • Schnuffel
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #14 poslato: 21-04-2008, 23:04:48 »

U planu je sredjivanje puta do gornjeg doma,polako,ne moze se popraviti odjednom sve na cemu se nije radilo decenijama,i ovo sto se uradilo u samom Paracinu i okolnim selima je naucna fantastika,sredjene skole,igralista,asfaltiranja,izgradnja,uredjena...
Svaka čast, dobra reklama.
Sačuvana
Živimo ljubav, budimo ljubav, zračimo ljubav.
Radnik svetlosti

brka

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 3
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #15 poslato: 21-04-2008, 23:57:00 »

Izgleda da si dobro plaćen,požuri skoro će 11 maj.Za svaki slučaj navrati prvog Maja da vidiš šta sve vi Paraćinci možete da napravite na tudjim imanjima e totije naučna fantastika.
Sačuvana

Zockey

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 533
  • Ljubav Svetlost
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #16 poslato: 23-04-2008, 21:17:57 »

Izgleda da si dobro plaćen,požuri skoro će 11 maj.Za svaki slučaj navrati prvog Maja da vidiš šta sve vi Paraćinci možete da napravite na tudjim imanjima e totije naučna fantastika.

Gresis,nisam placen niti sam clan neke stranke,samo sam zadovoljan uradjenim.
A 1.maja na Grzi dolaze sa raznih strana a ne samo paracinci.

P.S.
Imas mnogo gramatickih gresaka!
Sačuvana
Mi nismo stvorili ovaj svet, mi smo samo deo njega, sve što mu činimo, činimo to i sami sebi!

Paracinka1

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 6
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #17 poslato: 12-09-2008, 15:43:33 »

AAAAAAAAAHHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!! Grza je prelepa, voda ledena i cista (dokaz-pastrmke!), put je strahota, mobilni ne funkcioniraju, telefonskih objekata ni za lek, previse munja i gromova kod nevremena, ALI - PRIRODA KOJA MORA LUPOM DA SE TRAZI, zato su svi nedostaci akceptirani i logicni!
    HVALA BOGU ZA ONAJ GRZIN RAJSKI MIR!!!!!
       
          MOLIM VAS, SACUVAJTE TO TAKO!!!!!
Sačuvana

Nesa@

  • Gost
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #18 poslato: 22-12-2008, 23:29:00 »

Grza je raj na zemlji.Mozda Zoran napravi i nesto vise od Motela "Koliba"?
        I nasa vikendica je tamo.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Grza - prelepo izletište u Južnom Kučaju
« Odgovor #19 poslato: 11-01-2009, 14:15:49 »

Grza je bila lepa i ostala bi to da nije njegove svetosti-coveka. gde god kroci ostavlja prljave tragove (odnosi se na Grzu).
 
prave se pravi mali neukusni gradovi (ko ih pravi i od kog novca),kule,crkve po dvoristima, kamene ograde maltene nasred puta koji je ionako preuzak....ma strahota!
sve sto nam priroda poklanja unakazuje se ili unistava.

na obali bistre recice lelujaju plasticne kese,zaglavljene plasticne fdlase i drugi otpad jer se smece najvecim delom baca u reku.

o kojoj lepoti da pricamo?

kad hocu da zamislim "lepu Grzu" zatvorim oci i zamisljam je bez nakaznih gradjevina i smeca.
zaista prelepo,samo steta sto ne mogu da zivim zatvorenih ociju.


Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.
 

Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 25 upita.