Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: ROBINZONI  (Pročitano 4956 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
ROBINZONI
« poslato: 03-06-2007, 23:12:17 »


Milena i Milija Paunović već trideset godina sami žive u planini

PARAĆIN - Milena i Milija Paunović već 30 godina sami žive u planini! Kuća Paunovića nalazi se nedaleko od izletišta Grza, na obroncima Južnog Kučaja, tačnije Pešterca. U kolibu koja se nalazi na 650 metara nadmorske visine Paunovići su se preselili jer se nalazi pored puta, za razliku od stare, koja je usred šume. Do stare bi bilo nemoguće doći kolima, ukoliko im, na primer, pozli, jer do nje vodi samo uska i strma staza, kraj koje "ovce pasu pod ručnom". Inače, koliba je pravljena od blata, umesto sijalicom osvetljena je gasnom lampom, dok za vodu mora da se pešači sat vremena. Paunovićima, pored tridesetak ovaca i dvadesetak jaganjaca, društvo čine dvadesetpetogodišnje magare Mica, šarplaninac Arapin i nekoliko kokošaka.

- U početku mi je bilo teško, jer sam naučio da idem po kafanama i po selu. Nakon nekoliko godina navikao sam se na naš samotnički život, pa više ne idem u selo ni kada je nekome slava. Ovde sam mnogo srećan, a i zdraviji sam. Otkako smo došli u planinu, nismo bolovali. Da sam ostao u selu, sigurno bih već bio pokojni. Pijuckao sam stalno, ništa drugo. Sve kolege s kojima sam se družio, koje su čak i mlađe od mene, već su umrle. I mene ne bi čekalo bolje. I ovde popijem, ali kad nestane, nema kelneraja pa da naručim još. A i baba popije po koju rakijicu.

- Ma, deda počeo malo da pije lekove, a ja još teram na rakijicu - uskače mu u reč baka Milena otvarajući flašu piva.

Ona kaže da je do pre nekoliko godina svake nedelje silazila u selo da bi obišla sina Dragišu, koji na porodičnom imanju živi sa suprugom Mirjanom i sinom Zoranom, dok njihova ćerka Zorana ima svoju porodicu. Ona je baba Mileni i deda Miliji podarila praunuka Petra.

- Kad god bih se vraćala iz sela, obavezno bih ponela po litar rakije. Deda bi me sačekao kod puta. Onda sednemo i pijuckamo. Dok dođemo do kolibe, ostane rakija za jednu šaku. U društvu se bolje pije! - šali se baka Milena.
Baka Milena danas ide jedino do izvora i na magaretu donese po 100 litara vode.

- I drva za ogrev donosim na magaretu. A deda malo popustio, pa neće da ide kod ovaca i ja moram sve sama - zadirkuje baba Milena svog životnog saputnika.


Izvor:   http://www.kurir-info.co.yu/

ookkii

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 477
  • americaaaaaaaa
Одг: ROBINZONI
« Odgovor #1 poslato: 24-08-2007, 22:02:25 »

21 vek , pre nove ere
hehehe
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 24 upita.