Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Da li ste voleli TLN?  (Pročitano 8757 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Svilena

  • Gost
Da li ste voleli TLN?
« poslato: 06-06-2009, 21:34:00 »

Top lista nadrealista je bila radijska komedija emitovana na Radio Sarajevu, a kasnije i na TV Sarajevo tokom 1980-ih i ranih 1990-ih.

Top lista nadrealista je startovala 1981, kao deo emisije Primus na Radijo Sarajevu. Emisija je postala poznata, dobila svoje vreme za emitovanje, a 1984. je izrodila i televizijsku seriju.

Tokom nekoliko meseci krajem 1984. i početkom 1985. emisija je bila ukinuta. Deo postave koja je stvorila emisiju, većina njih i glumci i pisci, su bili članovi rok grupe Zabranjeno pušenje. Tokom koncerta u Rijeci, pevač grupe i jedan od članova Nadrealista Nele Karajlić je napravio igru rečima nakon što se pokvarilo pojačalo marke Maršal, kazavši: "Crk'o Maršal! Mislim na pojačalo", uplevši u nju preminulog Josipa Broza Tita, koji je imao vojnički čin istog imena. Grupa i emisija su verbalno napadnuti od strane nekoliko komunističkih organizacija i Nadrealisti su morali da ostanu izvan pažnje javnosti neko vreme. Emisija se nastavila u proleće 1985, bez mnogo protivljenja.

Emisija se najviše sastojala od političke satire u obliku skečeva i postala je poznata u bivšoj Jugoslaviji. Krajem 1980ih i početkom 1990ih, mnogi skečevi su se bavili tadašnjom političkom situacijom koja je bila uvod u jugoslovenske ratove. Neki skečevi su se pokazali proročanskim, pošto su opisivali stvari kao što je podela Sarajeva u različite republike, jednu porodicu podeljenu u dva klana i ratovanje zbog kontrole nad sobama u stanu, "značajno" prisustvo mirovnih snaga UN i njihovo dodavanje ulja na vatru u ovom sukobu.
Epizoda Top liste nadrealista za vreme opsade Sarajeva

Nadrealisti su imali čisto pacifističke stavove, često koristeći apsurd da bi opisali preteći rat, na primer upozorenjem da može "da izbije mir i uništi bosanski harmonični rat" ili davanjem uznemiravajućih upustava kako gledaoci treba da deluju u slučaju "mira".

Preuzeto sa http://sr.wikipedia.org   
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #5 poslato: 06-06-2009, 22:48:21 »

Dobri su bili  :aq26:
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #6 poslato: 06-06-2009, 22:50:32 »

Đes fanta , nesto si vesela ! nadrealisti su bili omiljeni   kasnije i Đurine čarolije
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #7 poslato: 06-06-2009, 23:06:28 »

Ja sam ovo potpuno zaboravila! Đuro je car!!

Djuro - osmjeh Jadrana - http://www.youtube.com/watch?v=5q6_iEptzX4&feature=related
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #8 poslato: 06-06-2009, 23:07:57 »

Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #9 poslato: 07-06-2009, 20:48:21 »

To je bila  proročanska serija , nažalost.
Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #10 poslato: 10-06-2009, 17:13:51 »

Đes fanta , nesto si vesela ! nadrealisti su bili omiljeni   kasnije i Đurine čarolije



Eve me, prisećam se Nadrealista i onog srećnog vremena... U pravu si Gov... bili su vizionari!
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #11 poslato: 08-03-2010, 14:44:04 »

Top Lista Nadrealista - Skola za dresuru cura 8.mart

http://www.youtube.com/watch?v=BH2ItDQ4Sqk
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #12 poslato: 09-03-2010, 01:07:09 »

izbio mir epizoda je pregenijalna, mada ja preferiram Nikad Izvini, nekako mi je kulsi (a vi otvarate usta samo da izjednacite pritisak, el tako?)
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

Svilena

  • Gost
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #13 poslato: 09-03-2010, 08:11:39 »

Meni je žao za Nikad izvini, nisam imala prilike da pratim, tek povremeno sad odgledam neki klip, ako mi neko pošalje. Uvek je neko od mojih morao da me podseti kad i šta treba da se gleda  :aq01:

Sve serijale TLN-a smo porodično pratili i podsećali smo jedni druge na termine emitovanja.
Sačuvana

ilija7777

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 507
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #14 poslato: 09-03-2010, 15:52:23 »

imas linkove na ripove sva cetiri dvdja nikad izvini koji su izasli (blizu 8 sati materijala) na domacim warez sajtovima, pa, potrazi.
Sačuvana
hvala svima koji ne razumeju ono sto govorim, a dalje me citaju.

Svilena

  • Gost
Одг: Da li ste voleli TLN?
« Odgovor #15 poslato: 09-03-2010, 18:47:30 »

Hvala  :aq29:
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 25 upita.