Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Javni servis evropske Srbije ?!  (Pročitano 59321 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #80 poslato: 30-09-2009, 11:00:18 »

Fanta : da , to je takva digitalna tehnika , sa mnogo kvalitetnijom i oštrijom slikom . HD rezolucija  je još jedan korak iznad toga u kvalitetu.

dakle, privatni distributeri već odavno imaju digitalnu tehniku a javni servis još uvek nema.  :aq22:

Sačuvana

Fanta

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 5090
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #81 poslato: 30-09-2009, 11:07:11 »

ništa. dobiješ opomenu pred tužbu koju pocepaš i kraj.
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #82 poslato: 30-09-2009, 11:08:05 »

@Black
Mozda sam se pogresno izrazila,dobrovoljno je po meni ono sto nije kao trenutno kod nas.
Ja cu sama odluciti dali cu prijaviti svoj TV uredjaj ili cu reskirati neku kontrolu i platiti kaznu!Odluka je ostavljena meni.
Moguce je i placati samo Radio pretplatu koja je duplo niza,ako neko nema TV.

Ja sam naravno uplacivala vise jer nisam kuci pa ne zelim da idem u minus,ali nisam nikog ovlastila da mi mesecno skida TV pretplatu ili navela da se visak novca odbije u te svrhe.To sigurno ne.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #83 poslato: 30-09-2009, 11:33:16 »

Fanta ,ti ,,privatni distributeri'' imaju obično  jednu sobicu , 6-7 satelitskih digitalnih prijemnika i par parbola. Onda se taj signal menja u analogni i kao takav distribuira u mrežu. Ako imaš ti digitalni tv  i ako oni distribuiraju digitalni signal ( ne analogni) onda pratiš digitalnu tv. Nije dovoljno reći da imaju digitalnu tehniku , moraš i ti imati takav tv i da ga oni doturaju do tebe.  Koliko znam , 98 % naših televizora je analogno pa ne verujem da se distribuira takav signal u kablovskoj mreži. Postoji dodatni uređaj koji se ugrađuje na analogni tv pa se tek tada može gledati takav signal. U nekim kablovskim mrežama se nude takvi , digitalni paketi koji se posebno plaćaju. Dakle , ti distributeri imaju onakvu gorenavedenu tehniku i mogu da ponude takav signal . Ta tehnika za privatne distributere košta oko 15oo evra( malo bolja tehnika). Mi već emitujemo takav signal sa Avale - RTS digital a u planu je da svi predajnici dobiju digitalne predajnike i da se tako pokrije cela teritorija Srbije. Dakle , nije stvar u tome da ,, privatni distributeri odavno imaju digitalnu tehniku a javni servis još uvek ne,, stvar je u tome da mi takav signal i proizvodimo i distribuiramo do gledaoca a ne samo da ga skidamo sa satelita i pustimo u zicu. Kupljen je digitalni studio , reportažna kola , predajnici . Po evropskom zakonu ovaj posao mora biti završen do 2012 ali ja mislim da će biti i ranije.
Bev: iskreno ne znam šta će biti sa onima koji ne plaćaju pretplatu , to će videti oni sami. Ja sam imao Digi Tv i plaćao ga redovno i smejali su mi se komšije a sada su dobili čestitke iz suda.
Luna: znači , ipak nije dobrovoljno plaćanje kod tebe. To sam hteo da čujem. Moguće je i kod nas plaćati samo radijsku pretplatu.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #84 poslato: 30-09-2009, 12:04:54 »

Čekajte bre...jel ovde pričamo o RTS_u ili BBC_ju? Hello?!
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #85 poslato: 30-09-2009, 12:13:53 »

Ako na mene ciljas   nije BBC,nego ARD i ZDF!  :aq21:
Black mi je trazio informacije. Dozvolila sam sebi tu ljubasnost da mu odgovorim.
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #86 poslato: 30-09-2009, 12:27:12 »

Eto , vidiš i sama , iako nisi ni sanjala šta je sve RTS uradio od rata na ovamo , napadaš ga. Naravno da pričam o RTS-u jer postoji evropski zakon o Javnim servisima kako MORAJu da funkcionišu i mi , hteli ne hteli , moramo da idemo u korak sa Evropom. Npr , kada mi ne bi prešli na digitalno emitovanje svih programa , a susedne države pređu ( i za njih važi isti zakon) onda bi   njihovi digitalni talasi prigušili totalno naše analogne i ne bi bilo prijema. A što se tiče BBC , naš Dramski program Trećeg programa Radio - Beograda ima više nagrada na evropskom i svetskom nivou od iste redakcije BBC!!! Nadam se da sam vam svima malo pojasnio gde idu pare od pretplate i kako se troše. Nisam ja lojalan radnik za 31 000 ( mada ni ta plata nije loša ovde) već mi je pun džak ljudi kojima je sve ovde dobro samo ih RTS krade. Ne mogu da sednem na svadbu , sa'ranu , ispraćaj da se neko ne nađe pametan da mi pridikuje ( ne shvati lično ) ko da mu ja uzimam pare iz džepa, jednostavno mislim da ljudi ne znaju  kako RTS funkcioniše , šta se radi tamo itd pa sam ovde želeo da pojasnim stvari. Nije televizija spikar , kamera i antena , postoji čitav niz ljudi i tehnike koji stoje između spikera i gledaoca i ja sam samo jedan od njih. Nadam se da nisam preterao u objašnjenjima.
Luna: na istom principu se zasnivaju i ZDF i ARD i BBC i RAI. samo su oni već prešli na digitalu jer su 100 x bogatiji od nas, i svuda u Evropi je pretplata ZAKONOM regulisana i OBAVEZNA je !
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #87 poslato: 30-09-2009, 12:32:45 »

Ako na mene ciljas   nije BBC,nego ARD i ZDF!  :aq21:
Black mi je trazio informacije. Dozvolila sam sebi tu ljubasnost da mu odgovorim.
U svakom slučaju , hvala na ljubaznosti , mada sam ja znao pojedinosti rada evropskih Javnih servisa
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #88 poslato: 30-09-2009, 12:42:10 »

Black, kad te tako slušam pomislim, da taj tvoj svet, ne samo da je udaljen 1000km od realnog, nego je iza sedam gora i sedam mora  :aq29:
Može biti da ste i potrošili sve te silne novce, na te savremene skalamerija, ali.
Dokle god ja učim napamet replike iz "Boljeg života", "Vrućeg vetra" i "Otpisanih" (koje inače sve skupa obožavam, ali ih znam napamet!), džabe vam sve! Običnog čoveka, ne zanima komplikovana terminologija, nego recimo hoće u nedeljno popodne da pogleda dobar film ili kolažni program, a ne da tri sata na oba programa gleda neki terćerazredni domaći fudbal, uključujući i derbi kola BSK Borča - Čukarički.
« Poslednja izmena: 30-09-2009, 12:43:13 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #89 poslato: 30-09-2009, 13:00:43 »

ili film od pre 100 god  
I Prle-Prlicko,sa Tihim!
Sta vise da pricamo o kvalitetu i raaznovrsnosti programa kad se jedna ista serija provlaci kroz tri generacije:glaedala je ja,pa moj sin,i sad mogu i unucici!
Ja ne mogu da se nacudim,pa jutros pitam majku(77) za otpisane a ona :- More ceo zivot pustaju isto,sve znam napamet,kako ih nije sramota!! :aq16:

@black
pa kad znas sta me zamajavas da silazim sa prozora da ti pisem?! :aq18:
Ali moraces da priznas i da se pare kradu. Ne krades ti neko ko ima platu deset puta vecu od tebe,a ti se iskida od pravdanja RTS-a.

« Poslednja izmena: 30-09-2009, 13:04:52 od strane Luna »
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #90 poslato: 30-09-2009, 13:03:33 »

Nemam ništa protiv ni starih filmova. Recimo, meni se sviđa ono što emituju na drugom u 14h, mada ne stižem da pogledam, a uveče mi je repriza kasno. Pa i tu uglavnom puštaju maltene, jedno te isto! Treba i to, ali i mnogo drugih sadržaja.
Meni se generalno ne sviđa, kako sve to u paketu izgleda. Nekako mi je "šuplje".
Na primer, "TV slagalica"! Ja ne znam da li me nešto više nervira! Studio od 100 kvadrata, dva takmičara, "voditeljka", Milka Canić i 95 kvadrata praznog prostora. I sadržajno i vizuelno, mnogo je "šuplje".
Sačuvana

Luna

  • Prijatelj
  • *****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 9142
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #91 poslato: 30-09-2009, 13:06:57 »

Jel Branko-Kockica jos ziv i jel se jos igra na RTS-u sa decom?
Sačuvana
Prosecni ljudi nista tako ne mrze kao nadmoc duha.

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #92 poslato: 30-09-2009, 13:11:25 »

Jel Branko-Kockica jos ziv i jel se jos igra na RTS-u sa decom?

Živ je, ali se na žalost više ne igra sa decom na RTS_u? Mada može da se nađe na internetu....
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #93 poslato: 30-09-2009, 13:14:22 »

ko zna da li bi deca i gledala to,sad vole pokemone,digimone,winks,i ostalo  :xq010:

E, gledali bi veruj mi! Skinuli smo sa neta za potrebe dve male špice ( tri i po i dve godine).
Pazi kad gledaju, zanimljivo im!
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #94 poslato: 30-09-2009, 13:24:01 »

Žao mi je što sumnjaš u moje reči o tehničkim novinama u RTs , ali ok , tvoje je pravo da znaš sve ili manje od sve  :aq01:
Obično na Prvom programu ide film nedeljom ( a  ne zaostajemo u izboru filmova za ostalim televizijama) a na drugom fudbal. Da li si pomislila da postoje obični gledaoci koji vole trećerazredni fudbal? A što se tiče kolažnog programa , imaš daljinski  pa potraži nešto što ti pasuje. Mi nemamo kolažni program tipa guzica , sisa i pesama Seke Aleksić. Tu smo hendikepirani  :aq16: ali šta je tu je. Pomisli nekada da postoje i drugi obični gledaoci koji imaju neka druga obična interesovanja. E , za njih postoji Javni servis moderne Srbije.Što se slagalice tiče , to je jedan od najstarijih kvizova u Evropi. Slažem se da je vreme da se vizuelno menja ali mislim da je neće menjati baš zbog toga jer se emituje već godinama i jedina novina je kompjuterski izbor zadataka ( bilo je nekada ručno ). Branko Kockica ima već dugo svoje pozorištance Puž a lično mislim da bi bolje bilo da naša deca odrastaju uz njegove Kockice neko uz ove današnje crtaće .  OVER AND OUT  :xq001:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #95 poslato: 30-09-2009, 13:33:38 »

Žao mi je što sumnjaš u moje reči o tehničkim novinama u RTs , ali ok , tvoje je pravo da znaš sve ili manje od sve  :aq01:
Obično na Prvom programu ide film nedeljom ( a  ne zaostajemo u izboru filmova za ostalim televizijama) a na drugom fudbal. Da li si pomislila da postoje obični gledaoci koji vole trećerazredni fudbal? A što se tiče kolažnog programa , imaš daljinski  pa potraži nešto što ti pasuje. Mi nemamo kolažni program tipa guzica , sisa i pesama Seke Aleksić. Tu smo hendikepirani  :aq16: ali šta je tu je. Pomisli nekada da postoje i drugi obični gledaoci koji imaju neka druga obična interesovanja. E , za njih postoji Javni servis moderne Srbije.Što se slagalice tiče , to je jedan od najstarijih kvizova u Evropi. Slažem se da je vreme da se vizuelno menja ali mislim da je neće menjati baš zbog toga jer se emituje već godinama i jedina novina je kompjuterski izbor zadataka ( bilo je nekada ručno ). Branko Kockica ima već dugo svoje pozorištance Puž a lično mislim da bi bolje bilo da naša deca odrastaju uz njegove Kockice neko uz ove današnje crtaće .  OVER AND OUT  :xq001:

Jel se ti praviš da me ne razumeš, ali ne možeš da me razumeš? Sve vreme izvrćeš moje reči, a nije kasni sat da se pozovem na libelu. A što to tako? Ja mislim da sam bila korektna, a šta ti hoćeš za ovim dezavuisanjem, pojma nemam. Uostalom, možeš da pričaš šta hoćeš, slika govori više od 1000 reči!
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #96 poslato: 30-09-2009, 13:34:20 »

Citat
Mi nemamo kolažni program tipa guzica , sisa i pesama Seke Aleksić.

nema potrebe za ovolikim potenciranjem emisija tipa grand,kad niko od nas ovde ne prica o tome

vratite "bekstvo iz zatvora"  "hotel vavilon" ,"istrazitelje iz majamija" i ja cu biti zadovoljna  :xq001:

Baš tako!
Sačuvana

government

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 4156
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #97 poslato: 01-10-2009, 06:16:38 »

Sinoć sam gledao Pink , priznajem, i povremeno gledam Pink, šta ću kad imaju filmove ?!    :aq25:
Sačuvana

SunđerBoba

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #98 poslato: 07-10-2009, 22:29:01 »

Poaro ponovo na RTS-u

U selekciji raskošnih TV adaptacija baziranih na romanima Agate Kristi, koje ćemo gledati vikendom od 16.45 (10/11. i 17/18. oktobra) Herkul Poaro (Dejvid Sačet), proslavljeni belgijski detektiv, ponovo ima mnogo posla. Dok se na brojnim egzotičnim lokacijama događaju svirepa ubistva, Poaroov jedinstveni talenat stavljen je na test.....
  :xq004:


Dobro, priznajem ... kupili ste me! Ali samo za dva vikenda  :aq21:
« Poslednja izmena: 07-10-2009, 22:29:26 od strane SunđerBoba »
Sačuvana

Svilena

  • Gost
Одг: Javni servis evropske Srbije ?!
« Odgovor #99 poslato: 07-10-2009, 22:37:11 »

Boba?!  :aq18:
           
        Šta bi? Šta učini Poaro od tebe?  :aq15:

         
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 25 upita.