Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Gde ići na pecanje?  (Pročitano 52522 puta)

0 Članovi i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #40 poslato: 20-08-2009, 19:10:53 »

U ovo sadašnje vreme kada riba veoma loše radi na Moravi, ali se ipak može napraviti zanimacija. Nesumnjivo je potrebno dobra primama i hrana pomešana sa zemljom uz dodatak crvića- Jedino tako je moguće dobiti ribu.
Pre par dana sam prošetao do takozvanih Rajičevih bara  i imalo je nešto ribe. Može se uhvatiti koja krupnija babuška, ikoja deverika veličine dlana, a takodje i koja bodorkica. Beovica  ali veoma sitna je učestal da ne kažem i dosadna


Fiotka je lošijeg kvaliteta jer je napavljena fleshom
« Poslednja izmena: 20-08-2009, 19:13:41 od strane ninoslav »
Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #41 poslato: 20-08-2009, 19:27:39 »

Ko hoće da nadje svojoj duši lek i uživa u lepom ribolovu moj mu je predlog da ode na Bagrdansko jezero. Danas je recimo jedan od opecanih šarana imao čak dobrih 9 kg. Babuške ima u izobilju i to veoma krupnih komada. Ali samo treba da se zna da tamo važe posebna pravila. Kad stigneš na jezero svratiš lepo u kafanče popiješ pičence, platiš dnevnu dozvolu i tu se upoznaš sa pravilima koja su veoma jednostavna, a to je da se čuvarka ne upotrebljava već se sva upecana riba vraća u vodu.

A kome je vrućina može da se rashladi u jezeru koje na odredjenom delu puno kupača, a u kafančetu ima i hladnog piva.
Sačuvana

pe-tar

  • Gost
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #42 poslato: 23-09-2009, 21:55:04 »

                        Bio sam prošle nedelje na jednom od brojnih jezera kod Glogovca (levo od mosta na Moravi). Žalosno je šta sam tamo video: nekoliko jezeraca je zatrpano đubretom tako da ne verujem da ima i žaba. Bruka i sramota! Predlažem autentiku da ode i da slika TO i javno objavi nebi li se nešto preduzelo ako nije prekasno! Na Zapadu bi dupe dali za takve vode i napravili bi biznis od toga! Napravili bi ljudi raj i za pecače i za kupače.
Sačuvana

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #43 poslato: 25-09-2009, 18:26:07 »

Tačno je to. U jednom razgovoru sa nekim čovekom pored onog prvog jezera koje je naj naj štrokavije saznao sam da su nekim dogovorom ribarci i glogovčani odlučili da se napravi deponija seoskih septičkih jama i ostalog šuta. Hajde da vidimo sada šta će da preduzme ova novoaktivirana ekološka inspekcija.
Ista situacija sa smećem je i na putu prema staroj krušarskoj bari. Kada se od ribarskog mosta skrene odmah desno. Katastrofa od štroke.
Šta da radimo kad smo takvi kakvi smo, a i uvek nam je neko drugi kriv za ono što nam nije dobro-------
« Poslednja izmena: 25-09-2009, 18:26:42 od strane ninoslav »
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #44 poslato: 25-09-2009, 19:52:18 »

Hehehehe , gledam na TV kako Gica i Blaf vade skobalje na Drini , sve dvokilaši...pomislio bi čovek da tamo ko ne ode , ne upeca...al ja znam ljude odavde , vrsni ribolovci koji ribu nisu videli na Drini , iako su pecali više puta , vrhunskim priborom...e , dojadi mi ovo sedenje kući , MORAM NEGDE NA PECANJEEEEEEEE
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Direktor

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 34
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #45 poslato: 26-09-2009, 09:18:42 »

Eh druze moj i ja sam se bas uzeleo pecanja...Ovde odem na komercijalne vode cisto da zadovoljim dusu ali divljina je divljina pa makar je i tamo vratio u vodu. Bio sam na Drini, i potpuno si u pravu, gledam u jata skobalja ali ne pipa.
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #46 poslato: 08-10-2009, 23:21:08 »

prodavnica ribolovačke opreme Pirana , u Žanovoj ulici , organizuje u nedelju jednodnevni izlet na kanal DTDF kod Đavoljeg mosta. Cena je 800 kinti što je jako povoljno. Ko je zainteresovan , neka ode do Pirane i vidi da li još ima mesta.....ja se prijavio , xixixixix :aq08:
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #47 poslato: 08-10-2009, 23:25:22 »

bez onog F , samo kanal DTD
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #48 poslato: 12-10-2009, 17:22:44 »

Iako je prvo duvao jak vetar pa posle počela kiša , ribolov na kanalu DTD je bio uspešan. Lepo je radila krupna bodorka (300-400gr) na šećerac i crviće. Organizacija je bila odlična i mogu samo da preporučim izlete koje organizuje prodavnica ribolovačke opreme Pirana u Žanovoj ulici a čujem da će ih još biti.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

ninoslav

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 80
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #49 poslato: 13-10-2009, 05:25:54 »

Hajde neku fotkicu da cidimo kanal. Odavno ga nisam posetio,
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #50 poslato: 13-10-2009, 18:16:39 »

AVAJ , nismo poneli foto-aparat....a o toliko je bilo mracno, vetrovito i vlažno da ne verujem da bi slike bile lepe...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

pe-tar

  • Gost
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #51 poslato: 26-10-2009, 16:42:52 »

                                        E yebiga, tek sad sam video post! Rado bih išao pa makar i ništa ne uvatio!
Sačuvana

Branislav67

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #52 poslato: 21-07-2010, 17:17:38 »

Moze li mi neko reci gde u okolini Jagodine,ili bar do 50km,ima neko jezero,bara ili mirna voda za pecanje,ali na 2-3 dana,sto podrazumeva i nocno pecanje?Naravno,mali sator i sl.?
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #53 poslato: 21-07-2010, 17:27:49 »

pogledaj ovde   http://www.varalicar.rs/

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #54 poslato: 27-07-2010, 16:03:00 »

Skoknuo sam do Dunava , i pecao kod sela LJubičevac , između Brze Palanke i Kladova . Teren je divan , mesta za pecanje izmišljena( ortaci nosili fotoaparat pa ako mogu , objaviću fotke). Iako je bio vrlo topao dan ulov je bio odličan : tostolobik 8,5 kg , šaran 3 kg , 15 - ak karaša i od kilo pa nagore...lepota...Dunav je čudo...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #55 poslato: 27-07-2010, 16:24:38 »

Morava je ovih dana katastrofa

ko u čabar da si zabacio

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #56 poslato: 27-07-2010, 16:47:14 »

Otprilike je čabar na svim vodama u blizini. Ribočuvar na Dunavu nam reče da smo  mi i još jedna ekipa ribolovaca  imali uspeha na potezu od skoro 10 km , koliko je on obišao tog dana. I kod  Prahova su neki upecali par šarana i to je sve.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #57 poslato: 30-09-2010, 01:50:16 »

Samo na moravu ali kad bude riba radila... neka mi javi neko e...

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Odg: Gde ići na pecanje?
« Odgovor #58 poslato: 06-04-2012, 19:11:32 »

Bio sam juče na pecanju na Kanalu DTD ali ne kod samog Djavoljeg mosta , na betonu , već 600-700 m. levo , ka brani , iza 2 kamp prikolice , kod jedne krive vrbe. Dan lep , prelep , pre podne sa malo vetra , popodne bez. Ja nikada nisam video vodu Kanala DTD bez ijednog talasića , jer je ovo voda gde duva vetar bar 330 dana godišnje. Radila je dosta dobro solidna bodorka , dlanara, ali na 1 bodorku dolazilo je bar 5 peševa. Ipak , imali smo svako od nas bar po 5-6 kg bodorki. Treba naći dubinu da mamac klizi malo iznad dna , za skakuće po kamenju na dnu ali tu su i peševi. Mamac su crvići i to 2-3 na udici . Ja probao i šećerac , kulju , hleb i pšenicu ali bez rezultata.Riba je dolazila u naletima , nije jela konstantno ceo dan. Upecao sam i 2 šarančića-divljačića , od 100-200 gr i naravno ih vratio u vodu. To je verovatno iz nekog jesenjeg poribljavanja ovog dela kanala. Bacio sam i na štuku , moj čuveni sistem na hranilicu , ali osim udarca jednog nedoraslog primerka , ništa bitno se nije desilo. Interesantno je da nismo videli ni jednog ribolovca na kanalu. Babuška i deverika se nisu javljale. Što reče jedan stariji ribolovac iz Jagodine :Ivanovo je prolećna a Kanal jesenja voda.
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
 

Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 25 upita.