Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'  (Pročitano 15620 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« poslato: 07-10-2007, 21:13:25 »

jedan dečak je napisao jedan zanimljiv pismeni zadatak na temu  ' Zašto volim Kanadu'



---------------------

Kanadu volim zato sto je to jedna velika i lepa zemlja koja ima puno prirodnih lepota. Te lepote uglavnom ne mogu da se vide golim okom  ali ih ima dosta na kanalu "Discovery" koji tata, mama i ja volimo da  gledamo i da se ponosimo u kakvoj zemlji zivimo.   
Mama i tata kazu da je Kanada lepa zato sto u njoj zivi puno raznih naroda  i narodnosti i sto su ljudi svih rasa i religija ovde nasli mesto da zive u  miru i prijateljstvu.   
Ja u skoli imam puno drugara iz razlicitih zemalja, ali tata ne da da ih dovodim kuci pa se zato druzim samo sa nasom decom ciji su roditelji bogati jer tata kaze da je tako najbolje.   
Moja sestra je ucila u skoli da je multikulturalizam jedna  velika stvar i to joj se mnogo svidelo pa je pocela da se zabavlja sa  jednim deckom sa Jamajke. Onda su je, kada su saznali, mama i tata zajednicki oplavili od batina.   
Kanada je lepa zato sto se u njoj govori puno jezika, a neko cak govori i engleski.   
Kada mog tatu prijatelji iz zavicaja pitaju kako stoji sa jezikom, jer znaju da je u skoli stalno vukao keca, on kaze  da se sasvim dobro snalazi i sa srpskim. Onda mama kaze da mu nista drugo i  ne treba jer ne izlazi iz nasih kafana, pa se onda posvadaju i posalju  me  napolje. 
Moja mama mnogo voli Kanadu jer kaze da ovde ne mora nista da kuva,  zato  sto je sve na gotovo i sve moze da se kupi. 
Mi se slazemo sa njom i  najvise volimo kada kaze da je boli glava pa naruci picu, ali je zato moja  baka kada nam je dosla u posetu plakala dva dana kada je videla kako smo se svi ugojili (mama kaze da smo se popravili). 
Kanadu volim zato sto ima razvijen sport i sto sa skoro svake Olimpijade  donese puno medalja iz krlinga, bijatlona, badbintona, odbojke na pesku, trambuline, i ostalih vaznih sportova.   
Tata kaze da mnogo voli Kanadu zato sto ti nije potrebna veza da dobijes  posao kao kod nas. Svi imaju iste sanse da se zaposle u "McDonaldsu".   
Ja mnogo volim da idem u kanadsku skolu zato sto se puno igramo i ucimo dosta korisnih stvari o domacinstvu. Uciteljica nam  rekla da cemo u petom razredu da ucimo citanje i pisanje.  Jedva cekam. Moja sestra ne voli skolu zato sto ide u dvanaesti  razred pa ih sada teraju da uce tablicu mnozenja. 
Najlepse godisnje doba u Kanadi za mene je zima. Od zimskih radosti najvise volim kada uvece svi sednemo ispred televizora i gledamo vesti o tome kako su se ljudi zaglavili u snegu na auto-putu. Tata tada uvek kaze kako je dobro sto nije zaposlen, jer ko zna kada bi dosao kuci. 
Mi svi u porodici mnogo volimo Kanadu zato sto je daleko pa tatina rodbina  iz Mionice ne moze da dodje kod nas i ostane dve nedelje dok cekaju da im zakazu pregled kod specijaliste.   
Mama uvek govori kako je ona potekla iz fine i kulturne porodice i da voli  Kanadu zato sto ima puno kulturnih dogadjaja. Kaze da joj je najveda zelja da gleda mjuzikl "Lion King" i da ucestvuje na  "Karibani". 
Ja volim Kanadu zato sto se ovde mnogo vodi racuna o deci. Ako te  tata ili mama tuku onda mozes da pozoves jedan broj telefona, pa onda dodju  neki ljudi i odvedu te u neku kucu gde ima puno dece i gde o njima vode brigu cike koje mnogo vole male decake.   
Kanada mi se dopada zbog toga sto mozes sa 16 godina da dobijes vozacku dozvolu, uzmes auto od tate i onda se trkas sa drugarima po  ulicama. 
Moj tata kaze da voli Kanadu zato sto ne mora da zivi sa maminom mamom. 
Doduse, ona nam ponekad dodje u posetu i stalno prica kako joj se nista ne svidja u Kanadi, ali tata kaze da nju ne smemo da slusamo  jer je ona "matora komunjara". 
Volim Kanadu zato sto ima puno mesta gde mozes da odes na izlet. Mi se  svakog vikenda kada je lepo vreme, znaci bar tri puta godisnje, na brzinu spremimo, sednemo u kola i odemo na neko jezero. Tu se uvek  lepo provedemo sve dok ne pocnu da nas grizu komarci i dok mama ne pocne da vice na tatu zato sto je popio osam piva. Onda dodje  vreme da idemo kuci, pa upadnemo u guzvu na auto-putu i u kolima svi cute. Ja tada volim da gledam kroz prozor i da uzivam u prirodnim  lepotama Kanade. 
Volim Kanadu i zato sto u njoj ima puno domacih i divljih zivotinja.
Svi imaju kucne ljubimce pa sam i ja molio da dobijem psa, ali mi je mama rekla da njoj ne pada na pamet da ide za njim po ulici i da   skuplja govanca u plasticnu kesu. Onda sam krisom poceo da hranim jednog  rakuna koji nam je prevrtao po djubretu jer sam hteo da imam svog ljubimca, ali ga je tata umlatio lopatom kada ga je video u dvoristu.   
Krisom smo ga zakopali iza kuce i tata nam je zapretio da cutimo jer bi inace morao da plati neku kaznu od ne znam koliko mnogo  dolara. 
Moja sestra mnogo voli Kanadu zato sto je ona malo punija (ja mislim da  je bas debela) pa kaze da ovde uvek moze da nadje garderobu u kojoj izgleda seksi. Ja mislim da nije to razlog nego sto joj se niko ne  smeje na ulici kao kad je bila u Beogradu pa su je zvali "debela Kanadjanka".   
Kada sam pitao mamu zasto ona voli Kanadu, dugo je razmisljala i na kraju  mi rekla da je voli zato sto moze da se opusti i ne razmislja sta ce reci komsiluk, koji nam je tamo kod nas svakog dana zavirivao u  lonac. 
Onda sam ja razmislio pa sam joj rekao da ovde i ne mogu da nam vire u  lonac kada ga niko i ne upotrebljava. Onda mi je ona zveknula jednu zausku i ja sam odlucio da je iskljucim iz ovog projekta.   
Moj tata kaze da najvise voli u Kanadi to sto je izbor piva toliki da ce mu trebati jos ko zna koliko godina pa da sve isproba. Ja mislim  da je on vec sve isprobao po vise puta i da stalno pocinje novu  turu. 
Volim Kanadu zato sto ovde i cike mogu da se zene medju sobom. Ja bas ne marim mnogo za devojcice jer su alapace i bezobrazne, pa  sam razmisljao da ozenim nekog drugara kad porastem. Mislim da bi nam bas  bilo fino jer bismo mogli zajedno da gledamo utakmice, igramo fudbal i kosarku i narucmo picu ili kinesku hranu kada dodjemo kuci.   
Rekao sam to tati, a on se samo uhvatio za glavu i opsovao i ovu zemlju i  dan kada je u nju usao. Nije mi jasno zasto se tako naljutio kad je stalno pricao kako voli Kanadu.
Ja volim Kanadu zato sto je to velika i lepa zemlja sa puno prirodnih bogatstava.

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #1 poslato: 07-10-2007, 22:24:03 »

        Genijalan je!!!  :aq04: Usio je i Momu Kapor!
Sačuvana

ribica

  • Stalni učesnik
  • **
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 580
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #2 poslato: 09-10-2007, 20:32:36 »

Kada sam ovo procitala,ne znam da li da se smejem ili da placem,posto je sve to ziva istina.!!!
Sačuvana

ONA

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1039
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #3 poslato: 26-10-2007, 08:51:26 »

Kako se pecate na fore i fazone...Cudo, kako ti "truli zapad, i trule pare" isperu mozak.
Loremo, Momo Kapor nije zensko!!!
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #4 poslato: 26-10-2007, 10:39:41 »

evo  jednog dobrog Dnevnika o Kanadi

Dnevnik jednog izbeglice  -   :aq21: :aq21: :aq21:   -  mnogo je smešno

Dnevnik_jednog_izbjeglice.mp3

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #5 poslato: 26-10-2007, 19:51:54 »

Kada sam ovo procitala,ne znam da li da se smejem ili da placem,posto je sve to ziva istina.!!!
Obicna ali i odlicna parodija na mentalitet i integraciju nasih iseljenika! Takodje i kritican osvrt na mane kanadskog drustva.

 Sigurno nije pisalo dete!
Sačuvana

Black

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2366
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #6 poslato: 26-10-2007, 21:49:44 »

I JA MISLIM DA OVO NIJE PISALO DETE...
SLATKO SAM SE NASMEJAO...
Sačuvana
Homo sum: humani nihil a me alienum puto

Loremo

  • Zvezda
  • ***
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1502
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #7 poslato: 27-10-2007, 11:07:06 »

evo  jednog dobrog Dnevnika o Kanadi

Dnevnik jednog izbeglice  -   :aq21: :aq21: :aq21:   -  mnogo je smešno

Dnevnik_jednog_izbjeglice.mp3


Ne uspeva mi da download-jem ovo! Jel to ono Kanada-Florida-?, sto sam ja postavila ?  :aq15:
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #8 poslato: 27-10-2007, 11:59:30 »

Jeste

kety

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 41
Одг: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #9 poslato: 06-05-2008, 07:41:52 »

pa naravno da nije pisalo dete ali ja sa sigurnoscu kazem da je to istina koja je u ovakvom obliku napisana da nasmejete
Sačuvana

mortisha

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 1
Odg: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #10 poslato: 08-07-2012, 21:30:34 »

ja moram da odreagujem...... autor texta je objavio tri knjige kratkih prica...ova prica je godinama stajala na njegovom sajtu, odakle je i prepisana... a ako ste zainteresovani, izdavacka kuca PLATO je objavila knjigu u kojoj su odabrane price iz prve dve knjige i gomila novih prica...
Nebojsa Milosavljevic je autor gore navedene price i sa sigurnoscu tvrdim da je nije napisao dok je bio dete :)

http://www.plato.rs/knjiga-Za%C5%A1to-volim-Kanadu--Pri%C4%8De-iz-tu%C4%91ine--96137

Sačuvana

Egzi

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 251
Odg: Pismeni zadatak 'Zašto volim Kanadu'
« Odgovor #11 poslato: 09-07-2012, 07:55:20 »

Tipicno za svesrpsko samoljublje. Nas narod je voljan da podcenjuje mnogo boljeg od sebe i sa ironijom da podvuce negativnosti iz komsijskog dvorista.
Sta je bolje u Srbiji nego u Kanadi?. Rekao bih samo da je samo vreme lepse, ali sta nam to vreme vredi kada nema izletista poput jezera, mora i drugih prirodnih lepota. A  i piva imamo na prste da ih pobrojis, tek tih nekoliko vrsta.
Iako nam je skolski program mnogo "bogatiji" ipak  imamo preko milion nepismenih i samo 5% visokoskolovanih, a i oni pobegose  na truli zapad.
U Srbiji strance ne mozes ni mikroskopom da nadjes pa strancima nazivamo Srbe iz Kanade i ostalih "zapadnih vukojebina" i toliko smo mi Srbi iz Srbije bolji i pametniji od Srba stranaca da im, eto posvecujemo i umEtnicka dela.


Sačuvana
PRAVI TE PRIJATELJ POVRIJEDI SAMO JEDANPUT I TO KAD UMRE...!
 

Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 24 upita.