Forum Beograd Jagodina Ćuprija Paraćin

Molim vas da se prijavite ili se registrujete.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Napredna pretraga  

Vesti:

Samo za Registrovane članove je moguć pristup u kategoriji '' Ljubav & Sex & Lepotice''
Obavezno pročitajne uslove korišćenja Foruma ->
Uslovi Korišćenja

Autor Tema: Citati  (Pročitano 142272 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Citati
« poslato: 31-03-2006, 17:01:19 »

napisite i vi neki dobar citat.!

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #1 poslato: 27-05-2007, 17:17:14 »

Prijateljstvo
Sad sam shvatio: to je prijateljstvo,ljubav prema drugome. Sve drugo može da prevari to ne može. Sve drugo može da izmakne i ostavi nas puste,to ne može,jer zavisi od nas Ne mogu da mu kažem : budi mi prijatelj. Ali mogu da kažem, bicu ti prijatelj.
Ali, bilo ovako ili onako,u njegovo prijateljstvo nisam mogao sumnjati. Zavolio sam ga, znam po tome što mi je postao potreban,što nisam zamjerio nicemu ma šta da je rekao ili ucinio, i što mi je sve njegovo postalo važno.
Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge.
Pa ipak to cinim, makar samo zato da još jednom pomenem covjeka koji je unio toliko radosti u moj život. Pitao sam ga jednom,kako to da je baš meni poklonio svoje prijateljstvo. Prijateljstvo se ne bira,ono biva ko zna zbog cega kao ljubav… A ništa ja nisam poklonio tebi vec sebi…

Mehmed Mesa Selimovic
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #2 poslato: 27-05-2007, 17:18:02 »

Stari Vojnik se predaje sad sa suzama u ocima. Polako polaze oruzije svoje i priznaje sebi da ne moze vise biti sam, umoran je od borbi umoran je od krvoprolica umoran je od samoce...
Polako gledajuci iza sebe na spaljenu zemlju duse svoje, stoji tiho bez reci usamljen i sam, porazen od sebe sam, porazen od cinjenice da vise nije sebi dovoljan, porazen u znanju da je vreme da spusti oruzije svoje i preda se u neizvesnost osecaja svojih koji ga cine ranjivim, koja ga cine covekom koji je nekad bio...
Stojim tiho na ivici napustenog bojista duse moje; sa ispruzenim rukama u neizvesnosti ti pruzam ono malo sto je ostalo od mene.Postidjen, sa strahom u srcu svom da to nije dovoljno, ali to je sve sto ja imam da ti dam...
Ja sam te ostao zeljan dok me bude, mila moja….

Autor: nepoznat
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #3 poslato: 28-05-2007, 14:29:16 »

A kad nas je sunce, na jednoj okuci, zaobišlo i javilo se na Jeleninoj strani, ona zaklopi za trenutak oči. Tada sam ugledao njene teške i čudne očne kapke, ispod kojih su živeli i sopstvenim plamenom sijali svetovi od kojih su trepavke, ne uspevajući da zadrže sav sjaj, bleštale tankim odsevima žeženog, zagasitog zlata u čudesnim prelivima. Dok je tako držala sklopljene oči, ja sam posmatrao njeno čelo, obraze i vrat. Oko njih je, kao letnja jara oko voćnih plodova, treptao neoivičen oreol moćnog ali jedva vidljivog sjaja, i gubio se na krajevima u pokrenutom i žitkom predelu koji brzina vožnje nosi, kida i rasipa u očima putnika.

Jelena, žena koje nema
Andrić
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #4 poslato: 28-05-2007, 14:30:02 »

Izmedju mene i tebe tako je malo prostora. U taj procep stao bi tek treptaj svetlosti. U njega se smestila nasa ceznja, u njega se smestila nasa ljubav. Tako smo blizu ti i ja, a opet tako beskrajno daleko. Deli nas tek delic najmanjeg dela. A ipak, koliko god se trudio, koliko god tezio i hteo, nikada me neces dosegnuti. Izmedju mene i tebe tako je malo vremena. U taj procep stao bi tek treptaj oka. U njega se smestio nas zivot, u njega se smestila nasa sudbina. Tako smo slicni ti i ja, a opet tako beskrajno drukciji. Usprotivilo nam se cudnovato prostranstvo neodredjenih razdaljina, prostranstvo koje nije potrebno preci. Ne naprezi se uzalud, jedini moj, ne siri svoje ruke ne bi li me zagrlio. Izmedju nas je more beskraja - ne vece, ne dublje od njenog dodira. Ali zar ne znas? To je more ljubavi i ono ce nas zauvek spajati.

Kezele
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #5 poslato: 28-05-2007, 14:30:51 »

Čovek ima više hrabrostri prema drugom, nego prema sebi. Da nije toga, ne bi bilo zla na svetu. Savršenstvo čoveka sastojalo bi se u tome da bude većma strog prema sebi, negoli čak i pravedan prema drugom. Ja znam puno ljudi koji su bili vrlo pravedni prema drugom, ali nisu bili strogi prema sebi, i zato su bili uvek labavi u stvarima dobra. Oni su bili više diletanti, nego artisti dobra. Njihova pravednost je uvek propadala, ako nije bila u pitanju tuđa ličnost nego njegova sopstvena, jer pravednost prema sebi zavisi od strogosti prema sebi, kao što pravednost prema drugom zavisi samo od naše dobrote. Pravednost je jedno kraljevsko osećanje, i čovek pokazuje pravednost često više laskajući sebi, nego voleći drugog. Najbolji ljudi su oni koji su prema sebi najstroži, i koji oproste drugom i ono što nikad ne bi oprostili samom sebi.

Blago Cara Radovana, Ducic
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #6 poslato: 28-05-2007, 14:33:21 »

Toliko puta, doživeo sam poraze, pa više i ne osecam
istinski tamjan sumnje. Prejeo sam se pobeda, pa više
i ne osecam istinsku zvonjavu slave. Ne umem ni da se
uplašim.
Ne umem više ni da umem.

Izdajstvo lirike - Miroslav Antic
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #7 poslato: 28-05-2007, 14:34:24 »

Kad počnu da te progone aveti iz prošlosti, kad te napusti samopoštovanje i kad ostaneš usamljen baš kad ti je potrebna pomoć, ostaje ti samo jedan izlaz. Evo šta treba učiniti:
Sedi na prozorski okvir i gledaj u mrak. Kad čuješ polivače ulice, uzmi flašu dobrog pića koje si čuvao za posebnu priliku, istrči napolje i iskapii ga s njima. Tako ćeš im postati prijatelj i dobićeš pravo da polivaš asfalt i parkirana vozila koliko hoćeš, imaćeš osećaj moći jer držiš ogromno crevo koje ti se vuče među nogama i na koje možeš da natakneš ceo svet, voda iz njega šiklja i ništa ne može da je spreči u tome. Moćno!

Ne veruješ u ovaj recept? A zlata vredi.

Voja Antonić
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Citati
« Odgovor #8 poslato: 28-05-2007, 20:10:03 »

hehehe   svaka cast

  kao  melem za dusu   -  DOSLO OVO

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #9 poslato: 31-05-2007, 11:41:57 »

"Život je izbor a ne sudbina, jer običan čovek živi kako mora a pravi kako hoće. Život na koji se bez otpora pristaje to je bedno tavorenje, a izabrani život je sloboda. Čovek postaje slobodan svojom odlukom, otporom i nepristajanjem."

Meša Selimović
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

magic

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 2
Одг: Citati
« Odgovor #10 poslato: 05-06-2007, 10:48:07 »

Kada si odlazio rekao si mi da odlazis sa pesmom, i bio si u pravu jer ti si muzika za moju dusu i kada odlazis, muzika odlazi sa tobom.....

Od mene za Vas... KISS

Sačuvana

MarimJa

  • Član
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 167
Одг: Citati
« Odgovor #11 poslato: 05-06-2007, 16:46:34 »

Svi ludaci ne mogu u ludnicu
Ni sve suze nijesu tuga.
Na trenutak si nečija tema
Preboliš zanos
i probudiš se u jutro
a jutra
više nema.
(Jutro - Rajko Šoć)
Sačuvana
Al' marim ja, to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena po širokoj njivi Gospodnjoj.

Ivanka

  • Zvezda u usponu
  • ****
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Pol: Žena
  • Poruke: 2324
Одг: Citati
« Odgovor #12 poslato: 14-08-2007, 13:20:42 »

I kad bi danas prišo meni
i hteo reči davno rečeni buditi draz
u srcu mome šaptao bi neko
da sve što si mi ikada reko
bila je laz
 
nezaboravna Desanka Maksimović
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Citati
« Odgovor #13 poslato: 02-12-2007, 23:13:05 »

"... Sažaljenje je rđav saputnik, a još gori cilj."
"... Predlažem da se smejemo...jer ako to ne budemo svakodnevno činili, onda bismo u našem slavnom stoleću još mogli da se utapamo u suzama."
" - "Ljubljeni" - pisala je - " ti nejasna lika, nepoznati, nikad ne pojavljeni, uvek očekivani, zar ne osećaš da vreme ističe? ..."

(E.M.Remark "Nebo nema ljubimaca")
 
    xxxxxxxxxxx

"Kako mogu da želim da se vratim u detinjstvo, kad nikada nisam ni odrastao u svim tim mojim životima?"
"Dok drugi objašnjavaju život, ti mahni rukom i odživi ga."

(Mika Antić)
« Poslednja izmena: 02-12-2007, 23:15:18 od strane Lazarica »
Sačuvana

autentik

  • Administrator
  • Svedok stvaranja istorije
  • ******
  • Karma: +0/-0
  • Na mreži Na mreži
  • Pol: Muškarac
  • Poruke: 17391
    • Jagodina, Ćuprija i Paraćin kao na dlanu
Одг: Citati
« Odgovor #14 poslato: 03-12-2007, 10:36:40 »

ovo prija

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Citati
« Odgovor #15 poslato: 03-12-2007, 17:19:50 »

Evo još nešto od večitog dečaka - Mike Antića:

" Petrovaradinska tvrđava, 1972. sa orkestrom Janike Balaža i Zvonkom Bogdanom. Noć. Zavejani smo.
     Tastament? Pa u redu, moramo napisati i testament: ako me zadesi zlo i ne umrem na moru, što sam večito želeo, ako ne budem spušten sa palube niz dasku u naježeni mir okeana, nego umrem na kopnu, što je ogromno poniženje, neka mi ne drže govore i na meni se mrtvom vežbaju raštimovanom besedništvu. Neka me do groba isprate Cigani tamburaši, i niko osim njih. Neka mi sviraju onu ... znaju to oni koja je..."

p.s. Miki se želja iz testamenta ispunila. Zaista je tako i sahranjen - Cigani tamburaši su mu svirali onu njegovu... "Đelem, đelem". Samo po sebi, nameću mi se njegovi stihovi iz "Besmrtne pesme":


                                                                     AKO TI JAVE UMRO SAM,
                                                                     - NE VERUJ,
                                                                     TO NE UMEM.

                                                                     .....

                                                                     NA OVU ZEMLJU SAM SVRATIO
                                                                     DA TI NAMIGNEM MALO.
                                                                     DA ZA MNOM OSTANE NEŠTO
                                                                     KAO LEPRŠAV TRAG.

                                                                     .....

                                                                     NOĆU, KAD GLEDAŠ U NEBO,
                                                                     I TI NAMIGNI MENI
                                                                     NEKA TO BUDE TAJNA.

                                                                     UPRKOS DANIMA SIVIM,
                                                                     KAD VIDIŠ NEKU KOMETU,
                                                                     DA NEBO ZARUMENI
                                                                     UPAMTI: TO JA JOŠ UVEK
                                                                     ŠAŠAV LETIM I ŽIVIM.
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Citati
« Odgovor #16 poslato: 04-12-2007, 21:57:36 »

" Ljudski život je sačinjen od snova kao što je haljina koju nosim satkana od čvorova. Svaki dan je jedan san koji smo noću izatkali. Mi stvaramo svoje snove kao što gradimo kuće, pa onaj ko je vešt i umešan, živi u lepom i toplom snu kao što i onaj ko ume, živi u lepoj i toploj kući. No jedno upamti, mladiću: san je važniji od kuće. Čovek može da se skloni u svoj san u svako doba, u svakoj prilici, u bilo kojem kraju sveta i da u njemu živi sigurnije nego u bilo kakvoj kući."
                                       .........................

"Kad je šporet hladan, i postelja se ohladi."

                                        ........................

"... Ljudski život je pozornica na kojoj je svako uveren da igra glavnu ulogu. Tek pri kraju predstave, kad se svetla priguše i nagoveste svršetak, čovek shvati da su preko te pozornice, naoko nevažni, prošli mnogi, veći i značajniji likovi i da se njegovo učešće u sopstvenoj drami pretvorilo u mlaku,nezapaženu epizodu."


(Milomir Đukanović - "Koktel Menhetn")
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Citati
« Odgovor #17 poslato: 06-12-2007, 13:52:51 »

"Sada mi je jasno da sam se već dugo kretao ka tebi i ti ka meni. Iako ni jedno od nas nije znalo za onog drugog pre no što smo se sreli, postojala je neka vrsta nesvesne izvesnosti koja je radosno pevušila ispod našeg neznanja i koja nas je spojila. Kao dva usamljene ptice koje lete  preko velikih prerija po nebeskom proračunu, za sve ove godine i svih života mi smo se kretali jedno ka drugom."

"Stari snovi su bili dobri snovi, nisu se ostvarili, ali sam srećan što sam ih sanjao."

                                                                                              (Robert Džejms Voler "Mostovi okruga Medison")
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Citati
« Odgovor #18 poslato: 13-12-2007, 00:07:05 »

"Nije zlo ono što ulazi u čovekova usta, nego je zlo ono što iz njih izlazi."
   .......................

"Voli se zato sto se voli. Ne postoji razlog zbog koga se voli."
   .......................

" - Zasto onda treba da slušam svoje srce?
  - Zato što nikad nećeš uspeti da ga ućutkaš. Čak i ako se budeš pravio da ga ne slušaš, ono će uvek biti u tvojim grudima, stalno ponavljajući šta misli o životu i o svetu.
  - Čak i kad je sklono izdaji?
  - Izdaja je udarac koji ne očekuješ. Ako dobro poznaješ svoje srce, onda to njemu nikad neće poći za rukom.Jer ćeš poznavati njegove snove i njegove želje i umećeš da se nosiš s njima.Niko nije uspeo da pobegne od svog srca. Zato je bolje slušati šta govori. Kako nikad ne bi došlo do udarca koji ne očekuješ."


                                                                                           (P. Koeljo "Alhemičar")
Sačuvana

Lazarica

  • Svakodnevni prolaznik
  • *
  • Karma: +0/-0
  • Van mreže Van mreže
  • Poruke: 405
Одг: Citati
« Odgovor #19 poslato: 14-12-2007, 14:25:14 »

"Dodju, tako vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a fukara se obogati."

.....................................

" To je bio jedan od onih ljudi koji mnogo revnosnije zagledaju sta ima u tudjem loncu nego sto brinu da njihov ne bude prazan."

                                                                                                                  (Ivo Andric)
Sačuvana
 

Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 24 upita.